banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 04 Okt 2022, 15:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Jel oni ovo još nude onu MMDS televiziju,što je Elta nudila svojevremeno?Na sajtu je paket DTV W.

https://www.supernovabih.ba/televizija/programska-sema/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 04 Okt 2022, 16:09 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Blic to ima cijelo vrijeme, nije to ništa novo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 04 Okt 2022, 16:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Da, nude. Uglavnom su to prekopirani wireles paketi Blic-a, osim što su digli internet brzine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 04 Okt 2022, 18:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Cudi me da se jos zezaju sa tim MMDS-om, obzirom da Mtel ima M:Sat, koji ima dostupnost u svim vukoje*inama. Kosta to, odrzavanje, zakup, itd... Wireless internet (telefonija)im svakako ide posebno. Bolje da su dogovorili sa Mtelom (sami sa sobom). M:supernova Duo i Trio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 16:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Mar 2014, 12:23
Postovi: 55
Ima li neko da je potpisao novi ugovor sa supernova da kaže rade li mu novi kanali koji su na listi od nedavno kao što su Blic tv, Premier liga tv, Nacionalna geografija, Nac.geo wild itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 16:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Rade svi ti kanali sto si nabrojao, osim Nat Geo Wild koja je ocigledno u onom skupom paketu. Arene u HD-u su isto zakljucane. I treba napomenuti da je promo Plus Tv paket 6 mjeseci, pa sta sad spada i u njega od tih nabrojanih kanala ne znam. Treba se dobro raspitati kod njih prije potpisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 16:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Ima li neko da mu je istekao ugovor (Elta, Blic), je l' sve funkcionise i dalje normalno ili se mora sklapati novi ugovor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Meni je istekao elta ugovor za optiku, sve radi, mada su me zivkale neke tete da napravim novi ugovor, prije nego su firme sjedinjene.
Juče sam imao poziv sa govornog automata, snimljena poruka tipa nazovi xxxx da čuješ kako smo sila itd.

Problem je što je njihova ponuda gora nego što sad imam, i nemam nikakvog razloga da mijenjam postojeći paket osim ako me ne natjeraju.
Sramota da nemaju giga pakete ili bar neki fair use 500/500.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 17:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Mr.Speed je napisao:
Arene u HD-u su isto zakljucane.


Ovo što nude u osnovnom paketu od Arena je tolika sramota da nemam riječi.Uništili framerate na SD kako bi navukli što više ljudi na HD paket.

Послато са SM-J600G помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 17:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Jeste, evo gledam, ovo je 10 fps... možda i manje.
Ajd ljudi ne lupajte gluposti više, framerate je nešto drugo, nemojte vući paralele sa kompjuterskim igrama.
Slika jeste lošija, ali to je SD, ne znam šta očekivati od rezolucije naslijeđene iz perioda CRT televizora.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 19:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Hoćemo opet isto...
Ne pričam o kvaliteti slike,štaviše slika za jedan SD kanal je odlična,ali problem je što su pokreti kao na internet strimu,što se jasno da primjetiti kad se prebaci sa HD na SD verziju.Koliko sam uspio primjetiti taj problem je prisutan kod SD verzija Arena 1-4 BH,Eurosport i RTL 2 kanala.

Послато са SM-J600G помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 19:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Možemo mi ovako do besvjesti, samo što očigledno ne razumiješ pojam framerate.
Framerate predstavlja broj slika u sekundi i on je fiksan u slučaju DVB standarda: 25 frames per second ili 50 fields (poluslika) per second u slučaju interlaced streama.
To što ti opisuješ je posledica rezolucije i lošeg encodinga; da uzmeš HD i SD stream i sekund slike razložiš na 25 slike, vidio bi da one sadrže iste informacije, samo što SD slika zbog manje rezolucije sadrži manje detalja (podataka). Manje podataka proizvodi mutniju sliku u pokretu, a u ekstremnim slučajevima (malen bitrate ili loše implementiran codec) i dojam sjeckanja.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 19:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Enter je lijepo objasnio. A i ono ranije. Rezolucija za CRT televizore. Najljepse objasnjeno. Zato je bas tesko gledljivo na savremenim televizorima vece dijagonale. Ja gledam na ovoj SD Areni, nije moguce nekada ni procitati one bocne reklame na utakmicama. Prebacim na HD, sve se lijepo vidi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 19:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Rocker je napisao:
Meni je istekao elta ugovor za optiku, sve radi, mada su me zivkale neke tete da napravim novi ugovor, prije nego su firme sjedinjene.
Juče sam imao poziv sa govornog automata, snimljena poruka tipa nazovi xxxx da čuješ kako smo sila itd.

Problem je što je njihova ponuda gora nego što sad imam, i nemam nikakvog razloga da mijenjam postojeći paket osim ako me ne natjeraju.
Sramota da nemaju giga pakete ili bar neki fair use 500/500.
Ma da, tako i kod mene, a isto ne bi ništa mijenjao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 19:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
<Enter_name> je napisao:
Možemo mi ovako do besvjesti, samo što očigledno ne razumiješ pojam framerate.
Framerate predstavlja broj slika u sekundi i on je fiksan u slučaju DVB standarda: 25 frames per second ili 50 fields (poluslika) per second u slučaju interlaced streama.
To što ti opisuješ je posledica rezolucije i lošeg encodinga; da uzmeš HD i SD stream i sekund slike razložiš na 25 slike, vidio bi da one sadrže iste informacije, samo što SD slika zbog manje rezolucije sadrži manje detalja (podataka). Manje podataka proizvodi mutniju sliku u pokretu, a u ekstremnim slučajevima (malen bitrate ili loše implementiran codec) i dojam sjeckanja.
Pise mu na info 576 i 1080 Ako moze jedno pitanje kada smo već na času, od čega zavisi da li je kanal interlaced ili progressive i koji je bolji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 20:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Kod nas su vecinom interlaced. Mislim da je slika sa onim 1080P bolja ili grijesim (subjektivni osjecaj). Ali i mene zanima, pa ako je drug Enter voljan da nam pojasni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 20:07 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
U broadcastu, sem 1280x720, je sve interlaced. Progressive je naravno bolji, pošto se kod interlaced signala radi rekonstrukcija slike (deinterlacing) od dve poluslike koje nisu nastale u isto vrijeme, te se stoga dobija lošiji kvalitet slike u pokretu. Interlacing je zaostavština analogne televizije, gdje je to bio metod smanjivanja količine prenosenih podataka i način prikazivanja slike na CRT ekranu, ništa više.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Zahvaljujem .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 20:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
Gledati SD kanale u 2022. godini je skoro pa nepojmljivo.... Još gore što postoje kojekakvi posebni HD paketi danas kad je HD već standard i svi ozbiljni kanali imaju HD verzije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 06 Okt 2022, 21:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Operateri će uvijek gledati kako ošišati korisnike... sad, što smo mi tehnički zaostali, pa nas šišaju sa HD umjesto sa UHD - to je već druga priča.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs