banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 08:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 10 Dec 2010, 14:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
NiZ je napisao:


E'o maloprije provjerio... Ovaj NiZov link definitivno RADI.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 10 Dec 2010, 22:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
nasmjeshiti luzer je napisao:
NiZ je napisao:


E'o maloprije provjerio... Ovaj NiZov link definitivno RADI.

Tri puta u dvije minute kliknuo, dva puta nije radilo, iz trećeg skinuo.
Upravo te slušam.(:

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 11 Dec 2010, 09:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
E ovaaaj.. ja preslušala ove dvije...

Šta sad reći, bemu životić :)

Onako ću ja to, s' brda s' dola.. nadam se da je to ok :)

Ma, ima tu svega :) ... Suština je da ste ušli u priču, to se vidi, nekako zvučite kompatibilno. Jako mi se sviđa bas u drugoj pjesmi, i nekako malo neki lagaaaani prizvuk Discipline kičme baca u neki lagaaaani retro devedesetih... (u toj drugoj)

Gitara je užasavajuće emotivno nabijena, onaj ko je svira, svira srcem, prati tekst i pripovijeda.

Prelazi su mi takođe ok. Piše gore nešto za produkciju, međutim i ona mi je sasvim ok.

Jesam rekla s' brda s' dola? Jesam. Ok.

I nek vam je sa srećom!

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 11 Dec 2010, 11:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
A može se i tako reći... :D
+1
osamstotinazena je napisao:
Gitara je užasavajuće emotivno nabijena, onaj ko je svira, svira srcem, prati tekst i pripovijeda.

Zar ne prepoznaješ Popokapetl-a? (:

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 11 Dec 2010, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Euroth je napisao:
A može se i tako reći... :D
+1
osamstotinazena je napisao:
Gitara je užasavajuće emotivno nabijena, onaj ko je svira, svira srcem, prati tekst i pripovijeda.

Zar ne prepoznaješ Popokapetl-a? (:


Aaaa taj emotivno nabijeni je u ovom slucaju (druga gore, znaci "Anin rege") ipak Srdjan Ivankovic Sake. Mada, da nije on, bio bi ovaj pomenuti :D . U pajperu obe gitare sviraju ritam, solo, lead kako im u kojoj pjesmi drago. I sav bend se petlja i tu i tamo. Recimo, onu prvu gore(Cudesan smijeh) je smislio Dane-Marjanovic-Danilche-Che-Popokatapetl. Inace, kreativni proces u pajperu je megainterakcija. Evo, na ta dva primjera:
1. Cudesan smijeh - Donese Dane jedan dan muziku i tekst. Poslusam, kazem, "ovo je bas dobro ali ova prateca gitara se nece dati tek tako odsvirati", pa pola te gitare dodjelimio Saketu. Onda Karlo rece "ovaj most smrdi, daj da smislimo nesto bolje'' i on ga smisli bolje. "Ajmo pjevati ovako" - pa onda ja i Mirko smislimo neku melodiju za pjevanje. Slusam bas i kontam "Aj sad Karlo sviraj liniju pratece gitare al' drzi uvijek osnovni akord u pozadini"- i Karlo to uradi bez premca u izvedbi. "Ocu jednostavan bubanj, da mlatim i ne mislim", "to to" rece Sake. I eto ti bubnja. Onda dodje Sake i napravi flojdovski solo i rece "ma moglo bi se to jos malo doraditi..." - "nista ne diraj!" uzviknu ostatak benda. I posta "Cudesan smijeh" .
2. Anin rege - rece Mirko jedan dan "Imam jednu pjesmu, ja i Karlo cemo to snimiti na akustarama da cujete" i snimise. Slusamo mi taj snimak, zgledamo se i mislimo "eh, da smo bend Djordja Balasevica, uz malo promjena intonacije imali bismo hit, al' nismo i ne mislimo biti...sta cemo dodjavola sad?". Gledam onaj tekst, ima ga dvije strane. Slusam onu muziku, dobra je za ekskurzije al' za bend... "Dajte da to ja malo..." rekoh i provedoh dvije besane noci mozgajuci gdje da krvnicki sasjecem tekst, kako da tim instrumentima dam da nesto rade itd. I, onda mi padne na um da ocu crni ritam sa bijelom ekspresijom. Snimim to i donesem nesto sto lici na ovaj gore snimak. "Cuj Chorusa, cuj chorusa" rece Sake i popali sve efekata sto je imao(sto nije malo), pa ode da kupi jos jedan, te upali i njega :D . "E sad je dobro" spade mu kamen sa srca. Onda Karlo rece " daj sad da ga malo oshinemo po instrumentima ovdje, a da se obuzdamo ondje". Svi ga posolise, zabiberise i dobismo "Anin rege".
Et', tako u sustini pajper pali...Svaki putnik ga malko pomiluje nogom :D .

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 11 Dec 2010, 14:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Euroth je napisao:
Zar ne prepoznaješ Popokapetl-a? (:


Ne pjepoznaaaajeeeem :oops: Vidiš da sam komentarisala sviranje izvjesnog gospodina Srdjana Ivankovića. A Popketa hoću da čujem solo :) Odmah sad odmah ! :D !!!

nasmjeshiti luzer je napisao:
2. Anin rege - Slusam onu muziku, dobra je za ekskurzije al' za bend...


Hehe, ja mislim da ono što ja izdvojim kao svidljivo, svaki bend uopšte ne smatra nekim A1 folom :D
Tako recimo, na jednom Demofestu, izlazi Afrodizijak, i ja tako đus đus đuskam i čekam Bebeyo..... koji nisu ni odsvirali na kraju :lol: :lol: Poslije ja sva u čudu kako ne odsviraše najbolju stvar, i pustim pse na njih da ih izgrizu :lol: :lol: (šalim se).. Priupitam, oni kažu.. A, pa šta znamo, nismo kontali uopšte da je Bebeyo baš ono nešto... Pih.. :confused2:

Tako da ako se ja i mogu svrstati u neku publiku, ne znam da li sam adekvatan uzorak. No, postavili ste pjesmuljke, obe su sjajne na svoj način, a mi smo tu da čujemo šta radite i kažemo neki svoj blah blah :)

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 11 Dec 2010, 15:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Nisu "obe", ima ih 11...
Evo, ovdje. (:

P.S.
Meni i dalje "Optimista" najdraža...imam negdje i originalni snimak od prije 2-3 godine...
I, trenutno me Suzy drži. (:

Uglavnom...ako ne rekoh već - konačno ste snimili, jeeeeah!

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 11 Dec 2010, 16:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Nego luzeru kada ces namontirati neki video pa da se vrti na youtube?
Live svirka, freak se skida, cure vriste u prvim redovima, popokat... kulira kao da ga ne zanima, ti zabio glavu u bubnjeve jer je tvoja bolja polovina tu negdje i tako to. :D
Ajd' zadajte koji video...ti i Sake, ovo-ono. 8)

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 11 Dec 2010, 16:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
gdje je u ovoj priči Mister No ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 11 Dec 2010, 17:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
osamstotinazena je napisao:
A Popketa hoću da čujem solo :) Odmah sad odmah ! :D !!!


Evo ga ovdje od 2:09 pa do kraja pjesme, brzi Popokatapetlov ala Kirk Hammet metal solo . Gore prsti al' momak ne posustaje! :headbang: Dane Marjanovic Che na forumu poznat kao Popokatapetl, seks simbol mladjih od 18 i muzicki uzor svih nas koji ne znamo vise od pentatonike :D . Jedino, nije bash nesto pojacan :) , al' zedno uho ne mari...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kohi0Xx1MU0[/youtube]

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 12 Dec 2010, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
aj necemo...a vi se vracajte ladno na temu da karlo ne bi morao da brise gomilu postova...

EDIT:
Postove sam ipak pobrisao zajedno sa luzerovim postom u kojem trazi da stavim smajlija....

evo smajlija... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 12 Dec 2010, 22:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2009, 21:11
Postovi: 567
Upravo preslusavam pjesme, nema sta svaka cast...

_________________
PIVO, PIVO REKREATIVO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 12 Dec 2010, 22:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Freak_on_a_leasH je napisao:
aj necemo...a vi se vracajte ladno na temu da karlo ne bi morao da brise gomilu postova...

EDIT:
Postove sam ipak pobrisao zajedno sa luzerovim postom u kojem trazi da stavim smajlija....

evo smajlija... 8)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mudro...

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 15 Dec 2010, 10:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
@Euroth, da, znam za ovih 11 da postoje, ali nisam imala vremena da sve preslušam, preslušala sam ove dvije iz prvog posta što ih je postavio Freak, kontajući da ima razloga što su upravo te dvije izdvojne. Valjda su reprezentativne.

@ Najsmješniji luzeru, hvala ti! Čula sam sad našeg Popketa (sorry na prisvajanju, al on je nekako i moj :) ) .. nja...

Nije zahvalno favorizovati nekog sada ovdje, obzirom da se radi o čitavom jednom bendu mladih, nadobudnih i, primjećujem, inteligentnih ljudi.. no... Popke je Popke. Da se ne lažemo :D . Njemu idu svi epiteti koji počinju sa "naj" i ne završavaju nigdje, jer im kraja nema. Nego nešto kontam uz naj čovjeka ide i vrlina koja se zove skromnost, tako da ne bih pretjerivala, da se Popke ne bi osjetio nelagodno :)

Spoiler:
Popke, najsviraču, super si dasa, kažu tišeg glasa, ali ti si neka moja rasa, i kad tiho zboriš, ja čujem tvoju dreku, i nisam od onih koji bi "bacili sve niz rijeku". Jer to što radiš, sjajno radiš, i nemoj ovdje da se vadiš, kako to baš nije nešto, jer si naj i sviraš vješto! :lol: :lol: Nisam degenerik, samo sam nešto raspoložena za glupiranje :lol: :lol:



Ne bi bilo loše da nam postavite i koju fotku ovdje???

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 15 Dec 2010, 12:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Sad bih rekao nesto ali Karlo ce obrisati! :(


:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 15 Dec 2010, 13:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
@Euroth, da, znam za ovih 11 da postoje, ali nisam imala vremena da sve preslušam, preslušala sam ove dvije iz prvog posta što ih je postavio Freak, kontajući da ima razloga što su upravo te dvije izdvojne. Valjda su reprezentativne.

Postavio sam te dvije pjesme prve zato sto sam smatrao da su mozda i najbolje odsvirane na svirci....inace ni jedna od nasih pjesama se ne moze uzet kao neki reprezentativni primjerak jer su dosta razlicite....bas smo nedavno imali nekih debata o tome koja je pjesma mozda najbolja ili odskace i nikako se nismo mogli slozit....svako je mislio da je neka zbog necega bolja....jedino oko cega se slazemo je da sviramo alter rock....sto je opet samo po sebi svasta nesto....
Citiraj:
No, postavili ste pjesmuljke

Ajd ako ti nije tesko ovo mi malo pojasni....posto ja kad kazem "pjesmuljak" pomislim na crvenu jabuku ili magazin a ne bi bas volio da me neko uporedjuje sa njima....
Citiraj:
gdje je u ovoj priči Mister No ?

Meni licno jedan od najdrazih likova iz stripova (stari bend u kojem sam svirao sa Sakeom se zvao Jerry Drake)...pajpera smo se sjetili zbog mister noa ali nema neke bitne povezanosti sa samim likom iz stripa....
Citiraj:
Nije zahvalno favorizovati nekog sada ovdje, obzirom da se radi o čitavom jednom bendu mladih, nadobudnih i, primjećujem, inteligentnih ljudi.. no... Popke je Popke.

Navikli smo mi vec na ovo....tako da...nist se ne brini....
Citiraj:
Ne bi bilo loše da nam postavite i koju fotku ovdje???

Mislim da je bezze da ovde kacim slike benda....ipak je ovo kao neki forum a nas trojica aktivno pisemo po istom tako da....al ima ih na myspace stranici i na facebooku....
Citiraj:
Sad bih rekao nesto ali Karlo ce obrisati!

100% tacno.... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 15 Dec 2010, 14:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Pjesmuljak... od milja.. Mogla sam reći i pjesmuljičetine, ali nije u mom stilu. Ipak sam ja nježno žensko, iako to mnogi ovdje osporavaju :lol:
Ma ništa negativno, kakva Crvena jabuka, Bolero, i to.. ništa... Samo riječi hvale :)

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 29 Dec 2010, 17:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
I daaa...TOTAL AGRESIVAC - STUDIJSKA VERZIJA! Nova stara stvar.
Svjeze ispod prese:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q4Bk94eXskk[/youtube]

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 16 Feb 2011, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Jedna sličica sa recentnog fotosešna, u društvu sa kolegom (inače fanom) iz nešto poznatijeg benda

Spoiler:
Slika

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pajperov Smijeh
PostPoslato: 16 Feb 2011, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Pa ti stvarno nisi normalan....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs