banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 30 Okt 2012, 14:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Citiraj:
Slika
USKORO I ZA KORISNIKE DRUGIH MREŽA
Slika


Danas je u prostorijama BH Telecoma potpisan ugovor između kompanija BH Telecom d.d. Sarajevo i Beenius d.o.o. iz Ljubljane o proširenju IPTV platforme. Potpisani ugovor će osigurati neophodne resurse za povećanje broja korisnika popularne usluge Moja TV.

Značaj ugovora je što će realizacijom istog biti uvedena brojna funkcionalna kapacitativna proširenja, pri čemu je akcenat stavljen na proširenje kapaciteta i distribucije On Demand platforme za usluge videoteke i usluge snimanja.

Navedeno proširenje donosi još jedan novi funkcionalni segment tzv. OTT (Over-The-Top) sistem distribucije, koji će u suštini omogućiti BH Telecomu da svoj popularni Moja TV servis nudi i korisnicima koji nisu na pristupnoj infrastrukturnoj mreži BH Telecoma, odnosno, omogućit će korisnicima drugih mreža pristup Moja TV uslugama putem Interneta. Također će biti omogućen pristup Moja TV servisu sa popularnih tablet, smartphone i laptop uređaja, uvodeći tzv. multiscreen koncept za kompletnu ovu uslugu.

Planirana unapređenja će omogućiti korištenje usluge Moja TV velikom broju korisnika, unutar i izvan granica BiH, koji su zainteresovani za punu Moja TV uslugu, a koji do sada nisu bili u mogućnosti postati pretplatnici iste.

Potpisom ovog ugovora BH Telecom ne samo da prati, nego i postavlja standarde kako na domaćem tako i na regionalnom tržištu u polju pružanja najnaprednijih multimedijalnih usluga.

Izvor: Slika


Odlično, kad se već ovi u M:Tel-u prave mutavi i ne žele nam omogućiti Web TV iako nas ima dosta pretplatnika. Ja imam Open Duo i zadovoljan sam brzinom ali ne želim na IPTV Open Trio jer bi izgubio brzinu a i bazne stanice su im jako slabo proširene.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 30 Okt 2012, 14:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sto znaci da cemo i mi moci gledati Moja TV? Zna li se pod kojim uslovima, cijenama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 30 Okt 2012, 14:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Ja još nisam ništa čuo. Ovo sa Teve.ba portala mi je prva vijest. Očekujem da će se brzo znati.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 30 Okt 2012, 15:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Jan 2011, 15:31
Postovi: 241
to bi znacilo da m:tel dobija konkurenciju,sto znaci da ce morati poraditi na ponudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 30 Okt 2012, 17:21 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
OTT je predviđen da radi u browseru i na mobilnim uređajima, dakle funkcionalnost na navedenim platfomama je ispred kvaliteta slike (čitaj bitrate do 1 Mbps)...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 30 Okt 2012, 17:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Istina, al' imao sam jednom priliku da gledam Moja tv, nije vrhunski kvalitet, al' nije ni puno lose.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 29 Apr 2013, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Citiraj:
Od 17. maja ove godine - Sa MojaWebTV uslugom
BH Telecoma brojni bosansko-hercegovački TV i radio programi biće dostupni
zainteresiranima širom svijeta!

Slika


Od 17. maja ove godine brojne bh. TV i radio programe zainteresirani će moći pratiti putem računara, laptopa, tableta ili smartphona - brzo, jednostavno i kvalitetno, bilo gdje u svijetu da se nalaze!

BH Telecom je od 15. januara ove godine postojećim korisnicima usluga: MojaTV usluge (*paketi Net Full i Premi) NetFlat i TopInternet omogućio praćenje brojnih TV i radio programa putem računara, laptopa, tableta ili smartphona, dodatnom uslugom Moja webTV, na njihov zahtjev, uz besplatnu aktivaciju.

Usluga Moja webTV, uz prepaid način korištenja/plaćanja, će od 17. maja biti dostupna i brojnim drugim zainteresiranim licima, korisnicima drugih Internet servis provajdera, bilo u BiH ili izvan BiH.

Jednostavnim odlaskom na stranicu http://www.bhtelecom.ba/webtv.html ovi korisnici, uz online plaćanje, mogu aktivirati uslugu Moja WebTV i uživati u svom omiljenom TV ili radio programu, gdje god i kada god im to odgovara.

Ukoliko Moja webTV uslugu koriste u BiH, ovim korisnicima će biti dostupno 39 domaćih i regionalnih TV kanala i 17 radio stanica iz BiH. Omogućeni su im TV sadržaji TV kuća: Arena sport BiH, Arena sport HR, Arena sport 2, Arena sport 3, Arena sport 4, BHRT, FTV, PINK BH, RTRS, Hayat TV, Hayat Folk, Hayat Music, TV 1, TV SA, Al-Jazeera Balkan, DM SAT, Druga TV, FACE TV, KANAL 1, MTV Igman, RTV Slon, RTV Goražde (RTV BPK ), RTV Vogošća, TV USK, RTV Mostar, ATV Banja Luka, RTV Zenica, HIT Brčko, Behar TV, NTV 101, Smart TV, NTV Jata, NTVIC Kakanj, TV Visoko, TV Jasmin, RTV Maglaj, TV Kiss, RTV BN, BN Music.

Ukoliko uslugu Moja webTV koriste izvan BiH, korisnicima će biti dostupno 17 bh./regionalnih TV kanala i 17 radio stanica iz BiH. Omogućeni su TV sadržaji TV kuća: Al-Jazeera Balkan, DM SAT, FACE TV, KANAL 1, MTV Igman, RTV Slon, RTV Goražde, RTV Vogošća, TV USK, RTV Zenica, HIT Brčko, Behar TV, NTV 101, Smart TV, NTV Jata, TV Jasmin i RTV Maglaj.

Moja webTV usluga će im omogućiti sljedeće sadržaje i funkcionalnosti:

-gledanje živih TV programskih sadržaja velikog broja bh. TV stanica
-slušanje velikog broja bh. radio-programa
-EPG (elektronski programski vodič)-informacije o nazivima TV emisija i vrijeme emitovanja
-Time shift - mogućnost za gledanje TV programa emitovanog ranije u toku istog dana.

Uslovi pružanja Moja webTV usluge koje će BH Telecom primjenjivati od 17. maja 2013. godine

Slika


U vezi sa korištenjem usluge Moja webTV BH Telecom d.d. Sarajevo zadržava pravo izmjene sadržaja, odnosno TV programa, sadržanih u MojaWeb TV usluzi, o čemu će blagovremeno informirati korisnike.



Detaljni uslovi korištenja Moja webTV utvrđeni su Specifičnim uslovima za pružanje/korištenje Moja webTV usluge, koji će biti objavljeni na web stranici BH Telecoma http://www.bhtelecom.ba 18.04.2013. godine

Dajemo više. BH Telecom

Izvor: Slika

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 29 Apr 2013, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Ovi su daleko ispred m:tel-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 29 Apr 2013, 21:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Paket Arena na vrijedi 20KM, a ove ostale televizije nisu vrijedne pomena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 29 Apr 2013, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Da, ali ovo su samo kanali koji će se emitovati izvan BiH. Ovde ih ima više.
A ovo nisam rekao za kanale, nego za ovo što se šire dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 29 Apr 2013, 21:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ukoliko Moja webTV uslugu koriste u BiH, ovim korisnicima će biti dostupno 39 domaćih i regionalnih TV kanala i 17 radio stanica iz BiH. Omogućeni su im TV sadržaji TV kuća: Arena sport BiH, Arena sport HR, Arena sport 2, Arena sport 3, Arena sport 4, BHRT, FTV, PINK BH, RTRS, Hayat TV, Hayat Folk, Hayat Music, TV 1, TV SA, Al-Jazeera Balkan, DM SAT, Druga TV, FACE TV, KANAL 1, MTV Igman, RTV Slon, RTV Goražde (RTV BPK ), RTV Vogošća, TV USK, RTV Mostar, ATV Banja Luka, RTV Zenica, HIT Brčko, Behar TV, NTV 101, Smart TV, NTV Jata, NTVIC Kakanj, TV Visoko, TV Jasmin, RTV Maglaj, TV Kiss, RTV BN, BN Music.


OSim Arene, sta ovde ima normalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 03 Maj 2013, 11:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Avg 2011, 17:31
Postovi: 137
Ovo je ocigledno za dijasporu. Ponuda je regionalnog karaktera, prodavanje nostalgije + arene da mogu pogledati domaci sport. Plus ako uzmemo velicanstceni protok nasih (mtel, elta..) internet paketa ne vidim ama bas nikog ko ovde zivi da bi pomislio na uvodjenje web tv-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 03 Maj 2013, 12:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
havit je napisao:
Ovo je ocigledno za dijasporu. Ponuda je regionalnog karaktera, prodavanje nostalgije + arene da mogu pogledati domaci sport. Plus ako uzmemo velicanstceni protok nasih (mtel, elta..) internet paketa ne vidim ama bas nikog ko ovde zivi da bi pomislio na uvodjenje web tv-a.


Sve zavisi havit. Neko ima dobar net i već se snalazi preko piratskih web kanala a da mu neće biti od koristi Moja TV. Svakako cijena od 20 KM jeste paprena ali recimo hipotetski ako se budem odjavio sa postojećeg kablovskog operatera ako bude narušavanja ponude kanala i recimo pređem na Total TV onda mi neće biti žao da uključim na pre-paid uslugu kako bih gledao Arene u određenim mjesecima kad budem imao interesa. Ne kukaju puno ni ovi što imaju IPTV, znači da imaju relativno zadovoljavajuć protok i koriste i TV i internet. S pojavom ozbiljnije konkurencije sve će to napredovati silom prilika.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 21 Feb 2014, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Citiraj:

Dobit 137,5 miliona KM, dividenda 110
Slika


BH Telecom će u 2014 godini povećati pretplatu za fiksne telefone za fizička lica za 0,50 KM, sa 9,80 na 10,30 KM i bonus uključen u pretplatu smanjiti sa 100 na 80 minuta, saopšteno je danas na tradicionalnoj novogodišnjoj press konferenciji Uprave ovog javnog preduzeća.

„To je korekcija cijena u skladu sa obavezama koje je nametnula EU i mogli smo ići na 13 KM kao što su uradili drugi telekom-operateri, ali mi smo se odlučili za 10,30 i sada smo za 2,5 KM jeftiniji od drugih operatere“, pojasnio je Hamdo Katica, izvršni direktor za razvoj poslovanja.

Uprava BH Telecom očekuje da će 2013. završiti sa 137,5 miliona dobiti od čega će 110 miliona isplatiti kao dividendu.

„Mi na jednoj strani gubimo prihod, a na drugoj dobivamo i ukupna dobit je za oko 2,5 posto manja nego u 2012, ali to je uglavnom zbog pada prihoda od međunarodnog saobraćaja i odluke ministra da iskorigujemo primjenu kolektivnog ugovora zbog čega je porasla cijena bruto satnice za 5,6 posto usljed čega je došlo do dodatnih rashoda u iznosu od oko 10 miliona KM“, rekao je Nedžad Rešidbegović, generalni direktor BH Telecoma.

Sa presa je Vladi FBiH sugerisano da razmisli da ovo preduzeće izuzme iz Zakona o javnim preduzećima u FBiH.

„Na tržištu na kom je 120 subjekata mi i HT smo jedini telekom operateri koji moraju primjenjivati Zakon o javnim nabavkama što nas čini manje efikasnim i usporava naše poslovanje. Mi smo dioničko društvo koje primjenjuje korporativno upravljanje, ali smo i javno preduzeće jer smo u većinski državnom vlasništvu,a pri tom ni jedno javno dobro ne koristimo besplatno i pogađaju nas sva tehnološka dostignuća kao što su viber, skyp i druge tehnologije koje omogućavaju komuniciranje bez plaćanja usluga bilo kome“, rekao je Rešidbegović.

BH Telekom trenutno vodi razgovore sa 7 ili 8 privantih preduzeća – telekom operatera o preuzimanju ili udruživanju.

„Znamo da M:Tel kupuje veći broj opratera i da su kupili Logosoft, a mi pregovaramo sa 7-8 preduizeća, o tome će javnost biti obvavještena kada prcoesi budu završeni, ali za nas jakao javnor epduzeče to je teče jer je potrebna saglasnsot skupšštine, upranvog odbroa i procedura duže traje“, pojasnio je Rešidbegović.

U 2014-toj godini BH Telecom će proširiti paletu usluga primjenom novih tehnologija i otvoriće mogućnost da „veliki partneri“ i korisnici više različitih usluga dobiju kanal u okviru Moje TV na kom bi mogli emitovati vlastiti program za određene grupe korisnika, poput ministarstava obrazovanja ili vjerskih zajednica.

„Ali to će biti kontrolisani program i neće biti mogućnsoti zloupotrebe“, rekao jer Rešidbegović.

Izvor: Slika


Eto i oni rade isto što i M:Tel, skoro isti im je plan i agenda. Stičem utisak da će ih sve na kraju pokupiti Telekom Austrija ili Deutsche Telekom. Vijest je nešto starija a zanimljiv je info o preuzimanjima manjih kablovskih operatera na obje strane.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 09 Jan 2021, 12:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1231
shakal je napisao:
Ukoliko Moja webTV uslugu koriste u BiH, ovim korisnicima će biti dostupno 39 domaćih i regionalnih TV kanala i 17 radio stanica iz BiH. Omogućeni su im TV sadržaji TV kuća: Arena sport BiH, Arena sport HR, Arena sport 2, Arena sport 3, Arena sport 4, BHRT, FTV, PINK BH, RTRS, Hayat TV, Hayat Folk, Hayat Music, TV 1, TV SA, Al-Jazeera Balkan, DM SAT, Druga TV, FACE TV, KANAL 1, MTV Igman, RTV Slon, RTV Goražde (RTV BPK ), RTV Vogošća, TV USK, RTV Mostar, ATV Banja Luka, RTV Zenica, HIT Brčko, Behar TV, NTV 101, Smart TV, NTV Jata, NTVIC Kakanj, TV Visoko, TV Jasmin, RTV Maglaj, TV Kiss, RTV BN, BN Music.


OSim Arene, sta ovde ima normalno?

Sad vidim da je ovdje problem što nema srbijanska Arena 1, što je veliki problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 09 Jan 2021, 12:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
To je stari post, proširili su listu kanala pa vidi šta ima
https://mojawebtv.bhtelecom.ba/

Ja malo pregledao listu ksnala, mahom lokalni kanali, što me ne privlači.
Možda sam propustio neki bitan kanal, ali ne da mi se listati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 09 Jan 2021, 12:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1231
Svejedno, ni dalje nema Arena 1 Srbija. Bez toga ovo slabo vrijedi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 29 Jan 2021, 00:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
akcija za korisnike bh telecom mobilne mreze - mojawebtv 30 dana - 2 KM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 30 Jan 2021, 18:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1231
To je dobra akcija. U suštini solidno radi ova aplikacija, mada povremeno blokira. Problem je nedostatak Arene 1 SRB, ali očito zasad nema ništa bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: WEB TV - MOJA TV
PostPoslato: 30 Jan 2021, 18:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1176
Na to jos daju 10gb interneta za aplikaciju a jos 100gb za 5km.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs