banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 10:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6022
markopd je napisao:
drug je napisao:
Mijenjaj antenu. Na optičku vidljivost odašiljača, slika jednostavno mora biti dobra. Pa kod mene na sobnu radi. A to je najgora varijanta. :) A realno gledano, i šta će ti Nova, to što imaš dobar signal OiV ti, u slučaju Euro 2020 završava priču. Baho će ionako smoriti za medalju. Puno bolje će proći oni koji ga preskoče tokom Šampionata. :)


Što se tiče Eura,imam Total TV pa mi nije ni potreban HRT 2 sa Psunja.Baho jeste malo naporan,zato bi bilo odlično kada bi se iz Total TV potrudili da na Novu BH tokom prvenstva ubace i audio srbijanskih komentatora,tj. komentatore koji će prenositi na Novoj S.


To se neće desiti.
Bilo bi smiješno gledati studijsku emisiju iz Sarajeva a pustiti zvuk sa Nova S ili tokom reklama od kojih će Nova BH najviše i zaraditi da ide srpski zvuk.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 13:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23493
markopd je napisao:
drug je napisao:
Ma gluposti. Signal Nove BH na području cijele Krajine je dosta dobar,


Moram te ispraviti i reći da nije dobar na cijelom području.Evo ja sam iz Prijedora,na 5.spratu otvoren prostor prema Kozari,slika loša kao ova što je Boban postavio.Na nižespratnicama vjerovatno se ne može uhvatiti bilo kakav signal Nove BH(33 UHF).Da napomenem,sa istom antenom hvatam naš DVB-T i hrvatski DVB-T2 sa odličnim signalom.

Samo se pitam kako iz mtela i njihovih operatera planiraju objasniti,nemogućnost gledanja Evropskog prvenstva u fudbalu.Možda se odluče puštati HRT 2,pa platiti kaznu kao i Elta prije par godina za EP u košarci.


Kakav je signal u komšiluku? Možda je antena negdje gdje je signal na tom pravcu i frekvenciji lokalno slabiji. Pa je pomjeriš...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 13:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
@boban1982

Nema ni potrebe. Najbolje bi bilo da i ne pokreću nikakve studijske emisije. To je kod nas uvijek bila bruka. Ma, da se ne zajebavamo i ne lažemo, biće sasvim dovoljno vidjeti kako će to raditi HTV, koji ima višegodišnje iskustvo u ovakvim projektima, i na čiji smo se način rada, mi ovdje na ovim prostorima, već i navikli.

Šteta što RTS nije uzeo Šampionat, nisu ni oni to loše radili, ali vjerujem da je činjenica da Srbije nema na Euro, bila presudna. Zašto bi se trošili, ionako će interesovanje biti višestruko manje negoli da su na Euru i Srpski fudbaleri.

Istinskim ljubiteljima bubmare bih preporučio ZDF/ARD studijske emisije i analize obzirom da je to do sada bar bio level pro i za HTV a kamoli za ostale. Volio bih vidjeti kako će sve ovo ispasti na BBC, jer sam zadji put na BBC gledao Italiju 90, i to je tada bilo top. :D

Evo spiska prenosa na ZDF/ARD, ako je neko pri FTA satelitu:

Citiraj:

Slika

Gruppenphase:

Freitag, 11. Juni 2021 (Eröffnungsspiel)

21.00 Uhr: (Gruppe A) Türkei – Italien / Rom (ARD)

Samstag, 12. Juni 2021

15.00 Uhr: (A) Wales – Schweiz / Baku (Telekom)

18.00 Uhr: (B) Dänemark – Finnland / Kopenhagen (ZDF)

21.00 Uhr: (B) Belgien – Russland / St. Petersburg (ZDF)

Sonntag, 13. Juni 2021

15.00 Uhr: (D) England – Kroatien / London (ARD)

18.00 Uhr: (C) Österreich – Nordmazedonien / Bukarest (ARD)

21.00 Uhr: (C) Niederlande – Ukraine / Amsterdam (ARD)

Montag, 14. Juni 2021

15.00 Uhr: (D) Schottland – Tschechien / Glasgow (Telekom))

18.00 Uhr: (E) Polen – Slowakei / St. Petersburg (ARD)

21.00 Uhr: (E) Spanien – Schweden / Sevilla (ZDF)

Dienstag, 15. Juni 2021

15.00 Uhr: (F) Ungarn – Portugal / Budapest (ZDF)

21.00 Uhr: (F) Frankreich – Deutschland / München (ZDF)

Mittwoch, 16. Juni 2021

15.00 Uhr: (B) Finnland – Russland / St. Petersburg (Telekom))

18.00 Uhr: (A) Türkei – Wales / Baku (ARD)

21.00 Uhr: (A) Italien – Schweiz / Rom (ARD)

Donnerstag, 17. Juni 2021

15.00 Uhr: (C) Ukraine – Nordmazedonien / Bukarest (ZDF)

18.00 Uhr: (B) Dänemark – Belgien / Kopenhagen (ZDF)

21.00 Uhr: (C) Niederlande – Österreich / Amsterdam (ZDF)

Freitag, 18. Juni 2021

15.00 Uhr: (E) Schweden – Slowakei / St. Petersburg (Telekom))

18.00 Uhr: (D) Kroatien – Tschechien / Glasgow (ZDF)

21.00 Uhr: (D) England – Schottland / London (ZDF)

Samstag, 19. Juni 2021

15.00 Uhr: (F) Ungarn – Frankreich (ARD)

18.00 Uhr: (F) Portugal – Deutschland / München (ARD)

21.00 Uhr: (E) Spanien – Polen / Sevilla (ARD)

Sonntag, 20. Juni 2021

18.00 Uhr: (A) Schweiz – Türkei / Baku (ZDF oder Telekom)

18.00 Uhr: (A) Italien – Wales / Rom (ZDF oder Telekom)

Montag, 21. Juni 2021

18.00 Uhr: (C) Nordmazedonien – Niederlande / Amsterdam

(ARD oder Telekom)

18.00 Uhr: (C) Ukraine – Österreich / Bukarest (ARD oder Telekom)

21.00 Uhr: (B) Russland – Dänemark / Kopenhagen (ARD oder Telekom)

21.00 Uhr: (B) Finnland – Belgien / St. Petersburg (ARD oder Telekom)

Dienstag, 22. Juni 2021

21.00 Uhr: (D) Kroatien – Schottland / Glasgow (ARD oder Telekom)

21.00 Uhr: (D) Tschechien – England / London (ARD oder Telekom)

Mittwoch, 23. Juni 2021

18.00 Uhr: (E) Slowakei – Spanien / Sevilla (ZDF oder Telekom)

18.00 Uhr: (E) Schweden – Polen / St. Petersburg (ZDF oder Telekom)

21.00 Uhr: (F) Portugal – Frankreich / Budapest (Telekom)

21.00 Uhr: (F) Deutschland – Ungarn / München (ZDF)



Wie es weitergeht in der Finalrunde:

Achtelfinale

Samstag, 26. Juni, bis Dienstag, 29. Juni 2021, 18.00 und 21.00 Uhr

ARD fünf Spiele, ZDF drei Spiele

Viertelfinale

Freitag, 2.Juli 2021, und Samstag, 3. Juli 2021, jeweils 18.00 und 21.00 Uhr

Vorwahlrecht: ZDF

Halbfinale

Dienstag, 6.Juli, und Mittwoch, 7. Juli 2021, jeweils 21.00 Uhr

Vorwahlrecht: ARD

Finale

Sonntag, 11. Juli 2021, 21.00 Uhr, live im ZDF


https://presseportal.zdf.de/pm/die-uefa ... 20-im-zdf/


Poslednji put menjao drug dana 30 Maj 2021, 13:44, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
boban1982 je napisao:

To se neće desiti.
Bilo bi smiješno gledati studijsku emisiju iz Sarajeva a pustiti zvuk sa Nova S ili tokom reklama od kojih će Nova BH najviše i zaraditi da ide srpski zvuk.


Vjerovatno neće,ali izvodljivo je sasvim.Ne mislim da moraju doslovno da puste audio Nove S,već samo njihovog komentatora tokom prenosa.To bi značilo da primarni audio svakako ostaje,a eksterno se može ubaciti audio komentatora što bi značilo da bi zvuk išao samo tokom prenosa.A ne vidim problem i da puste kompletan audio Nove S,kome se sluša sarajevski studio ili reklame,ima daljinski i izbor je njegov.

@drug Ne znam kakva je to floskula da su na SK komentatori loši,a na AS odlični?Slažem se da SK ima loših komentatora,ali nije ni Arena ništa bolja po tom pitanju.Čak SK po meni,trenutno ima bolje komentatore za fudbal,samo što prenose 3.njemačke lige i austrijske Bundeslige.Lončar,Plavšić i Kuzmanović jesu "kazna za uši",Viško neka sredina,ali ova dva komentatora su odlična.Tako ne mislim samo ja,većina bi se složila sa mnom,otvori Youtube SK i pogledaj,reakcije govore za sebe. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6022
RTS je prava mogao kupiti samo od United Grupe kao što je učinio HRT što bi bila nemoguća misija i da se Srbija plasirala.
I HRT je teškom mukom uspio, bilo mi je iznenađujuće s obzirom da UG ima Nova HR, ali su se uspjeli dogovoriti.
HRT je morao učiniti neke ustupke,jedino Total preuzima HRT 1-3 HD sa OiV tp kao i povremeno otključan HRT za sve Total TV korisnike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 13:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
@markopd

To su činjenice. Ako govorimo o fudbalu, komentatori na Arenisport su stvarno puno kvalitetniji od komentatora na SK. Ne bavim se floskulama, to ti sa svojom ekipom tako, imam ja malo previše godina za to.

Evo gledam sada na ZDF. Moram priznati, da su se dobro spremili.

https://presseportal.zdf.de/pm/die-uefa ... 20-im-zdf/

Citiraj:
Das ZDF-Team

Das eingespielte ZDF-EM-Team kann sich auf kompetente Neuzugänge freuen – und auf noch mehr Frauenpower. So wird die ehemalige Nationalspielerin Ariane Hingst an der Seite von Claudia Neumann als Co-Kommentatorin im Einsatz sein. Der frühere Fußballprofi Hanno Balitsch bringt sein Fachwissen als Co-Kommentator an der Seite von Martin Schneider ein. Zum Kommentatoren-Team zählen auch Béla Réthy, der seine siebte EM als Live-Reporter bestreitet, und Oliver Schmidt, der zum vierten Mal bei einer Europameisterschaft Spiele kommentieren wird.

Sein erstes großes Turnier als ZDF-Experte bestreitet Per Mertesacker. Der langjährige Arsenal-Profi, der 104 Länderspiele für die deutsche Nationalmannschaft bestritt und 2014 Weltmeister wurde, kennt die DFB-Auswahl bestens. Zum ZDF-Expertenteam gehört auch wieder der Gladbacher Christoph Kramer, ebenfalls Weltmeister von 2014 und zwölfmaliger Nationalspieler. Der Mittelfeldspieler konnte bereits bei den ZDF-Übertragungen von der Fußball-WM 2018 mit seinem Humor und seiner Redegewandtheit überzeugen. Für die Spielanalyse aus Trainersicht steht der aktuelle Coach von Wisla Krakau und Taktik-Experte Peter Hyballa bereit. Neu im Team ist auch der ehemalig Bundesliga-Profi Sandro Wagner, der als Experte und Co-Kommentator zum Einsatz kommt.

Manuel Gräfe ist als neuer ZDF-Schiedsrichter-Experte dabei. In den ZDF-Übertragungen von der UEFA EURO 2020 wird er aus dem "Lerchenberger Keller" seine professionellen Einschätzungen zu den diskutierten Entscheidungen geben. Manuel Gräfe, seit über 20 Jahren als Schiedsrichter im Einsatz, hat seit 2004 bisher 287 Spiele in der Fußball-Bundesliga geleitet. Der Berliner zählt zu den Besten seines Fachs und gilt zudem als kritischer Kopf, der auch mal unbequeme Fragen stellt.

Eine Veränderung gibt es auch im Moderationsteam: Katrin Müller-Hohenstein und Jochen Breyer werden im Wechsel durch den EM-Tag führen. Alles rund um die Nationalmannschaft und den DFB-Tross in Herzogenaurach hat dieses Mal Sven Voss im Blick.


Citiraj:
Dobro uvježbani ZDF EM tim može se se pohvaliti kompetentnim pridošlicama. Primjera radi, bivša nacionalna igračica Ariane Hingst radit će zajedno s Claudijom Neumann kao sukomentatorica. Bivši profesionalni fudbaler Hanno Balitsch radiće kao sukomentator zajedno sa Martinom Schneiderom. U timu komentatora također su Béla Réthy, kao reporter već po sedmi put radi ovaj posao, kao i Oliver Schmidt, koji će četvrti put komentarisati utakmice na Europskom prvenstvu.

Per Mertesacker radiće po prvi put kao stručnjak za ZDF. Dugogodišnji profesionalac Arsenala, koji je za njemačku reprezentaciju odigrao 104 međunarodne utakmice, a 2014. bio svjetski prvak, vrlo dobro poznaje DFB-ovu selekciju. U stručnom timu ZDF-a nalazi se i Christoph Kramer iz Gladbacha, koji je također bio svjetski prvak 2014. godine i dvanaest puta igrač nacionalnog tima. Veznjak je već mogao skrenuti pažnju gledalaca svojim humorom i rječitošću tokom ZDF-ovih prenosa na Svjetskom prvenstvm 2018. godine. Trenutni trener iz Wisle Krakau i stručnjak za taktiku Peter Hyballa radiće analize igre s gledišta trenera. Novi član ZDF tima biće Sandro Wagner, koji će raditi kao stručnjak za analize i sukomentator.

Manuel Gräfe je tu kao novi stručnjak za ZDF. U emisijama ZDF-a o UEFA-inom Euro 2020. dat će svoje profesionalne ocjene raspravljanih odluka iz "Lerchenberger Keller". Manuel Gräfe, koji je bio sudac više od 20 godina, od 2004. je režirao 287 utakmica u Bundesligi. Berlinac je jedan od najboljih u svom području, a smatra se i kritičkim umom koji ponekad postavlja neugodna pitanja.

Promjena je i u moderatorskom timu: Katrin Müller-Hohenstein i Jochen Breyer naizmjenično će voditi dan EM-a. Ovaj put Sven Voss ima sve veze s reprezentacijom i DFB-ovom pratnjom u Herzogenaurachu.



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 14:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
boban1982 je napisao:
RTS je prava mogao kupiti samo od United Grupe kao što je učinio HRT što bi bila nemoguća misija i da se Srbija plasirala.


RTS bi sigurno kupio i dobio prava,da nisu pod "palicom" konkurencije tj. Telekom Srbije.HRT je "čist" po tom pitanju,zato su i uspjeli,mada Nova HR je svakako dostupna u istoj mjeri kao i HRT2,kako preko zemaljskog signala tako i preko pay tv operatera.

@drug Vidim da prenose ZDF/ARD i Telekom?Šta se misli sa Telekom,jel to kanal ili je u pitanju grupacija vezane za ostale njihove kanale tipa SAT.1,Kabel1,RTL?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 14:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17153
Lokacija: Q5HW+6W
drug je napisao:
...a i OiV signal sa Psunja je na području Krajine na 23 kanalu odličan.

Sa Psunja T2 signal ide na 39 i 43 kanalu ;)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 14:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Izvinjavam se. Tačno. Do mene je. Znam da mi idu oba. Ostalo u glavi jbg. :) Kao i Big na 90,7 FM. Ostarilo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 14:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Bio je na 23.kanalu prije ovog zadnjeg prelaska na DVB T2 HEVC standard.Sada je 39. za MUX 1 i 43.kanal za MUX2.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 14:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1673
Lokacija: banja luka
Ljudi kakav ZDF ko ce pratiti prvenstvo na ovom kanaliu,gluposti.

U svakom slucaju profitirace Total TV i kafane, sve ostalo je snalazenje sto bi uradilo evo par ljudi sa foruma,ali ako pisemo o cjelokupnom stanovnistvu...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 14:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3120
baki je napisao:
Ljudi kakav ZDF ko ce pratiti prvenstvo na ovom kanaliu,gluposti....

To se i ja pitam? Mozda bih mogao i gledati ali da bude ton bez komentatora. Samo pitanje kakva bi bila atmosfera na stadionu ako ne dozvole ispunjene stadione. I sinoc LS bas mi glupo vidjeti prazne stolice,a igraju dva najbolja tima u Evropi,a mozda i sire.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6022
Република Српска има минимум 250 000 pay tv претплатника (око 210 000 мтел група без Логософта) што значи да око 20 % има сигнал Нова БХ.
Остали се морају сналазити.Неко има одличан земаљски сигнал из комшилука такође велики број нема.
Такође исти случај и за аналогну Нова БХ.
Као и већина становништва је технолошки неписмено за иптв листе а и финансијски нису у могућности за додатне инвестиције.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 15:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Od tebe baki nismo ni očekivali drugačiji post. :) Ja znam baš puno ljudi koji su me i ovih dana pitali za ZDF. Pa i sa ovog foruma. I nemoj da sumnjaš da će Švabe to uraditi vrhunski. Baš kao i HTV, koji ostaje u cijeloj priči najbolja opcija. I puno jeftinija od uzimanja Totala samo zbog Eura. Kad smo kod profita, istina je da će kafane zaraditi, ali puno slabije nego inače, obzirom da nema Srbije. Ja u kafani gledam samo Srbiju, ostalo uglavnom ne. Niti imam toliko vremena od posla i porodičnih obaveza niti imam toliko para. Zaradiće i ovi "bivši monteri" sa divljim listama, sad iskaču kao kozmetika i auto dijelovi po fb. :)

Telekom, na Vavoo ima bar 20 svojih kanala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 15:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
BOSS66 je napisao:
baki je napisao:
Ljudi kakav ZDF ko ce pratiti prvenstvo na ovom kanaliu,gluposti....

To se i ja pitam? Mozda bih mogao i gledati ali da bude ton bez komentatora. Samo pitanje kakva bi bila atmosfera na stadionu ako ne dozvole ispunjene stadione. I sinoc LS bas mi glupo vidjeti prazne stolice,a igraju dva najbolja tima u Evropi,a mozda i sire.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Pa bolje su Švabe od Bahe milion puta. Tek na njemu tipka mute dobija svoj pravi smisao. Žao mi je ljudi kojima će on biti jedini izbor. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 15:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
boban1982 je napisao:
Неко има одличан земаљски сигнал из комшилука такође велики број нема.


Hrvati su jako dobro pokrili BiH, ne brini, što zbog geografije, što zbog svog interesa. Samo Srednja Bosna dijelom i krajnji istok RS ne love signal sa OiV odašiljača, ja sam gledao HTV i u Trebinju i u Ljubinju, u Bijeljini, Doboju, Banjaluci, Prijedoru i Novom Gradu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 15:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6022
Значајну улогу игра и микролокације. Код мене одличан сигнал а 500 метара даље сигнал недовољан за стабилну слику или не проналази,знам јер сам ишао штимати комшијама.Тако да није у питању само средња Босна.
Наведени градови су уз хрватску границу или немају већу препреку као Добој.
У урбаном дијелу Теслића могу заборавити на сигнал са Псуња.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 15:41 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
nema ga ni u prijedorskoj regiji svuda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 15:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
HRT 2 HD jeste najbolja opcija od svih,barem za one koji mogu birati.Mislim da će zbog "pritiska" korisnika,operateri koji nemaju Novu BH puštati HRT 2 tokom prvenstva,u to sam poprilično siguran.Nekim operaterima to ne bi bio prvi put. :)

Što se tiče prijema,sve zavisi od lokacije ali i od jačine repetitora sa kojeg se pušta.Jasno je da bi signal sa Lisine mogao ići dosta jače,tako da svi imaju dobar prijem,čak i sa običnim komadom bakra ili nekog provodnika stavljenog u antenski džek na TV.Ponavljam,u Prijedoru na 5.spratu u sjevernom dijelu grada,otvoren prostor prema Kozari,slika jedva gledljiva.Bilo bi dobro kada bi pojačali signal,barem tokom prvenstva,ali mislim da onda stvara smetnje digitali i komšijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova BH
PostPoslato: 30 Maj 2021, 15:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Bobane, dobra antena je čudo. Na mojoj mikrolokaciji u Slatini, gdje mi žive starci, prolazi i Čot. A prvi komšija nema. Ali nema ni kvalitetnu antenu. Ali mu ne možeš dokazati, njemu je kriv Vučić. :) U Srpcu i Aleksandrovcu, tako daleko od Srbije, prolazi signal sa Čota. I Despot je pisao o tome na temama gdje smo se time bavili. Tako i u Jajcu prolazi OiV. Sve je do geografije. Ali veliki dio teritorije RS je jako dobro pokriven signalom, kod koga ide lošije, bolja antena i pojačivač i to je to. Rješenje se može naći na forumima specijalizovanim za to, znamo na koje sam mislio, da ih ne reklamiramo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs