omladinski program BH Radija 1
ponedjeljak, 13.oktobar od 14.03 do utorak 02.00
live stream:
mms://media.bih.net.ba/bhradio1Ne propustite sljedece specijalno izdanje i 17. emisiju "Anatomija zvuka", koja se emituje u ponedjeljak, u 19.30.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Anatomija Zvuka-Najiskrenija radio emisija o alternativnoj i nedovoljno eksponiranoj domaćoj muzici.
U 17. izdanju emisije slusacete PUNK muziku sa prostora bivse Jugoslavije: Motus, Satan Panonski, Patareni, Klinicki Mrtav, Alan Ford, Trula koalicija itd.
Kraci prikaz BiH muzicke scene sa muzikom sastava Unutrasnja Emigracija, Izolanti, Rupa u Zidu, Nitkovi, Subversion itd.
+ rubrika Stara iznenadjenja za nova pokolenja
-U ovoj rubrici predstavljamo i podsjecamo se legendarne kompilacijske ploce "Hard core Ljubljana" iz 1985 godine....slusamo snimke sastava Tozibabe, Epidemija, III Kategorija, U.B.R, Odpadki Civilizacijeurednik emisije, tehnicki realizator i voditelj: Dragan Vukovic aka DJ Vuk
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Anatomija zvuka" je internet radio emisija koja je pocela sa radom sredinom 1995. godine na radio stanici « Studio A » u Banjaluci, BiH. Emisija nudi totalno drugaciji koncept specijalizovane radio emisije sa ciljem prezentacije jugoslovenske muzicke scene sa naglaskom na alternativne I nekomercijalne muzicke sastave. U sljedecih desetak godina, mjenjale su se radio stanice na kojima se emisija emitovala (Radio Kontakt, Radio Balkan, Nezavisni radio, UNS Geto radio, Big-radio-sve Banjaluka, Studio 88-Mostar) ali je koncept emisije ostao isti. Trenutacno emisija se emituje 2 puta mjesecno na nacionalnom bosanskom radiju BH Radio 1 a zahvaljujuci internetu, ona se slusa u citavom svijetu.
Emisija se sastoji iz dva dijela. U prvih sat vremena se vrte premijerno nove pjesme, predstavljaju se novi albumi muzickih sastava sa prostora bivse Jugoslavije, Evrope i svijeta. Kad kazem Evrope i svijeta, tu prvenstveno mislim na muzicke autore sa pomenutog prostora koji su pocetkom rata otisli u zapadnoevropske zemlje te su tamo nastavili se, baviti muzikom okupljajuci istomisljenike sa ovih prostora i udruzujući se u nove muzicke sastave. Takodje, prezentuju se muzicki festivali kroz pjesme domacih sastava, ucesnika festivala, predstavljaju se izdavacke kuce i nevladine organizacije koje popularisu alternativnu muziku i neafirmisane muzicke sastave.
Drugi dio emisije se zove "Stara iznenadjenja za nova pokolenja" i u tom polusatnom dijelu emisije, prezentujemo alternativne muzicke sastave, iz sedamdesetih, osamdesetih i devedesetih godina proslog vijeka, kojima nije pridavana velika paznja tokom njihovog postojanja a koji su izvrsili uticaj na razvoj i dalje postojanje muzicke scene bivse Jugoslavije.
Novost u najnovijim "epizodama" emisije je prezentacije trenutacne jugoslovenske etno muzicke scene, tacnije onog dijela kada se etno muzika kriza sa drugim muzickim pravcima poput panka, elektronske muzike, swingom, bukom itd.