banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 01:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Obzirom da su pretjerali sa silnim poskupljenjima, te, iako mi Ugovor ističe tek krajem godine, ovih dana razmišljam da, po isteku Ugovora, otkažem usluge dosadašnjeg operatera Total TV Srbija. Zadnjih par dana sam kopao po netu, gledao cijene, uglavnom mi je stanje u Srbiji poznato, ali u Hrvatskoj baš i nije, pa me zanima ima li neko da se bavio ovim operaterom?

EvoTV? Da li neko u BL koristi njihove usluge i na šta to liči? Ne mora ni biti BL. Iskustva?

Slika

https://www.evotv.hr/sto-je-evotv

Ko god nešto zna, neka piše. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 06:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2017, 17:03
Postovi: 27
Nedostupno za BiH

_________________
Brzoformirajući pripadnici specijalnog ešalona


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 09:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Tu ide 28-30 kanala po muxu, za pretpostaviti da je degradiran kvalitet slike i tona na kanalima. Imaju ograničene kapacitete u multiplexima i nemaju mogućnost napredovanja kao druge platforme (kabal, satelit, iptv). A može dolaziti i do nestanka signala za vrijeme propagacija (izazivaju smetnje u prijemu ili čak signal nekog udaljenog predajnika može u određenom vremenskom trajanju da potpuno okupira taj isti kanal).

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 11:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
gigante je napisao:
Nedostupno za BiH


Hm, nedostupno za BIH ili za građane BIH? Cijenim da nije isto, pogotovo ako imam već u vidu ko bi mi mogao zbaviti Evo TV uslugu u Hrvatskoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 11:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Usput, uskoro izbacuju SK i ubacuju Arenu
Vlasnik je HT.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 12:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
:) I tako sam baš saznao ono što me zanima :) To mi nije uopšte presudna informacija koliko ovo što sam gigante-a pitao. Kontam da čovjek ima neko konkretno iskustvo sa Evo TV. A to za izmjene u sportskom buketu sam već saznao. Nije doduše bila loša ta kombinacija sa Arenama i SK u istom buketu. Bar sada su u istom buketu i SK i Arena. I cijena po buketu je sasvim ok. Mene više zanima kakav je signal u BL, radi li to uopšte kod nas, kocka li slika, tehnički aspekt - od risivera do antene, te mogu li stanovnici BIH sa dvojnim državljanstvom kupiti uslugu ili im to mora uzeti neko sa stalnim mjestom boravka u Hrvatskoj? I koliko sve to košta? Ima li šta "između redova" a da nije na sajtu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 16:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Imaš EVO TV bon, navode da može da se kupi bez ikakve papirologije i obaveze u pošti. https://www.evotv.hr/evobon/ Samo još ostaje nabavka EVO TV modula ili EVO TV risivera.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
A modul ili prijemnik mogu uzeti samo oni sa prebivalištem u Hrvatskoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 16:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Imali su EVO TV na dar, dobivalo se 90 dana da se mogu besplatno gledati kanali, te nakon isteka tih 90 dana EVO TV modul ostaje u vašem vlasništvu.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 18:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Čitao sam danas na nekoliko foruma o tim akcijama, i vidio sam da ih je bilo. I sada imaju dobru akciju, zato su me i zainteresovali. E sada, da li su bon mogli nabaviti i stanovnici drugih država ili samo Hrvatske i da li se "risiver" ili modul mogao prenijeti a da sve normalno radi pitanje je sada?

Zanimljiva im je ponuda, a cijena je čak i uz najam risivera, sasvim ok. Dobra ponuda. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 19:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Не видим што не би могао да физички пренесеш пријемник или модул и да ради све како треба. На крају крајева сигнал код Добоја чим се мало попнеш на брдо уби-разби. Значи ни пријем није проблем.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 19:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Na Krčmarici je dobar signal Evo tv.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 19:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Hvala Zoka puno. Ja bih ovo uzeo starcima u Slatini. Jesi li ti korisnik Evo TV ili si nabavio HEVC DVB - T2 risiver pa loviš signal?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 19:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ne i ne, kad pretražujem digitalu hvatam i njihove kanale i jačina signala je dobra.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
drug je napisao:
Čitao sam danas na nekoliko foruma o tim akcijama, i vidio sam da ih je bilo. I sada imaju dobru akciju, zato su me i zainteresovali. E sada, da li su bon mogli nabaviti i stanovnici drugih država ili samo Hrvatske i da li se "risiver" ili modul mogao prenijeti a da sve normalno radi pitanje je sada?

Zanimljiva im je ponuda, a cijena je čak i uz najam risivera, sasvim ok. Dobra ponuda. ;)
cek...ja ne vidim nista pretjerano povoljno ovdje... 25KM mjesecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 01 Feb 2020, 22:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
34,99 kuna ne može nikako biti 25 KM :D Uz Ugovornu obavezu na dvije godine, sve je to dosta povoljnije.

Slika

Prvih pola godine se plaća 34,99 kuna, što je 9 maraka. Uz najam uređaja ide to na 10,5 maraka, mada sam našao na jednom forumu, da taj najam uređaja na kraju nije obavezan. :wink:

Mene zanimaju ova tri buketa:

Slika

Slika

Slika



I kad se na to dodaju: Da Vinci, HTV 1 HD, HTV 2 HD, HTV 3 HD, HTV 4 HD, RTL HD, RTL 2 HD, NOVA HD, DOMA HD, SPORTSKA TV, CMC HD, RTL KOCKICA HD, PLAVA HD i SB TV HD, zatim RTRS, BHT, FTV, K3 kao i kanali koji će proraditi do ljeta preko kompanije Multipleks d.o.o. a tu se prvenstveno misli na BN, FACE, NOVA BH, OBN i HAYAT onda to sve izgleda dosta dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 02 Feb 2020, 08:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
I satelitski provajderi Total i msat nude popust za nove korisnike.
Total 12 mjeseci oko 11 KM plus premium paket 6 mj a msat 6 mjeseci 1 KM i svi kanali otključani mislim 3 mjeseca.

Pravo pitanje da li gore navedeni kanali ,većina ih ide sa protokom 1-1,5 mbs,nisam gledao ide li neki u HD vrijede 18 KM .
Svakako ne mogu se računati FTA kanali iz Hrvatske i BiH kao prednost pretplate na evo tv.

Signal na lokaciji se lako može provjeriti ako tv ima T2 tjuner skeniranjem mux C i E.

Prednost je što se usluga lako može prenijeti na drugu lokaciju i ako je tv T2 HEVC ponuda CAM za jednostavniju upotrebu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 02 Feb 2020, 15:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ne znam, ali ja nikada ne bih poredio bitrate kanala u različitim sistemima kompresije. Ne bi trebalo biti isto 10 mbita na mpeg 2 i 10 mbita u HEVC-u. Pa m:sat je u HEVC-u, ovdje i na drugim forumima se kukalo na bitrate, eno neki dan sa bio kod čovjek koji je uveo m:sat u kući, slika je ljudi sasvim pristojna. O HD kanalima da ne govorimo. Pa u Totalu je kvalitet slike na velikom broju kanala, pogotovo SD kvalitete jako upitan, da ne kažem loš. U poređenju sa kablovskom, kvalitet slike upravo na Totalu je blagi užas. Štedjelo se na bitrate-u, a sistem kompresije mpeg 4.

Drugo, zašto se FTA multipleks iz Hrvatske kao i FTA DVB-T2 kanali iz BiH ne bi računali kao prednost, pa i mogućnost da putem satelitskog risivera loviš kanale iz Astre i Hotbirda se smatraju prednost usluge Total TV-a. Zar ne? Već korisnici Polarisa, a mislim čak i m:sat-a to nemaju.

Dalje, sa ovim DVB-T2 HEVC risiverom, ako ga uzmeš u najam, što ima kao opcija, se njim možeš da loviš sve digitalne signale u okruženju. Još, ako se pokaže, da mi prolazi nacionalni multipleks sa Čota u Slatini, pa to je onda zakucana priča, za duži vremenski period. I povoljnija puno od ovoga sada, sa puno kvalitetnijom slikom, jer i kanali iz Srbije idu u HD-u zemaljski. Svi osim RTV Vojvodina. Da živim u Srpcu, gdje je kvalitet signala sa Čota jako dobar, ne bih razmišljao sekundu, izabrao bih Evo TV. Ovako, malo ću sve to testirati.

I ono što je još možda važno, broj besplatnih kanala u DVB-T2 će se iz dana u dan povećavati, jer kad tad u digitalnu mrežu biće ubačeni kanali iz Republike Srpske i BiH pa će se tako ovoj četvorki pridružiti recimo BN, OBN, Face, Nova BH itd i emitovaće nekodirano. Čak i bez usluge Evo TV, sa kvalitetnim DVT-2 HEVC risiverom, ponuda kanala će biti solidna, dovoljno bi bilo imati digitalnu ponudu sa Čota i sa Psunja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 02 Feb 2020, 15:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Naravno da nije isto na H. 262 ili H. 265 kompresiji.
Evo TV trenutno emituje u H. 264 ,za par mjeseci prelaze u HEVC.
Tada će biti više HD kanala pošto je potreban manji protok za istu kvalitetu slike ali i mux u HEVC je manjeg kapaciteta nego sadašnji pa ne može se očekivati znatno veći broj kanala osim ako ne zakupe još jedan multipleks.

I na msat nisu svi kanali u HEVC-u,samo nekoliko njih,većina onih koji emituju u HD dok su SD u mpeg 4.

U jedan HEVC multipleks sa ukupnim protokom od 35 mbs ne može stati više od 15 HD kanala sa koliko-toliko pristojnom slikom ili maksimalno 35 SD kanala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 02 Feb 2020, 16:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Pa upravo o tome i ja govorim, ali vidim da počesto i ti, i pojedini forumaši komentarišete bitrate, na operaterima i kanalima koje nikad niste vidjeli ili gledali. Kvalitet slike, na kraju krajeva zavisi od puno toga, počev od "proizvodnje" preko realizacije, play-out-a do načina distribucije signala pa do operatera koji vrši distribuciju signala i na kraju "vrste opreme" kojom signal primaš. :)

Ja bih uvijek digitalni zemaljski signal stavio na prvo mjesto, tu je odmah i kablovska, a sve ostalo ide nakon što imaš deset praznih mjesta. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs