banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Okt 2019, 22:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Gorazde (ili tako neka zveka)

https://youtu.be/Q44M2jFCEFQ


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 01:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Hm...
Maja je kantautor. Neuporedivo je.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 04:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Sta znaci kantautor?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 06:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Izvodjac koji sam sebi pise pjesme...primjer: Colic je izvodjac/pjevac/performer, Balasevic je kantautor...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 07:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
Gorazde (ili tako neka zveka)

https://youtu.be/Q44M2jFCEFQ
Da ali ova je učestvovala i pobijedila na nekim "zvezdama" i ozbiljna produkcija je stala iza nje. Ne guraju je resursi Goražda ili vlastiti nego Grand.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 07:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne bih rekao da iza ovako jednonacionalne ekipe stoji Grand sa jednim jedinim evrom.
Ali i da stoji, ne vjerujem da je na sve ovo uspjela potrositi duplo manje para nego nasa forumasica.

Osim toga poredite nekakvu bau firmu sa Prointerom kojeg svi placaju. Dakle, spot od forumasice je spaljivanje para. Ono kao kada kupis V8 Mustang da taksiras po Banja Luci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 08:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sad si stručnjak i za muzičku produkciju? Cura je pobijedila u "Zvezdama Granda", po ugovoru joj Grand poklanja album, promociju, logistiku. To što bi ti rekao ne vrijedi pišljiva boba.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 08:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nisam im pisao ugovore, ali zato imam dovoljno konzumentskih godina da znam cija pjesmica lakse ulazi u usi i ostaje izmedju njih. Ostalo je stvar zdravog razuma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 08:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Jedino bitno u spotu je skinuti se u ''triko'' da se naglase obline. To je trend i vrh i nije bitno šta košta.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Gorazde (ili tako neka zveka)

https://youtu.be/Q44M2jFCEFQ

Ne mozes ovo uopste poredit sa Majinom pjesmom....Maja pokusava da se bavi kvalitetnom pop muzikom, a ovo je milimetar od turbo folka...a opet i u ovo je ulupano ozbiljna kolicina para, pogledaj na tubeu ko je sve radio na pjesmi i spotu i bice ti jasno...samo sto je eto spot radjen standardnim nafur svadbarskim sistemom koji dobro izgleda ljudima koji u zivotu nisu pogledali dobar spot a opet se naplati kao da je ne znam sta...u sustini kada uporedis sve, Majina pjesma je daleko kvalitetnija sa daleko boljim spotom a sve zajedno je kostalo otprilike isto....
filozof sa vrbasa je napisao:
Freak kako tebi zvuči ovaj zvučni zapis? Meni baš jeftino. Znači ne pričam o pjesmi kao pjesmi, već kvalitet zvuka.

Nije to do kvaliteta zvuka nego do aranzmana....meni se ti moderni aranzmani ne svidjaju jer su otprilike slicni kao Shyamalanovi horori, cijelo vrijeme je pocetak i dok cekam da se nesto desi dodje kraj a nista se nije desilo....slicno je i sa ovom pjesmom....sto se kvaliteta zvuka tice tu je sve ok....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 08:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Da li vi ozbiljno raspravljate o kvalitetu zvuka na yt klipu?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 09:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
@TNS, iza Dzejle stoji Grand.
Drugi put pobjeđuje na takmičenjima i tu ima para.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 09:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Freak on a leasH je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Gorazde (ili tako neka zveka)

https://youtu.be/Q44M2jFCEFQ

Ne mozes ovo uopste poredit sa Majinom pjesmom....Maja pokusava da se bavi kvalitetnom pop muzikom, a ovo je milimetar od turbo folka...a opet i u ovo je ulupano ozbiljna kolicina para, pogledaj na tubeu ko je sve radio na pjesmi i spotu i bice ti jasno...samo sto je eto spot radjen standardnim nafur svadbarskim sistemom koji dobro izgleda ljudima koji u zivotu nisu pogledali dobar spot a opet se naplati kao da je ne znam sta...u sustini kada uporedis sve, Majina pjesma je daleko kvalitetnija sa daleko boljim spotom a sve zajedno je kostalo otprilike isto....
filozof sa vrbasa je napisao:
Freak kako tebi zvuči ovaj zvučni zapis? Meni baš jeftino. Znači ne pričam o pjesmi kao pjesmi, već kvalitet zvuka.

Nije to do kvaliteta zvuka nego do aranzmana....meni se ti moderni aranzmani ne svidjaju jer su otprilike slicni kao Shyamalanovi horori, cijelo vrijeme je pocetak i dok cekam da se nesto desi dodje kraj a nista se nije desilo....slicno je i sa ovom pjesmom....sto se kvaliteta zvuka tice tu je sve ok....


Spot od ove male iz Gorazda je jeftin, a druga tema je koliko je ko iskesirao. Majino presvlacenje i smnika kostaju vise. O ostatku da ne pricam. Tu nema mogucnosti za ustede.


Ali ako je za svoju dusu odradila onda neka je. Svaka luda ima svoje veselje pa tako i ja.
Ali ako je uradjeno zbog komercijalizacije, onda bajo moj sve ovo nije preduzetnicki opravdano. Jbt. upratim da Jelena Rozga za neku smaracinu nabije za par mjeseci nekoliko miliona pregleda. Pa samo joj YT isplati cijenu spota (jeftino preseravsnje na GoT kraljicu). A pri tome nisam ni znao da je uopste aktivna na estradi :-D

Mi o Maji raspravljamo samo zato sto je domaci kolac. Da je iz Novog Sada ili Olova tesko da bi iko od nas slova ovom posvetio.

Eto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 09:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Ni za jednu nisam do sad cula i vjerovatno i ne bih da nije ove teme. Ali Majinu pjesmu sam odslusala od pocetka do kraja i ugodna je za slusanje, a ovu drugu sam prekinula na pocetku refrena jer mi nesto ne sjeda. Ocito su to skroz suprotni muzicki pravci i nemam pojma zasto ih uporedjujemo sad.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 09:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Uporedjujemo ih jer TSM brka babe i zabe a u muziku se ne razumije...pa onda dobijes da poredi Maju sa Rozgom ili ovim Grand otpadom...a ono tri razlicite galaksije...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 09:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
Freak on a leasH je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Gorazde (ili tako neka zveka)

https://youtu.be/Q44M2jFCEFQ

Ne mozes ovo uopste poredit sa Majinom pjesmom....Maja pokusava da se bavi kvalitetnom pop muzikom, a ovo je milimetar od turbo folka...a opet i u ovo je ulupano ozbiljna kolicina para, pogledaj na tubeu ko je sve radio na pjesmi i spotu i bice ti jasno...samo sto je eto spot radjen standardnim nafur svadbarskim sistemom koji dobro izgleda ljudima koji u zivotu nisu pogledali dobar spot a opet se naplati kao da je ne znam sta...u sustini kada uporedis sve, Majina pjesma je daleko kvalitetnija sa daleko boljim spotom a sve zajedno je kostalo otprilike isto....
filozof sa vrbasa je napisao:
Freak kako tebi zvuči ovaj zvučni zapis? Meni baš jeftino. Znači ne pričam o pjesmi kao pjesmi, već kvalitet zvuka.

Nije to do kvaliteta zvuka nego do aranzmana....meni se ti moderni aranzmani ne svidjaju jer su otprilike slicni kao Shyamalanovi horori, cijelo vrijeme je pocetak i dok cekam da se nesto desi dodje kraj a nista se nije desilo....slicno je i sa ovom pjesmom....sto se kvaliteta zvuka tice tu je sve ok....


Spot od ove male iz Gorazda je jeftin, a druga tema je koliko je ko iskesirao. Majino presvlacenje i smnika kostaju vise. O ostatku da ne pricam. Tu nema mogucnosti za ustede.


Ali ako je za svoju dusu odradila onda neka je. Svaka luda ima svoje veselje pa tako i ja.
Ali ako je uradjeno zbog komercijalizacije, onda bajo moj sve ovo nije preduzetnicki opravdano. Jbt. upratim da Jelena Rozga za neku smaracinu nabije za par mjeseci nekoliko miliona pregleda. Pa samo joj YT isplati cijenu spota (jeftino preseravsnje na GoT kraljicu). A pri tome nisam ni znao da je uopste aktivna na estradi :-D

Mi o Maji raspravljamo samo zato sto je domaci kolac. Da je iz Novog Sada ili Olova tesko da bi iko od nas slova ovom posvetio.

Eto.
Pa ti onda pomozi Maji da zaradi bar na YT, gledaj, šeruj, komentariši. Pa bar tu da vidi neku korist.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Freak on a leasH je napisao:
Uporedjujemo ih jer TSM brka babe i zabe a u muziku se ne razumije...pa onda dobijes da poredi Maju sa Rozgom ili ovim Grand otpadom...a ono tri razlicite galaksije...

TNS :D

A, bio je nekad i TSM.

Elem, Majina pjesma nije čista komercijala i zbog toga još jedan +.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Mi o Maji raspravljamo samo zato sto je domaci kolac. Da je iz Novog Sada ili Olova tesko da bi iko od nas slova ovom posvetio.

Eto.

Naravno....ali tema je banjalucka mizicka scena, Maja je dio nje i sasvim je regularno da smo culi sta radi...
Sa druge strane ti napadas nesto potpuno brkajuci pojmove...zanr muzike je jedno, yt popularnost drugo, isplativost svega toga trece...sve se to moze rasclanit na milion stavki pa da vidis kako muzika funkcionise ali ne mozes sve smuckat i rec "ovaj zaradio" ili "onaj vise pregleda"....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 11:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Svidja mi se pjesma. A i spot kao takav.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 11:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
:-D
Sreca pa ima i drugi posao :-D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 950 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs