banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 17:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Najbolji DJ ?
Na gramofonu 76%  76%  [ 13 ]
CD 0%  0%  [ 0 ]
Sa MP3 formatom 24%  24%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 17
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2003, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
:) :) :) :) :)

Uzmi fiziku iz srednje skole pa na poglavlje talasi. Mozda nesto naucis.

Jesi u pravu, izvini sto sam se raspravljao sa tobom uopste, nisam procitao signature dobro.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2003, 20:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Ti izgleda da si srednju preskocio.
Fenomen si ti!

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2003, 20:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Aleksandar je napisao:
Ti izgleda da si srednju preskocio.
Fenomen si ti!


Mogli bi mi tebi doktorsku titulu prishiti, tako pametno djelujes :)

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2003, 20:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
misk0 je napisao:
Aleksandar je napisao:
Ti izgleda da si srednju preskocio.
Fenomen si ti!


Mogli bi mi tebi doktorsku titulu prishiti, tako pametno djelujes :)


Od tebe!!!!!!!!!!!!
Pa, kakva bi to cast za mene bila! :D
Pojma nemas kako bi me obradovao! :lol:

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2003, 20:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Ma ne samo od mene, vecina forumasha bi se slozila.
Da promjenis nick ono Dr. Alex...

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2003, 20:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
U redu prof. Misko! :lol:

Slazem se sa Vama u potpunosti gospodine!
Vi ste autoritet!
Mi svi smo ispod Vas! :roll:

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2003, 02:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
Citiraj:
Ma jok, imaju crijeva unutra kud prolazi, mala, skoro nevidljiva..
i tu talasa...


Daaa, cuo sam i da su neke zene tako zatrudnile. "Strasno je koliko ovde neki nista neznaju,a posle se pitaju zasto je toliko abortusa. E pa,
drage moje, bar polovina njih je od digitalnog signala! "

Citiraj:
Okreni se tri puta oko sebe pa ako uspijes vidjeti svoja ledja a ti onda reci da si pametan i da si ostvario nesto.


:o

Dosta vishe o tom mp3-CD-gramofon fazonu! Ustvari i ne pricate vishe o tome. Alex, trenutno si nadglasan [iako sam obrisao cookie i udjelio jedan glas za mp3:], pokreni anketu za nekoliko godina [kako sam kazes] pa da vidimo, da nam se oci otvore :o .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2003, 02:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Kao prvo lazes da si glasao za MP3! A ja najvise mrzim ljude koji lazu!
Drugo. U pravu si, nadglasan sam i trebalo bi da postavim temu za koju godinu pa da se smijem Misku i njegovim istomisljenicima!
Hm, istina je, vrijeme lijeci sve!
Moderatori, brisite temu ako vam je volja!


Ipak, ja sam rijetko kad pogrijesio!
Hvala!

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2003, 12:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Alex, nisu uopste u pitanju misljenja vec cinjenice.
Ljudi su glasali za cinjenice, ono sto znaju, a ne ono sto misle.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2003, 16:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
Ti si dao i drugi glas za mp3 ? ajojjj :)


Citiraj:
Ipak, ja sam rijetko kad pogrijesio!


Kraj price!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2003, 00:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
"Uffff, Misko, Misko!!!!

Evo za ono tvoje zvuk je analogni signal!!!!!!!!!!

E Misko, nije svaki zvuk!
Elektronska muzika koja se stvara na racunaru uglavnom, ili na drugim elektronskim uredjajima a sa kakvom moderni DJ-evi obicno rade je izvorno digitalna! Znaci tebi ne treba nikakav pretvarac moj Misko da je prebacis na CD ili u neki od digitalnih muzickih formata (MP3)!
Ufff, Misko, ovdje je neko obrisao neke moje teme koje su to objasnjavale! E, jest ti i metod! "


...ajoj...majko moja,kako si ti uporan decko... ti stvarno imas mnogo praznina koje trebas da popunis,pa onda da samog sebe ubjedis da je to tacno,pa tek onda nekoga ko to ne zna....
U svakom slucaju, kad si rekao da ces postaviti temu za par godina,to ti je na mjestu,jer imas mnogo da naucis... pogotovo o digitalnom zvuku...
A za to vec moras da se vratis na pocetak....tj. da razgradis jednu cjelinu koja se zove elektronska kompozicija.
Kao prvo....prije produkcije/mastering-a,kao finalizacije jednog proizvoda kojeg mi zovemo kompozicija moras da ukljucis sintisajzer u struju i da znas svirati.
Taj sintisajzer je izmisljen,recimo davno.... Kao prvi se pojavio Moog sintisajzer,nazvan po isoimenom covijeku koji ga je konstruisao. Onda je nastala manja verzija(fizicki manja) zvana MiniMoog. Karakteristicno za taj sint je to da nije mogao davati dva tona u isto vrijeme....
Onda su japanci napravili polifoniju, tj. mogucnost draljanja po sintisajzeru...tj. da dvije ili vise tipki daju onoliko tonova koliko ih je pritisnuto...
U svakom slucaju, danasnji sintisajzeri rade na istom principu...
U sustini... struja koja dolazi u njega se kao napon pretvara u zvuk. Postoje cetiri osnovne vrste "napajanja" : Sine, Saw, Square, i Triange. Ostali zvukovi se dobijaju njihovi kombinacija medjusobno(tzv. Dry Signal) ili propustanjem kroz efekte(Filter, Flanger, Delay, Reverb...).
Da bi zvuk nastao potrebna je oscilacija... a ona se dobija talasima. Talasi mogu biti Longitudinalni i Transerzalni. Oni izazivaju oscilacije u tvom uhu(Bubnjic-Kovanica-Nakovanj) i tako ih ti cujes.
A to.... sto ti forsiras....digitalni zvuk... to je samo prenos.... od analognog,u didgitalni, pa ponovo u analogni... u suprotnom bi mogao pricati sa modemom, ili slusati radio Moskvu na ultra kratkim talasima... ali bi opet morao imati nesto sto ce ti taj zvuk prevesti u ANALOGNI...
Kod samog sviranja muzike...malo ces postici na racunaru... na kraju ces opet to odnijeti u studio, gdje ce ti(u nasim uslovima) racunar nabibati velikim dzekom u starog analognog Cajevca:)

I na kraju....tebe sinko muce dva razlicita pojma...
Tamo na zapadu otidji u bilo koji klub.... pored mnogobrojnih masinica koje vidis oko ce ti izbiti dva(ili vise) gramofona....
Ovo sto ti forsiras,a mislis da je DJ...se zove CJ(pretpostavi sta znaci),a ime CJ Bolland ce ti zvucati poznato... ukoliko nisi za to cuo.... ima strik na pijaci jeftin, pa ga spoji digitano Luster -> oko vrata.... i stavi na prsa "Ne skidaj,dok ne otpadnem..." Znas na sta mislim!?

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2003, 19:04 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Sep 2002, 13:49
Postovi: 9
Lokacija: Sarajevo
Ne moye se govoriti koji su DJ-evi bolji, oni koji rade na gramofonima, diskovima ili sa mp3 fajlovima. Neko je dobar na jednom, neko na drugom, a neko na trecem. Stvar je u tome sto vinili nece jos zadugo izumrijeti. Evo trenutno je dosta aktuelan final scratch, tu se radi preko kompa i, meni se cini mp3 fajlova, ali i dalje citava kontrola ide preko gramofona. Zvuk koji dolazi sa vinila je potpuno drugaciji, ima to svoje. Postoje danas i efektori sa kojima se postize prakticno isti zvuk kao onaj sa vinila, ali opet nije to to, jer citav ugodjaj za posmatraca je mnogo bolji kada vidi DJ-a da radi na gramofonima. Mada opet zavisi i od covjeka do covjeka.
A ova rasprava je definitivno otisla daleko od teme.
Ja odavno nisam dolazio na forum, pa ne znma koliko je stara ova tema (nisam ni provjeravao), mozda ste odavno prestali raspravljati na nju, ali eto ucinila mi se zanimljivom pa rekoh da odgovorim :lol:
Uzdravlje :drinking: :drinking: :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Sep 2003, 00:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
...ma jeni stara....
dobro kazes....tj. dobro zvuci ovo sto govoris.... imam ja takvog jednog ovdje... nije mogao svladati belt drive obicni, pa se odma busa kako je Traktor nesto najbolje sto je vidio...
Imas na native instruments... sada spajaju projekt traktora i final scratch... ne zvuci lose.... mada uz svu djecu ja bi vodio i dva tehniksa...
toliko o tome...

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2004, 07:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
Yo! 8)

Bezze se raspravljati o tome koji su DJ-evi bolji. Umjetnost mix-anja nije u tehnici nego u odabiru pjesama, kreiranju pozitivnih vibracija iz publike, i prenosenju trenutka do besvjesti (citaj: do kraja party-ja). Pitajte bilo kojeg DJ-a. Primjer: Chemical Brothers. Likovi su se istakli kao producenti, al' su svoju karijeru zapoceli kao DJ-evi u Britanskim klubovima prije mnogo godina. I dan danas oni spremno priznaju da uopste nisu neki tehnicari, al' svi veliki festivali u Engleskoj i na Ibici uloze puno truda da ih rezervisu.

Ko zna zna, ko ne zna nece mu ni Technics-i pomoci... 8)

'Aj wozzzdra...

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jun 2004, 17:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 32
Lokacija: Banjaluka
DeadOne je napisao:
Yo! 8)

Bezze se raspravljati o tome koji su DJ-evi bolji. Umjetnost mix-anja nije u tehnici nego u odabiru pjesama, kreiranju pozitivnih vibracija iz publike, i prenosenju trenutka do besvjesti (citaj: do kraja party-ja). Pitajte bilo kojeg DJ-a. Primjer: Chemical Brothers. Likovi su se istakli kao producenti, al' su svoju karijeru zapoceli kao DJ-evi u Britanskim klubovima prije mnogo godina. I dan danas oni spremno priznaju da uopste nisu neki tehnicari, al' svi veliki festivali u Engleskoj i na Ibici uloze puno truda da ih rezervisu.

Ko zna zna, ko ne zna nece mu ni Technics-i pomoci... 8)

'Aj wozzzdra...


prvo anketa je postavljena glupo..moze biti da je DJ na CD plejerima bolji od DJ za gramofonima i obratno..bezze pitanje...
@deadone..nemas pojma...Chemical Brotherse ne mozes staviti u ovaj kos...oni se nisu ni probili sa svojim DJ setovima vec sa svojim stvarima..dakle produkcijom...a umjetnost mixanja je bas u tehnici..pa svako od nas moze da pusti stvar koja ce da digne raju ali ako je on ne umiksa sa sledecom istom takvom sve pada u vodu...pustanje muzike je individualno..meni moze da se svidi a tebi ne njegov izbor muzike ali se obojica ili oboje mozemo sloziti da je tehnicki savrsen i taaaaaakkkoooooo

_________________
If I can`t be my own I feel better dead


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jun 2004, 07:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
Ccccccc.......

Dzaba djeci govoriti...
OK, 'ajmo redom kad vec imam vremena:
-1- Anketa jeste glupa, tu se moram sloziti, i zivo me zanima kako nekom uopste moze pasti na pamet da ovakvo pitanje postavi...
-2- Chemical Borthers-e mogu staviti u ovaj kos zato sto su likovi dosta trazeni po Evropi i svijetu, i to za mix-anje, ne za produkciju, prema tome nema veze cime su se istakli.
-3- Umjetnost mix-anja nije u tehnici. To kazem ja. Ti kazes da jeste i to nije nista tacnije ni pogresnije od onog sto ja tvrdim. Svakom svoje misljenje. Ja licno smatram da naci stvari koje STVARNO dizu raju i nije tako lako kako ti kazes, jer meni licno nije dovoljno da mi DJ pusti Top40 sa Radio1 liste, iako bih vjerovatno svaku od tih pjesama volio cuti dosta puta. Meni je mnogo zaniljivije da mi DJ pusti dosta stvari koje mi rasire oci i otvore usta, a onda poslije pokusavam k'o konj da saznam imena, da sebi zbavim, da sebi stalno pustam. Sto rjedje to zanimljivije. Tehnika je takodje vrlo bitna, bez pogovora, ali ja (i mnogo drugih) sam spreman otrpiti greske tu i tamo ako je nagrada za to nesto sto ce me natjerati da se prisjecam te svirke kao nekog novog iskustva. Tehnicko savrsenstvo me nimalo ne zanima ako mi se playlist-a ne svidja. Uzalud potrosena lova za upad. Opet, svakom svoje...

'Aj wozzzdra...

P.S.: Imam knjigu "How To DJ Right" (Frank Broughton, Bill Brewster), sa podosta citata od istaknutih DJ-eva i producenata. Iako knjiga opisuje tehnicku stranu mix-anja, na nekoliko mjesta se spominje da je prava umjetnost mix-anja u izboru pjesama, a samo manjinom u nacinu njihovog kombinovanja...

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2004, 00:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
....svaka vam cast....sve to stoji....no....samo izaberi klub i pitaj nekog da te uvede da vidis opremu...bilo gdje u svjetu(sto valja)... prvo dva gramofona, a onda i kamion ako proizvodi dobru vibraciju:)

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2004, 11:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
To da... Neki obicaji tesko umiru... ;)

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jun 2004, 01:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
DeadOne je napisao:
To da... Neki obicaji tesko umiru... ;)


Mislis kamion?:) Zezam se....ne da tesko umiru....vec Dobre stvari NIKAD ne umiru:)Bar tako kazu... Viva Las Vegas.

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jun 2004, 20:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
;)

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs