banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 479 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 09:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Čista komercijala ili sto neko nekada reče "mamuzanje mrtvog konja", ono sto mozes prikazati u jednoj sezoni razvuci u 5 sezona, naravno sa tim dodacima za široke narodne mase.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 09:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Vadi ih Better Call Saul sada.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 10:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
Gishas, izgleda da se ti baš slabo sjećaš Breaking Bad-a. Bilo je i tamo scena, kako kažeš, toplo- drugarskih. Sa sinom WW-a je bila gomila takvih scena, i između WW i Pinkmana.

A ako spominješ razvlačenje serije sa ciljem većeg broja epizoda i sezona.. Treba se samo prisjetiti epizode iz BB-a kada WW i Pinkman potroše čitavu epizodu tako što ganjaju muvu u onom skladištu da im ne kontaminira sirovinu. To je filler epizoda "at it best". To je suvišno dalje i komentarisati.

Casa de papel sam pogledao dvije sezone i treću prekinuo jer je krenula da se replikuje priča koja je bila potrošena.

A gledao sam i The Boys sa Amazon Prajma. I tamo krenu od druge sezone da se stvari pretvaraju u mlijeko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 10:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
I oni mamuzaju, realno su sve mogli odraditi u tri sezone, a i sam Saul je imao u poslednjoj sezoni kolaps na setu, srčani.
@LeonN, BB isto ima svojih momenata, moglo je i sazetije, ali je opet neka sredina. Ne sjecam se tih nekih homaških scena u BB, kao u Ozarku gdje sam morao premotavati ili u Papelu gdje hardcore ratnog veterana (još našeg) "promovišu" na taj način.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 10:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
One homo scene u Ozarku su bez daljnjeg, blago rečeno, degutantne. BB je bio lišen toga, ako se i ja sjećam. Ali Sopranosi koji su se krenuli emitovati prije 20 i kusur godina su imali isto homo "dionicu", gdje se kompletna priča i glavnog lika i mase sporednih u to uvukla. Naravno, na suprotan način. Teško je da današnje serije koje izlaze ostanu mimo toga. Ali da ime neke skrivene intencije, vjerovatno ima. Da je dosta naglašenije/o, jeste. Za ono u Casa de papel mi je debilno.

Ono što sam prvobitno htio kazati, jeste, da je ponuda takva- kakva je. Nešto se može probrati i pogledati. Ako sadržaj bude loš, neprihvatljiv velikoj masi, tržište će to kazniti kroz gledanost i finansijski aspekt. Ko voli gledati serije možda će opet reprizirati one stare, pa kao u književnosti, vraćati se klasicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 10:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Više je stvar u tome što je Netflix stavio kvantitet ispred kvaliteta, pa samo ubacuju serije uglavnom upitnog kvaliteta i za neki teen uzrast. Provuče se i nešto kvalitetno ali u tragovima. HBO i Amazon su mi dosta bolji, jedino što Netflix ima je odlična aplikacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 19:40 
OnLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
gishas je napisao:
I oni mamuzaju, realno su sve mogli odraditi u tri sezone, a i sam Saul je imao u poslednjoj sezoni kolaps na setu, srčani.
@LeonN, BB isto ima svojih momenata, moglo je i sazetije, ali je opet neka sredina. Ne sjecam se tih nekih homaških scena u BB, kao u Ozarku gdje sam morao premotavati ili u Papelu gdje hardcore ratnog veterana (još našeg) "promovišu" na taj način.
Kao neko ko je BB pregledao 3x tvrdim da nema gay scena niti ista slicno kao u Ozarku, gdje od gadluka onog bradonju nisam mogao gledati

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 21:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
LeonN je napisao:
Gishas, izgleda da se ti baš slabo sjećaš Breaking Bad-a. Bilo je i tamo scena, kako kažeš, toplo- drugarskih. Sa sinom WW-a je bila gomila takvih scena, i između WW i Pinkmana.


šta

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 21:48 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Slobodno tumačenje umjetničkog izražaja... svako vidi ono što mu milo :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 22:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Koliko me god nerviralo to forsiranje gay populacije i sl u svakoj seriji, to se da izdržati. Kvalitet sadržaja, jbg, probere se. Ne mogu to komentarisati jer gledam tačno određeni žanr tako da mi je sužen izbor.
Ono što mene najviše nervira je to kada izbace sezonu od 10 epizoda odjedom, pogledam sve za 7-15 dana i onda čekam godinu ili više na drugu sezonu... I pitanje je da li će je nastaviti.
Sve se teže odlučujem da gledam nove serije koje me zanimaju, samo zato jer imaju jednu sezonu.
Sjećam se One punch man, počeo gledati, naložio se i onda ništa. Slično se desilo sa mnogim drugim serijalima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 22:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cekam da Kinez odigra Martina Lutera Kinga. A bijelac ce da mu bude caca.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 22 Apr 2022, 22:19, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 22:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Hahah, e da, to sam zaboravio.
Nervira me više gender i sl. Uskoro nećeš moći reći da žensko ima problema sa otvaranjem tegle niti to da crnci nisu vrhunski plivači (mislim na takmičenja)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 22 Apr 2022, 22:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
GialloRosso je napisao:
LeonN je napisao:
Gishas, izgleda da se ti baš slabo sjećaš Breaking Bad-a. Bilo je i tamo scena, kako kažeš, toplo- drugarskih. Sa sinom WW-a je bila gomila takvih scena, i između WW i Pinkmana.


šta


Ono što je @Gishas napisao za toplo- drugarske scene, ja sam tumačio kao melodramatične scene, ne kao homo scene. U svom narednom postu je on direktno napisao "homaške", a ako si pažljivo čitao, mogao si vidjeti i moj odgovor poslije toga na to, gdje sam napisao da nije bilo homo scena u BB po mom sjećanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 23 Apr 2022, 11:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Nedavno sam bas pogledao 1883, a prije toga i Yellowstone pa nemaju tih momenta, tako da se može napraviti nesto OK i bez toga. Problem Netflixa, a i sličnih produkcija je tanak scenario, kao da kroz snimanje idu u njegovu razradu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 23 Apr 2022, 13:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
Može. The Wire je isto remek djelo bilo lišeno toga.

Pa scenario i jeste ono glavno u svakom filmu ili seriji. Ako njega promašiš ili ga razvodniš, teško sadržaj ostane gledljiv. Pa i HBO koji je stariji i sa više iskustva od Netflixa, zbog rješavanja scenarija u hodu je učinio GOT negledljivim poslije 4. sezone (barem meni, iako sam ga odgledao do kraja (iako tu ima i do Martina i ne završavanja knjiga i "dozvoljavanja" dvojici Dejvida da to nastave raditi onako kako jesu)). I prva sezona TD-a je bila vrhunska, ali onda druga i treća su bile katastrofa, iako su sve sezone imale odvojene priče. Naravno da je scenario najbitniji, ali svako misli da ga može kvalitetno napisati. Kao što danas svaka šuša piše knjigu, pa ih se više napiše, nego li čita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 23 Apr 2022, 15:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ima tu jos nesto. "Zatiranje" jakih imena i jakih licnosti u industriji.
Nesto sumnjam da bi Tarantino danas dogurao dalje od portira nekog studija. Ne, cak mislim da nekom novom Tarantinu danas ne pada na um da se bavi filmom.

Kusturica je bio u pravu pre nekoliko godina kada je rekao da su netfliksi smrt za film.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 23 Apr 2022, 15:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Format serije sam po sebi daje vise opcija. To se najviše odnosi na ljude koji rade na filmu, gdje mogu svaku ulogu osmisliti, a dobiju i vise prostora za razvoj priče i karaktera. Onda i glumci koji bi dobili par minuta na nekom filmu, gdje bi vjerovatno ostali i nezapazeni, cesto dobiju neku veću minutažu/priču u serijima pa se pokaze da je opravdano. Tesko da bi sada neko gledao u kinu Bena Hura 4h, a da ne upali par puta telefon, ovako serija 40-60min to je svakome prihvatljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 24 Apr 2022, 18:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
LeonN je napisao:
Može. The Wire je isto remek djelo bilo lišeno toga.


A Omar? Detektivka Shakima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 24 Apr 2022, 20:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
^

Ali bas to, LeonN, jesi ti gledao Wire uopste ako nisi skontao Omara, koji je mozda i najjaci lik u seriji. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Netflix
PostPoslato: 04 Jul 2022, 16:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
https://www.rts.rs/page/magazine/sr/sto ... tarac.html

Je li imate vi ovo na Netflixu? Kod mene nema


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 479 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: dejann i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs