banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Nov 2022, 08:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Možda si čak i u pravu, mada, realno govoreći, sami su krivi što su se u tu situaciju doveli.
Ja uredno plaćam pretplatu, pa me se ne tiče kako javni servisi stoje finansijski. Obzirom na sve, svakako ne bih ostao bez Mundijala, ionako utakmice gledam na nekim drugim televizijama. ;)
Što bi se reklo, da se vratimo na temu, Samovojska sinoć izdominirao sjećanjem na polufinale Jugoslavija - Engleska i gol Ivice Osima i plasman u finale. Svi o Hrvatskoj a Samovojska o Jugoslaviji :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2022, 08:57 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
Ne bih ni ja ostao bez mundijala, imam mogućnost pratiti na bar 7 kanala, samo se ne hvalim svakodnevno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2022, 09:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Moj post je bio samo odgovor na tvoj prethodni, jer je zvučao da bismo ostali bez Mundijala da nije bilo "velikog poslovnog partnerstva" BHT i BH Telekoma.

Fokus je dakle, na onome što sam napisao, a to je da se BHT sam doveo u lošu finansijsku situaciju. O njihovoj dubiozi se govori.godinama, iako dobar dio građana RS plaća taksu.

Ostatak posta je bio samo činjenica da ljudi uvijek nađu neki izlaz, i da ga je bar na ovim našim prostorima lako naći. Uostalom eto i ti si ga našao. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2022, 09:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
drug je napisao:
O njihovoj dubiozi se govori.godinama, iako dobar dio građana RS plaća taksu.


Taksu prikupljenu u RS zadržava RTRS za sebe iako su dužni prema zakonu uplatiti polovnu BHRT-u.

Što je još gore po RTRS jer od tolikog prihoda (legalnog ili ne) ne mogu priuštiti ni 2 sata kvalitetnog programa sedmično.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2022, 10:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Hm nije to baš tako. Čitao sam skoro da se RTRS odlučio na takav korak obzirom da je gotovo punih 10 godina Republika Srpska izdašnije finansirala BHT jer je procenat naplate RTV takse u Federaciji godinama bio tek 30 - 40 %, dok je u Republici Srpskoj uvijek bio preko 80% čemu je ponajviše doprinijela više nego stroga politika prikupljanja takse. Sjetimo se slučajeva zaplijene imovine.

S druge strane i sam Sud je mislim početkom ove godine donio presudu da RTRS nije dužan isplatiti BHT dio novca od takse jer Zakon o javnom RTV sistemu BiH nikada nije implementiran do kraja. To se upravo odnosi na dio koji se tiče osnivanja same korporacije koja bi bila nadležna za milion stvari, od prikupljanja RTV takse do regulisanja vlasništva nad imovinom počev od zgrada do repetitora. Zahvaljujući tome i sav proces prelaska sa analognog na digitalni signal teče kilavo i pogrešno.

Sama ideje korporacija onako kako je to htjelo političko Sarajevo je bilo pogrešno, uvijek se težilo ka centralizaciji cijelog sistema, što je u decentralizovanoj zemlji poput ove u startu bilo osuđeno na propast. Tako da je to sve trebalo ići u drugom smjeru ali mislim da niko nije zainteresovan da se bavi time, pa čak ni BHT pa smo dobili takav zombi od jadnog servisa kakav smo dobili i koji će tavoriti još neko vrijeme i onda će puknuti kao balon, što će biti jedini logičan ishod.


Ali, iako sam iznio neka svoja lična zapažanja, na ovu temu, ovo je mimo teme na kojoj smo sada, i mene kao korisnika usluga i urednog platišu se baš i ne tiču puno neriješeni odnosi unutar javnog ili jadnog servisa. Može se BHT sutra pogasiti opet ću moći gledati Mundijal, a obzirom na vrijeme koje sam u zadnjih deset godina proveo gledajući BHT, nisu trebali ni počinjati emitovati program. ;)

Evo naše komšije Mundijal rade jako dobro. Radi Psunj kao sat.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2022, 11:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
drug je napisao:
Hm nije to baš tako. Čitao sam skoro da se RTRS odlučio na takav korak obzirom da je gotovo punih 10 godina Republika Srpska izdašnije finansirala BHT jer je procenat naplate RTV takse u Federaciji godinama bio tek 30 - 40 %, dok je u Republici Srpskoj uvijek bio preko 80%


To prvi put čujem. Ali u svakom slučaju nebitan je razlog, činjenica je da sistem naplate ne funkcioniše na način predviđen zakonom i da svako gleda da zakine onog drugog. Zato su javni servisi takvi kakvi jesu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2022, 11:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
na bhtu su najobicniji smecari. mene juce prijatelj zove i pita kako da gleda utakmicu barzil svajcarska, upalio na bht, ima mtel, i nema utakmice, vec ide repriza srbija kamerun sto je vec gledao. posizio. ja mu kazem ako imas ovaj noviji tv ne treba ti nikakav dodatni risiver odi u fis ili antena shop i uzmi sobnu antenu i ubodi i uzivaj.

javlja mi se nakon pola sata kaze, odmah otisao i kupio i pogledao utamicu. tv mu podrzava standard kako emituju hrvati i rijesio problem. ima puno ljudi koji su se pouzdali u to smece bht umjesto da su se samo pogledali sta im pise u katalogu, da li njihov tv podrzava taj dvb t2 msilim da se tako pise, i samo uboli obicnu antenu u tv i rijesili sve svoje probleme.

patis se tamo sa moronima, a krovovi u gradu puni antena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2022, 16:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
spiker na hrt ce umrijeti ako hrvati ne dobiju ovu utakmicu. hahahaha morao sam prebaciti na arenu. ovo je bas previse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2022, 17:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
U 4K uživanje.. bez smaranja...
.Slika

Послато са SM-A536E помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2022, 20:34 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
BBC je tata za sve ove balkanske televizijice


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2022, 16:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
sad tek pocinje lozionica. do sada su se i mogli nekako gledati. sada pocinje ono pravo zagrijavanje za utakmicu sa brazilom. ako je po reportazama i gostima u studiju, hrvati ce deklasirati brazil. ovi su dzaba dolazili u katar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2022, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Vidjećemo dan poslije, kad im sambaši probuše mrežu od šuteva na gol, ko srbadija poslije šipce ovaj švice.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2022, 16:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
jos da vrsta konacno ispadne, pa da s mirom i na hrt gledamo one dvije preostale utakmice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2022, 17:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
I ako izgube večeras igraće u subotu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2022, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Promjena tiketa - kroasani uzimaju svjetsko na penale. Sledeće 2 tekme...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2022, 10:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
boban1982 je napisao:
I ako izgube večeras igraće u subotu


ma i njima je vec spao hajp, tako da sada vise nije presudno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 436 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs