banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 10:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 15 Maj 2021, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Ajd ne laži, da ne kažem ne seri, pričaš kao da niko nije gledao osim tebe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 29 Maj 2021, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Baho spomenuo kako EURO prenose ekskluzivno i da mu je žao kako cijela država nije u mogućnosti gledati,što naravno nije tačno jer posotoji zemaljski signal.Još na kraju kaže "nećemo o tome dalje,jer neki ne razumiju tematiku",kao recimo on. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 29 Maj 2021, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
А колико ће људи гледати ЕП у фудбалу у аналогном сигналу а 2021? Вјерујем врло мало ,баш ако нема другог начина.
А има их много.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 29 Maj 2021, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Nije riječ o tome koliko će ljudi gledati na analogiji,"komšijskoj" digitali,IPTV listama,internetu ili sl,već nedovoljna informisanost Bahe o mogućnosti za gledanje navedenog TV kanala i na druge načine,koji ne moraju da budu samo operateri United Media.Sreća,pa se na vrijeme zaustavio sa objašnjavanjem. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 29 Maj 2021, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Нова БХ аналогно са Козаре,70 км удаљен предајник

Slika

Прежвакана тема,да им је стало да корисници свих оператера могу гледати ЕП у дигиталном HD сигналу могли су постићи уговор на мјесец дана и уз већу накнаду.

Овако око 45 % pay tv корисника има сигнал Нова БХ.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 29 Maj 2021, 21:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Znam,prije sam probao da uhvatim Novu BH analogno sa običnom antenom,signal je isto ovako loš.Ali barem ovaj sjeverni i zapadni dio države ne mora se sa tim mučiti,jer ima HRT2 HD digitalno.Sa druge strane,sa drugih predajnika izgleda da je jači signal za Novu BH,evo npr. u Sarajevu odličan prijem analognog signala imaju(preuzeto sa drugog foruma):

Slika

Kod nas je možda smanjen,zbog naše i hrvatske digitale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 08:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Nova BH sa Šibova. Na viljušku. Ako nekome treba ide bez problema. Toliko o tome. Foto - sa našeg foruma. :lol:


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 09:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Снага сигнала Нова БХ са Шибова је прилично слаб.Добар је у БЛ али даље нула.
Код мене нема ни у траговима а имам пријем АТВ са Шибова.
Тако да осим БЛ већина западног дијела има пријем само са Козаре.
Пинк БХ је својевремено имао одличан сигнал са Мотајице,сад иде Слобомир, сигнал одличан.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 11:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ja nemam pojma odakle si ti, ali forum je banjalukaforum.com, pa će ova informacija biti, cijenim zanimljiva ponajprije stanovnicima Banjaluke :)
Signal Nove BH sa Šibova je zaista odličan, tako da je to i dalje najpovoljnija opcija za predstojeći fudbalski sprektakl, obzirom da ništa ne košta. Kao ni HRT, sve u HD, ko se tehnički za taj momenat pripremio, a sve u susret predstojećem Euro 2020.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 11:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Колико људи неће имати прилику гледати ЕП нисте ни свесни.
Код мене многи немају ни могућност пријема хрватских канала нити Нова БХ аналогно.
Ко нема Тотал користи мтел иптв али на адсл брзинама 15/1 где ни пирати не могу радити како треба.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 11:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ma gluposti. Signal Nove BH na području cijele Krajine je dosta dobar, a i OiV signal sa Psunja je na području Krajine na 23 kanalu odličan. To gdje su neke manje "crne rupe" ili "sjene" može se riješiti "najobičnijom satelitskom antenom i FTA risiverom" za prijem Astre 19,2 i sada se po ko zna koji put pokazuje da ju nije trebalo ni bacati, a ni praviti od nje saksiju, reklamni bilbord ili kotlić za dagaru. :) Mada je u suštini ponovo dovoljan samo iole stabilan net, bar ovih IPTV aplikacija sa svim mogućim i nemogućim kanalima ima napretek. Euro neće moći pogledati samo neko ko se ni najmanje nije ni potrudio da ga pogleda. Ukratko, ko je bar sobnu antenu zabio u tv, pogledao bi bar nešto. Tako da, ne treba biti mudrac a ni naučnik jer tv signal nije svemirski program, pobogu. :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 12:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Mozes se gledati najnormalnije preko tog adsl, kod mene na vikendici ispod 15 je speedtest pa opet radi striming. Unazad par prvenstva je slično, valjda svako zna ko iole prati sportska takmičenja da ne može upaliti TV na prvi dan EP i pitati zašto nemam gdje gledati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Не би вјеровао колико старији људи нису упућени у те ствари.Обично скенирање dvb t канала не знају урадити.Ја комшијама идем штимати те ствари ако је могуће.
Ако имају HEVC рисивер и наравно пријем сигнала.
Комшија није знао да може гледати земаљске канале ако користи мтел иптв

Ја да не користим Тотал набавио би HEVC тв или STB за хрватске канале.
Имам фул сигнал али нисам набавио одговарајући рисивер.Није било потребе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 12:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Citiraj:
Unazad par prvenstva je slično, valjda svako zna ko iole prati sportska takmičenja da ne može upaliti TV na prvi dan EP i pitati zašto nemam gdje gledati.


Upravo tako. Onaj ko mrvicu želi pogledati Euro, vrlo lako će naći način i to je suština. Na temi sam o FTA satelitskom signalu napisao kompletan raspored prenosa, na ZDF i ARD, pa ko je sačuvao satelitsku antenu, ima načina i tako pogledati. U toj grupi su i svi oni koji su odjavili neku pay tv uslugu a ostao im je tanjir, a i takvih ima. Ja sam kod sebe na svim tanjirima "upregnuo" po jedan FTA risiver. Do signala sa Psunja se baš lako dolazi, a ulaganje u STB je jedini trošak ako tv već ne vidi HEVC, za Novu BH se nema šta reći. Ulaganje je 0 KM. Tako da i za obe najneukije ili najnezainteresovanije rješenja postoje. A dobar net je možda i jedino što je potrebno, i rade te aplikacije i na15/1. Meni su radile na Elti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 12:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
drug je napisao:
Ma gluposti. Signal Nove BH na području cijele Krajine je dosta dobar,


Moram te ispraviti i reći da nije dobar na cijelom području.Evo ja sam iz Prijedora,na 5.spratu otvoren prostor prema Kozari,slika loša kao ova što je Boban postavio.Na nižespratnicama vjerovatno se ne može uhvatiti bilo kakav signal Nove BH(33 UHF).Da napomenem,sa istom antenom hvatam naš DVB-T i hrvatski DVB-T2 sa odličnim signalom.

Samo se pitam kako iz mtela i njihovih operatera planiraju objasniti,nemogućnost gledanja Evropskog prvenstva u fudbalu.Možda se odluče puštati HRT 2,pa platiti kaznu kao i Elta prije par godina za EP u košarci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Nisu ni platili kaznu po izveštaju RAK-a,jednostavno razvuku postupak da nastupi zastara.
Ali emiter sigurno zatraži sudsku zabranu pa možda bi tako mogli dan-dva pa bi morali prekinuti uz naravno sudski spor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 12:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
markopd je napisao:
Moram te ispraviti i reći da nije dobar na cijelom području.Evo ja sam iz Prijedora,na 5.spratu otvoren prostor prema Kozari,slika loša kao ova što je Boban postavio.


Mijenjaj antenu. Na optičku vidljivost odašiljača, slika jednostavno mora biti dobra. Pa kod mene na sobnu radi. A to je najgora varijanta. :) A realno gledano, i šta će ti Nova, to što imaš dobar signal OiV ti, u slučaju Euro 2020 završava priču. Baho će ionako smoriti za medalju. Puno bolje će proći oni koji ga preskoče tokom Šampionata. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Nemam razloga da je mijenjam,kada imam skoro 95% signala sa Psunja.Očigledno,nije do antene već do predajnika sa Lisine,koji se pušta sa ograničenom jačinom signala,što zbog naše što zbog Hrvatske digitale.

Što se tiče Eura,imam Total TV pa mi nije ni potreban HRT 2 sa Psunja.Baho jeste malo naporan,zato bi bilo odlično kada bi se iz Total TV potrudili da na Novu BH tokom prvenstva ubace i audio srbijanskih komentatora,tj. komentatore koji će prenositi na Novoj S.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Signal Nova BH sa Kozare emituje smanjenom snagom kao što reče markopd,to je posledica prisustva analognog signala u digitalnom okruženju.

Ja sa sobnom antenom uhvatim 99-100 % signala sa Psunja udaljen 90 km,isto tako digitalu sa Kozare.
A Nova BH loš signal.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 13:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ako se Nova sa Kozara vidi kod mene na Starčevici, doduše lošije nego Šibovi, to znači, da ako želiš u PD da gledaš Novu s Kozare, onda ipak Ti trebaš mijenjati antenu. :) Ali kako si već sam napisao, da imaš OiV sa Psunja, onda se stvarno ne moraš truditi. Nema potrebe da se, ikome razumnom, porede Bahini prolupi sa ekipom sportske redakcije HTV-a. To je ko kad porediš fiću i audi. :D
Imam i ja i Total Srbija i zemaljski signal pa mi ne pada na pamet da gledam kod Bahe. Na Novoj S ću pokušati, istina zavisi ko bude šta komentarisao. Ekipa sa SK nije baš "blistava" po pitanju fudbala. Da je Arenasport kupila prava, bila bi to sasvim druga priča. Ali to je sad već druga tema, uglavnom na kraju, važno je znati da se do Eura može lako doći, samo ako se želi. Pa i bez pay tv zajebancija, bar dok je zemaljskog signala - na zemlji. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs