banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 17:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 26 Dec 2013, 11:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20465
Lokacija: SAO Krmine
Neozbiljan si

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 26 Dec 2013, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
DaVinci je napisao:
A sad nešto van svake konkurencije i album sa 12 pjesama koje sam sigurno najčešće puštao ove godine

FURIO DJUNTA- LUCIDAN POTEZ

Slika

Što se mene tiče, album godine.


+1

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 26 Dec 2013, 12:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Dzizs.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 26 Dec 2013, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Tek kad pregledam ovakve teme skontam koliko sam izgubio dodir sa muzikom... :?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 26 Dec 2013, 22:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Slažem se sa MB-om. Osim one "Jug" stvari, a i ta mi je gotivna zbog trubača (kad sam seljačina), Furio je go qrac.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 26 Dec 2013, 22:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3664
Da li uopšte voliš domaći rep?

Da dodam, novi Van Gogh je veoma dobar.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 26 Dec 2013, 22:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Ono što se repom u Srbiji zove sada uglavnom nije ni za kurac. Al' da, volim poslušati i to.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 11 Jan 2014, 13:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29529
Lokacija: Banjaluka
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 11 Jan 2014, 14:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Najbolji albumi koji sam ove godine preslusala:
1 ...Like Clockwork - Queens of Stone Age
2
3
4
5
6
7
8 AM - Artic Monkeys
9 Reflektor - Arcad Fire
10 Trouble Will Find Me - The National

Zadaca:
Electric Lady - Janelle Monae
Lightning Bolt - Pearl Jam
Random Access Memories - Daft Punk

Razocarenje:
Comedown Machine - The Strokes

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 06 Feb 2014, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Dakle...idemo.

Od pomenutih, Janelle Monae je izbacila dobar album. Vrlo dobar. Kako zbog gostujucih muzicara tako i zbog konceptualnosti.
The National ne mogu da omanu.
Washed Out i njegov "Paracosm" je dobar ali mi je prethodni album bolji (ili sam jednostavno slab na pjesmu "You and I").
Kanyea i dalje odbijam da preslusam. Previse me nerviraju on i ona njegova babuska ponasanjem tako da "Yeezus" stoji na cekanju.
Stromae je definitivno najprijatnije iznenadjenje od tog nekog "mejnstrima". Koga "Papaoutai" nije kupio on nema duse!
London Grammar cu i ja da pomenem kao jedan od najboljih albuma prethodne godine. Odusevljenje kao i onda kada je The xx izbacio prvi album.

Dalje, Chvrches i njihov debitantski "The Bones of What You Believe" su sjajni a mala slatkica Lauren je so fluffy I'm gonna die.
Jos jedan odlican debitantski album prosle godine djelo je dvojca Rhye. Neopisivo mi je drago sto je ovaj novi val alternative/electro R&B-a sve popularniji.
Phosphorescent i njegov "Muchacho" je definitivno najbolje iz zanra indie folk/rocka sto se tice prosle godine.
James Blake je opravdao titulu jednog od najtalentovanijih muzicara danas i njegov "Overgrown" je odlican, mnogo laganiji i melodicniji od prethodnog debitantskog albuma (iako mu kiks sa RZA nije trebao).
The Knife su nam priredili jedan tezak album, nisam siguran da mi se svidio u cjelosti, ali The Knife su The Knife tako da je samo "Tooth for an Eye" dovoljna da album dobije prolaznu ocjenu.
Arcade Fire su nesto kao The National. Ako ih volis, svidjece ti se sve sto izbace.
Disclosure su svakako otkrice 2013-te. Sjajan debitantski album.
Burial me je jebeno odusevio svojim novim EP-om. Promjena zvuka i eksperimentisanje sa zvukovima popa osamdesetih i New Age-a razbjesnilo je hard kor fanove ali ovim EP-om Burial je po meni dokazao da je genije i najvece ime future garage-a. Toliko primjeniti svoj zvuk a opet ostati toliko karakteristican i specifican moze samo Burial.
Darkside, dvojac koji cine Dave Harrington i fantasticni Nicolas Jaar prevazisao je debitantski EP koji je bio sjajan. Njihov prvi puni album je fantastican, dokaz da se eksperimentisanje Jaarovog minimal/deep housea tehna i Harringtonovog zvuka gitare definitivno isplatilo.
Blood Orange i njegov "Cupid Deluxe" je jedan od albuma koji me je posebno odusevio prosle godine. Ne pise dzaba ovaj covjek pjesme za Solange, Florence i ostale.
Boards of Canada takodje ne mogu da omanu. Vrhunac downtempo/ambient elektro zvuka prosle godine je njihov "Tomorrow's Harvest".
Jos jedno od odusevljenja sto se tice prosle godine je definitivno Autre Ne Veut . Ponovo taj novi zvuk R&B/Soula ali uz dosta eksperimentisanja. "Anxiety" je album koji se slusa bez prekida.
Ta-Ku je prosle godine izbacio album koji se zove "Songs To Break Up To". Kada ga poslusate, vidjecete da je taj naziv definitivno pun pogodak.
Da malo odemo i u metal vode. Hard core Norvezani Kvelertak su nastavili istom snagom sa albumom "Meir". Sjajan album.
Iron & Wine je definitivno eksperimentisao i odlucio da promjeni malo svoj zvuk. Prosle godine isao je na naki jazz pristup i iako je album "Ghost on Ghost" solidan, nazalost ostaje samo solidan, u odnosu na njegove sjajne prethodne folk albume.
Rudimental je naravno svima poznat. Nisam hipster i ne hejtujem mejnstrim, Njihov album "Home" je odlican. Prosle godine ispalili na EXIT-u, ove godine valjda nece.
Sto se tice Lorde, ista prica. "Pure Heroine" je sjajan debitantski album za nekoga ko ima 17 godina.
Rykarda Parasol je i 2013-te izbacila odlican album. "Against the Sun" nije razocarao i savrseno se nadovezuje na prethodne albume.
FKA Twigs. FKA jebena Twigs. Njen "EP2" je uz Burialov "Rival Dealer" obiljezio kraj prosle godine, kakva crna Beyonce (nista rasisticki).
Jon Hopkins je izbacio jedan od meni najboljih albuma iz prosle godine. "Immunity" je pravo osvjezenje elektronske muzike.
Savages, 4 punk rock zenske dokazuju da punk nije mrtav ni u 2013-toj.
Hiatus je izdao predivan debitantski album na kojem uglavnom pjeva sjajna Shura.
Nils Frahm je muzicar za kojeg sam saznao tek nedavno. Prosle godine je izdao album "Spaces". Njegove kompozicije na klavijaturama i samo njegovo izvodjenje istih su nesto fenomenalno.
Daughn Gibson je sa albumom "Me Moan" opravdao sjajan debitantski album iz 2012-te.
Sigur Ros nisu kao nekada ali "Kveikur" ima svojih momenata.
Apparat je takodje izdao odlican album. "Krieg und Frieden" nije kao npr. "Walls" ali je to opet njegov karakteristicni berlinski elektro zvuk.
Braids su izdali sjajan album "Flourish//Perish".
Jagwar Ma i njihov "Howlin" su pravo osvjezenje dance muzike, nesto kao njihovi zemljaci The Presets prije nekoliko godina.
Sto se tice hip hop albuma, Run the Jewels i Earl Sweatshirt su po meni izbacili najbolja 2. Jos trebam poslusati Kanyea i Chance the Rappera. Mogao bi se ovdje pridodati i posljednji album Death Grips-a mada "Government Plates" nije tako dobar kao prethodni albumi.
A sad malo mracnije i tesko svarljive muzike. Old Apparatus su izdali dobar album, "Epirtsder" je jednako mracan kao i prethodni. Haxan Cloak se svakako probio sa svojim albumom "Excavation".

I sada dolazimo do Forest Swords. Jos sam ranije na forumu napisao da je "Engravings" album godine do tada i misljenje mi se nije promjenilo. Atmosfera i zvuk koji ovaj covjek stvara su nesto najoriginalnije u muzici danas.

Pih, ko zna koliko sam preskocio, ali valjda je to to.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 07 Feb 2014, 09:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
_зока je napisao:
Slažem se sa MB-om. Osim one "Jug" stvari, a i ta mi je gotivna zbog trubača (kad sam seljačina), Furio je go qrac.


nisi ti kriv što albumi poput Furiovog nemaju fusnote

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 07 Feb 2014, 09:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Jes' vala. Glup sam ja, Furio je super.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 07 Feb 2014, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Jos jedan mali dodatak:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_sU1Ua3tPOM[/youtube]

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 15 Apr 2014, 04:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Ja sam, idiot, tek sad skontao da je izasla nova Janelle, nakon sto sam otvorio ovu temu! :D

Nego, guess, gdje nesta tih "drugih 10"? U pripremi? :P

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 15 Apr 2014, 06:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
FLASH je napisao:
Nego, guess, gdje nesta tih "drugih 10"? U pripremi? :P

Htio sam da posložim sličice i napišem koju rečenicu o svakom, ali evo ovo je ostatak liste.

11. James Blake - Overgrown
12. Rhye - Woman
13. Quadron - Avalanche
14. Laura Marling - Once I Was An Eagle
15. Justin Timberlake - The 20/20 Experience
16. HAIM - Days Are Gone
17. Vampire Weekend - Modern Vampires Of The City
18. Vieux Farka Touré - Mon Pays
19. Arcade Fire - Reflektor
20. Arctic Monkeys - AM

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 19 Apr 2014, 16:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Naslov teme je: najbolje iz 2013, ali cu ja uzeti umjetnicku slobodu da komentarisem i ostvarenja iz minule godine koja su solidna do odlicna. Ne bi bilo lose kada bi neko otvorio temu i za ovu godinu u slicnom fazonu, pa kako ko preslusa neki aktuelni album da napise utiske.

Konacno sam preslusala proslogodisnje izdanje Editorsa - The Weight Of Your Love: kao fanu njihove muzike i ovaj album mi je dobar. U poređenju sa proslim je blago slabiji, kao da su muzicki izraz ´stisali´ za par nota, ono u fazonu: svi smo se zaljubili i polako prelazimo u njanjave vode. Favoriti sa ovog albuma i ono sto je meni ´zapalo´ za uho:
Weight,
A Ton Of Love,
Nothing,
Bird Of Prey,
Sugar.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2013
PostPoslato: 27 Jun 2014, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Preslusah ovogodisnji Beckov Morning Phase. Iako sam uvijek za brze ritmove, ovaj album mi je sjeo ko budali samar :). Melanholicna nota se proteze kroz sve pjesme, a ipak mi je ovaj album idealan za slusanje u fazi odmaranja i relaksacije, sav je nekako ´ljetni´ i melodican, na momente krajnje pozitivan. Favoriti na prvo slusanje:
-Blue Moon
-Waking Light
-Blackbird Chain

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs