banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Dec 2020, 10:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
ovdje na sajtu im pise da nema arene, hm? ni rts. jel nema stvarno ili ima ali niej javno, kao sto je na totalu, dok sam ga imao, bio slucaj?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 10:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Da, nema EON od Triona ni Arene ni RTS.

Jedino što se dobije njihov eon box (android) na koji se može instalirati sve od aplikacija tipa Orion, Kodi, RTS Planeta i sl.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 10:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
to imam to sam nabavio i vec sam instalirao orion, to je besplatno. imao sam i huhu tri mjeseca ali je istekao promo period, a skupo je za placanje. razmisljao sam da se pretplatim na pixterGo jer je meni radio dobro, ali vidim da se ljudi zale da im puno steka. steta velika sto nema arene i rts. bas steta. ovako izgleda povoljno, ali bez arene tesko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 15:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Daky, ko je bolji po tebi, orion ili cody da i ja preuzmem Arene?

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Ne znam rade li Arene na Orionu besplatno, a na Kodiju imaš miliona addon-a na kojima radi u Full HD. Ima sad i ona nova app Arena Cloud, besplatno 3 mjeseca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4850
@baki imaš na Kodiju, masu kanala, stranih sportskih ima tona :D Od BT Sporta, ESPN, Sky, DAZN, Arene, SK..

Ali probaj preko Oriona, pa ako ne radi, da ti šibnem u pp grupu sa FB gdje imaš sve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2020, 16:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Aj sibni upravo hocu da instaliram.

Ja sam prikljucio ovaj Trion i Eon al nemam Arene a dobro bi dosle :)

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2020, 00:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
babic je napisao:
to imam to sam nabavio i vec sam instalirao orion, to je besplatno. imao sam i huhu tri mjeseca ali je istekao promo period, a skupo je za placanje. razmisljao sam da se pretplatim na pixterGo jer je meni radio dobro, ali vidim da se ljudi zale da im puno steka. steta velika sto nema arene i rts. bas steta. ovako izgleda povoljno, ali bez arene tesko.


To je najveća mana Triona. Iskreno, ne znam samo kako je "strućnjacima" iz Telemaha uopšte palo na pamet da grade ponudu bez Arenasport paketa i bar tri osnovna RTS kanala plus RTS Svet. Takva ponuda je lošija od Totalove, koji dolazi iz iste kuhinje. Pa pobogu, ponuda IPTV operatera je trebala biti kvalitetnija od ponude DTH provajdera da bi kod "naroda prošla" Teško da će iko uzeti opciju da plati 47 KM ( za net plus EON ) da bi još negdje plaćao dodatno Arene. U tom slučaju voda ide na mlin mtel-u koji ima sve Arene i deset SK kanala, plus RTS plus BN koji se u Totalu dodatno tarifira, plus činjenicu da im je mreža po gradu kud i kamo razgranatija od Trionove, bez obzira što ovi nude bolji protok za manje para. Ja bih ovdje uzeo samo net, jer se to isplati, ako uskoro pokriju moj dio Starčevice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2020, 11:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
"Stručnjaci" iz Telemacha ne mogu da utiču na dostupnost kanala koji su u vlasništvu konkurencije tj. Telekom Srbije.Slažem se da je ponuda kanala bez RTS-a jako loša,ali treba to gledati drugačije.Ekskluzivne kanale Junajted grupe moguće je legalno pratiti isključivo preko njihovih platformi uz naravno plaćanje tih usluga,ovde prije svega mislim na EON platformu.Sa druge strane,Telekom je omogućio besplatno praćenje putem RTS planete,doduše samo u Srbiji ali sa VPN i šire.Tako da mislim da je lakše "nadomjestiti" nedostatak RTS kanala nego ovih tipa N1,NovaS,SK koji se ne mogu pratiti besplatno osim na EON-u.Elem,čak je tu i ArenaCloud do kraja februara,pa i Orion TV aplikacija koja sa kombinacijom VPN omogućava neometano praćenje RTS kanala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2020, 12:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Kako misliš da se kanali UG mogu besplatno gledati preko EON-a?
Može ako korisnik Totala,Triona ustupi svoje korisničke podatke besplatno drugoj osobi.

I nema veze Telekom sa aplikacijom RTS Planeta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2020, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Htio sam da kažem da ne postoji platforma preko koje je moguće pratiti besplatno bilo šta od kanala iz Junajted grupe,osim N1 koji pušta stream na sajtu,osim EON-a koji nije besplatan,dok sa druge strane kanali iz Telekom grupe su mnogo dostupniji pa čak i besplatni za gledanje(RTS Planeta,Orion TV,sad i ArenaCloud).
Nema veze sa aplikacijom,ali postoji povezanost na relaciji RTS-Telekom,to je valjda svima jasno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2020, 14:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Momci, potpuno ste fulali temu. Ja sam samo napisao da su "strućnjaci iz Telemaha" time što kroz Trion pakete od 47 KM ponudili felšavi ili okrnjeni EON, zaklali Trion u startu. IPTV ponuda bez Arenasport kanala i RTS-a izgleda loše. I nekonkurentno. Kao što već napisah:

Citiraj:
Pa pobogu, ponuda IPTV operatera je trebala biti kvalitetnija od ponude DTH provajdera da bi kod "naroda prošla" Teško da će iko uzeti opciju da plati 47 KM ( za net plus EON ) da bi još negdje plaćao dodatno Arene. U tom slučaju voda ide na mlin mtel-u...



Svakako da je, ako neko želi, lako naći i sve se danas može naći na netu, kako sami kanali tako i programski sadržaji koji su prisutni na programu i jedne i druge grupacije, ali ja ovdje pišem da će "obični korisnik" rasuđivati na bazi zvanične ponude i time se voditi. Tu je Telemah zaklao Trion jer je ponuda EON-a lošija čak i od ponude TotalbTV. A o mtelu da ne govorimo. Nisam uopšte govorio o sebi, već iz ugla korisnika poput recimo mog oca. Meni recimo treba samo stabilan i dobar net i ništa više. Nadam se da je sada jasnije šta je pisac htio kazati. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2020, 15:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
a zamisli...postoje ljudi kojima ni arena ni rts nisu prioriteti nego mozda sk i nova s...a i oni kojima sportski ili domaci kanali nista ne znace


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2020, 15:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Još da nam elaboriraš kakve to veze ima sa onim što sam ja napisao pa da ti podignemo spomenik za života. :)
Ima onih koji očito ni nakon dva pisanja iste stvari nisu u stanju ili ne žele razumjeti da je poenta posta bila, evo pišem po treći put, da Trion, u startu, sa ovakvim, okrnjenim EON paketom, ulazi u utakmicu na tržištu grada Banjaluka iz velikog minusa, jer čak i Total ima bolju ponudu za iste novce, jer ima i Arenasport kanale i RTS, kakav god da je, ali ga ima. Ostale kanale o kojima ti pišeš imaju i jedni drugi i oni nisu uopšte bili predmet posta. Kada se na sve to doda slaba rasprostranjenost mreže, dolaziš do toga kako je teško tim ljudima uvesti na tržište svoj proizvod. Kao korisnik teško da bih ikada uzeo ovo, za ovoliko para. Internet bih uzeo odmah čim bi se stekli tehnički uslovi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 12:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
Zaista ne vidim kako je nedostatak Arena sport "veliki minus na trzistu grada BanjaLuka". Kamo srece da i Mtel nema ni arenu ni SK u osnovnom paketu pa bi pretplata bila 10 12 maraka jeftinija. Njihov najveci problem je svakako rasprostranjenost. >SVE ostalo cini mi se da Mtel ima pravu konkurenciju, mnogi poslovni subjekti koriste njihov internet, banke, trzni centri , cak i ove led reklame koje su postavili po centru (moze pristupiti internetu preko wifi hotspota koji se nalazi u njima i radi odlicno), imaju direktnu vezu sa internetom preko TeliaCompany i Level 3 Parent obe vrhunski Level 3 provjderi. Uzece komsija od sljedece sedmice pa cemo vidjeti kako i radi u stanu 100/50 optika, 30 KM odlicna cijena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 13:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Jbg i ti na pogrešnu temu. Ili je nešto drugo u pitanju. :) Ja govorim kao korisnik. Ako Total ima Arenasport i RTS kanale u ponudi paketa od 17- 18 KM a EON ih nema u paketu koji isto košta, glupo je uzeti Trion net + EON. U startu si "u minusu". Čak i u odnosu na Total. Onda za tu cijenu uzmeš Trion plus Total paket od 18 KM. To što sportski kanali ne bi trebali biti u osnovnim paketima, to je druga priča, ali s tim se slažem. Možda samo po jedan kanal od svih da se nađe u start paketu. Čisto da se može bar nešto pogledati. Rasprostranjenost jeste problem Trionu i tu će, vjerujem, mtel još dugo biti lider na tržištu, pogotovo zahvaljujući tome što je dugo prisutan na terenu, ima mts iza sebe i pogotovo nakon što je u Banjaluci kupio sve kablovske operatere osim Elneta i već pomenutog Triona. Ali hajde to je tek pred nama, vidjećemo kako će to ići. Meni je skroz prihvatljiv Trion net, IPTV sam riješio. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 13:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Ali Trion ima druge prednosti u odnosu na Total. Npr Total ima Arene i RTS, a Trion ima EON platfomu koja je svjetlosnim godinama ispred svih drugih, vraćanje unazad 7 dana na svim kanalima, video klub, HD slika daleko kvalitetnija. Tako da sve zavisi od interesa. Važno je imati izbora, samo neka se još prošire.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 14:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Hm, pa imamo EON i uz Total. Sa svim ovim prednostima o kojima si i sam pisao. Jedino je vjerujem kvalitet slike puno bolji na Trion EON-u. AIi to nikada većini korisnika nije bilo presudno, koliko sama ponuda. I dalje tvrdim da Trion mora ponuditi "nešto više" kako bi ga ljudi više uzimali, onako i dalje ostaje bolja opcija optički internet plus Total od Trion plus EON čime su "strućnjaci iz Telemaha" na samom startu - zakucali Trion.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Nije mobilna app ni blizu praktična za gledanje na TV kao prava Smart TV app.
Ali opet kažem sve je stvar želje. Meni je ovo skroz ok ponuda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2020, 15:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Vjeruj da će ju morati definitivno "bar izjednačiti sa Totalovom" da bi većini korisnika bila primamljiva. Ipak je nedostatak Arenasport kanala, i RTS-a ipak za veliki broj korisnika bitan, ma šta god ti ili ja mislili o tome. Dok su tebi očito važnije tehnikalije, vjeruj da je ogromnom broju korisnika važniji kvantitet. Kao što je znatan broj korisnika migrirao sa kablovske na mtel čim su ovi dobili SK, pa su ljudi jednim udarcem dobili i kvalitetniji internet i 10 SK kanala, tako i ovdje Trion mora ponuditi bar nešto čime može parirati. To sigurno nije osakaćena EON ponuda, koja je, sada, lošija i od Totala. Cijenim da će se Telemah "ovim problemom" pozabaviti tek kad sasvim preuzmu Trion i kad se ozbiljnije rašire po gradu. Do tada, teško će to ići. Ja recimo ovakav EON nikada ne bih uzeo, ponuda mi je krnja upravo za te Arene i RTS na koje sam navikao, pa sam pitanje televizije riješio na, sebi puno prihvatljiviji način, ali net sa ovim brzinama i ovom cijenom mi je sasvim ok. Još da se zadovolje tehnički uslovi i istekne ugovor koji sada imam, eto prilike.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs