banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 15:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Sep 2020, 16:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
@mark05
Po čemu bolja što se tiče ponude tv kanala?
Jedino što imaju svi SK kanali ali nema Arena.
RTS ne računam.
Premotavanje jeste prednost a video klub je vrijedan pažnje ako se pretplatiš na Premium paket pa imaš HBO OD.
Osim njega vrijedan pažnje su još NG+ i CS + bar meni.
Ostali katalozi tanko.


Poslednji put menjao boban1982 dana 03 Sep 2020, 16:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2020, 16:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
pa eto bobane sam si odgovorio po cemu je eon bolji od totala....platforma u skladu sa 21.vijekom...premotavanje na svim kanalima , video klub, daleko bolja slika...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2020, 16:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
A cijena?
Recimo EON Full Duo kod Triona 57,5 KM.
Brzine neta su extra ali govorim samo o EON TV.
Kao posebni paket košta 30,5 KM,u paketu sa Trion netom je malo jeftiniji.
Ali puno skuplji nego Total Extra gdje je najsličnija ponuda tv kanala.
A nedostaju Arene,pa makar i u SD,što je ogroman minus za većinu korisnika.
U sklopu Total pretplate premotavanje i video klub imaš na mobilnoj aplikaciji.
Posluži i na laptopu pogledati propušteno.
A ko nije pretplaćen na HBO OD video klub ima mršavu ponudu.


Poslednji put menjao boban1982 dana 03 Sep 2020, 16:33, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2020, 16:22 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
meni cijena odgovara tako da cim/ako stigne u moje naselje planiram preci sa totala na ove trion pakete jer mi vise odgovaraju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2020, 17:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Dok se ne uozbilji obuhvat usluge, i komunikacija prema potencijalnim korisnicima, teško je pričati o bilo čemu drugom. Krajnje neozbiljan, nepripremljen i površan ulazak na novo tržište.
To se jednostavno tako ne radi, pogotovo ne u gradu poput Banjaluke, koja je skoro potpuno u kandžama jednog operatera. Ako se izuzmu Trion i Elnet, "sve je mtel".
Za početak, više zasukati rukave i razvijati mrežu, a manje brisati komentare na društvenim mrežama i lupati reklamu na istim, za uslugu koja ne može ubaciti u ogromnu većinu gradskih naselja.

Meni će biti dovoljno da razvuku optiku, da uzmem kvalitetan net za malo para, a sa EON-om me ne trebaju smarati, imam za tv puno bolje rješenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2020, 21:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Za početak ulazi se u najveće i najmnogoljudnije naselje u BL - odrađeno ✓
Ali paraju mi oči dupli standardi, to je problem koji meni ovdje smrdi.
Kamo sreće da vam dođe mtel u svaku branšu pa da imate jedan izbor kao u bivšoj Jugi, to bi vam odgovaralo koliko vidim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2020, 21:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Ne mudruj i ne ponašaj se kao uvrijeđena seoska mlada. Ako već imaš neke veze sa pomenutim operaterom, poruči im da porade na obuhvatu usluge i puno kvalitetnijem odnosu prema korisnicima. Ima nas puno koji jedva čekamo bolji i brži net, jer nam ovo što sada imamo ne zadovoljava potrebe za ove novce, ali novi korisnici se ne pridobijaju nadmenošću i bahatim odnosom prema potencijalnim korisnicima. ;)

Dalje, jako lošu, da ne kažem kontrauslugu Trionu, u cijeloj priči, prave hanumice iz Sarajeva. Ta diskomunikacija na relaciji Telemach - Trion zbunjuje. Ako neko želi uvesti neku Trionovu uslugu, svima bih preporučio direktan telefonski poziv na fiksni telefon Triona onaj 491. Malo teže se dobija ali jbg. Ostala pisanija treba zaboraviti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2020, 21:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Nemam veze na tvoju žalost, ali dobijam protuvrijednost za novac koji izdvajam, za razliku od nekih :lol:
Valjda će se proširiti u dokono vrijeme, nisu svjesni koliko su ljudi željni boljeg neta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 06:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
I dalje sujetni postovi kolege forumaša kao odgovor na prethodni post, a da isti u cjelosti nije ni pročitao. Ali dobro.

Naravno da svi želimo bolju uslugu za što manje novca i to je normalno. U tom smjeru uvijek i pišem i pisaću. Mi sada u BL imamo skoro monopol jedne kompanije i nekoliko malih kompanija. ( Trion, Elnet, Zona ) Da bi u sadašnjim uslovima napravili iole ozbiljniji iskorak, morate, kao i u svakom poslu, ponajprije obezbijediti ozbiljno tržište. To je valjda jasno. Ja se radujem danu kada ćemo u našem gradu imati bar tri jaka telekomunikaciona operatera u svim naseljima, jer bi to značilo: kvalitetna konkurencija, borba za korisnike, niže cijene usluga, bolja i kvalitetnija usluga za manje novca, kraj nadmenosti i bahatosti u call centrima i kod montera na terenu, i na kraju: poštovanje svakog korisnika jer upravo od njih, žive i gore pomenuti i njihove porodice i njihove firme. Do ostvarenja te "bajke", put je, po svemu sudeći, trnovit.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 07:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
drug je napisao:
kraj nadmenosti i bahatosti u call centrima i kod montera na terenu, i na kraju: poštovanje svakog korisnika jer upravo od njih, žive i gore pomenuti i njihove porodice i njihove firme. Do ostvarenja te "bajke", put je, po svemu sudeći, trnovit.


Kad sam se selio sa caira na mejdan, u zgradi nije bilo optike, nazvao eltinu podrsku bili su korektni i rekli nema optike, ali cemo vam razvesti u vasu zgradu samo zbog vas jer moraju krenuti od nekog, dosla dva lika koja su bili kulturni i ispostovali svaki zahtjev, tako da nije bas tako kao sto pricas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 07:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Očigledno da je iskustvo sa operaterima individualna stvar koja zavisi od mnogo parametara počevši od toga kako ti nastupaš prema njemu (radnicima sa kojima komuniciraš) preko lutrije u vidu kvaliteta infrastrukture do obučenosti samih radnika. Ja sam koristio Spinter, Zonu, Blic, Total, sada sam na m:tel-u. Jedinu zamjerku sam imao na Zonu tj njihovog tadašnjeg partnera u BL koji je namjerno postavio zaključan ruter/modem/štagod sa isključenim wifijem da bi mogao naplatiti naknadni dolazak i puštanje wifija. Bojan se zove čini mi se.
Svi ostali sa kojima sam komunicirao u tim operaterima su bili ljubazni i predusretljivi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 08:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
ja sam imao uzasno iskustvo sa total tv. na samom pocetku su mi lose namjestili antenu, tako da su mi kod najsitnije kise nestajali kanali. nekoliko puta mi je trebala pomoc tog korisnickog centra, svaki put su bili neljubazni. sjecam se da sam cak imao situaciju oko racuna, kojeg navodno nisam bio platio, pa mi bilo iskljuceno, na kraju se ispostavilo da je bila greska, niko se nije izvinio. monter je dolazio tokom ugovorne obaveze 4 puta, svaki put bilo neko nevrijeme i okretala se antenna, svaki put je bio mrzovoljan, a sa blicom nisam imao vecih problema. jednom je dolazio monter da mi stavi neki pojacivac, ali se dobro sjecam da nije prozborio ni jednu rijec, iako sam ja htio biti uctiv. jbg. sada imam polaris i ne zovem njihov korisnicki centar jer mi ne mogu pomoci haha


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 08:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Meni je TTV monter dva sata štimao antenu dok je nije tip-top uštimao. Meni dosadilo nakon pola sata i kažem mu da ostavi kako jeste al' on reče da ponovni dolazak ide na njegov trošak i da mu se ne isplati da sfušeri. I petnaest godina sam imao total, slike jedino nestajalo kad snijeg napada na antenu al' pošto je bila na balkonu to sam lako rješavao. Dešavalo se i meni da mi iskoči poruka o neplaćanju ali to sam uvijek rješavao bez problema sa podrškom. O Blicu imam sve najbolje da napišem al' tu nisam objektivan jer dva forumaša koja tamo rade su mi svaki put izašla u susret šta god mi je palo na pamet.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 09:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
sve je to kao sto kazes individualno,ali je simpotmaticno das u gotovo svi moji prijatelji koji su uveli total, imali problema sa totalom, uglavnom su problemi sa slabo podesenom antenom, nekomunikativnim monterima i djevojkama sto rade u tim korisnickim centrima.

evo npr ja nikad nikome nisam mudrovao, ali valjda na dobar dan ocekujes dobar dan. jednom se sjecam da je lik dolazio, snijeg neki pao pokrivio onu ruckus sto drzi lnb. zena kafu skuvala, ja i rakiju pripremio, on nadrkan ko pas, pita zar ste me zbog ovog zvali, psuje, ne moze se slusat. Jos rece, ovo ste mogli i sami rijesiti, i nas one kvocke svagdje salju . ja u cudu ostao, jbt das am se htio time baviti, u drugu skolu bih isao. jbg. a sta su sve moji prijatelji dozivljavali, to se ne moze opisati, skoro se jedan kolega natezao s njima oko uslova za produzetak ugovora, a oni mu rekli, ili prihvatite to sto vam nudimo ili promijenite operatera. on na kraju raskinuo ugovor, pa ga tjerali da se sam popne na kucu da skine antenu ili da plati, jedva su to rijesili. covjek ima nocne more od totala. najgore sto sam cuo, da je jedan moj kolega odjavio uslugu a oni mu i dalje slali racune, morao se svadjati s njima. sve je to od situacije do situacije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 10:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Vjerovatno sa razlogom stave "zene" da se javljaju na tel. po tim call centrima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 16:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
doslo vrijeme najbolje nista ne imat

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2020, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Nerealno je bilo za očekivati da će se Trion brzo proširiti po BL zbog partnerstva sa Telemachom.
Potrebna su višemilionska ulaganja i peripetije sa dozvolama da bi pokrili urbani dio.
Za koliko bi se godina isplatila investicija?

Koliko domaćinstava ima pristup Trion mreži a koliko koristi njihove usluge?
Oko 5%.

Prosječnom korisniku dovoljan je i internet 100/50 što korisnici mtel optike mogu da dobiju.
A tu su Arene u HD a kod Triona nema ni u SD.
Za ljubitelje sporta tu je i početak i kraj razmišljanja da bi prešli na Trion a da za LŠ i još dosta atraktivnog sporta ganjaju strimove ili da kupuju iptv liste.
Tamo gdje je dostupna optika mtela Trion ne može pridobiti veliki broj korisnika.
Koliko bi onda imali korisnika u samom gradu?
Po meni,nedovoljno da bi se mogla vratiti investicija za bar 10 godina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2020, 23:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Ја имам већ скоро 4 године 100/50 оптику и 99.99% времена ми је та брзина и пуно више од потребне. Тако да мислим да ће 100/50 бити још сигурно 3-4 године одлична брзина.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2020, 20:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Jul 2020, 15:33
Postovi: 113
Svanuće dan pa će i ovaj Telemach potpuno doći u BL.
Evo slučajno saznah od kolege iz Tuzle da imaju Trio mini paket od nedavno za 39KM.
Paket ima sasvim dovoljno kanala (Start paket), internet 15/2Mbps i fiksni sa NEO min. ka svim fiksnim mrežama u BiH.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2020, 08:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
To je paket za penzionere


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs