banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 05 Apr 2019, 12:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Kao što mi kažemo, bolje jefan plejstešn nego dva Freš vejva...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 05 Apr 2019, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
skeva je napisao:
Druze, ako ti je partija jedna od najzabavnijih stvari, imas problem.


Nemam problem, sasvim sam u redu. Stvar je u nekoliko stvari koje su se poklopile i društvu koje je bilo sa mnom tog dana i pamtiću taj dan zauvijek :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 05 Apr 2019, 13:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
shakal je napisao:
Reče skeva koji pijan povraća sa zidina kastela i šuta se sa sličnom ekipom

Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 05 Apr 2019, 14:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
points je napisao:
skeva je napisao:
Druze, ako ti je partija jedna od najzabavnijih stvari, imas problem.


Nemam problem, sasvim sam u redu. Stvar je u nekoliko stvari koje su se poklopile i društvu koje je bilo sa mnom tog dana i pamtiću taj dan zauvijek :D


To je ok :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 05 Apr 2019, 14:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Pa ja ne bih usao na FW da je besplatno.
Jedne godine sam cekao u redu i smucila mi se muzika dok sam cekao da udjemo. Reko jebes ove drogoše i opozovem akciju.
Ali ako ljudima nije puno dati 30 maraka za ulaz,
ocigledno dobijaju odredjeni kvalitet zauzvrat.

Jedino bih pojacao policijske snage, da pendrece vidno drogirane.
sve ostalo, nek je FW-u sa srecom.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 07 Maj 2019, 23:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
guess who je napisao:
Meni je super sama ideja Demofesta. Gledano iz ugla publike, imaš priliku čuti neka nova imena iz raznih gradova, različitih žanrova na jednom mjestu. OK mi je da sviraju po dvije pjesme, ako ti se nešto ne svidi bar se nećeš dugo smarati. Iz ugla izvođača je isto super prilika da sviraš na takvoj bini, sa takvom opremom, imaš priliku da ljudi čuju za tebe, možda se povežeš sa nekim ljudima koji će ti pomoći u daljem radu...
Ono što mi se ne sviđa je dovođenje nekih "velikih" imena zbog kojih cijeli ovaj prvi dio pada u sjenu i onda ljude više ne zanimaju demo bendovi, dolaze samo da gledaju revijalni dio.

Слажем се. Одлична прилика да демо бендови свирају негдје ван клубова, да се састају, прочују... Они су управо ту у главној улози.
danijell je napisao:
Zaječarska je van koknurencije, oni traju preko 50 godina. Ali zanimljivio da je iste godine krenula i u Beogradu, pa izdržala par godina. Izgleda da što je veća sredina, teže to održati.
Možda u manjoj sredini ako nešto proradi, onda se uhvate i toga se drže, ne puštaju. Prijedoru fali pivara za to prije svega :) Mi smo izgleda negdje između. Nekada smo bili barem grad sporta. :)
Ali samo ta priča, kriv je narod. Kao SDS. Mada i Dodik kada je gubio izbore isto je pričao, dok nije shvatio kako sa narodom.
Fresh Wave nema problema sa mahalom.

Има и тога око средине. Градишка обична најобичнија има чак и бољи потенцијал од БЛ за рок, алтернативу, "не-сасвим-обичан-и-комерцијалан" поп, и све остало што се подразумијева под те и сличне жанрове. Наравно, број становника оба града је у односу 1:13 отприлике, и свакако БЛ бројчано има и више бендова, и више мјеста за такве свирке, (сасвим мало) више људи који "конзумирају" такву музику, али однос те културе Градишке и БЛ свакако није 1:13 већ много равномјернији. Приједор који је мало већи по попису становништва, по култури је можда и испред БЛ, а ако не, онда сасвим равноправан. Сад говорим само о људском потенцијалу, не утицају проклете политике на Културу.

Што се политике тиче, нажалост ништа овдје не може успјети и ништа се не може догодити ако одређена стока политичари не кажу може. То је тако и биће јер волимо да га примамо с леђа. Не знам о каквој самоодрживости причате и као "боли ме ку ац, нек су стали, кад 11 година живе од спонзора и помоћи из буџета". Да је неког здравог и нормалног, исправног друштва, било гдје, а гдје живе хомо сапиенси, у таквом друштву не постоје ријечи "превише" и "вишак новца" за културу. Култура и умјетност су оно што и сам човјек, а ако си шкрт да улажеш у себе као себе, онда јбг, гледај како пропадаш.

Ево, на Тјентишту организују велики фестивал, па З.Е.Т. па онда у Приједору ША и оно на Козари... Зар Бања Лука не може да има неки фестивал попут Демоа, ако ове, за БЛ, бројчано мале средине могу? Ту је Козара, па Тјентиште, сасвим лијепа локација за фестивал, за дан-два-три провести ван градске буке, па... Имамо и ми Трешњик, имамо брда око града, само бирај. Зар је то био проблем? Наравно да није, знамо шта је проблем, али само аргументујем зашто ово не би могао да буде разлог.

Сам садржај је можда могао да буде боље сређен и прије свега распоређен, али мени лично није био проблем, тако да... Не знам коме јесте :-?

Што се тиче поређења са FW...
Slika
:lol: A зашто то пролази, па... Слушаш битове, ексери, шмркање, допови, клабинг који је у свом константном успону, људи притишћу play/stop... A с друге стране нешто друго, нешто што се противи мејнстриму, што се често и не разумије, или барем не разумијеш на прву... Људи свирају, вјежбају...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 08 Maj 2019, 06:22 
Umetnik je napisao:
A зашто то пролази, па... Слушаш битове, ексери, шмркање, допови, клабинг који је у свом константном успону, људи притишћу play/stop... A с друге стране нешто друго, нешто што се противи мејнстриму, што се често и не разумије, или барем не разумијеш на прву... Људи свирају, вјежбају...

koga briga za sviranje i vjezbanje....publika je ta koja odredjuje sta valja ili ne valja...da niko ne ide na te "pritiskace playa i stopa" ne bi isti ni postojali...a pisem to iz ugla osobe koja slusa i jedne i druge...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 08 Maj 2019, 08:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па знам :) Једноставно људима одговара, комерцијалније је, љепше, у моди...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 09 Maj 2019, 12:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Jesi ti svjestan da u elektronskoj muzici na svako komercijalno govno dodje 5 underground izvodjaca...to sto ti ne razumijes elektronsku muziku ne znaci da je ljepse, u modi, komercijalnije...ista ti je stvar sa bilo kojim zanrom muzike...velika svjetska RNR imena vec decenijama nemaju dobru pjesmu a izbacuju albume, da ne pomislis nekada da im je muzika sranje zesce i zbog toga niko nece da dodje da je slusa ili kupi....

Kada su festivali u pitanju....BL ima i vise nego dovoljno festivala, sinoc je bio jedan na kastelu, imaces ove godine opet moto fest, ima i taj fresh wave...vjerovatno sam neki zaboravio....demofest je trebao da opstane ali eto nije....realno BL nema publiku i to je glavni razlog, mozemo mi sada da pricamo sve i svasta ali glavni i osnovni razlog je nemanje publike u samom gradu...publiku bi morali dovuci sa svih strana BiH i sire a to je vec malo ozbiljniji projekat....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 10 Maj 2019, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Има БЛ и без Дема довољно фестивала, али реално, мања штета би била да се угасе и Rock Fest и Дани пива и Живјети слободно него DemoFest. Оне групе са тих фестова које сам побројао ће и тако некада доћи самостално, у својој режији у БЛ, а Демофест, то није тако дежа ву и "хљеба и игара" ствар као фестивали гдје ти дођу Чорба, Јагоде, Галија, Ван Гог који се врте сваке године. Дужно поштовање тим бендовима наравно. Демо је постао бренд Бања Луке, свако ће се сложити да је то одлична прича, а Дани пива и слично, уфф :confused4:

Засад има још Riseing, мада је он мањег и жустријег карактера, још у повоју, постоји нека као гитаријада, хајд нека и тога... Што се ауторских фестивала тиче, који служе за промоцију (релативно) нових бендова.

То што има неких андрграунд DJ-ева, не значи да тај стил музике није пријемчивији омладини и генерално распрострањенији. Ето, зађи навече викендом у клубове и гдје се партија, наћеш на тоне клубова са техно и електронском музиком, док тек неколицину њих са роком, металом, панком, алтернативом... О томе сам причао, не да има више и мање познатих извођача у електроници.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 10 Maj 2019, 22:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Sep 2014, 13:01
Postovi: 294
Banja luka već odavno nema publiku za nešto drugo se narodnjaka...za demo me duša boli i pitanje je kako će ostali festovi opstati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 11 Maj 2019, 14:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2019, 14:03
Postovi: 69
Фреак је добро све рекао ,суштина је да БЛ нема публику за било коју рокенрол варијанту музике.док су се радиле свирке долазило је јако мало људи,или људи нису хтјели да плате карту од 2-3КМ него су сједили около простора.Тако да каква је овде публика и дани пива су нам превише.

_________________
Како брат?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 11 Maj 2019, 14:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Zbog tih klosara sto nece da plate karte i ne treba nista organizovati osim narodnjaka i elektronske muzike. Jebali bi se a da im ne udje. Puno dati 5km kad se moze kupiti 5 piva za to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 11 Maj 2019, 14:18 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2019, 14:03
Postovi: 69
Знало им је пуно и марку бити.Уопштено мислим да је овде највећа грешка направљена што су икад свирке прављене за џ ,само је још више размазило и овако дебилну масу

_________________
Како брат?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 11 Maj 2019, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
То јесте, то нажалост стоји. Другу дошао пријатељ из Ријеке или Пуле, не сјећам се и сад вријеме да се навече изађе... Центар града, испод Паласа, народњаци. Пита га он у чуду, је ли то центар града, с обзиром на репертоар :oops: Слажем се да нажалост не заслужујемо Демо кад смо такви вровци, али поента је та да га нисмо угасили ми већ политика. Мало нас је, али нас има што нисмо синови српске маике :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 11 Maj 2019, 15:10 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2019, 14:03
Postovi: 69
А реално демофест је био добар само за дружење ,увијек гомила познатих фаца...док на музички дио не вриједи трошити ријечи и мислим да је то главни разлог зашто је дошао ту где јесте сада

_________________
Како брат?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 11 Maj 2019, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Зашто не вриједи трошити ријечи? Шта фали једном фестивалу нових младих снага из региона, оо мени заиста добра идеја...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 11 Maj 2019, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Uvijek neka prica o ulaznicama, a koliko se sjecam kastel je bio pun i kad su se ulaznice pocele prodavati. O cemu se ovdje prica?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 11 Maj 2019, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па опет, и да се имао и да се није имао коме одржавати, и да има и да нема публике, одржавао би се, прича би ишла, није публика, ма колико размажена и можда малобројна, крива за "смрт" :roll:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 26 Maj 2019, 00:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Moto-fest -2019
Prvo veče odslušala sve, E.Orgazam, Majke i A.Sklonište.
Drugo veče samo Partibrejkerse.
E.Orgazam
Mlak i neuvjerljiv nastup. Iako Gile ima najbolju liniju od svih pjevača koje smo čuli na ovom Motofestu, najmanje se pokazao pjevački i energetski u formi. I ne samo on, cijeli bend. Taj pad energije i inspiracije ih prati još od one nesretne svadbarske "Igra r'n'r cijela Jugoslavija"...Da se razumijemo, ja sam veliki ljubitelj onoga što je Orgazam stvarao u prvom dijelu svog postojanja. Pjesma "Nebo" je...pa...remek djelo. A to je samo jedan primjer u mnoštvu onih sa njihovih prvih albuma. Album Distorzija je posljednji njihov album koji mi je drago čuti. Iako nije ni blizu "punkast" kao oni prvi.
Majke
Standardni nastup. Bare je, srećom, jako dobro shvatao da je na koncertu te se u skladu s tim i ponašao, pjevao je, klečao, čitao tekst pjesama sa podsjetnika koji su visili sa nekih zvučnika...On je opet tako simpatičan, a muzika je tako dobra- da mu ne možeš ništa zamjeriti, čak ti dođe da ga pomaziš po glavi, pogotovo kada sam prizna da je zaboravio tekst... Upečatljiv, srčan, nastup.
Slično se može reći i za Atomsko sklonište iako znam samo onih nekoliko glavnih hitova. Žestoka svirka i savršeno uklapanje u karakter Motofesta.

Partibrejkersi
Firma Partibrejkersi i dalje praši punom parom, nema šta. Svirali su samo nešto malo preko sat vremena, ali...oni to sebi mogu priuštiti. Cane je pjevački u odličnoj formi, propovijedi (pogotovo u toku 1000 godina) nisu izostale ni ovaj put. Čitav bend zvuči moćno. A Anton- on je posebna priča, on nije čovjek, on je čovjek-gitara. Publika -iako veoma brojna ove druge večeri- kilava kao i obično. Čak ih ni na bis nismo zvali kako treba. Nisam čula Mesečevu kći...kasnila sam možda 10-tak minuta. Nisu je valjda svirali prvu?!

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs