banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 287 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Dec 2022, 23:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
drug je napisao:
Listam maloprije kanale kad ono:

Slika

I na još jednoj Šolakovoj televiziji isto:

Slika

Pa ovo im je najbolji sadržaj što su emitovali do sada.
Neka tako nastave :)

drug je napisao:

Sport klub, Lov i ribolov i ostali rade normalno.

Da to urade na sportklubu, da "zacrne ekran", odjebali bi ih svi korisnici :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2022, 23:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
drug je napisao:
Ali da N1 priča o medijskom mraku je stvarno po onoj narodnoj kada kurva glumi sveticu. Vidim da su ih svi nagrdili, zbog ove gluposti pa i partnerski mediji.

Ali dobili su džabnu promociju.
I to nagrđivanje je publicitet, kakav-takav, jer negativan publicitet nekada može biti pozitivan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2022, 07:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
drug je napisao:
Vidim da su ih svi nagrdili, zbog ove gluposti pa i partnerski mediji.

Koji partnerski mediji su ih nagrdili? Ja koliko sam vidio samo su im hvalili ovaj potez pod pričom o medijskom mraku.

Moje mišljenje je da je potez glup. Previše očekuju od EU kao dežurnog policajca da im izađe u susret, a EU zapravo boli ona stvar za njih i slobode medija u Srbiji sve dok Vučić igra kako oni kažu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2022, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
hvalili su ih iz ambasada zemalja zapada, i meni dosta. znaci out. i srednji prst pride. majmuni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2022, 15:22 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
Pa isti ti hvale i vlast.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2022, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Daky je napisao:
karl hungus je napisao:
Ali pošto nisu režimski medij


E pa to je glavni uslov koji ne ispunjavaju.


Cek malo, ako je ovo liberalno sorosevsko i naravno 'slobodno' govno od televizje antirezimski medij pa sta je onda Vucic.

S druge strane zasto uopste ova anacionalna televija aplicira za nacionalnu frekvenciju, oni ne ispunjavaju osnovni uslov.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2022, 17:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
Nisu ni aplicirali za nacionalnu frekvenciju nego Nova S.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2022, 18:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
A pa sta i kome se onda 'sloboda' mraci ako nisu ni konkuriusali za petu. Za prve cetiri jesu konkurisali za petu su koliko vidim ostali jos i BK, Kopernikus i Kurir TV pa se ne mrace.

Nova s je koliko vidim isto Unite Media/United Group/KKR fond sa sjedistem u Njujorku

Meni i dalje nije jasno zasto bi televizija u stranom vlanistvu trebala da ima nacionalnu frekvenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2022, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Prva i B92 su godinama bile u stranom vlasništvu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2022, 20:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
dejann je napisao:
drug je napisao:
Vidim da su ih svi nagrdili, zbog ove gluposti pa i partnerski mediji.

Koji partnerski mediji su ih nagrdili? Ja koliko sam vidio samo su im hvalili ovaj potez pod pričom o medijskom mraku.


Brankica Stanković i Vreme. Nešto u fazonu, nisu samo oni slobodni mediji, ima ih još pa su pored sebe tu pobrojali Nin, CIN, Insajder itd itd.


Po Zakonu, nije uopšte važno koja kompanija je vlasnik televizije, samo joj sjedište mora biti u Srbiji, što i jeste slučaj sa svim navedenim tv stanicama, a koliko mi je poznato, za nacionalnu frekvenciju nekadašnje TV Avala se bore BK, Kurir, Nova S i KCN, ali eto samo ovim stručnjacima u UG je palo na pamet da zamrače ekran, što je potpuno bezveze, ali dobro, oni valjda znaju jesu li postigli ovim svoj cilj.

Kada već pričamo o ovome, zanimljivo je da se na konkursu za zemaljsku frekvenciju u gradu Beogradu prijavila Una TV, pored Studija B i TV Puls. Tri mjesta ima u multipleksu. Zanimljivo, zanimljivo. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2022, 20:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
pa njima ne odgovara da ima još medija koji kritikuju vlast jer su im odmah konkurencija.
Ima npr Al Jazeera Balkans koja isto tako često kritikuje vlast ali su je na SBB gurnuli negdje među strane kanale kod CNN, Euronews, RT iako je to regonalni kanal, samo da bi ih što manje ljudi gledalo je rijetko ko prebacuje na te kanale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2022, 11:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
dejann je napisao:
Pa isti ti hvale i vlast.


i ti na vlasti od mene imaju srednji prst i odjeb. jednako kao i dio zute opozicije. nista se oni ne razlikuju.

Citiraj:
Kada već pričamo o ovome, zanimljivo je da se na konkursu za zemaljsku frekvenciju u gradu Beogradu prijavila Una TV, pored Studija B i TV Puls. Tri mjesta ima u multipleksu. Zanimljivo, zanimljivo.



bilo bi bas zanimljiuvo kad bi dodikova televizija dobila zemaljsku dozvolu pa makar i u begoradu. haha mada, po programu, stvarno, niko ne bi skontao da je to dodikova televizija, sasvim su ok. da sam ja u tom njihovom rak-u, ili kako se vec zove, ja bih njima i dodijelio nacionalnu dozvolu. njima, rts-u, prvoj, onoj joksimovicevoj i mozda happy. ovim zadnjima samo zbog emisija o ratu u ukrajini. hehe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2022, 17:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Vučić im je kažu kriv za sve.
https://rs.n1info.com/vesti/bozic-vucic ... om-koraku/

@babic Jako dobro pitanje je kojim se sve kriterijumima služi REM pri donošenju dozvola za emitovanje u nacionalnoj mreži. Politike tu, htjeli ili ne htjeli ipak mora biti, tako je bilo i u Hrvatskoj i Sloveniji, ali se vjerujem moralo više voditi računa da se u programskim uslovima postave oštrije. Gdje ćeš "Zadrugu" u nacionalnu mrežu? Zato nam i jeste tako kako je, pa klinci izmiču stolice učiteljicama, šikaniraju ih, Srbija se pretvorila u rijaliti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2022, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Nacionalna frekvencija gubi smisao kada oko 90% domaćinstava koristi pay tv.

N1 i Nova S su dostupni u oko 950 000 domaćinstava u Srbiji,a mislim da ide i strim N1 na internetu,tako da ta priča o nacionalnoj frekvenciji se više koristi za politička prepucavanja.

Što nisu ponudili N1 besplatno svim operaterima,onda bi se i MTS teško oprao da ih neće u ponudu zbog politike.
Nacionalnu frekvenciju emiter treba dobro platiti svaki mjesec.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2022, 17:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
To je šuplja priča oko dostupnosti.
Njima ne bi ni odgovaralo da mts uvrsti N1 u ponudu jer je to jedan od kanala koji privlači ili zadržava korisnike na SBB... U Srbiji N1 ima puno jači uticaj nego ovaj ovde, jer su faktički jedini opozicioni medij a kad bi ih mts pustio onda bi SBB izgubio jednu ekskluzivu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2022, 19:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
boban1982 je napisao:
Nacionalna frekvencija gubi smisao kada oko 90% domaćinstava koristi pay tv.


Sve stoji, 90% domaćinstava korisiti pay tv, ali 90% domaćinstava nema SBB. Omjer SBB i njima partnerskih kablovskih sistema i mts i njima partnerskih IPTV/kablovskih sistema je, ako sam dobro upratio tu negdje pola-pola. Ispravite me ako griješim.

Stoga sam mišljenja da je upravo to razlog zašto se još neko, u zemlji Srbiji, u dvadesetim godinama 21 vijeka i dalje bori za nacionalnu koncesiju. I vjerujem da je jedini ozbiljni Šolakov kandidat - Nova S, i to da ne biva prinuđen da sklapa pakt sa đavolom kao što je bio slučaj Grand-Prva ili sada još gore Grand-Pink. Bolje da sav novac ostane u istoj kući. :D

N1 nikada ne bi ni ponudio uistinu ozbiljno u zemaljsku mrežu, ni da je on sam lično predsjednik Srbije. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2022, 10:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
ma cirkus, evo par dana nakon ovog mraka, niko se toga vise i ne sjeca. ali eto, svakog cirkusa dva dana dosta. ono sto ostaje, nakaradna uredjivacka politika ovog zombija od televizije. ni po cemu se, kada bi sutra bili ugaseni, ne bi pamtili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2023, 10:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
ja ne shvatam zasto je ovo velika vijest, kada se na obicnu antenu mogu hvatati vikom, cazin, prijedor, bihac i ostale trice i kucine. ocito da tekst ima izrazenu politicku sadrzinu.

Citiraj:
Regulatorna agencija za komunikacije Bosne i Hercegovine je, u okviru digitalizacije tržišta televizijskog emitovanja, sprovela javni konkurs na kojem je N1 BH dobila dozvolu za emitovanje TV programa putem digitalnog zemaljskog signala na teritoriji cele zemlje.

„Činjenica da će N1 televizija biti dostupna svim građanima Bosne i Hercegovine je velika vest, i za nas ali i za njih. N1 godinama dokazuje da radi u javnom interesu, da je pouzdan izvor tačnih i proverenih informacija, a sada će konačno taj program biti vidljiv na teritoriji cijele zemlje. Svojim kvalitetom, program N1 je odavno zaslužio nacionalnu dozvolu, baš kao što je to slučaj u Srbiji i Hrvatskoj. Svedoci smo da je prisustvo profesionalnih medija važno za demokratizaciju i razvoj celog društva”, istakla je izvršna direktorica United Media Aleksandra Subotić.

News direktor N1 televizije u Bosni i Hercegovini Amir Zukić ponosan je i srećan što će ta televizija putem mreže zemaljskog digitalnog emitovanja stići u domove svih ljudi u Bosni i Hercegovini.

„U ovih osam i po godina, koliko je N1 televizija prisutna na medijskoj sceni, primili smo bezbroj poziva s upitom kada će nas svi moći gledati. Konačno dolazi i to vreme. Sloboda, nezavisnost, tačnost i pravovremenost ostaju ključne vodilje N1 u proizvodnji 12 sati programa uživo svakog dana. Bez cenzure i bez kompromisa“, naglašava Zukić.

„I dalje ćemo biti uvek prvi na mestu događaja, javljati se uživo sa svih lokacija, postavljati gostima u studiju i najteža pitanja, istraživati i otkrivati, a sve to kako bismo publici omogućili da bude objektivno, tačno i na vreme informisana. U ime 100 zaposlenih N1 BiH izražavam zahvalnost svima vama koji nas kontinuirano verno pratite i radujemo se što će se zajednica gledatelja N1, zahvaljujući digitalnom emitovanju, uskoro povećati. Vaš smo glas. Hvala na poverenju“, poručio je Zukić.

Kao informativni kablovski kanal, N1 postoji od 2014. godine i u javnosti se profilisao kao televizija kojoj građani veruju, kao profesionalan, nezavisan i objektivan medij. To dokazuju i merenja gledanosti u BIH po kojima je N1 u samom vrhu na svim platformama na kojima je dostupan. Prema istraživanju koje je u aprilu 2022. provela agencija Ipsos, N1 je među televizijama kojima publika u BiH najviše veruje.

Emisije koje su do sada privlačile veliku pažnju gledalaca i na profesionalan, etičan i zanimljiv način tretirale najaktuelnije teme političkog, privrednog i kulturnog života su temelj N1. Uz postojeće prepoznatljive sadržaje, N1 u narednom periodu pokreće i dokumentarno-istraživački serijal „Ispod površine“ u kojem će dodatno istraživati afere koje potresaju bh. javnost a koje nikako da dobiju epilog.

Na osnovu izdate dozvole RAK-a, svi korisnici u Bosni i Hercegovini koji imaju tehnički pristup (DVB-T2 signal) moći će da prate N1 kanal u Multipleksu D na poziciji 7.

N1 će dobivanjem nacionalne dozvole prerasti iz prekograničnog kablovskog kanala u nacionalnog emitera u Bosni i Hercegovini. Jedna je od brojnih televizija koje posluju u okviru United Media, vodeće medijske kompanije u jugoistočnoj Evropi. Portfolio grupacije čini više od 55 kablovskih kanala, šest televizija sa nacionalnom frekvencijom, 30 web portala, radio stanica i štampanih izdanja. Kompanija posluje u osam zemalja i ima 4.200 zaposlenih.


https://n1info.rs/region/televizija-n1- ... rcegovini/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2023, 12:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Vala baš. Eminentno im je društvo na zemaljskoj digitali. Sada je tu i Posavina. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2023, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Sad gledam kakvo su smeće pustili, slika nije odmakla od analogne...
Uopšte ne pratim, koji standard sad imamo sa Kozare? Mux A su javni emiteri i još idu sa dvb t, idu tri javna plus BN i K3? A mux D su komercijalni, Dasto semtel dobio koncesiju i idu sa dvb t2? Natrpali 16 programa.
Šta planiraju dalje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 287 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: goran0904 i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs