banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 08:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 07 Feb 2020, 05:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Neko bi se pohvalio do sada da u BL i okolini može uhvatiti dvb t2 signal sa Čota.
Da je predajnik na većoj nad. visini i da nije prigušen signal prema nama bile bi velike šanse da se i u BL uhvati signal.
Ovako nema šanse.

Najbolje bi bilo da se testira kvalitet slike na evo tv prije uzimanja pretplate ili se bar raspitati po hrvatskim forumima od korisnika kakva je slika.
Ono na test kanalu evo tv portala je mulj a slika je statična.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 07 Feb 2020, 07:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Ovaj forum je na žalost premali da bi ti se javio neko ko je "uhvatio" DVB-T2 iz Srbije. Ja znam da se u dijelovima opština Srbac i Prnjavor lovi normalno. Ja sam imao prijem analognog RTS 1 sve do gašenja analogije pa bih probao, što da ne, a pošto ću do kraja mjeseca dobiti Intek 9000 koji "prima" HEVC i koji se već koristi za Evo TV, probaću. Vjerujem da bi trebao "uložiti" u kvalitetan antenski sistem. O tom potom, na prvom mjestu su mi sada da obezbijedim prijem Hrvatskog HD multipleksa i naših domaćih kanala. Za dalje, polako. Ima vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 07 Feb 2020, 10:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
@drug U kome se dijelu Prnjavora lovi C.Čot?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 07 Feb 2020, 10:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Gornji Štrpci, imam kolegu tamo. Bio skoro kod njega. Babine. :) Ide ko zmaj. Srbac, Kaoci, ide bez problema. Ja imam Radio Beograd na 94,5 i Bgd 202 na 101,8 čisto. Imao sam i RTS 1 analogno na 10 VHF. Probaću. Moraću poraditi na anteni. :) Možda bi čak i despot777 mogao uloviti. I on je pisao na forumu da je lovio RTS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 07 Feb 2020, 10:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Vjerovatno "lovi" u Gornjim Štrpcima negdje na brijegu? Ima li prijem oba muxa?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 07 Feb 2020, 10:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Samo nacionalni paket. I on i kolega u Srpcu. Naravno, meni bi to bilo sasvim dovoljno. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 07 Feb 2020, 10:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Na ch24 ide 8 kanala, RTS1 HD, RTS2 HD, PINK HD, PRVA HD, O2 HD, HAPPY SD, RTV1 SD, RTV2 SD. Na ch30 ide RTS3 HD plus lokalne tv stanice (TV MOST, TV SREMSKA, NOVOSADSKA TV, KANAL 25, TV DELTA, TV K9, TV BAP, DUNAV TV, VTV i INFO kanal).

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 07 Feb 2020, 15:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Ide i kod mene na jednoj lokaciji Prnjavor jug sa panel antenom imam povremeno signal, ch24 je ometan od BHT (Matinski Vis), ch30 ima slabiji signal.

ETV Info na CH30
Slika

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 07 Feb 2020, 16:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
boban1982 je napisao:
Neko bi se pohvalio do sada da u BL i okolini može uhvatiti dvb t2 signal sa Čota.
Da je predajnik na većoj nad. visini i da nije prigušen signal prema nama bile bi velike šanse da se i u BL uhvati signal.
Ovako nema šanse.



Radio sam na svojoj lokaciji test prijema radio programa sa Avalskog tornja na osjetljivom radio prijemniku, samo sam uspio dobiti RTS RB1 i signal je bio nestabilan.

Mislim da ni onda nebi bilo DVB-T2 signala sa C.Čota u Banjaluci (u gradu), možda negdje na brdima oko grada. Ovo što se lovi na mojoj lokaciji je na ivici prijema i za stabilan prijem potrebna mi je neka antena sa većim pojačanjem na tim niskim UHF kanalima, možda nešto kao Kathrein AOS32 (ima pojačanje od 15,5-17dBi).

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 07 Feb 2020, 23:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
minimaks je napisao:
Ide i kod mene na jednoj lokaciji Prnjavor jug sa panel antenom imam povremeno signal, ch24 je ometan od BHT (Matinski Vis), ch30 ima slabiji signal.

ETV Info na CH30
Slika

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Ovo je tvoj skrinšot? Lokacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 07 Feb 2020, 23:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
minimaks je napisao:
boban1982 je napisao:
Neko bi se pohvalio do sada da u BL i okolini može uhvatiti dvb t2 signal sa Čota.
Da je predajnik na većoj nad. visini i da nije prigušen signal prema nama bile bi velike šanse da se i u BL uhvati signal.
Ovako nema šanse.



Radio sam na svojoj lokaciji test prijema radio programa sa Avalskog tornja na osjetljivom radio prijemniku, samo sam uspio dobiti RTS RB1 i signal je bio nestabilan.

Mislim da ni onda nebi bilo DVB-T2 signala sa C.Čota u Banjaluci (u gradu), možda negdje na brdima oko grada. Ovo što se lovi na mojoj lokaciji je na ivici prijema i za stabilan prijem potrebna mi je neka antena sa većim pojačanjem na tim niskim UHF kanalima, možda nešto kao Kathrein AOS32 (ima pojačanje od 15,5-17dBi).

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Kažem ti. Slatina. Radio Beograd na 94,5 FM čist kao suza iako je na 94,4 A Radio. Ako nisi precizno okrenuo ka istoku ili sjeveroistoku, probija A Radio. Na 101,8 FM poptuno čist, gdje god da usmjeriš antenu Radio Bgd 202. Vozeći po ovom dijelu RS, primijetio sam da se 101,8 odlično lovi putem od Čelinca ka Ukrini, zatim preko Borja, onda putem od Javorana prema Kneževu, i po selima na Manjači, potez od Stričića prema Gromilićima i Antonićima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 08 Feb 2020, 10:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Slika
https://www.evotv.hr/datastore/filestor ... porabu.pdf
Evo risivera koji je puno jeftiniji a isto je HEVC i već je "u pogonu" EVO TV. Ne izgleda nimalo loše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 09 Feb 2020, 17:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
@drug Profil terena prema C.Čotu sa lokacije (između Prnjavora i Stanara)

Slika

Od radio stanica iz Srbije (test na telefonu Acer Z6E) imam prijem RTS RB1 94,5MHz, RTS RB2/3 96,5MHz, RTS 202 101,8MHz, RTV RNS1 87,7MHz, RTV RNS2 90,5MHz, RTV RNS3 100MHz, HIT FM 97,2MHz i KCN ŠID 104,6MHz(ima najslabiji signal, ali može se naći položaj antene za skoro čist prijem), možda ima još neka radio stanica da se može uloviti ali je pokrivena signalom lokalnih radio stanica. Iz profila terena vidi se da lokacija ima optičku vidljivost sa preprekom (vrh Trebave) sa koje se vidi C.Čot.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Poslednji put menjao minimaks dana 09 Feb 2020, 18:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 09 Feb 2020, 18:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Sjajan prijem imaš. Inače čini mi se da profil terena po skici, ne obećava. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 09 Feb 2020, 18:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Nema šanse da se dvbt signal sa Čota uhvati u BL i okolini.Možda na brdima sa jakim antenskim sistemima.

Mala nadmorska visina predajnika na Čotu,reljefne prepreke,zagušenje signala prema zapadu čini to nemogućom misijom za BL i okolinu.

Crveni Čot je na nmv 539 m a visina antenskog stuba je 104 metra.
U Srpcu je prijem moguć jer je
reljef između F. Gore i Srpca ravan kao tacna a
i manja je udaljenost.

Što se tiče Evo TV,pri kupovini od strane HT oni su dali garanciju da do sredine 2021 neće ukidati uslugu ili povećavati pretplatu.
Poslije ko zna koju sudbinu očekuje ova platforma.


Poslednji put menjao boban1982 dana 09 Feb 2020, 19:02, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 09 Feb 2020, 18:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
drug je napisao:
Sjajan prijem imaš. Inače čini mi se da profil terena po skici, ne obećava. :(
U optičkoj vidljivosti je Trebava (kada nema magle vidi se RTRS-ov predajnik na Dugim Njivama), ove prepreke prema Trebavi su niže i ne zkljanjaju Trebavu. Ovdje prijemi se ostvaruju difrakcijom signala od vrha Trebave. Da na putu signalu ima još poneka prepreka signali bi bili dodatno oslabljeni i neki od prijema vjerovatno bi bili nemogući.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 09 Feb 2020, 20:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
boban1982 je napisao:
U Srpcu je prijem moguć jer je
reljef između F. Gore i Srpca ravan kao tacna a
i manja je udaljenost.


Antena na vrhu stuba sa Crvenog Čota gađa direktno signalom neke dijelove Motajice, te se dio signala skreće prema dolje (difrakcija signala), inače prijem na toj udaljenosti od predajnika nebi bilo moguće ostvariti zbog zakrivljenosti zemlje.

Slika

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 09 Feb 2020, 21:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Potpuno si u pravu. Prijem bi bio gotovo nemoguć da nije difrakcije signala. Baš je daleko. I ti na tom prostoru, od Prnjavora do Stanara imaš sreće. Hajde pomozi mi sa tim dijagramom, kako stoji prostor od Crkvene ka Brezičanima u opštini Prnjavor gdje mi se javio jedan dpbar kolega da je ulovio signal, isto je kao ja navalio da ulovi, ali mu se često gubi signal, i kako stoji moja lokacija, od Slatine ka Kadinjanima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 09 Feb 2020, 23:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Profil terena možeš vidjeti na ovom sajtu https://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html Signala otprilike ima tamo gdje se lovio RTS 2 analogno. Ako je slaba antena sa kojom se prima signal iz Srbije, onda se može doći do boljeg signala sa zamjenom antene nekom jačom. Razlika u pojačanju od 3dB, dobije se duplo jači signal (npr. ako neka antena ima dobit na 24 kanalu 10dBi, antena sa 13dBi dobiti na ch24 imaće duplo jači signal). Ista stvar je i sa antenskim pojačalom, ovdje su najbolja pojačala sa što nižim šumom (npr. Terra AB010 ima šum 0.8dB u odnosu na neka sa šumnim brojem od 3dB ili čak 6dB je dosta značajno).

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 10 Feb 2020, 10:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Hm kako ovo radi, ja nikako da se snađem? Negdje griješim. Gdje se ukuca vlastita lokacija a gdje pozicija predajnika?
Kada smo kod antena, koje su po tebi "favoriti"? Gdje ima nabaviti ovo pojačalo i koliko košta?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: gringo22 i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs