banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Avg 2022, 13:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Kriva je Galija jer je isplivala i opstala iz mora istih i slicnih benodova koji su to isto pokusavali/pokusavaju :lol:

Kriva je Galija jer mnogi ne mogu / ne znaju da budu Galija :lol:
Sto je jos gore, zele istu onu publiku koja im smeta jer dize ruke na "digni ruke" :lol:

Drzava d' ucini nesto!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2022, 13:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
A možda su ti BL autorski bendovi sranje pa ih zato niko ne sluša a ne jer su domaći?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2022, 14:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Drzava da ucini nesto!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2022, 14:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Bahamut je napisao:
E ovako, prvo Sopot niije ništa manji bend od Zostera, ako je uopšte manji, tako da Banja Luka ima (odnosno imala je) bendova.


Hahahaha, ne zajebavaj se. Super je Sopot, ali Zoster je poznatiji sigurno 10 puta.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2022, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Sopot, Ispad.. ima u BL jako dobrih bendova, dj-eva, solo pjevaca, samo nema volje i zelje da se svirke prave. Da imamo dom omladine funkcionalan, i jos jedno ili dva takva mjesta u gradu, bilo bi vise svirki vecih i vise bi se culo a samim tim bi se vise i probijali dalje. Ovako, hajlajt svega je aca lukas na kastelu i ta banda, sto je porazavajuca cinjenica. Ne sporim, neka budu koncerti.. ali neka onda bude nesto i poput demofesta ili da se vrati taj demofest. On je ukinut jer nije bilo para ni ti sluha grada za to, a jedan koncert ovih “zvijezda” kosta maltene ko budzet demofesta cijelog..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2022, 18:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Budite kao Konstrakta. Cutis, pravis muziku kad nadodje, nista ne ocekujes, godine prolaze, ostajes svoj...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 08:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Zato na Aci Lukasu, biće 20 000 ljudi za vikend :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 17:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Treba dati ljudima sta vole. BL je folkerski grad, kao i svi gradovi u drzavi.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 18:27 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Treba iznjedriti banjalučkog Acu Lukasa

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 21:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Onda neće na ovog originalnog doći ni 4000.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 23:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
skitnica je napisao:
Budite kao Konstrakta. Cutis, pravis muziku kad nadodje, nista ne ocekujes, godine prolaze, ostajes svoj...

Aham....pa se oženiš ili udaš,dobiješ djecu....povećavaju se obaveze i životni troškovi a ti sviraš qurcu i ostaješ svoj

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2022, 15:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Zivjeti od stvaranja muzike u smislu redovnog i pouzdanog servisiranja potreba porodice bice da nije moguce, ostao- ne ostao svoj....To je jasna stvar. Ili zaradjuj na drugi nacin ili se ne zeni.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2022, 08:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
(Glavni razlog mog javljanja leži u tom što sam želio da provjerim radi li mi još pass :) )

Aj prvo ovak':
po mom mišljenju naslov teme je vrlo neopravdan, nepravedan i bezrazložno uvredljiv prema toj tvz "povlaštenoj manjini".

Evo zašto - bio sam i još sam u nekim bendovima kojih NEMA ČESTO na bini, dakle, s druge strane. Da ne bude zabune :) .
Razlozi za to su brojni, ali nikako ne vidim da su drugi muzičari išta tome krivi . Takav stav je prilično promašen.
Oni koje vidite na bini su samo ljudi koji se jako trude da upravo budu tu - na bini .
Drugi isprobavaju neke druge varijante, troše vrijeme na druge stvari ili ga samo troše, pa ih shodno tome - nema na bini.

Šta je pravi razlog za "smrt banjalučke muzičke scene" je što ona, kao prvo, nikad nije ni postojala.
Ono što jeste postojalo je određen broj ljudi koji jako voli da se bavi muzičkim autorstvom,
pritom neugrožavajući sopstvenu i egzistenciju ljudi oko sebe. Dakle, sila prilika nalaže da se to radi "u slobodno vrijeme".
I svi mi to tako i radimo. Kao i većina onih koji JESU na bini. Kao što mnogo ljudi igra mali fudbal, pa kreiraju neke svoje lige itd...
Iako, ako pitate mnoge od nas, to je naš životni poziv u pravom smislu tih riječi. Ali, znate li nekog ovdje ko živi od malog fudbala :) ?

Evo razloga za "smrt scene": 1.) ljudi stare a dobijaju više svakodnevnih obaveza 2.) sele se na zapad 3.) frontalni napad korone
4.) bendovi su skupovi različitih sudbina, problem je zajedničkog vremena 5.) manje se vježba, više se pije piva i zbijaju šale
6.) odgoj iz SFRJ - sistem "ma riješiće se to samo i biće ok" 7.) višak želja na različitim frontovima udave bend 8.) 5 bendova zajedno ima 10 članova
9.) manjak mlađih ljudi u bendovima, vjerovatno usled svjetskih socijalno-muzičkih trendova
10.) nekultivisanost publike, a i muzičara (selo je ovo) - Kraljevski Apartman i Block Out nisu ni blizu ista stvar iako i jedni i drugi drže trzalice, palice...
i tako...svaki bend može da dopuni listu.

Dakle, sve je logično i nema drugog puta sem motika-hljeb sistema.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs