banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 23:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1818 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 91  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Mar 2022, 17:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
А сваки твој коментар је "смислен" да се човјек замисли..
А посебно правилно написан.
Још ни једну реченицу ниси почео великим словом
А саму понуду и цијене МСат пакета се лако провјере на сајту Мтела.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 11 Mar 2022, 18:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Pa zašto nisi ti provjerio prije nego što si napisao da su samo Arene Premium prebačene u HD?Na sajtu mtela su isti dan u rasporedu kanala promjenili Arene 2-4 u HD.Dogodi se greška naravno,ali ti demantuješ druge članove svojim informacijama koje nisu provjerene,a često ni tačne.Mene si neki dan demantovao na temi Total TV da Insajder TV nije u HD,a jeste bez obzira što u nazivu kanala nisu stavili HD.

"Triput mjeri,jednom sjeci" i neće biti ovakvih nesporazuma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 12 Mar 2022, 09:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Mar 2018, 17:47
Postovi: 228
Pitanje za one koji imaju m:SAT, FOX i FOX Crime jesu li u HD?!
Na web stranici mtela ne pise a na mts stranici pise da jesu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 12 Mar 2022, 09:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2014, 17:38
Postovi: 320
Lokacija: Ljubacevo
Jesu, oba Foxa koja su dostupna u BiH u m:sat su u HD.

_________________
------------


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 12 Mar 2022, 12:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Mar 2018, 17:47
Postovi: 228
Hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 12 Mar 2022, 19:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Fox kanali, oba su u HD, kao i HBO i Superstar, što ipak nije zanemariva činjenica. :wink:

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 12 Mar 2022, 19:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Mar 2018, 17:47
Postovi: 228
Hvala jos jednom. Vise manje tacan je spisak na mtel stranici osim FOXova koji su po njima su SD. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 12 Mar 2022, 19:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
vise HD kanala imaju na msat nego na iptv :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 14 Mar 2022, 19:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Još da BBC Earth prebace u HD bilo bi potaman. Doduše kod njih je i na SD slika dosta dobra, ali HD je HD.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 14 Mar 2022, 21:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Kakav je risiver. Moze li usb za snimanje? Mozes li kanale sortirati kako hoces? I kako ti se cini HD na Msatu? Citao sam da si imao i TTV, pa neko poredjenje tvoje te dve ponude. Prednosti i mane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 15 Mar 2022, 16:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1688
jedina prednost im je koliko sam ja imao priliku da vidim i cujem samo arena i nista vise. ali i to im je izgleda dovoljno. u svakom slucaju, ozbiljno cu razmisliti da ih uzmem kada mi ovamo kod ovih mojih istekne ugovor. doduse ko zna, kako se ponude mijenjaju, treba stalno vagati sta je bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 15 Mar 2022, 17:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Нису само Арене предност,ту је и други рисивер бесплатан током уговорне обавезе а код Тотала само 12 мјесеци.
И нешто нижа цијена сличних пакета.
Као и могућност узимања пакета са мобилним интернетом.

Мана је што ни један документарни канал није у HD и што у пакету не постоји нешто као ЕОН.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 15 Mar 2022, 18:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 689
Imao sam ja Total pa sam prešao na msat, i ukratko - prednost su Arene (sada kada su napokon u HD) i gratis drugi risiver, i to je otprilike to. Mane su sve ostalo, a to su očajan risiver i UI, katastrofalan daljinski, i jako mali broj HD kanala.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 15 Mar 2022, 21:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1672
Lokacija: banja luka
Msat antene su odron teški, i momci iz Teledirekta koji ih svakodnevno ugradjuju kazu da su "Drži vodu dok majstori odu". To su posebno naglasili za neke "brdske" i planinske korisnike gdje su jaci udari vjetra.

Takodje komšija koji radi u Teledirektu kazu da su ih pojeli posljednjih dana ubacivanjem Arena 5 i Arena 6, navodno su trebali azurirati software ali je mnogim korisnicima to prekomplikovano, a sam rezultat svega je da su izgubili i Arenu 1 i jos par kanala.

Suma sumaru posljednji dana su manje vise samo reklamacije. Takodje je istakao da je ovaj net u kablovsku pun pogodak ali su tek krenuli sa tim pa nema neku siru sliku ali ih isti dosta prodaje.

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 15 Mar 2022, 23:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Pa što se tiče msat-a, evo moji u Slatini će uvesti. Odjavljuju Total kojeg smo imali preko 15 godina. Mamac su dva risivera plus net. I sport. Puno ljudi gore odjavljuje Total upravo iz sličnih razloga. Očekivano.

Moji uzimaju ovaj paket msat plus i net 2. Od 37 KM mjesečno.

Stari mi kaže da su kod odluke presudili s njegove strane Liga šampiona i Englezi, stara, to što imaju istu ponudu na 2 tv i net.
Sve ostalo je otprilike u pet deka, osim što eto ostaju bez HBO, mada ga moji starci nisu pretjerano ni gledali, a tu im je za svaki slučaj Vavoo box. I na sve to imaju i digitalnu zemaljsku na oba tv.

Što se tiče tehnikalija, evo i punac ima skoro 2 godine i za taj period samo jednom je zvao tehničku podršku, momci su mu telefonom objasnili kako da ažurira listu kanala, ukuca se nznsm 55 i tako dalje. Uglavnom korektan lik koji je radio.
Risiver jeste kantica, ali i sa Totalovim je borba, ne može se to ni u snu porediti sa Dreambox, GigaBlue ili Oktagon zvjerkama niti će. Imao sam priliku drndati po Sky Q pa ti se plače kad dođeš kući.

Doduše ja tu i nisam nešto mjerodavan, jer već skoro pune 4 godine gledam tv preko IPTV aplikacije najprije sam koristio box pa onda andriod tv pa je meni lični borba sa risverima naših operatera - muka.

Kvalitet slike je definitivno na strani Total TV jer je u ponudi više HD kanala dok je ponuda msat-a sada, kada je skoro sav sport otišao na Arenu, po tom pitanju puno bolja. Neko je spominjao antenu, s tim punac nije imao problema, tu je sve do montera i to ti je lutrija. Na žalost, baš je puno montera na svim stranama koji otaljavaju svoj posao, ali to nam je izgleda tako u svim sferama života.
I da dobra je stvar ta Astra 19.2 koja se dobija gratis na oba risivera, ja volim reći neka je. Te švabe su čudo. I to je ukratko to što sam ja zapazio. Generalno, ako imaš neku opciju sa optikom radije uzmi to, DTH kod nas izađe kao nužno zlo. Da se, u selu, ili na vikendici, premosti do optike. Bar je tako kod mojih. Svako sebi bira šta i kako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 28 Mar 2022, 17:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Da li neko zna kako se kanali preskeniraju? Na početku bili pušteni svi kanali kada sam tek uzeo, sad mi stoje na listi a ne mogu ih gledati, pa bih volio da ih slonim. Nešto sam probao preko menija, i kao skenirao je ali ništa se nije promjenilo.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 25 Apr 2022, 10:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Kakva je situacija na msatu što se tiče zatamnjivanja kanala, konkretno HRT i RTS? Na Totalu možeš samo dnevnik pogledati na tim kanalima, da ne pretjerujem. Pa me zanima kako je na msatu, jel išta bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 25 Apr 2022, 10:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 1001
RTS identično kao na Totalu.... a HRT manje jer imaju full verzije, a Total samo preuzima one FTA verzije sa satelita


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 25 Apr 2022, 14:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Svaka razlika u zatamnjivanju nekog kanala kod dva DTH operatera značilo bi da jedan zaobilazi pravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:SAT
PostPoslato: 25 Apr 2022, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Apsolutno netačno.To važi samo pod uslovom da su Ugovori između tog kanala isti.Koliko znam,HRT ima Ugovor sa m:sat dok sa TTV BiH uopšte nema.Sa RTS 1/2 kanalima je isto sada sa svim operaterima u državi,nema nekih odstupanja kao što je to ranije bio slučaj.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1818 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 91  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs