banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 03:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 333 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Maj 2006, 17:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Pako de Lusija 3. jula u Beogradu


Čuveni španski flamenko gitarista Pako de Lusija nastupiće 3. jula u beogradskom Centru "Sava" u okviru Guitar Art festivala, saopštili su organizatori.

Pako de Lusija je jedan od najcenjenijih predstavnika novog flamenka, a mnogi ga smatraju najvećim flamenko gitaristom svih vremena.

Jedan je od retkih muzičara koji je podjednako talentovan i za klasičnu, jazz i world muziku.

Izdao je više albuma tradicionalne i moderne flamenko muzike, i saradjivao sa imenima kao što su Al Di Meola i Džon Meklohlin.

Krajem šezdestih i početkom sedamdesetih godina imao je plodnu saradnju sa Kameronom de la Ilom, sa kojim je snimio deset albuma.

Često nastupa sa svojim sekstetom, u kom su njegova braća Ramon i Pepe, takodje vrsni flamensko izvodjači.

Zanimljivo je da je Pako poznat i kao "apsolutni šampion" brzog sviranja na gitari sa najlonskim žicama, kao i to da do 44. godine života nije naučio da čita note.

Legenda španske klasične muzike Hoakin Rodrigo je, uprkos tom nekonvencionalnom pristupu muzici, jednom prilikom izjavio da niko ne izvodi njegove kompozicije bolje od Paka de Lusije.

Koncert u Centru "Sava" organizuju Guitar Art festival i produkcijska kuća "Komuna".

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2006, 02:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Jan 2006, 17:32
Postovi: 71
Lokacija: Banjaluka
ma sve je to smece, SISTERS OF MERCY je prava stvar!!!!!!!!!!

_________________
Duboko ste me razocarali, duboko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 10:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Citiraj:
Pako de Lusija 3. jula u Beogradu
Citiraj:
Koncert u Centru "Sava" organizuju Guitar Art festival i produkcijska kuća "Komuna".
A zasto ja ne nalazim nista na Komuninom sajtu? Otkazano?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Avg 2006, 18:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Definitivno je potvrđen dolazak najvećeg death metal benda svih vremena. Legende sa Floride prvi put će domaćim fanovima 16. avgusta u bašti SKC-a pokazati zašto su jedan od najvećih metal bendova današnjice. Nakon više od 15godina nastupiće u našoj zemlji. Ovo je jedan od ekskluzivnih koncerata i jedino mi imamo tu priliku da ih ugostimo u celom Ex.Yu regionu! Ono što će još više obradovati fanove je to da se David Vincent nakon 10 godina vratio u bend i fanovi u našoj zemlji imaju priliku da vide originalnu postavu benda "Morbid angel". Trey Azagthoth osnivač i gitarista benda (zvanično jedan od 50 najboljih gitarista svih vremena), David Vincent bass/vokal, Pate "Commando" Sandoval bubnjevi. Treba li napomenuti da je bend proputovao ceo svet, svirajući s bendovima "Motorhead", "Black Sabbath", "Pantera", "Soulfly". Pored svetskih turneja s najvećim bendovima, "Morbid Angel" je pomogao da se mnogo manji bendovi pored njih probiju. Nadamo se da će i "Amon Din", domaća podrška, imati tu sreću da postane veliki bend mimo krugova našeg regiona, gde su trenutno vodeći death metal bend! Šta reći za sve fanove koji su ovo čekali ceo život - san se polako ostvaruje !

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Avg 2006, 16:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Saxon
24.04.2007 SERBIA Beograd - Skc
http://www.saxon747.com/frame.html

=============================================

Na kraju letnje muzičke sezone
Vrelo i bez „Stonsa”
Na jesen u Beograd dolazi Mariza, a najverovatnije i britanska grupa „Djuran djuran” i roker Brajan Adams



Iako se nije dogodio „spektakl decenije”, budući da nismo dočekali „Rolingstonse” u Beogradu, leto koje prolazi ponudilo je vrhunske muzičke događaje. Posle vrelih meseci, jesen, prema rečima ljudi iz koncertnih agencija, neće biti tako bogata, međutim, još uvek se prave planovi.

Direktor produkcijske kuće „Komuna” Maksa Ćatović kaže u izjavi za naš list da trenutno pregovara o dva značajna gostovanja.

– Pregovaramo sa menadžmentom čuvene britanske grupe „Djuran djuran” i kanadskog rokera Brajana Adamsa. Koncerti bi trebalo da se održe krajem oktobra i u novembru, a sve će biti jasnije tokom narednih dana, a tu mislim na datum i mesto gde će nastupi biti održani. Pregovori su odmakli i mislim da je izvesno da će tih koncerata biti, ali sve ćemo znati do kraja sledeće nedelje.

Slavlje uz „Roksi mjuzik”

Urednik programa u beogradskom „Domu omladine” Dragan Ambrozić kaže da su, za sada, usredsređeni na Džez festival koji će biti održan poslednjeg vikenda u oktobru.

– Možemo da najavimo da će na festivalu gostovati gitarista Džon Skolfild. Reč je o jednom od najznačajnijih džez gitarista na svetu i omiljenom saradniku legendarnog Majlsa Dejvisa.

Ono što je sasvim izvesno, jeste da će američki bend „Lembčop” ponovo doći u naš grad. Ovaj sastav će svirati pred publikom u Domu omladine 1. decembra. Ponovo dolazi i portugalska pevačica Mariza, koja će nastupiti 3. oktobra u „Sava centru”. Ova umetnica, trenutno jedna od najvećih zvezda fada, bila je već gost našeg glavnog grada u maju prošle godine.

Letnja muzička sezona se bliži kraju. Kada se sve sabere i oduzme, meseci koji su iza nas doneli su, prema opštoj oceni, najbolju koncertnu sezonu do sada. Sve je počelo na Petrovaradinskoj tvrđavi 19. juna kada je Sting, posle mnogih peripetija o tome da li će uopšte doći u našu zemlju, održao odličan koncert. Čuveni Britanac samo je nagovestio da će Novi Sad u julu biti muzička prestonica. Tako je na stadionu Vojvodine dan pred početak „Egzita” nastupio italijanski zavodnik Eros Ramacoti.

O „Egzitu” se i ovog leta mnogo pričalo i pisalo. Ocena poznavalaca muzičkih prilika i publike je da je ove godine festival bio najbolji do sada. Nekoliko nezaboravnih koncerata, počev od grupe „Franc Ferdinand” preko vremešnog ali energičnog Bilija Ajdola, do „Pet šop bojsa” i „Sizor sistersa” opravdali su epitet najboljeg festivala u Evropi.

Posle „Egzita” centar muzičkih događanja preselio se u Beograd. Prvo veliko slavlje za ljubitelje pop i rok zvuka usledilo je već sredinom jula kada je u naš glavni grad stigao jedan od najznačajnijih sastava na svetu – „Roksi mjuzik”. Bend, predvođen Brajanom Ferijem, u prepunom „Sava centru” demonstrirao je kako sviraju veliki profesionalci. Potom je usledila poslastica za ljubitelje hard roka kada je svirao popularni bend „Vajtsnejk”. Reviju rok bardova nastavio je u avgustu osnivač „Enimalsa” Erik Bardon koncertom u „Domu sindikata”, a sredinom ovog meseca pred Beograđane je izašla i američka grupa „Toto”.

Imali smo događaje poput „Nišvila”, gde su gostovali čuveni džez bubnjar Bili Kobam i grupa „Inkognito”, zaječarsku „Gitarijadu” gde je nastupio britanski bend „Juraja hip” i „Bir fest” na kome se pojavilo stotinak umetnika iz regiona.

Ovoga leta Beograd su pohodili i „Sisters of mercy”, proslavljeni gitarista Pako de Lusija, zatim Džoe Satrijani, Lori Anderson...

Čast da zatvori najbogatiju letnju koncertnu sezonu u proteklih nekoliko godina pripašće sastavu „Simpli red”. Poslednjeg dana avgusta grupa iz Mančestera, predvođena Mikom Haknalom, nastupiće u hali Pionir, a ulaznice za ovaj koncert su, prema rečima organizatora, već rasprodate.

Neprijatni otkazi nastupa

Leto je donelo i nekoliko neprijatnih otkaza nastupa. U prvom redu tu je britanski sastav „Masiv atek” koji je, umesto u Beogradu sredinom juna, svirao u Zagrebu, a sve zbog zauzetosti hale Pionir. Nisu stigli ni dugo najavljivani „Rolingstonsi”, iako je koncert na beogradskom Hipodromu, posle silnih peripetija, bio, navodno, zakazan za 7. jul.

– Iako postoji dogovor da bi „Stonsi” na leto 2007. trebalo da održe petnaestak odloženih koncerata, uključujući i nastup na londonskom „Vembliju”, već sada je jasno da njihova turneja ne prolazi dobro. Među promotorima čak kruži priča da je pad sa drveta Kita Ričardsa bio fingiran! Još uvek imamo dogovor da oni sledećeg leta dođu u Beograd, ali ja sam polako počeo da gubim nadu. Međutim, ono što mogu da obećam jeste da, kada je u pitanju „Komuna”, sve ljubitelje muzike čekaju velika iznenađenja! – kaže Maksa Ćatović za „Politiku”.

U jednom trenutku pojavila se informacija da će u septembru u Beogradu svirati američki bend „Pearl Jam”, ali od toga, za sada, neće biti ništa. Mnoge koncertne agencije za predstojeću jesenju i zimsku sezonu najavljuju velike planove, a šta će se od toga ostvariti videćemo!

===============================================


10.10 2006 W.A.S.P u SKC-u
http://www.waspnation.com/tourdates.html

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2006, 10:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Cradle Of Filth u Zagrebu - 29.11

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2006, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
ajde? posta kosta krejdl?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2006, 09:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
VeLiKi je napisao:
ajde? posta kosta krejdl?


Ma ne dijelim ja pare, ja sam citam vijesti!!!!!!! Gospodjo, ja samo citam vijesti, ne dijelim ja pare!!!!


--------------------------------

Kanadski roker Brajan Adams će 28. novembra održati koncert u Beogradu, rekao je za „Blic“ Maksa Ćatović, direktor producentske kuće „Komuna“.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2006, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
22. Beogradski Jazz festival održaće se od 24. do 28. oktobra u Beogradu. Kao glavne zvezde festivala nastupiće Benny Golson & Big Band RTS, dirigent Stjepko Gut, Jon Hassell & Maarifa Street (SAD), John Scofield Trio (SAD), Soweto Kinch (V. Britanija), James Blood Ulmer feat. Vernohn Reid & Memphis Blood Blues Band (SAD) i Bojan Z Trio (Francuska/Srbija). U pratećem programu će nastupiti Beady Belle (Norveška), Fabian Kallerdahl Galore (Švedska), Roy Nathanson’s Sotto Voce (SAD), Anderskov Accident (Danska), Christoph Grab Quartet (Švajcarska), Caravan Pas (Francuska), Jovan Maljokovic Salsa Band (Srbija) i VH Band (Srbija). Program festivala će se odijati na Kolarcu, dvorani Doma Sindikata i Doma Omla

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Sep 2006, 14:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2006, 18:18
Postovi: 636
Lokacija: BL
Nacuo sam da bi grupa AC/DC trebala doci u BGD u januaru 2007.i to od vise ljudi.E sada da li je trac neki ne znam ali ako bi dosli to bi vrijedilo pogledati.

_________________
Registruj se! je napisao:
Ali "pecat" se razvija godinama, osim ako nisi novi Mocart ili Tadic (grozan sam, ali sam morao).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Sep 2006, 10:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
HAMERFALL, velika sala SKC-a, Beograd, 17.02. 2007.
Predgrupe: uskoro....

Cena karte 2000din (24Eur)

http://www.hammerfall.net/


Pederi.....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2006, 18:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2005, 16:44
Postovi: 870
Lokacija: banjaluka
VADER 16-12-2006 Osijek
+
Monument-Banja Luka
Defiant-Pozega
Theory Of Chaos-Zagreb

Evo i plakat!
Slika

_________________
http://www.myspace.com/monumentmetal
Monument-Modern Death Metal
http://www.myspace.com/bandtanker
Tanker-Southern Sludge Metal


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2006, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Slika

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2006, 09:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
Gibboni

Sarajevo, Zetra
7.12.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2006, 22:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Feb 2006, 14:59
Postovi: 6
Zagreb:

29.11. @ teatar &td (novi klupski prostor iliti polukružna dvorana)
the thing stockholm/oslo

02.12. @ kset
neptune boston

06.12. @ pauk
twilight singers feat. greg dulli & mark lanegan seattle
casual elvis zagreb

08.12. @ kset
the thermals portland

14.12. @ kset
nina nastasia new york
the cape may new york


http://www.sczg.hr
http://www.kset.org


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2006, 11:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
langolijer je napisao:
Gibboni

Sarajevo, Zetra
7.12.


Koliko je ulaz i gdje se mogu nabaviti karte u BL, ako neko zna???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2006, 21:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Sondri je napisao:
langolijer je napisao:
Gibboni

Sarajevo, Zetra
7.12.


Koliko je ulaz i gdje se mogu nabaviti karte u BL, ako neko zna???

Zaboravih kako se zove agencija, ali...

Par metara od 5 plusa... 50 KM. Znas sigurno koja, tamo kod BOOT-a, Zitopeke i tako to...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2006, 00:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ma vidio sam to, al mi treba karta solo! Ne pada mi na pamet da idem busom dole, kontam malo u gradu ostati poslije :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2006, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Pitaj može li se kupiti samo karta bez prevoza, moglo je za Deep Purple u toj istoj agenciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2006, 14:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ne daju šupci za ovaj koncert! Možda će danas dati kad nisu uspjeli prodati s prevozom, al sam potrošio pare pa sam odustao!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 333 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs