banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 106  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 13:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
sta se tacno podrazumijeva pod dosta ljudi? ovdje je neko pisao, vec o tome, mislim boban. to sto je on napisao bas i nije dosta ljudi. i taj broj se stalno i brzo smanjuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 13:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
babic je napisao:
sta se tacno podrazumijeva pod dosta ljudi? ovdje je neko pisao, vec o tome, mislim boban. to sto je on napisao bas i nije dosta ljudi. i taj broj se stalno i brzo smanjuje.


prema informacijama RAK-a, za skoro 20% domaćinstava u BiH dostupan je isključivo analogni signal.

https://www.media.ba/bs/magazin-novinar ... predajnika

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 13:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
to uopste nije puno. ja sam mislio da je mnogo vise. uvjeren sam da ce gasnjem analogije, vecina od ovih 20 odsto uzeti neku placenu uslugu, jer ova digitalna nudi jos manje od sadasnje analogne. a i u nju je potrebno ulagati za kupovinu risivera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Jeste, jedva prežive od prvog do prvog pa im još treba dodatni trošak za televiziju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 14:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
markopd je napisao:
boban1982 je napisao:
Ово је редослед захтева за место у мукс А Козара

Slika


Ne kontam šta će RTV HB za mux Kozara,bolje da ide neki komercijalni npr. O kanal,Hayat ili OBN.
Не контам ни ја.Нити имају публику у БЛ регији,мало Хрвата што живи око БЛ и то је то.
Али РТВ ХБ је алтернативни хрватски "јавни сервис" иза којег стоје све хрватске странке.Значи новац није проблем.

Свакако да би РАК код издавања дозволе ,посебно у ограниченом капацитету мукса , требао водити са тим која ТВ има дозволу за аналогно емитовање у регији БЛ-Козара.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 14:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
je li ono TV Prijedor cijeli dan reemituje BN negdje do 7 uvece? Eto prilike BN-u za emitovanje :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 14:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
mark05 je napisao:
je li ono TV Prijedor cijeli dan reemituje BN negdje do 7 uvece? Eto prilike BN-u za emitovanje :lol:


Ne emituje više,sada ide video-nadzor sa tržnog centra Patrija uz audio radija Prijedor.A interesantno,prestali su reemitovati BN baš negdje kada je krenula ova zavrzlama sa gašenjem analognog signala BN sa Kozare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 15:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Zapravo prešli su na RTRS ubrzo nakon prošlogodišnjih izbora (ko bi rekao) :)
Sad ide samo kamera iz centra grada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 15:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
Daky je napisao:
Jeste, jedva prežive od prvog do prvog pa im još treba dodatni trošak za televiziju.


ide neki dan na bn prica da su to uglavnom penzioneri. ali to uopste nije tacno, jer su penzioneri najurednije platise svega, od grijanja do televizije. evo moji su u penziji godinama, penzija im je u okviru prosjecne i sve plate prije mene i nikome nista ne duguju. znaci lupaju uprazno, bez ikakvog istrazivanja ko u stvari nema nikakvu dodatnu uslugu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 15:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Jedno je sigurno,onaj ko je pratio BN ili neki drugi kanal analogno zemaljski sigurno ne živi u dobroj finansijskoj situaciji i sigurno koristi stari katodni TV.I kakve koristi onda ima taj neko,sve i da krene cijela digitala sa Kozare kada nema digitalni prijemnik koji nije besplatan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 15:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
babic je napisao:
to uopste nije puno. .


Vidi, da odeš na neku operaciju, daleko bilo, i da ti kažu da je šansa da se ne probudiš 20% da li bi rekao da to nije puno?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 16:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Најбоље оставити аналогни ТВ сигнал вјечно да финансијски угрожени могу гледати било шта на ТВ
Ако имају ТВ са катодном цеви лакше је издвојити 40-50 КМ за рисивер него плаћати 15 КМ месечно МСат.
Тих 15-20% који не користе плаћену ТВ је више него у западним земљама где је аналогни сигнал угашен пре 10-так година,у Словенији око 10%.
И ако је стандард много већи,па скоро сви могу приуштити ТВ оператера нису се одрекли земаљског дигиталног сигнала.

На дигитализацију треба гледати као ослобађање РФ спектра за нове технологије.

Е сад што код нас тај процес касни годинама друга је прича.
Само одраз функционалности државе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 18:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
boban1982 je napisao:
Најбоље оставити аналогни ТВ сигнал вјечно да финансијски угрожени могу гледати било шта на ТВ
Ако имају ТВ са катодном цеви лакше је издвојити 40-50 КМ за рисивер него плаћати 15 КМ месечно МСат.
Тих 15-20% који не користе плаћену ТВ је више него у западним земљама где је аналогни сигнал угашен пре 10-так година,у Словенији око 10%.
И ако је стандард много већи,па скоро сви могу приуштити ТВ оператера нису се одрекли земаљског дигиталног сигнала.

На дигитализацију треба гледати као ослобађање РФ спектра за нове технологије.

Е сад што код нас тај процес касни годинама друга је прича.
Само одраз функционалности државе.


Nisam mislio da treba ostaviti analogni signal zbog socijalnih kategorija,već sam govorio o svrsi digitalnog signala kod istih.Ako se ne varam u Hrvatskoj takvi slučajevi dobijaju besplatno odgovarajući digitalni risiver,kod nas o tome nema ni riječi iako smo mnogo siromašnija država od njih.

Drugo,moj post je išao u pravcu ove aktuelne situacije sa gašenjem analognih predajnika.Podržavam da u mux A sa Kozare treba da idu svi kanali pa i BN TV,ali mi "para" uši kada kažu mnogi su ostali bez signala?Koji mnogi?

Po ruralnim krajevima dosta se koristi satelitska TV,a oni koji su do prije 15-20 dana gledali taj BN sa Kozare sigurno nemaju neki novi TV uređaj.Dajem glavu da je takvih dovoljno za nabrojati na prstima jedne ruke.Da im je stalo do takvih kategorija gledaoca,prvo bi potegli pitanje o dodjeljivanju risivera,ali izgleda kod nas sve mora da bude politika pa eto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 18:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Ја знам доста особа који ТВ прате само преко "обичне" антене.

У Крајини живи близу пола милиона становника,нека сваки десети нема плаћену ТВ то је 50 000 људи.Није баш ни мало,зар не?

T2 H. 264 рисивер се може купити за 30 KM,наравно да је нормална држава би требала суфинансирати куповину пријемника бар за наше пензионере,социјалне случајеве.

https://www.digitalis.ba/webshop/proizv ... Player-USB


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 20 Okt 2021, 22:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
boban1982 je napisao:
Најбоље оставити аналогни ТВ сигнал вјечно да финансијски угрожени могу гледати било шта на ТВ
Ако имају ТВ са катодном цеви лакше је издвојити 40-50 КМ за рисивер него плаћати 15 КМ месечно МСат.


Tačno. Ali ako u ponudi ne bude recimo BN, iz ovih ili onih razloga, zaboravi na digitalni zemaljski risiver, msat će ići kao alva. I da, taj isti msat je 9,90 na dva priključka. Izađe te manje od 5 KM mjesčno po priključku za prvu godinu. Drugu 7,5. I Total TV je spustio promo cijenu na 10,90, isto mislim na dva prikjučka, doduše kod njih druga godina bude nešto skuplja. Sve ipak ide na mlin pay tv usluga. I kod nas će, ako se ovako nastavi, procenat korisnika pay tv usluga ići na 90%.

Da se razumijemo, nisam sretan zbog toga, ja sam ipak dijete antene i UHF-a, i hvatanja signala sa Čota, ali su se vremena promijenila, i to je, na žalost sada ovako.

Interesovanje za zemaljsku televiziju može možda nešto malo porasti samo ukoliko RAK vrlo brzo ( a to pišem godinama i nije se desilo ) dodijeli nekome koncesiju za pay tv zemaljsku uslugu. Mada mislim da je već prekasno. Internet gazi i gazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 21 Okt 2021, 07:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
_зока je napisao:
babic je napisao:
to uopste nije puno. .


Vidi, da odeš na neku operaciju, daleko bilo, i da ti kažu da je šansa da se ne probudiš 20% da li bi rekao da to nije puno?


jbg bio na respiratoru, teska obostrana upala pluca, covid, mozda je sansa bila i veca, otkud znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 26 Okt 2021, 01:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1237
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Tih 20 procenata stanovništva koji nemaju neku plaćenu uslugu su ili teška sirotinja ili ljudi u ruralnim krajevima koji nemaju ni pojma šta je to pay tv i sl. Oni znaju samo upaliti tv i gledati šta ima. Što neko prije mene reče, lakše je kupiti dvb-t2 risiver nego plaćati mjesečnu pretplatu ovim pijavicama.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 03 Nov 2021, 09:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Mar 2014, 12:23
Postovi: 55
Vidim jutros da i BN TV ide u MUX A sa Kozare u SD rezoluciji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 03 Nov 2021, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Video bitrate 1,5 Mbs,audio 256 Kbs aac


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 03 Nov 2021, 10:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
1.6 Mbps, nemoj tako... ima se, može se :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 106  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs