banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 11:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Sep 2012, 18:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Svi koji dođu da gledaju mjuzikl "Glavo luda" mogu da očekuju jednu divnu emotivnu priču, koja se tiče svakog od nas pojedinačno.

Svako se može pronaći u ovoj priči, pevati i uživati u prelepim pesmama. Mjuzikl nije priča o Zdravku Čoliću, već o jednom rok bendu. Nadam se da ćemo što pre doći u Banjaluku da igramo "Glavo luda".

Rekao je ovo za "Glas Srpske" reditelj mjuzikla "Glavo luda" Nikola Bulatović, koji je postavljen na scenu Pozorišta na Terazijama.

- Cela ideja za mjuzikl "Glavo luda" počela je još 2001. godine kada su nastale prve reči koje sam napisao. Sticajem okolnosti, dok sam pisao tekst o jednom bendu u pozadini na radiju je išla Čolina pesma "Produži dalje", koja se fino infiltrirala u celu priču, jer govori o čoveku koji je na sceni - priča Bulatović.

Riječ je o rediteljskom debiju glumca Nikole Bulatovića, a mjuzikl "Glavo luda" ovih dana premijerno je pogledala publika u Čačku.

- Uzeo sam ceo opus pesama Zdravka Čolića i došao do ideje da bi se njegove pesme iz sedamdesetih i osamdesetih godina uklopile u celu priču o jednom rok bendu koji sa periferije dolazi na festival "Beogradsko proleće", pobeđuje i ide dalje za svetskom slavom - rekao je Bulatović.

On je istakao da pored priče o rok bendu postoji i ljubavna priču vođe benda i jedne djevojke.

- Međutim, njima biva uskraćena ta ljubav, kao u priči "Romeo i Julija" Viljema Šekspira. "Glavo luda" je drama sa elementima komedije, koje mjuzikl mora da ima. Tekst živi sam za sebe, a pesme koje smo koristili su drugačijih aranžmana, koje je radio Ivan Ivić, dirigent "Yez orkestra" Radio Beograda. U mjuziklu ima dosta dueta, kvarteta, trija i vrlo je zanimljiva koncepcija - naglasio je Bulatović.

On je podsjetio da u mjuziklima igra već 18 godina i da je u Pozorištu na Terazijama od 1994. godine. Prva predstava u kojoj je igrao bila je "Briljantin", kasnije su stigle "Čikago", "Kabare", "Lutka sa naslovne strane".

- Igrao sam u mnogo mjuzikala i bilo mi je normalno da uđem u ovu priču sa iskustvom koje imam kao glumac i kao muzičar - rekao je Bulatović.

On je naglasio da u mjuziklu "Glavo luda" postoji priča o cijelom našem društvu, ali da se nije bavio političkim dešavanjima.

- Politika nije zastupljena u komadu, što je jako važno, jer je ovo ljubavna priča i govori o sazrevanju benda, ali i emotivnom i muzičkom zazrevanju, koje ima osvrt na 80. godine. Ipak, mjuzikl ne govori o jugonostalgiji, nego o vremenu u kojem smo živeli - smatra Bulatović.

Kako je ispričao reditelj mjuzikla "Glavo luda" reakcije publike u Čačku bile su fantastične i za dva dana predstavu je pogledalo 1.200 ljudi.

- Neki od ljudi su nam posle predstave rekli da su se i smejali i plakali, jako ih je priča emotivno dodirnulo, a svi su pevali Čoline hitove - rekao je Bulatović.

Ekipa predstave

Glavnu mušku ulogu igraju dva glumca Hayi Nenad Maričić i Žarko Stepanov. U mjuziklu igraju i Jelena Trkulja, Milan Antonić, Milica Janketić, Ljiljana Stjepanović, Dragan Vujić Vujke, Elizabeta Đorevska, Slaven Došo... Koreograf je Nebojša Gromilić, kostimograf Emilija Kovačević, scenograf Aleksandar Denić, a aranžer i dirigent Ivan Ilić.

Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/kultura/mj ... z27ya69Cjk


Poptpuno podrzavam mjuzikle i savremene opere.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs