banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 01 Maj 2024, 03:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 05 Apr 2024, 14:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
tvoj post bi možda imao smisla da nisi u istom pomenuo ravnu ploču i Bajdena :lol:

Kakva crna demokratija u medijima u Americi, to puše samo oni koji tamo nikad nisu bili. Tamo ti je, prika moj još gore u medijima nego ovdje, uostalom sav taj senzacionalizam u medijima nije izmislio jospi broz tito, već upravo ta lijepa, cvijecem okupana amerika.

no dobro, mozda ce neko, manje zatucan, ili manje retardiran ipak shvatiti poentu mog pisanja, o tome da izmet jednako smrdi bio upakovano u papir ili svili i kadifu, ali je izmet - izmet
a taj izmet su mi potpuno podjednako n1, nova s, informer ili kurir. samo neko s jedne, neko s druge strane.
zato i kazem, da drustvo, drzava, regulator moraju hitno nesto preduzeti kako nam se ne bi desavali ribnikar, mala danka, ili protesti srbija protiv nasilja sve sa nasiljem u prvom planu.

gledaj, napaliti se na supljak da je informer za retarde a n1 za demokratski osvjesten narod, samo zato sto su noge kod ove macke sto vodi dnevnik na n1 izgledaju bolje od ove sa informera ili je dizajn spice bolji na n 1 od ovoga na informeru, je, da budemo iskreni, samo za zatucane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 05 Apr 2024, 14:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 116
Lokacija: Gradiška
Fascinantno. Nisam ni mogao zamisliti da ćeš izjaviti da je demokratija medija u SAD-u gora nego ovdje i da si generalno omašio poentu uporedbe.

Moguće je da smo svi mi ludi i da nema nikakve razlike između Informera/Kurira/Blica i N1 i da oboje gledaju i čitaju izuzetno pametne osobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 05 Apr 2024, 16:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4067
Allegro je napisao:
demokratija medija u SAD-u


Ne bi da se upustam u vase argumente.
Ali ili medjutim.

Termin "demokratija medija" to nisam nigdje jos cuo niti naisao a citam i pratim vecinu medija.
Nema veze sto su spomenute SAD-u. Generalno izraz je bez smisla!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 05 Apr 2024, 17:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 116
Lokacija: Gradiška
Kod mene je tipfeler u pitanju; mislio sam citirati ovo gore što je napisao ("demokratija u medijima u Americi") ali sam mijenjao strukturu rečenice pa mi je ostalo tako, ali hvala na stručnoj analizi u svakom slučaju.

Inače, pojam postoji, mada mislim da je babic mislio na slobodu medija ili donekle podjednaku zastupljenost (političkih) položaja u javnom prostoru. Tako sam ga ja barem shvatio, a na kraju krajeva ne mijenja srž njegove objave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 05 Apr 2024, 17:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4067
Allegro je napisao:
Kod mene je tipfeler u pitanju; mislio sam citirati ovo gore što je napisao ("demokratija u medijima u Americi") ali sam mijenjao strukturu rečenice pa mi je ostalo tako, ali hvala na stručnoj analizi u svakom slučaju.

Inače, pojam postoji, mada mislim da je babic mislio na slobodu medija ili donekle podjednaku zastupljenost (političkih) položaja u javnom prostoru. Tako sam ga ja barem shvatio, a na kraju krajeva ne mijenja srž njegove objave.


Ok tako moze. Vidim da se bavite analizom lokalnih medija ali mislim da je danas besmisleno uopste pricati o slobodi i nezavisnosti medija na bilo kom nivou.

Ovde na ovim postorima struje jos uvijek idu u istom pravcu, uticaj zapada dolazi kasnije i sa zakasnjenjem nekad nekoliko godina ali se to sve vise ubrzava.

Pricati o nekim standardima, ulozi, o profesionalnosti je isto upitno. Pitanje je koliko plebes moze to promjeniti i uticati, naravno treba pokusavati ali moc i odluke su u drugim centrima.
Sta reci o slobodi medija kad naprimer znamo da UK tri kompanije (DMG Media; News UK; Reach) su vlasnici 90% novina.

A u US da ne pricamo ne da nema slobode vec su zakonom izbacili pojedine medije kao "subverzivne , stetne, izvori dezinformacija".
Ovde jos toga nema ali ne znaci da neci biti zabranjeno pojedinim "nepozeljnim, stetnim a.k.a ne patriotskim, anti...i tako u bespamet".

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 05 Apr 2024, 18:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 116
Lokacija: Gradiška
Koje je medije američka vlada izbacila kao "subverzivne, štetne, izvori dezinformacija"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 05 Apr 2024, 19:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4067
Ne radi se samo o direktnom zakonskom aktu donesenom od Feds ili pojedine drzave u US. Postoje drugi nacini da se mediji istisnu ili ugase.

Jedan od tih je RT a uveliko se radi na Tik Toku da se proda ili ako ne zabrani. Naravo isto to rade i drugi. Kinezi(Hong Kong -Apple Daily), Rusi( Vtime),Turci pro-Kurdis novine Özgür Gündem) Englezi...!
Generalno danas kakvo je stanje i klima koja vlada u zapadnim medijima, restrikcije, histerija i propaganda podsjeca na 30 godine proslog vijeka u potpunosti.
Fasizam u punom zaletu.

Slusam pricu na radio stanici jednog velikog zapadnog grada pola sata pricaju o mladuncetu Orke koje se nasukalo u plicaku i majka mu je umrla i tako su teska osjecanja i suosjecanja sa dogadjajem i tom zivotinjom tako smo puni empatije ....da se "rasplaces" a na drugoj strani svijeta masovno umiru ljudi,djeca!!

A mi bi o objektivnosti, nezavisnosti, slobodi medija?

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 07 Apr 2024, 19:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
Brale001 je napisao:
Generalno danas kakvo je stanje i klima koja vlada u zapadnim medijima, restrikcije, histerija i propaganda podsjeca na 30 godine proslog vijeka u potpunosti.
Fasizam u punom zaletu.


upravo tako. ko je nasjeo na price o zapadnim vrijednostima, slobodi medija, demokratiji, tranziciji, alal mu cufte. na žalost, desilo se to što nam se desilo, kao narodu, tako da sigurno imamo sasvim drugaciji pogled na ovaj i ovakav svijet koji nas okružuje. a šta ćeš, i mi smo nekad bili naivni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 07 Apr 2024, 22:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 1003
jovic23 je napisao:
Informer, Kurir, Blic, sve te televizije su retardirane kao i ljudi koji ih gledaju, kratko i jasno.


+1
Smeće za zatucane, prvenstveno Informer, Pink i Happy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 19 Apr 2024, 07:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
ima li negdje da se može pronaći tabela gledanosti tv stanica u srbiji, gdje su sve televizije i kablovske i ove zemaljske prisutne u istraživanju, jer ovi ubiše sa pričom da su drugi, pa treći, pa drugi, pa treći po gledanosti u srbiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 20 Apr 2024, 06:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Šta misliš kakve zaključke možeš izvući iz gledanosti? Ako gledam Happy po čitav dan to je zato da vidim koliko mogu biti bezobrazni i bezobzirni i da se nasmijem analitičarima.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 20 Apr 2024, 14:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
mogu izvuci zakljucak kolika je bila gledanost odredjene televizije. Iz kojih razloga ju je ko gledao, uopste me ne interesuje, niti me zanima cime je bio motivisan da okrene bas na taj kanal.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 20 Apr 2024, 14:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
jovic23 je napisao:
Informer, Kurir, Blic, sve te televizije su retardirane kao i ljudi koji ih gledaju, kratko i jasno.
Trebao bih postaviti ovo u potpis, ali neću. Svejedno, moj naklon vašem prirodnom gospodstvu na konstataciji stvari oko nas, gospodine Šako..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 20 Apr 2024, 15:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
zanimljivo bi bilo u ovom potpisu dodati ponešto i o onima koji gledaju cnn, n1 i slične prozapadne inačice na ovim prostorima? isto retardi? ili još poneki epitet tipa strani plaćenici, izdajnici,a ljudi koji ih gledaju kreteni, retardi, plaćena đubrad, smeće itd itd... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 20 Apr 2024, 16:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4287
Lokacija: Little Rock, Arkansas
munja.alex je napisao:
jovic23 je napisao:
Informer, Kurir, Blic, sve te televizije su retardirane kao i ljudi koji ih gledaju, kratko i jasno.
Trebao bih postaviti ovo u potpis, ali neću. Svejedno, moj naklon vašem prirodnom gospodstvu na konstataciji stvari oko nas, gospodine Šako..
Jebote, ja nisam ni znao da postoje te televizije.
Znam odavno za te novine, onda portale, ali televizije, e to je već ispiranje mozga i zaglupljivanje Level 1000.
Ja zapravo ne gledam TV poodavno, otprilike od omasovljenja ADSL-a i YouTube-a i raznih internet video platformi.
Okej, neka utakmica se pogleda, ali nisam u toku ni sa kanalima, ni sa programom, ni sa serijama.. neznanje je blaženstvo, "ignorance is bliss" kako reče onaj pisac još u 18. vijeku.
Novine se ne čitaju, TV se manje gleda.. kontam da većinom starije generacije gledaju.
Sad tek vidim koliko su se mediji promijenili u nekih 30-ak godina, a to mi je prošlo za sekundu.
Otkad nisam pustio CD, a kamoli floppy disk, a kad se sjetim kad sam redovno kupovao razne mjesečne časopise krajem prošlog i početkom ovog vijeka, lol.
Vrijeme leti jbt. 8)

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 20 Apr 2024, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
babic je napisao:
zanimljivo bi bilo u ovom potpisu dodati ponešto i o onima koji gledaju cnn, n1 i slične prozapadne inačice na ovim prostorima? isto retardi? ili još poneki epitet tipa strani plaćenici, izdajnici,a ljudi koji ih gledaju kreteni, retardi, plaćena đubrad, smeće itd itd...


Isto tako. Retard je ako samo gleda CNN i N1 i ne procesira sve moguće informacije o nekom dešavanju u svijetu.
Ali gore piše Informer & co. Na temi CNN rado ću dopisati ovo isto. Nekog žuljaju "strani plaćenici" a nekog "domaći paćenici" ,.dve strane iste medalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 21 Apr 2024, 06:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Znaci ja sam dvostruki retard jer gledam i CNN i Happy :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 21 Apr 2024, 06:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6022
Minus i minus daju plus

Послато са SM-A145F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 21 Apr 2024, 07:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17156
Lokacija: Q5HW+6W
Kad množiš - da, al kad sabiraš...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Informer TV
PostPoslato: 21 Apr 2024, 10:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 1003
babic je napisao:
zanimljivo bi bilo u ovom potpisu dodati ponešto i o onima koji gledaju cnn, n1 i slične prozapadne inačice na ovim prostorima? isto retardi? ili još poneki epitet tipa strani plaćenici, izdajnici,a ljudi koji ih gledaju kreteni, retardi, plaćena đubrad, smeće itd itd... :lol:


Ti baš imaš problem s tim N1 .... u svakoj temi njih spominješ bez obzira da li su oni tema ili ne.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs