banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 10 Feb 2020, 12:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Za predajnik ideš na Regions, izabereš Srbiju, zatim označiš klikom na kvadratić pored "Crveni Čot-Venac-Novi Sad(Crveni Čot)". Desno-gore imaš kvadratić, klikom na njega odabereš "ESRIWorldImagery". Mišom zumiraš svoju lokaciju i dvoklikom na mapu je označiš, zatim klikom na "Terrain profile" dobiješ profil terena (kao dolje na slici).

Slika

Pored crvenog 'x' imaš dva kružića, klikom na njih uključuješ "refrakciju" i "zakrivljenost zemlje", kada je uključeno budu zeleni kao na slici.

Nisam optimista kada je u pitanju tvoja lokacija, na putu signalu ima mnogo prepreka.

Što se tiče antena najjača na tim nižim kanalima (UHF21-32) je njemačka Kathrein AOS32.

https://www.kathrein-ds.com/produkte/terrestrische-antennen/8/aos-32

Kod nas nigdje nisam vidio da ih ima kupiti, a ni ovog gore pomenutog pojačala.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 11 Feb 2020, 00:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Hvala puno, stvarno si mi puno pomogao. Tebi uglavnom radi DVB-T2 sa Čota?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 11 Feb 2020, 11:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
a da napisete nesto i o punudi kanala u evo tv, osim o signalu. haha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 11 Feb 2020, 15:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Ako imaš "običnu " antenu i T2 risiver preskeniraj 28 i 56 kanal,pa ćeš vidjeti koji kanali imaju.
Haha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 11 Feb 2020, 15:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
nema tu ništa. pitao sam za ponudu evo tv, da malo vidim i cijene, a ne da mi glumis nekoga ko je duhovit. haha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 11 Feb 2020, 16:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Pa ja ti i govorim za ponudu evo tv.
Ako imaš signal mux C i E,vidjećeš koji su kanali u ponudi.

Ako nemaš,bezveze se raspituješ.

A imaš listu kanala i cijena i na njihovom sajtu.
haha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 11 Feb 2020, 17:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Danas izbačeni Sport Klub kanali 1-3 a ubačene Arene 3-6.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 11 Feb 2020, 22:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
boban1982 je napisao:
Pa ja ti i govorim za ponudu evo tv.
Ako imaš signal mux C i E,vidjećeš koji su kanali u ponudi.

Ako nemaš,bezveze se raspituješ.


Nisi u pravu. Možeš biti u "zoni servisa" a da nemaš potrebnu opremu i nećeš moći pratiti. Ako nisi kupio satelitski tanjir, nećeš moći gledati ZDF iako on emituje FTA. :) Isto tako i sa Evo TV, dovoljno je da imaš mpeg 2 televizor i da ne možeš gledati kanale koji su u mpeg 4 sistemu kompresije. O HEVC-u da ne pričamo. Za mjesec dva - cijela Hrvatska biće "u problemu" jer će ljudi morati kupovati risivere ili novije tv prijemnike, koji podržavaju h.265 ili HEVC. I to da bi gledali FTA DVB-T2 kanale, da ne pričamo šta im treba za EVO TV. E sad, da se može prije foruma otići na veb stranu, to može. :D

https://www.evotv.hr/

Paketi - buketi? Po meni najbolja tri buketa su: Film i djeca, Dokumentarci i vijesti i sport. Tu je 40 jako raznovrsnih kanala. Taman. Manje više, dobije se pola godine gratis HBO i Cinemax. Prvij godinu dana sve je u pola cijene. I kad čovjek na to sve doda 13 HD hrvatskih kanala plus ova 4 naša, to može biti sasvim dovoljno. Broj domaćih kanala u digitalnoj ponudi će se i pored svih nedaća, ipak povećavati, a ukoliko te posluži sreća, i zadesiš se na dobroj mikrolokaciji, ni Crveni Čot ti nije nemoguć, u samom gradu to neće ići, ali već u selima oko grada, ili opštinama u banjalučkoj regiji, gdje ima FM prijema radio stanica iz Srbije, nije zgoreg pokušati. Eto ukratko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 12 Feb 2020, 05:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Ma šta napisa :-P

Pročitaj prvo moj komentar odmah ispred toga koji citiraš pa onda me ispravljaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 12 Feb 2020, 07:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Znam šta sam napisao. Ja recimo imam i stari mpeg 2 tv koji ništa uopšte ne čita na Evo TV frekvencijama dok ih mpeg 4 registruje. Zato je moj komentar bio takav kakav je. A od maja će nam i mpeg 4 tv biti smeće za prijem kanala iz Hrvatske. Nekada je i do antene. Vrlo često je dovoljno da sobnu antenu zamijenite vanjskom da dobijete signal, a o pojačalima da ne govorimo.

Meni će krajem mjeseca, stići Intek 9000 risiver, ali vidim da Evo TV gura Strong. Jeste dobar, nema šta, ali je skup. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 12 Feb 2020, 10:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Svaki tv sa integrisanim T2 tjunerom ili eksternim STB T2 ima mpeg4 video kodek.
A taj tvoj tv koji ima samo mpeg 2 sigurno nema ni T2 tjuner.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 12 Feb 2020, 13:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Ubij me, ako to isto nisam napisao u svom komentaru. Samo malo drugačije. Isto tako, pošto mi niti jedan tv nije HEVC, morao sam uzeti DVB-T2 set top box. I odlučio se za ovaj Intek. Hoću reći, da tvoja formulacija da ukoliko ne loviš 28 i 56 bezveze se raspituješ nije tačna, jer je čovjek, ovdje na banjalučkom području, sigurno - "u zoni servisa" jedino možda nema čim uloviti signal. O tome se pobogu radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 12 Feb 2020, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Pobogu,lijepo sam napisao u prvom komentaru šta mu je potrebno da ulovi signal na 28 i 56,odnosno na 26 ako hvata signal sa Psunja.
Ti si počeo priču kako nisam u pravu,da bez antene i t2 mpeg 4 risivera ne može skenirati kanale.
A to sam čovjeku odmah napisao.
Stvarno ne bi to znao da mi ne objasni :-P

Evo šta sam @babic odgovorio,na šta
si ti počeo priču da nisam upravu,i spominjati antene,risivere.
Prvo pročitaj pa onda komentariši

"Ako imaš "običnu " antenu i T2 risiver preskeniraj 28 i 56 kanal,pa ćeš vidjeti koji kanali imaju."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 12 Feb 2020, 18:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Džaba govoriti, zadrt si pa gotovo. Reagovao sam na dio tvog komentara koji glasi - Ako nemaš bezveze se raspituješ, kao da ne postoji nikakva mogućnost da neko sebi ne obezbijedi uslove - da ima. Risiver i kartica. I eto rješenja. Pobogu.
Evo najboljeg primjera. Tamo u maju će bar jedan forumaš postaviti na ovom forumu pitanje kako da uhvati HTV HD. Hoćeš li mu odgovoriti ovako: Preskeniraj sa T2 risiverom 43 kanal, ako nemaš, bez veze se raspituješ. Ili ako te neko bude pitao za Nova BH, kako ga uloviti, hoćeš li mu reći da preskenira analogni spektar pa ako sa Šibova na 51 UHF ne ulovi ništa da se bezveze raspituje. Ko ga je#e ne mora ni gledati Prvenstvo. Jesu li to odgovori, da li je poenta foruma da se kolegi forumašu pomogne, tehnički, savjetodavno, iskustvom, znanjem, ili je nešto drugo po srijedi. Razmisli o tome. Toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 12 Feb 2020, 18:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Braćo moja mila :-D
Ako čovjek na svojoj lokaciji sa antenom i T2 risiverom ne može uhvatiti signal mux C i E ,što sam mu odmah rekao da uradi ako ima potrebnu opremu i vidi ponudu,džaba mu i raspitivati se o usluzi.
Džabe uzimati uslugu evo tv ako nema signala.

Na sajtu evo tv piše da su Da Vinci i Laudato TV FTA ali ipak nisu,kodirani su.
Bila bi to dobra prilika da se vidi kvalitet slike a ne samo na kanalu gdje je statična slika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 12 Feb 2020, 18:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Pobogu, onda čovjeka valjda pitaš šta je koristio od opreme, pa da nije ulovio signal sa Psunja, pa ne lovi analogni signal iz Zanzibara :) :) pa da je nemoguće. :) Sačekaš odgovor, pa vidiš šta ima, a šta bi trebao nabaviti da ulovi signal i onda mu fino preporučiš koju antenu treba kupiti, koje pojačalo zbaviti, gdje antenu okrenuti, gdje i kako karticu kupiti. Ako bude zainteresovan pomogneš mu, a ne kao ti. Pa vidi samo, kako je na nešto što i nije direktno vezano za Evo TV, ali meni konkretno doprinosi da na isti risiver pokušam spakovati što više kanala pa ako bude moguće i kanale sa Čota, odgovorio kolega @minimax. E to je odgovor. To je svrha foruma. Ne kao ti - "bezveze se raspituješ". :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 12 Feb 2020, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4855
Daj da se organizujemo, pa svako od forumaša uplati po markicu, i da vas dvojicu spojimo na kafici :D Bilo bi zanimljivo :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 12 Feb 2020, 19:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Ti si lud :) Ali zato te i volim, a ne zato što si grobar. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 12 Feb 2020, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
boban1982 je napisao:
Na sajtu evo tv piše da su Da Vinci i Laudato TV FTA ali ipak nisu,kodirani su.
Bila bi to dobra prilika da se vidi kvalitet slike a ne samo na kanalu gdje je statična slika.


Pod tim FTA misle da ti ostaju otključani i kad prekineš sa korištenjem usluge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Evo TV
PostPoslato: 12 Feb 2020, 19:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Znači tako.
Šteta što budući korisnici ne mogu bar na jednom kanalu gdje nije statična slika provjeriti kvalitet ,ne mora značiti da je tako na većini SD kanala ali bar da imaju neki orijentir šta mogu očekivati ako se pretplate na uslugu.

Naknadno sam se sjetio da na evo tv portalu stoji poruka 30 dana besplatno svi kanali i bez ugovora, tako novim korisnicima daju mjesec dana probe prije nego što potpišu ugovor.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs