banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

da li je hip hop novi metal?
da 14%  14%  [ 2 ]
ne 86%  86%  [ 12 ]
Ukupno glasova : 14
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Feb 2005, 23:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
u jednom razgovoru sam jednoj osobi preporucio izvjesnu hip hop grupu tj. izvodjaca (bio je to jay-z) i onda je ta osoba rekla: pa hip hop, to je kao metal. neka se ta osoba ne nadje nikao uvrjedjena, ali mi je palo na pamet kako se uoste medju takozvanom indie djecurlijom tj. nama :) dozivljava hip hop. moj odgovor ne gore postavljeno pitanje je nesumnjivo ne, jer mi metal u hijerarhiji milih zvukova zauzima mjesto izmedju pokvarene ves masine i busilica koje su mi cijelog proslog ljeta drndale oko zgrade - dakle veoma nisko. s druge strane, get ur freak on je jedna od najgenijalnijih pjesama koje sam cuo ikada, the streets su sami za sebe dovoljni da mi preobrate bilo koje negativno misljenje o hip hopu (blinded by the lights je dovoljna zapravo), a da nije bilo hip hopa ne bi bilo ni medule. tako. sada vi.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2005, 01:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2002, 21:43
Postovi: 313
Lokacija: dolina mumijevih
Citiraj:
jer mi metal u hijerarhiji milih zvukova zauzima mjesto izmedju pokvarene ves masine i busilica koje su mi cijelog proslog ljeta drndale oko zgrade - dakle veoma nisko.


ne razumjem sta si sa ovim htjeo reci?! predpostavljam da neko ko nikada u zivotu nije drzao muzicki instrument u ruci moze uporediti zvukove gitare basa i bubnja zvukovima busilice i pokvarene ves masine. stvarno debilno misljenje... ja bih sad trebao reci da je hip hop smece... da samo mamini sinovi slusaju hip hop... da se hip hop muzika pravi sa "tubc tubc" masinom i to je njena cjela filozofija... ne. jednostavno ne slusam hip hop ne svidja mi se al necu ni da serem o toj muzici!!! tako da bi bilo pozeljno da neko ko nikada nije slusao metal koji samo zna srati a ni dupe ne zna obrisati da ucuti i da ne pocinje sa nekim prepucavanjima...

usput... jel ovo neki rat... vidim sve sama prepucavanja na podforumu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2005, 02:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
ma kakav rat druze...
samo borba protiv kretena.
sa pravim ljudima,uvijek kako treba.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2005, 07:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Pa sad ako se u metal muziku ubraja Sepultura onda se moze porediti HIP-HOP sa metalom

Ja se u potpunosti slazem sa babcem,meni je ip-op cisti shit!!

Evo i objasnjenje za to :Pa pocevsi od textova recimo moze se napisati jedan text u autobusu od budzaka do centra!!
Onda sto se tice sviranja,po meni da bi se ip-op mogao smatrati za muziku treba da sadrzi bar 2 muzicka instrumenta,a ne nabrajanje jednog crnca!!

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2005, 09:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
Knele je napisao:
nabrajanje jednog crnca!!


Nije da slusham hip-hop (ja se drzhim hip-hop instrumentala), al' je lakshe razumijeto nabrajanje tog crnca nego dernjanje nekog metalca. Al' mozhe biti i da grijeshim, nisam struchnjak za metal. Ne svidja mi se zvuk. Ja sam za buducnost: tech-house. :P Peace, love, and techno.

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2005, 09:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
za babca
ne vjerujem da mi je zabranjeno da odredjenu muziku branim ili kudim zato sto sam nikada nisam nista svirao. a i pridjev koji sam upotrebio je mili, dakle mili zvukovi. to je valjda nesto veoma licno, da li mi je nesto drago ili ne. a metal mi nije drag. mozda su predrasude, ali ne svidja mi se. do poredjenja metala i hip hopa je doslo zbog tog razgovora koji sam imao, a u kome je ta osoba uporedila metal i hip hop, da li po kodovima u oblacenju i ponasanju koje postoje u grupama koje slusaju tu vrstu muzike i koje su u nasoj sredini je li brojnije nego ijedna druga grupa. mene je prije svega interesovala sta ce napisati utopija ili frxy ili party zan ili sonic youth i drugi koji slusaju ono sto se ruzno naziva indie, a zapravo je pop. meni je mnogo zanimljivije slusati hip hop nego metal, a za to mozes okriviti ili moju muzicku neobrazovanost ili zatucanost ili sta god. ipak, tako je. sto se tice tvrdnje da su hip hop tekstovi nabrajanje crnaca ne znam bas neka oni koji tako misle, ako vec nece da preslusaju cijeli a grand don't come for free pokusaju na netu pronaci tekstove tog albuma i pazljivo ih procitati jedan za drugim. tekstovi na tom albumu spojeni zajedno imaju sve odlike sjajne pripovjetke. takodje, gore svakako treba da stoje tri ne, jedne na strani jednog pravca, druge na strani drugog, trece kojima ni do jednog nije previse stalo. ali zato postoje poruke.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2005, 12:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
e sta se tu igrate...
svako voli ono sto voli, u cemu se nalazi i ostalo :)
i tako dalje i tako dalje...
sve u svemu zacin c.

...
ma mislim stvarno, jedni pljuju po rap-u/hip hopu, drugi po metalu, treci po tehnu, cetvrti po svemu osim po "narodnjacima". svejedno... svaka muzika ima svojih cari, samo moja jedina zamjerka je komercijala koje svagdje ima.......... cak i u metalu....

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2005, 18:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jul 2004, 18:28
Postovi: 246
Knele je napisao:
Pa sad ako se u metal muziku ubraja Sepultura onda se moze porediti HIP-HOP sa metalom
u pravu si... meni je "Arise" od Sepulture najbolji hip-hop album ikad snimljen... dobar je i "Beaneth The Remains", al' on nije bas cisti hip-hop... on je vise hip-hop/rap :lol: :lol: :lol:

_________________
Bolje zivjeti sto godina kao bogatas nego sedam dana kao siromah. -Bob Rock


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2005, 19:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
ajd svrstajte i Milkin Park u metal :)

u vezi sepulture, nisam je nikad slusao osim .the best..kompilacije i rahamarate...
svejedno neko mi je rekao da sepultura je prestala biti sepultura kad ih je gitarista napustio....tako nesto....

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2005, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Songtext: Linkin Park feat. Jay-Z - Numb / Encore
eto otkud zabuna... a i taj lik, gdje nece razlikovati metal od hip hop-a, dodushe , linkin park je nu-metal, pa se moze covjeku oprostiti sto je pominjao metal :D ...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2005, 20:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
SmileY je napisao:
moja jedina zamjerka je komercijala koje svagdje ima.......... cak i u metalu....


Chak i u tehnu i ostaloj elektronici... :cry:

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Feb 2005, 23:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2004, 19:36
Postovi: 90
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2005, 00:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
maximus je napisao:
Knele je napisao:
Pa sad ako se u metal muziku ubraja Sepultura onda se moze porediti HIP-HOP sa metalom
u pravu si... meni je "Arise" od Sepulture najbolji hip-hop album ikad snimljen... dobar je i "Beaneth The Remains", al' on nije bas cisti hip-hop... on je vise hip-hop/rap :lol: :lol: :lol:


ha ha ha
svaka cast! :wink: :drinking:

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2005, 00:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2002, 21:43
Postovi: 313
Lokacija: dolina mumijevih
sad da ne citiram svaki dio tvoje poruke kid_A, reci cu samo par stvari... uzasno me izbija kad neko pocne kenjati o necemu o cemu nema pojma... ja pojma takoreci nemam o hip hop-u... ne znam o njemu i ne laprdam... koliko si ti recimo procitao textova od manowara, iron maidena, hammerfalla, judas priesta... cisto sumnjam da si i jedan (kao i ja hiphop)... tako da to nema veze kakvi su textovi... svaki je na svoj nacin dobar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2005, 00:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Citam ja uvodni post vec par puta i ne razumijem koji je cilj zapravo? Uporedjivanje metala i hip hopa? Da li su "isti"? Ako je tako moj odgovor je ne... Totalno razlicit kont u svakom slucaju.

Ali nesto drugo me zamislilo. The streets. Da li su oni(on) hipo hop? Po samim lyricsima eto.

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2005, 00:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
babac je napisao:
sad da ne citiram svaki dio tvoje poruke kid_A, reci cu samo par stvari... uzasno me izbija kad neko pocne kenjati o necemu o cemu nema pojma... ja pojma takoreci nemam o hip hop-u... ne znam o njemu i ne laprdam... koliko si ti recimo procitao textova od manowara, iron maidena, hammerfalla, judas priesta... cisto sumnjam da si i jedan (kao i ja hiphop)... tako da to nema veze kakvi su textovi... svaki je na svoj nacin dobar


Ajde ne seri molim te. Valjda je cuo toliko toga da izgradi svoje misljenje, da li mu se to svidja ili ne. blah

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2005, 01:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Evo, opet je pochela diskusija o muzici... Ljudi, ukusi su razlichiti, al samo prekinite svadju o crncima i bijelcima... To vishe nikom nije zanimljivo...
Shto se tiche hip-hop-a,ne slusham ga, ali nemam nishta protiv njega. Dobre textove imaju Cypress Hill, njih volim slushati...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2005, 01:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
E sad, volim ja Cypress hill ali to za textove se bas i ne slazem :lol:

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2005, 01:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2002, 21:43
Postovi: 313
Lokacija: dolina mumijevih
frxy... ne laprdaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2005, 01:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Super. Jel imas jos sta pametno da kazes? :*

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs