banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 665 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Eurosong 2012
PostPoslato: 15 Dec 2011, 18:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2011, 16:55
Postovi: 29
Evo malo veselijih tema:

Maya Sar predstavlja BiH na Evroviziji u Bakuu

Bosnu i Hercegovinu će na 57. Takmičenju za Pjesmu Evrovizije, narednog maja u Azerbejdžanu, predstavljati mlada i uspješna kantautorica Maya Sar.

Radiotelevizija Bosne i Hercegovine (BHRT), punopravna članica EBU-a, je na osnovu Pravila Takmičenja za Pjesmu Evrovizije 2012, odlučila je da za predstavnicu Bosne i Hercegovine angažuje umjetnicu, koja je svojim autorskim umjećem, osebujnim muzičkim stilom i talentom, za kratko vrijeme ostvarila vrhunske rezultate i postigla značajne uspjehe na bosansko-hercegovačkoj i regionalnoj muzičkoj sceni.

Maya Sar će u Bakuu, u maju 2012. godine pjevati vlastitu kompoziciju, koju će BHRT premijerno objaviti početkom naredne godine u programu BHT 1 im BH Radija 1.

Takmičenje za Pjesmu Evrovizije - Eurovision Song Contest predstavlja najveći globalni medijski spektakl pored Olimpijskih igara i Svjetskog prvenstva u fudbalu. Već 57 godina, Eurosong je najveći, najgledaniji i najpopularniji televizijski format u Evropi, koji svake godine prati preko 200 miliona gledalaca u direktnom televizijskom prenosu.

Zahvaljujući pobjedi azerbejdžanskog dueta Ell/Nikki sa pjesmom „Running Scared“, Eurosong 2012 biće održan u Bakuu 22, 24. i 26. maja.

Dugi niz godina bila je članica prateceg benda Dine Merlina, s kojim je na Eurosongu 2011 u Dusseldorfu predstavljala Bosnu i Hercegovinu. Inicijator je regionalne humanitarne akcije za borbu protiv raka grlića materice “Moj je život moja pjesma” i autor istoimene pjesme. Za tu akciju, od Internacionalne Lige Humanista (dr. Elisabeth Rehn) dobila je priznanje – “Zlatnu plaketu za veliko ljudsko srce”. S prvim kantautorskim singlom “Nespretno” postigla je zapažen uspjeh i stekla naklonost velikog dijela publike.

U svom porodičnom studiju “Long Play”, sa suprugom i producentom Mahirom Sarihodžićem, pored autorskog rada za druge izvođače, završava i snimanje svog prvog albuma.

Što se mene tiče RESPECT prema Mayi a i njenom mužu Mahiru Sarihodžiću kao producentu.

_________________
Ako se životinje ponašaju kao ljudi to je BASNA
a ako se ljudi ponašaju kao životinje onda je to BOSNA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 15 Dec 2011, 18:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2011, 16:55
Postovi: 29
Maya Sar - Nespretno

http://www.youtube.com/watch?v=w2akXOeWPIM

_________________
Ako se životinje ponašaju kao ljudi to je BASNA
a ako se ljudi ponašaju kao životinje onda je to BOSNA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 15 Dec 2011, 18:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Do moga... Po cemu je ova poznata i priznata?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 15 Dec 2011, 18:02 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2011, 16:55
Postovi: 29
Moj je život moja pjesma

Moj je zivot moja pjesma - Karolina Goceva, Nina Badric, Maya Sar i Aleksandra Radovic

Muzika i tekst: Maya Sar
Aranžman: Mahir Sarihodžić

http://www.youtube.com/watch?v=lqlorU4h ... re=related

_________________
Ako se životinje ponašaju kao ljudi to je BASNA
a ako se ljudi ponašaju kao životinje onda je to BOSNA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 15 Dec 2011, 18:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Zar još neko prati to takmičenje.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 15 Dec 2011, 18:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2011, 16:55
Postovi: 29
spijo je napisao:
Zar još neko prati to takmičenje.


Neko prati, neko ne prati... :D

Željko Joksimović predstavlja Srbiju a Rambo Amadeus Crnu Goru.

_________________
Ako se životinje ponašaju kao ljudi to je BASNA
a ako se ljudi ponašaju kao životinje onda je to BOSNA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 15 Dec 2011, 18:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Zar opet???

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 15 Dec 2011, 18:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Čim je poznata u tri kafane sarajevskog kantona, odmah je priznata umjetnica čitave BiH.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 15 Dec 2011, 18:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Hahahaha poznata je po tome sto je prateci vokal Sline Merlina......sta sve necu cuti majko moja.....
Ovaj show je davno izgubio svoj smisao i mislim da ce se i ova tema ove godine pretvoriti u iste one teme za prosle Evrovizije gdje se uglavnom sve svodilo na to kako jedni tvrde da je ovaj show odlican i da ima dosta ljudi koji ga prate dok drugi drze kontru i pljuju Evroviziju sto vise mogu :)

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 15 Dec 2011, 18:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
http://www.youtube.com/watch?v=r4GIXn-hH1M
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 15 Dec 2011, 20:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
koja evrovizija !? pa to je takmicenje odavno postalo manifestacija gdje zemlje treceg svijeta lijece komplekse.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 20:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Crnogorski predstavnik na predstojećem Eurosongu Svjetski Kilo Car Rambo Amadeus ovih dana očigledno ima pune ruke posla. Tako se popularni Novljanin odazvao tek nakon nekoliko pokušaja ekipe podgoričkih “Vijesti” da dođe do novih informacija, objasnivši da mu je u posljednje vrijeme mail zatrpan.





Poznato je da će se Svjetski Kilo Car publici na Eurosongu kroz pjesmu pod nazivom “Euro neuro” obratiti na engleskom, a sada je u razgovoru za podgoričke “Vijesti” otkrio i koncept ove numere.

Ideja je da budem, kao i uvijek, neobičan. Da se pjesma po stilu razlikuje od svih drugih, opet, da ima pamtljiv refren. Tema teksta je moj odnos prema izazovima eurointegracija”, otkrio je on.

Pjesma “Euro neuro”, u Rambovom stilu, neće se kretati u granicama određenog žanra, već će u njoj biti zastupljen, kako je kazao naš predstavnik na Eurosongu, “sudar žanrova”, a iako je prvobitno od strane direktora RTCG najavljeno da će publika imati priliku da čuje ovu numeru i spot za istu u februaru, Rambo je kazao da premijeru ipak možemo očekivati početkom marta.

Vojvodić je takođe nedavno otkrio da je nakon žrijeba odlučeno da će Svjetski Kilo Car nastupiti u prvoj polufinalnoj večeri kada će biti i jedini učesnik sa prostora bivše Jugoslavije, što znači da publika iz regiona neće imati priliku da glasa za crnogorskog predstavnika. Poznati muzičar, koji iza sebe ima deset studijskih izdanja, slaže se da je ovo hendikep, jer kako kaže, logično je da bi imao više šanse da uđe u finale kada bi okruženje, u kojem Rambo uživa status legendarnog autentičnog umjetnika, glasalo za njega.

Nakon vrlo optimističnih izjava da se u taboru crnogorskog predstavnika nadaju drugom mjestu na takmičenju u Bakuu nema sumnje da u to da su šanse Ramba Amadeusa bitno umanjene sada kada će morati da se osloni na glasanje publike kojoj je do sada bio potpuno nepoznat.

Ipak, Svjetskog Kilo Cara ova činjenica ne opterećuje previše.

“Ja sam sebi postavio mnogo realniji i konkretniji cilj od plasmana u finale - da me evropska publika i evropski koncert bukeri primijete, pa da malo putujem i sviram po evropskim festivalima. Bez ikakve lažne skromnosti tvrdim da je moja pjesma odlična, ali zaista ne mogu da znam kako će komunicirati sa publikom. Bitno je da se dopadne koncert bukerima”, kazao je on.

Poznato je i da će 48-ogodišnjem muzičaru biti potrebna pomoć kod izvođenja refrena, ali prema njegovim riječima nema potrebe da to obavljaju profesionalni pjevači, jer mu ne trebaju klasični bekvokali već grupa muških glasova koja u istom trenutku treba da ponavlja sintagmu “euro neuro”.

“Što se mene tiče, to može da bude svako ko zna da se ponaša na sceni i ima smisla za muzički ritam, pod uslovom da mu odijelo lijepo stoji”, kazao je Svjetski Kilo Car, ne otkrivši da li je odabrao ljude koji će se pojaviti sa njim na sceni u Bakuu.

On je otkrio i da je upoznat sa radovima muzičara koji će mu biti konkurencija prve polufinalne večeri, što je, naglašava, vrlo interesantno za njega s obzirom na to da je posljednji put gledao Evroviziju kada je predstavnik tadašnje Jugoslavije bio Danijel Popović. On je davne 1983. godine u Minhenu sa pjesmom “Džuli”, osvojio četvrto mjesto.

SPOT za 500 miliona ljudi

I pored toga što je izjavio da mu je cilj da ga evropski koncert bukeri primijete, Svjetski Kilo Car želi i da iskoristi priliku da promoviše Crnu Goru kao atraktivnu turističku destinaciju, a u ispunjavanju te želje kaže da će mu puno pomoći i spot za numeru kojom će se predstaviti na Eurosongu.

Direktor Javnog servisa Rade Vojvodić prethodno je otkrio da će ovim projektom rukovoditi Radmila Vojvodić, zbog kako je objasnio njenog ranijeg iskustva sa Evrovizijom, a spot će se snimati u Crnoj Gori.

Na pitanje da li će ekipi koja će raditi na spotu dati odriješene ruke ili će se, kao kreativac kakav jeste, umiješati u njihov rad i spot bazirati na njegovim idejama Svjetski Kilo Car kaže da pošto će spot prvenstveno služiti za promociju turizma, to je posvećeno timu koji ima iskustva sa takvim stvarima.

“Za realizaciju pjesme sam tražio savjete iskusnih kolega koje cijenim, ali svakako da ću u realizaciji video-spota slijediti sugestije i želje turističke organizacije i raditi sa ekipom koja je verzirana”, kazao je Rambo.

Prema njegovim riječima, spot koji priprema po procjenama treba da vidi više od 500 miliona ljudi, što je kako kaže fantastična prilika da se Crna Gora reklamira bez plaćanja skupih termina za reklame na svjetskim televizijama.

“Zaista nisam toliki egocentrik da smatram da je moja promocija bitnija u ovom slučaju od promocije Crne Gore kao izuzetno atraktivne turističke destinacije. Uostalom, to je zadatak koga sam se prihvatio i imam profesionalni izazov da ga uradim kako treba”, saopštio je on.


Vijesti.me, BL!N-DEPO/đk


Ako prođe u finale ima moj glas.

Stvarno neobično Evrovizija i Rambo Amadeus.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 20:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
I Željko Joksimović. :lol:

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 10 Mar 2012, 20:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ruske predstavnice na Eurosongu ove godine. Bake pjevaju na nekom jeziku srodnom finskom koji se govori u jednoj od ruskih republika i koji razumije manje od 300 000 ljudi :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kFqA1rzjoyY[/youtube]

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 10 Mar 2012, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Jel večeras predstavljanje srpske pjesme?

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 10 Mar 2012, 20:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Jeste. U devet na RTS-u.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 10 Mar 2012, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Huz' d faking Maya Sar :-?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 10 Mar 2012, 22:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Dobra!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=32zM-G2R5bo[/youtube]

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 10 Mar 2012, 22:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=61-Xz6jwvlE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-z0Q9DZo0q8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yOxgW9Q_DXA[/youtube]

Balkan je odlučio da pošalje svoja najzvučnija imena. Sve tri pjesme mi se sviđaju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eurosong 2012
PostPoslato: 10 Mar 2012, 22:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Kaliopi je ipak za klasu ispred svih.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 665 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs