banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 21 Maj 2024, 23:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 48  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Dec 2012, 09:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15297
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Znači nije scena kriva,mi smo govna

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 11:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26556
Lokacija: Banja Luka
Od prilike. Kriv sam ako mi se ne da ici slusati pojedine djecake koji pate gitaru i par likova koji pokusavaju nesto pjevati, jer, ipak, momci se trude. Pa trudim se i ja na basketu pa niko ne bi platio ulaznicu da me gleda, jer treba optuzujem te ljude ili da se zabitam sto to ljudi ne zele da me gledaju.
Navesti cu primjer, Monumant sam slusao na desetine puta i sutra bih dao 5-6-7 maraka da ih ponovo poslusam, takodje mi nije zao dati pare da poslusam Agresora, My last suicide itd. sta vam to govori? Da sam razmazen ili da volim kvalitet?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 11:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ma sve je to fino al' bilo je često ljudi koji nisu ni na Monument, Tanker, MLS i slične htjeli otići već su lizali dvolitru ispred DFK ili Halla dok je radio. A dobro, ima često bendova koji nisu baš za slušati al' mi nije nikad bio problem otići i poslušati, volim ja svirke... :)

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 11:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26556
Lokacija: Banja Luka
Panzer je napisao:
Ma sve je to fino al' bilo je često ljudi koji nisu ni na Monument, Tanker, MLS i slične htjeli otići već su lizali dvolitru ispred DFK ili Halla dok je radio. A dobro, ima često bendova koji nisu baš za slušati al' mi nije nikad bio problem otići i poslušati, volim ja svirke... :)


Volim i ja svirke, ali prave svirke, u protivnom cu radije lizati dvolitru ispred i druziti se sa pijanicama 8) :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 13:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
skeva je napisao:
Navesti cu primjer, Monumant sam slusao na desetine puta i sutra bih dao 5-6-7 maraka da ih ponovo poslusam, takodje mi nije zao dati pare da poslusam Agresora, My last suicide itd. sta vam to govori? Da sam razmazen ili da volim kvalitet?


Ni jedno ni drugo, to samo govori da si dosadni metalac :D

Čini mi se da problem slabe posjete nije samo banjalučki, već je to trend koji je prisutan u svijetu, u većoj ili manjoj mjeri. Stalno čitam kako se i poznatije grupe i pojedinci žale da je sve teže privući publiku.

Mislim da se ne može upirati prstom u bilo koga, ni u publiku, ni u izvođače, u smislu jedinog "krivca". Mnogo je muzike oko nas, dostupnija je nego kru naš nasušni, ljudi je slušaju po čitav dan, i dolazi do faktora prezasićenja. Uz to, mnogo ljudi "živu" muziku ne doživljava posebno drugačije od one koju slušaju na nekom uređaju, pa ne vidi ni razlog da ide na svirku.

Sa druge strane, imamo muzičare koji se trude da sve to fino zvuči, vježbaju prilježno instrumente, tonci se muče oko zvuka, i na kraju malo ljudi dođe da ih sluša pa se kolektivno isfuravaju i krive publiku, a ne bi trebalo. Prije da treba da se organizuje okrugli sto u stilu "Kako pomeriti bulje publici", gdje će eminentni stručnjaci iz sociološko-psiholoških oblasti, sa zrncem soli filozofije i fizike (ipak se nešto tu pomjera), da se iznađu novi putevi, da se ljudima pruži nešto što ne mogu dobiti slušajući muziku kod kuće. Ovi na Zapadu, prvenstveno Ameri, su to još davno skontali, kod njih nikad nije bila "samo muzika", bio je i Kiss :D Neko će reći, to je poziv na pribjegavanje trikovima, što i jeste, ali to danas čine i vrhunski umjetnici u svim oblastima, pa što ne bi i banjalučki muzičari i gitaristi :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 14:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15297
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ili u prevodu bavite se šou biiznisom a ne izmišljanjem tople vode.
U međuvremenu ja odoh na elitna mjesta da se družim sa klošarima!

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 14:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Mislim da može i gore od Banje Luke kad se radi o publici ili barem kad se radi o živosti iste. Bio sam par puta na koncertima ovdje u Lozani, jednom sam gledao Opeth, drugi put In Flames i bilo je popunjeno do kraja al' kao da žive duše nije bilo. Ljudi su bili potpuno mrtvi. Dobro, Opeth jeste smoren bio malo ali In Flames je odradio super nastup, a ljudi su samo gledali i povremeno klimali glavama, atmosfera nula čista...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 14:40 
Citiraj:
drugi put In Flames

Hocu i ja na njih, ubise puru Svedjani...


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 15:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Po reakcijama na ovom forumu, reklo bi se da je grad pun metalaca, a metal koncerti pate za publikom. Headbangerska publiko, stidi se :lol: . Sad mi je drago sto sam pankerska dusa, mi se skupimo dal' iz zajebancije ili dosade, sa 3 mikrofona organizujemo svirku, dodje raja, zajebava se, kasnije nas grle, ljube, kupuju nam pivu i jos govore kako je bilo odlicno. Ponekad i ulaz plate. Znaju pjesme iako smo ih snimili s jednim mikrofonom i pola kabla. Kad neko kaze da bend ne valja, hoce da ga tuku jer mnogo sere. Jedino nije zgodno kad ti po novoj gitari prospu po kile pive, al' jebiga, moras i ti se malo da se zrtvujes ako zelis raj na zemlji :) .

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 15:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Šta smo mi sad, više pankerski grad, jeli?

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 19:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Čitam i pitam se šta reći? Koju posluku porati? :D

Nekoliko stvari se urotilo protiv današnje Scene.
(iako nisam četvorokoljenski banjalučanin, no sam sticajem okolnosti živio tu i tamo, daću sebi za pravo da iznesem svoje mišljenje)

Hronološki gledano:

U prijeratnom periodu se možda i najviše može sagledati mentalitet ovog Grada. Uvijek razvučen između Zagreba i Beograda, uvijek želio biti kao oni, a nikad to nije bio. Pošto je u tom periodu dao neke od svojih najboljih muzičara tim gradovima, zauzvrat je dobio vječiti kompleks niže vrijednosti i do dana današnjeg ga se nije uspio riješiti. Nekako po inerciji se upravo tih prijeratnih godina desilo da građani ovog grada postanu sljedbenici filozofije "bolje tuđe govno nego naša pita". Danas je broj tih ubjedljivo na vrhuncu (prateći porast populacije u globalu valjda).

U ratu se dešava nešto što bi sjebalo i Sijetl, a kamoli Banju Luku... odlazak jednog dijela stanovništva, pri čemu je kriterijum bio... znate već svi kakav. Za posljedicu ima da se i ono malo bendova pocijepa na najneprirodniji mogući način, jer priznaćete... nije bendu lako opstati kada ti se jedan gitarista i klavijaturista odsele za Švedsku ili kada ti bubnjar pogine.
U to vrijeme su postojali neki sjajni bendovi, poput Greya koji, iako nikad i nisu objavili prvenac, za mene ostaje kultni. Svirke su bile podjednako loše i fenomenalne, ali je kružila neka strašno pozitivna energija. Valjda kao protivteža sveopštem ludilu oko nas. Ne zamjerite što sa dozom sjete pričam o tom vremenu, jer baš nekako tada ja uzeh gitaru u ruke i doživjeh prva prava pijanstva i tuče na Prijedorskoj gitarijadi. (pozdrav pripadnicima policijske stanice iz istog grada)

Poslije rata... uh.
Dešava se jedna globalno loša stvar. Teledirigovano zaglupljivanje širokih narodnih masa novoosnovanim televizijskim stanicama raznih boja pri čemu je prednjačila roze! (zapravo se to desilo malo ranije, ali smo mi bili zauzeti pucnjavom pa nismo skontali) Odjednom rokeri postaju totalna alternativa i nepoželjni loši momci, dok se u nebesa kuju likovi sa krimi facama koji pevaju o belom i rasne sisare koje pevaju o svim mogućim varijacijama seksualnih odnosa...
Da skratim. Svi kulturni sadržaji (u šta računam i Scenu o kojoj pričamo) gube svoje mjesto u čarobnoj televizijskoj kutiji, što u kombinaciji sa teledirigovanom letargijom dovodi do potpune nezainteresovanosti najvećeg dijela populacije za Scenu! Tako danas imamo to što imamo, tj. nemamo to što nemamo. Nemamo publiku!
Dakle, bendova ima. I dobrih i loših. Prostora za svirku nedovoljno, ali ima! I to jako dobrih (odgovorno tvrdim i među najboljim u ExYu)! Medijski prostor, zvanično postoji, ALI to su obično emisije u terminima koje ama baš niko ne gleda ili novinski stupci sa strane koje čitaš, ako onaj što ga čekaš na kafu baš kasni, pa moraš novine prelistati i drugi put!
Tako nekako ja vidim stvari.

U suštini (iako sumnjam da se stvari mogu preko noći i radikalno promijeniti) Scena mora postati popularna, zanimljiva, intrigantna. Scena mora biti show! Ljudi moraju da zavole Scenu a scena mora da odgoji ljude koji će je voljeti. Scena mora nekako i da se nametne. Scena mora biti svuda oko nas, a ne u ćošku koji smrdi i od kog svi okreću glavu. Scena mora postati In, jer (kao što rekoh) u Banjaluci je odvajkada vrijedilo samo ono što je In!

Da ne ostane crno. Ja lično mislim da za svakog dovoljno posvećenog učešću u Sceni ima šanse. ALI... ti ljudi moraju da shvate da naprosto nije dovoljno napraviti dobru muziku, dobar Proizvod. Strašno je bitno sve to jako dobro prezentovati, natjerati ljude da vašu muziku čuju. Prodati Proizvod! Jednostavno, bez osmišljene i efektne prezentacije svog rada, uzalud vam trud svirači!

Radite ko konji!


Ili se preselite u Beograd.
Ili Zagreb.

Kao i oni "pametniji" prije vas.

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 20:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
A da ne bude kako sam samo prdio a nisam dao doprinosa promociji banjalučke Scene, evo nekoliko radova u kojima sam na ovaj ili onaj način učestvovao, odnosno bendova sa kojima sam sarađivao u toku godine na izmaku:

Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n4lIiW4h17E[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-_HYcRB1ztU[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=01ir1pOpiHE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QcmGk6RzvRY[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nc-gvKePSYo[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lVndtfU7gTc[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lw7rB7pReOM[/youtube]

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 20:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Tiki the Boyler je napisao:
ALI... ti ljudi moraju da shvate da naprosto nije dovoljno napraviti dobru muziku, dobar Proizvod. Strašno je bitno sve to jako dobro prezentovati, natjerati ljude da vašu muziku čuju. Prodati Proizvod! Jednostavno, bez osmišljene i efektne prezentacije svog rada, uzalud vam trud svirači!


I dobar keks treba dobru ambalažu da bi se prodavao....Zašto bi drugačije bilo za muziku? Naročito danas gdje bez adekvatnog vizuelnog identiteta ostaješ nezapažen u svim segmentima..

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 21:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15297
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Možete vi govno pakovati u sjajni šareni papir,ono ostaje i dalje govno.Svjedoci smo istog takvog pakovanja u liku Aleksandrije koja je medijski odlično popraćena ali nisam siguran da mogu napraviti išta dalje od naših prostora.Velika većina bendova iz BL samo prati bivše trendove i stiče se utisak da su se kasno rodili da bi izgurali stvar do kraja.Tako da ne treba kritikovati publiku već je hronično u krizi autorstvo lokalnih bendova.
Kako je bilo i prije rata ,tako je i sad.

I da,Zoka,samo za primjer,nikad nisam pio bolje pivo od Pećkog piva koje nije imalo nikakvu reklamu a čulo se za njega u cijeloj ex jugi.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 21:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Podcjenjuješ moć dobre prezentacije i medijske podrše..Pa šta je današnja pop scena u svijetu nego smeće u lijepoj ambalaži pa se oept prodaju milioni nosača zvuka i prave svjetske turneje...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 21:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15297
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ne, upravo suprotno.Ja ne podcjenjujem dobar ukus Banjalučke publike koja prati ovu vrstu muzike o kojoj pričamo.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 21:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Te publike o kojoj ti spijo pričaš ima toliko malo da svi zajedno nisu u stanju Borik napuniti.
Kada još uzmeš u obzir da su se pocijepali po žanrovima (i podžanrovima) dobijaš upravo sadašnju situaciju: niko ne može napuniti ni najmanji koncertni prostor koliko god bila jeftina ulaznica.

Ako je cilj Scene proširenje i pridobijanje velikog kruga poklonika i publike onda se moraju praviti kompromisi. U suprotnom sjediš, smrdiš u ćošku i ne kukaš kako te niko ne jebe dva posto! Razumiju te samo istomišljenici, a to si i htio zar ne?

p.s. Koliko se god tebi Aleksandrija ne sviđala, momci jako dobro rade SVOJ POSAO i primjer su dobre prakse. Lično, mnogo više volim vidjeti njih na "državnoj" televiziji nego sva ona govna što inače puštaju.

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Tiki nemoj me pogresno shvatit....kad bi nama najveci problem bili Flamingosi ja bi bio presretan...al to ne znaci da su Flamingosi dobri....ista prica je i sa Aleksandrijom....to sto je manje zlo ne znaci da je dobro....

Kad kazes dobro rade svoj posao na sta tacno mislis...jer oni su muzicari koji stvaraju autorsku muziku a ruku na srce muzika im je malo bezze...kontam ja da treba sve te halabuke, medijskog napucavanja, marketinga...al sve pocinje od dobrog autorskog rada....a ako to preskocis sta onda imas...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 21:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15297
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Upravo tako Freak,dobre bendove ne prave mediji i nisu ih nikad ni pravili.Uzmimo primjer Goribora u Srbiji koji isto dolaze iz daleko manje sredine nego je to BL.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2012, 21:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2007, 11:08
Postovi: 1686
Lokacija: Banja Luka
Ljudi, zašto vi stalno nešto procjenjujete samo na osnovu vašeg ličnog UKUSA? Zašto mislite da toliko mnogo znate i da se sve vrti oko vas i vašeg mišljenja?
Nije li malo sebično da kažeš: "Meni se to ne sviđa, to je bezveze!"

A možda je upravo takav stav Autora doveo Scenu tamo gdje je :confused1:


@Freak
Tebi se Aleksandrija ne sviđa pa kažeš da im je muzika bezveze. Šta ti je konkretno bezveze? Melodijske linije, harmonije, aranžmani, produkcija, način na koji ljudi sviraju ili kako se oblače? Ne kapiram te.


p.s. Sad mi otvoriste čakre... Još jedan od problema banjalučke Scene je što ne postoji (ili minimalno postoji) međusobno poštovanje i podrška između bendova na Sceni. Nekada si trčao da vidiš kolege kako sviraju, bili oni slični ili drugačijeg faha. Danas - jok! Jebote, cijeli BG Novi Talas je uspio zahvaljujući međusobnoj podršci bendova i činjenici da su svi ti ljudi disali kao jedan. Ja tako nešto ovde ne vidim.
Eto... kada bi na svirke dolazili samo članovi bendova sa Scene (ako ništa, vođeni logikom: "ajd da ja dođem njima, pa će oni meni") koncerti bi bili puni. Realno, i nije toliko bitno gdje ćeš stušiti cenera večeras. Al u Banjaluci, 2012. godine - jok!

_________________
'The Funk' is the space that lives between the notes!

Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 48  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs