banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 08:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Okt 2020, 17:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6007
Na sajtu Telemacha piše da u ponudi Trion EON paketa nalazi i Arena Sport 1 BiH.
Pitanje za forumaše koji koriste uslugu da li je ovo tačno ili greška?
Vidim promjenili su raspored kanala,šutnuli su ATV iza 30 pozicije a ni RTRS nije na broju 1.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 17:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5857
Rekao bih da su greškom prekopirali raspored kanala na kablovskoj. Na spisku je Eurosport 4K a to sigurno nema na Trion Eon. Valjda će se javiti neko od ljudi koji imaju njihovu tv.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6007
Koliko znam Eurosport 4K radi i na D3 CAM a ne samo preko EON box-a.
SK 4K radi samo preko boxa i da je spojen na Telemach mrežu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5857
Da ali tih kanala nema na EON smart tv aplikaciji (koja se koristi i na Trionu) koja je ograničena na 7Mbps. 4K kanali idu samo preko DVB-C.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 19:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
boban1982 je napisao:
Na sajtu Telemacha piše da u ponudi Trion EON paketa nalazi i Arena Sport 1 BiH.
Pitanje za forumaše koji koriste uslugu da li je ovo tačno ili greška?
Vidim promjenili su raspored kanala,šutnuli su ATV iza 30 pozicije a ni RTRS nije na broju 1.


Nema Arene uopšte kod mene, a kanale svakako možeš ređati kako ti je volja i praviti svoje liste pa mislim da taj njihov raspored nije ni presudan. Svakako je sve razvrstano po kategorijama.

A ovome iznad što nekoga naziva "botovima" samo ću reći da je svu temu zatrpao svojim pljuvanjem po nekome čije usluge uopšte ne koristi i još na sve to obmanjuje osobe koje čitaju temu prenoseći tračeve. O nelegalnom kopanju i kažnjavanju prenosili su samo satelitski mediji bez ikakvog uporišta. Pa da mogu nelegalno kopati i raditi šta hoće ne bi bili rasporostranjeni na dva i po naselja nego po cijelom gradu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 20:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
Pa kada se ponašaš i pišeš kao korporacijska botina. Na svu sreću ima nas na forumu sa sjećanjem dužim od dana jedne kokoške, pa pamtimo ovo:

Citiraj:
Banjaluka: Uklanjanje nelegalnih instalacija kablovskih operatera
Društvo
24. Marta 2017.

Banjalučki inspektori jutros su, po nalogu gradonačelnika Igora Radojičića, počeli sa uklanjanjem nelegalno postavljenih instalacija dva gradska kablovska operatera.

Akcija, koja je počela jutros skidanjem instalacija na Banjalučkom polju, u blizini poslovne zgrade „Euroherca“, odnosi se na kablovsku kanalizaciju preduzeća „Soft net“ i „Trion tel“.

Vršilac dužnosti načelnika Odjeljenja za inspekcijske poslove Janko Kecman, kazao je da je, po nalogu gradonačelnika Radojičića, naloženo hitno uklanjanje svih bespravno postavljenih instalacija kablovske kanalizacije.

On je pojasnio da su inspektori danas počeli da uklanjanju nelegalno postavljene instalacije operatera „Soft net“ i „Trion tel“. Kako je precizirao, „Soft net“-u je još prošle godine naloženo da ukloni nelagalno postavljene instalacije, ali su se oni oglušili o taj zahtjev, dok je „Trion tel“, s druge strane, svoju opremu postavio u poslednjih mjesec dana.

Kecman je naglasio da je gradska inspekcija ovim preduzećima u srijedu naložila da u roku od 72 časa uklone nelegalno postavljene instalacije, ali da oni nisu ispoštovali nalog gradskih službi.

– Današnja aktivnost je samo početak koordinisanih aktivnosti svih resornih gradskih službi, čiji je krajnji cilj sprečavanje bespravne gradnje u Banjaluci, bilo da je riječ o nelegalnoj kablovskoj kanalizaciji ili divljoj gradnji. Svi privredeni subjekti, o kome god da se radi, moraju da shvate da je takvo ponašanje nedopustivo i da će biti strogo sankcionisano. Dakle, ovakve akcije neće biti izuzetak, nego pravilo – rekao je Kecman i dodao da će se ove aktivnosti nastaviti i u narednom periodu.


https://www.istinito.com/bih/drustvo/53 ... operatera/

Stoga molim te kontroliši svoje botovske porive. Ovakvih događaja sa Trion Tel kompanijom, je bilo još i obzirom na njihov način poslovanja biće ih itekako i dalje, što ne znači da i drugi operateri ne rade slične stvari, kad god mogu. Ima na ovom forumu korisnika koji itekako koriste usluge više operatera. Moj slučaj je sljedeći: Konkrento moj brat u Bgd koristi upravo SBB a moji roditelji u Slatini Total TV - punih 13 godina, ali to što su i on i oni i ja, u globalu zadovoljni njihovom ponudom, ne znači da im za novce koje dajemo za uslugu, trebamo podići spomenik. Pogotovo kada istina nije onakva kakvom to neki pojedinci žele predstaviti. To rade samo botovi. Obični korisnici sigurno ne. Stoga, daj se sredi. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 22:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Ovdje definitivno treba neko da se kontroliše, a to sigurno nisam ja. I šta ovo dokazuje što si objavio?

Ne branim ja Trion niti imam šta sa njima, ali bome ne pravim ni ovakav folklor od teme kao što ti radiš. To što si pisao moglo je stati u jedan post.

Elem, na njihovom sajtu postoji i saopštenje pa neka ga tumači ko kako hoće.
https://triontel.net/images/novosti/Sao ... avnost.pdf

I uvijek su mi bili prejaki ovi cinični pozdravi na kraju postova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4855
Samo nek je konkurencije. Ovo što je Telekom uradio u posljednje 2-3 godine je užas. Sve su kupili, bez mogućnosti da pređeš na drugog IPTV/kablovskog operatera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2020, 22:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
boroiswanka je napisao:
Ovdje definitivno treba neko da se kontroliše, a to sigurno nisam ja. I šta ovo dokazuje što si objavio?


Onome ko ne zna da čita - ništa. Ovdje si upravo ti kucao o tome kako ova firma nije kažnjavana, i kako su o tome izvještavali samo "satelitski mediji". Znači, uspio si od teme napraviti - cirkus.


boroiswanka je napisao:
Elem, na njihovom sajtu postoji i saopštenje pa neka ga tumači ko kako hoće.
https://triontel.net/images/novosti/Sao ... avnost.pdf


Elem, nisam ja bot, ali te upućujem na korporativno saopštenje firme. Ma sjajno. Upravo si sam sebe rastumačio. Srećom, ni meni, ni većini korisnika ovog foruma uopšte nije bitno ko kopa nelegalno po gradu, jer je svima bitnija jeftinija i povoljnija usluga od lošeg korporativnog marketinga, ali nema potrebe predstavljati babu djevojkom kada ona to nije. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2020, 08:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
polako ljudi, imam kolegu sto radi u gradskoj upravi, on mi je rekao da na puno mjesta kopaju ilegalno. navodno dobiju dozvolu za jednu ulicu a onda produze jod dvije ili tri. hrpu kazni su nakupili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2020, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5857
Počeli su u EON implementirati personalizovane reklame.
Znači kad gledate neki kanal United Grupe, npr. Nova S, u reklamne blokove ubacuju nekoliko reklama na osnovu vaših interesa. Znači ne puštaju se svima iste reklame nego za svakog gledaoca posebno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2020, 08:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
"personalizovane reklame" na iptv, to je nesto novo. Premotavanje kanala je znacajno poboljsalo konzumiranje tv sadrzaja jer mozes preskociti reklame koje stvaarno smaraju. NIsam imao iskustava sa EON app ali bio sam na google iskljucio tu opciju za reklame i tada su mi pocele na yt iskakati bas ne povezano i stvarno iznerviraju,pa sam ponovo ukljucio, ne kazem da je sjajno rjesenje jer mi je neki dan iskocio u krupnom planu u pola videa, Danijel Dakic. :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2020, 15:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
zna li se kakva je situacija u Boriku i kad bi ovi mogli krenuti,tj.trion?...ima 3-4 mjeseca kako su kopali po Boriku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2020, 22:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1185
Neozbiljno su oni krenuli u ovu priču sa širenjem optike po gradu.
Razumijem da su to velike investicije ali ako želiš uspjeti, moraš biti brz. Bez obzira što su kopali po Boriku prije 3-4 mjeseca za optiku, sad treba da se radi instalacija optike po zgradama a zatim i uvezivanje svega toga.
Tek se tada stvaraju uslovi za priključenje korisnika. Dakle, prvi korisnici u Boriku će biti priključeni najranije na ljeto 2021. ili krajem 2021. godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 09:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
ima li ovih u budzaku zna li ko? sada sam zvao na telefone ali se niko ne javlja, kao da vikendom ne rade.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 10:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5857
Nema. Petrićevac, Lauš, Borik. I Starčevica valjda uskoro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 10:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
koji broj si zvao? ovaj 491 700 ili ovaj za korisnike 0800 31 113?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 10:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5857
066336600

A možeš i ovdje poslati poruku i ostaviti podatke da te oni pozovu https://triontel.net/kontakt


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 10:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
ti si korisnik triona? kakav je internet? i kakva je slika na ovom eonu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5857
Nisam ja ali jeste rođak na Petrićevcu. Na intenet se nije žalio.
A imam i ja EON na TV preko SBB (isti je stream i na Trionu), slika je odlična, daleko bolja od Totala i mtela npr, prvenstveno na HD kanalima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs