banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jan 2022, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
HT već ima 39% udjela u vlasništvu Eroneta pa ako dođe do prodaje oni su najvjerovatnije novi vlasnici.

I da kupi Telemach,u RS bi imao samo mobilnu mrežu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2022, 20:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
<Enter_name> je napisao:
Ali je i dosta skuplje izgraditi infrastrukturu. U početku se ide na gušće naseljena područja, kad se to iscrpi - onda se ide na razruđenija.


Tačno, slažem se. Samo ne možeš na pola ostaviti posao, već angažuješ dodatne kapacitete/radnike, pogotovo ako imaš "potencijalne mušterije" u nekim zgradama. Koliko sam ja na kraju razumio njih, njima podizvođač, ne može stići uraditi posao, ali onda kao epilog dobiješ da si imao potencijalna tri nova korisnika u zgradi i na kraju zbog toga što nisi stigao uraditi, ostao bez sva tri. Niko danas nije u stanju čekati duže od mjesec dana bilo koga, ja bar ne znam da bi neko pristao biti bez neta i kablovske tako dugo, bez obzira o kome se radi, a opet ove druge imaš. Meni da su rekli da sačekam dva - tri mjeseca ja bi nekako i "premostio" ali pola godine do godinu je puno. Na kraju su uradili vertikalu, jer smo im se potpisali na saglasnost, ali mreže niodakle nema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2022, 21:22 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Kako ja skontah, problem je u tome što sada prvo moraju dobiti valjda upotrebnu dozvolu za dio mreže koji planiraju pustiti u rad a koju su izgradili.
Bez obzira što su u zgradi dobili saglasnost da odrade vertikalu, ne smiju je povezati na glavna čvorišta koja su van zgrada dok ne dobiju od grada dozvolu za upotrebu tj. dok ne legalizuju taj dio mreže.

Oprezni su nakon što ih je m:tel prijavio RAK-u. Sada je sve na administraciji grada, jer i jedni i drugi za nove dijelove optičke mreže trebaju da dobiju dozvolu, prije nego je puste u rad.
Vjerovatno, za m:tel to ide malo brže...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2022, 08:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
<Enter_name> je napisao:
Ali je i dosta skuplje izgraditi infrastrukturu. U početku se ide na gušće naseljena područja, kad se to iscrpi - onda se ide na razruđenija.


Djelimično ću se složiti sa tobom, ali ......neće se tako lako postojeći da se korisnici prebacuju na novog operatera. Mislim da svi griješe.....infrastruktura kad se izgradi kako treba ostaje u upotrebi priličan broj godina.....krenuti u izgradnju u okolnim mjestima gdje nema nikakve infrastrukture, tj. biti prvi...i biti svjestan da tu u početku neće biti velike zarade ali kasnije hoće sigurno, samo treba ispoštovati korisnika da on bude zadovoljan uslugom. Kad se dođe na dobar glas lako je dalje raditi nadogradnju. Međutim svi lete u grad i žele momentalnu zaradu a tu je konkurencija najjača.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2022, 15:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Kako su ovi loše odradili vraćanje prekopanih trotoara i ulica ovdje po Starčevici u pređašnje stanje da je to za priču. Biciklom kad naiđeš na "korito" vrlo lako možeš "zaginuti". Na trotoarima je posebna priča, pogotovo ako je riječ o licima sa invaliditetom ili ako guraš bebče u kolicima. Nisu ni ostali puno bolji, ali ovi iz Triona su baš kritični. "Šampionski loše" odrađeno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2022, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Zar se Trion i ostali operateri bave krpljenjem asfalta nakon radova?

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2022, 19:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ne mudruj. Jasno je da angažuju ( pod)izvođača radova, ali su oni "nosioci radova" i na njih ide dozvola za prekop, tako da su upravo oni, dužni prema lokalnoj zajednici, vratiti trotoar ili cestu u prohodno stanje. Ako je na cesti korito nakon kojeg se više ne možeš bezbjedno kretati a po trotoaru ti je onemogućeno kretanje to nije vraćeno u prohodno stanje. Jer, tu ispod žlijeba nije vodovodna cijev već optički kabal. U konkretnom slučaju od pomenute kompanije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2022, 19:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ponovo, kao i prošle godine u ovo doba kada sam mijenjao operatera, doživjeh veliko razočarenje u Trion Tel. Iako sam im pomogao prošle godine da se skupe potpisi u zgradi, da bi uradili vertikalu, pa na kraju ne uradiše mrežu do zgrade tako da sam na kraju, htio ne htio uzeo mtel optiku, danas novi krah. Ni dan danas nisu stigli do moje zgrade. U stanu u kojem mi stanuje rodbina, trebali smo uvesti optiku. Potreba se ukazala, ja fino nazovem momke iz Triona, ubijeđen da su to za godinu dana riješili, a i viđao sam ih da su kopali nešto u blizini zgrade, ona kutijica još stoji u prizemlju, kad ono šok - još nisu se pomakli sa mrtve tačke.

I dalje nemamo Trion optiku u zgradi iako je vertikala urađena. Meni treba samo internet, njihovi paketi su mi top povoljni i dobri, od puno ljudi sam čuo da im je internet poprilično stabilan, ali ne lezi vraže, njih u ovom dijelu Starčevice jednostavno nema, a cijelo naselej su prekopali, i još, da sve bude još gore, jako loše odradili vraćanje trotoara u prvobitno stanje. Kanali po trotoaru su takvi da se patiš gurajući bebu u kolicima, a po cesti, ako bike-om upadneš u bob stazu, nema ti izlaska iz iste do Mejdana.
Tako, da, ako neko na forumu zna nekoga iz Triona, kritika velika, ovako se ovo ne radi. Uzeli bi ovi moji rođaci vjerujem i EON da se ne zezaju sa televizijom, ali za početak im treba net. Mtel nešto ne mirišu, kažu, više puta se opekli. Ni Supernove sa optikom ovdje nema.

Eto, inače ne pišem ovakve postove, ali danas su me naljutili, sorry :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2022, 20:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Ako nije tajna, koji dio Starčevice je u pitanju?
Čini mi se da su oni Starčevicu dobro pokrili glavnim linijama (odradili glavna čvorišta) a sad sve zavisi gdje su uspjeli ući u zgrade...
No, i pored toga ako su odradili vertikale u zgradi, ne smiju ih povezati na glavna čvorišta ni pustiti u rad dok god ne dobiju dozvolu za upotrebu tog određenog dijela infrastrukture.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2022, 20:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Nisu problem vertikale očito, već mreža. Od naše zgrade su udaljeni tek nekih stotinu pedeset metara i to ne mogu riješiti godinu i po dana. Zašto sam im skupljao potpise? Ne može se tako sa korisnicima, moraju se uozbiljiti, definitivno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2022, 22:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Samo da i ovako, javno zahvalim svim kolegama forumašima koji su pokušali pomoći kako bi optika ipak stigla i do naše zgrade, ali eto na žalost od toga nema ništa. Ako im je za 150 - 200 m trebalo više od jedne godine, čemu se može nadati neko u nekom naselju gdje uopšte Trion nije ušao sa optikom.

Neozbiljno, krajnje neozbiljno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 09:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Prijatelju, nije to neozbiljno, nego jednostavno nemaju resurse/namjeru/želju da šire mrežu konkretnije i zaista postanu konkurencija mtelovom monopolu u BL.

Sve su to dogovorene šeme, ko dokle može i šta. Ne ugrožavaj me, ne ugrožavam te.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 10:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Ima li negdje informacija, koliko oni imaju korisnika u BL?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 10:53 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Evo na ovom linku piše da imaju 5000 korisnika ali mislim da je ova cifra sa sve poslovnim korisnicima. https://triontel.net/o-nama/

A što se tiče ulaska u zgradu, to je problematika. Vjerujem ja da oni žele ali m:tel je spreman na sve pa čak dati besplatnu uslugu predsjedniku ZEV-a, da nikako ne dozvoli ulazak Trion-a a i sama administrativna procedura i dozvole od grada se usporavaju maksimalno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 14:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
U našwm slučaju, podsjećam, bilo je obrnuto. Niko iz mtel-a nam ništa nije ponudio. Uostalom oni su sa optikom prisutni kod nas već nekoliko godina. Sam sam učestvovao u skupljanju potpisa, u želji da ponajprije sebi, a potom i ostalim stanarina zgrade ponudimo kvalitetan net i tv, kao opciju svima onima koji žele imati Trion Tel usluge. Iznosim ovdje veliko razočaranje i svoje i još nekih stanara u zgradi kojima se dopadaju cijene usluga 100/50 i 30/15 optika, što ni više od godinu dana, nakon što su od nas spiskom sa potpisima, ušli u zgradu, ali tih 150-200 m nikada savladali nisu. I što je najgore, niko u Trionu ne zna kada će se to dogoditi. Kao što rekoh, jako, jako neozbiljno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 16:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1073
Lokacija: Last Train Home
Danas me je zvala ljubazna djevojka iz Telemach kontakt centra u SA, da vidi kako sam bio zadovoljan EonTV uslugom koju su pustili besplatno u promo periodu za vrijeme prvenstva u košarci... Ispričali smo se, pitala je da li sam (ne)zadovoljan trenutnim provajderom, a usput sam saznao da je njihova (tj. Trion.telova) optika stigla na početak ulice, nekih 150 m od moje zgrade, pa je obećala da će vidjeti sa kolegama kakve su tehničke mogućnosti da se optika "pruži" u našu ulicu (u kojoj ima dosta zgrada i stanova).

Ovo sa besplatnim promo EonTV im je bio dobar potez, očito su mogli dobiti reprezentativne podatke gdje u BL (i BiH) nema njihovih korisnika i gdje fali Sport Kluba :) , tako da vjerujem da će te ankete iskoristiti za planiranje daljeg širenja mreže po gradu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 16:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ako i ti budeš čekao na svojih 150 m ko mi u našoj zgradi na Starčevici načekaćeš se. Ako iduće godine u ovo doba dođeš na red bićeš sretan čovjek. Najgore je što ti niko u Trionu ne može dati bar približnu informaciju kada bi ulica u kojoj živiš mogla doći na red.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 16:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1073
Lokacija: Last Train Home
Iskreno ne čekam, pomirio sam se sa sudbinom :) Imam Mtel kojim sam kao i većina ovdje nezadvoljan (prvenstveno cijenom i činjenicom da imaju praktično monopol nad većim dijelom grada).
Gornji post sam napisao kao nadu nešto možda i kreće i kao primjer kako firme mogu pametnim pristupom i dobrim promo akcijama pokupiti podatke gdje imaju najviše interesenata, pa te dijelove grada ili područja uzeti kao prioritet u razvoju mreže.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 17:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Ko god je koristio taj promotivni period tokom SP u košarci,može očekivati pozive iz Sarajeva od Telemacha.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 21:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1073
Lokacija: Last Train Home
Da, i treba da iskoristi taj poziv da se požali Telemahu da Triontel (u BL) ima nedovoljnu optičku infrastrukturu i da bi bilo lijepo da malo porade na proširenju mreže :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs