banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12804 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 586, 587, 588, 589, 590, 591, 592 ... 641  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 10:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da, propadaju.
https://mtel.ba/Binary/1973/Nekonsolido ... 3.2022.pdf
Istina, biće rashodi veći zbog plata 20% gore.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 11:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Eh, treba mi preporuka - kako najlakse da unistim mtelov Aris stb, a da to nije fizicko ostecenje izvana. Je li pretjerano da mu spojim mrezni prikljucak na 220V?
Nece da mi daju daljinski jer mi je ispravan stb, a skoro kad sam obnavljao ugovor i trazio novu opremu tuka mi rece ne treba, kad ti ode samo doneses i zamijene ti. Sad ispade da nije tako, vec moram kupiti daljinski, ili da bude pokvaren uredjaj, pa onda moze zamjena. Pokvaren daljinski se ne racuna. Kontam nije problem pokvariti stb, pa nek mijenjaju, kad me vec slagala kad sam mogao to fino rijesiti. A 7-8 godina ga vec koristim bez problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 11:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
viewtopic.php?p=2973927#p2973927
Za daljinski 22 KM i to samo ona nova poslovnica u parkiću. Gdje kopaju, pa moraš sa one druge strane proći...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 12:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
22 KM daljinski naplaćuju koji genijalci :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
danijell je napisao:
Da, propadaju.
https://mtel.ba/Binary/1973/Nekonsolido ... 3.2022.pdf
Istina, biće rashodi veći zbog plata 20% gore.


Uzimaju novi kredit jer su stigle na naplatu prve rate za Premier ligu, Italijansku itd.

Ovo je izvještaj zaključno sa martom. Mislim tako mi priča momak koji radi u NLB banci al nije bitno, oni su naša svjetla tačka i brzo smo im zaboravilu onu 1KM mjesečno :) O tome se pričalo 5 dana i tajac :)

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 16:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
wizzy_bl je napisao:
Ovo je sad vec smijesno... jos nisu uveli HBO MAX
Blic.net uveo. Da li to mocni Mtel nije jos


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 16:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Otkud ta informacija? Ja kod njih na sajtu ne mogu ništa pronaći...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 16:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
baki je napisao:
Stigla autorska prava na naplatu, radi se reprogram budžeta kod NLB banke, poprilično su u čabru i lošem poslovanju.

Ovo mi prica kolega na rostilju pre 10 dana, pitam kolegu koji radi tamo vec 10+ godina i kaze da uopste nije zadovoljan.

Nekad je bila firma za primjer,bilo svima i kroz plate i bonuse, sad se finansiraju izbori u Srbiji, izvlači lova i malo sta im ostane.

Evo ne znam jel nek s foruma radi u ovoj kompaniji pa mozda ovo demantuje ili potvrdi ali od firme za pozeljeti mnogi sad bjeze iz nje, mislim na inzinjere,programere... ova administracija i call centra ce uvijek raditi za 800-1200KM.
Zadovoljni su samo politicki uhljebi, koji sjede kao saksije citavo radno vrijeme. Malo, malo pa se otvori neko bolovanje, pa na putovanje itd. Znam i par ljudi koji stvarno rade i koji u opste nisu zadovoljni. Kojima zvoni telefon i nakon radnog vremena, dok vecinu niko i ne trazi ni za vrijeme radnog vremena. Ti radnici su zgrozeni, od uslova rada, do neorganizovanisti itd.

Jako su spori u svemu. Imam prijatelja koji je skoro uveo Msat (TV + Net) i cekao 5 dana da mu aktiviraju sim karticu i puste internet. Imam kolegu sa posla kojem su uveli optiku u stan vec tri mjeseca ceka da neko dodje, a vec mu je i istekao taj rok u ugovoru da ga prikljuce i tako... Mtel, imate prijatelja
Na stranu izvlacenje para preko podizvodjaca... To je tek prica za sebe i svi znaju za to...
Nadati se da ce to neko kupiti i napraviti daleko bolju firmu, nego sto sada jesu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 16:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
<Enter_name> je napisao:
Otkud ta informacija? Ja kod njih na sajtu ne mogu ništa pronaći...
Stiglo na racunu, na poleđini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 17:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Evo jedna informacija koju mi prica kolega iz Mtel-a, a za rubriku je, vjerovali ili ne. U Prijedoru su podizvođači uveli optiku ljudima u kuce, a da nema tu Mtel optiku u opste. Radi se o centru grada i ulicama gdje su kuce. Vise je ulica u pitanju i mnogo domacinstava. I jos su to zavrsili pocetkom godine. Da li je to realno Kakvo izvlacenje para, majstori Ceka se po planinama da rukaju prikljucke, a optika ce doci za jedno 100 godina. Samo izvlačite keš, bravo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 17:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Sproveli im optiku do utičnice u kući? Ili do kuće?
Imaju oni tu malo slobode. Ali opet, nema i neće nikada biti tehničkih mogućnosti da mtel poveže tu mrežu? Pričaš o centru grada, gdje je i logično da je u planu da se širi optička mreža. Ili da čekaju ko će kada odlučiti pa za svakoga posebno sprovoditi, angažovati ljude i mehanizaciju... Pa Elta ima ko zna koliko onih cijevi izvučenih do dvorišta kuća...

Kod mene kada su sproveli optiku do stana, u mtel poslovnici nisu ni znali dokle je stigla mreža. Zvanično tek neka druga zgrada... Moja ni u planu...
I onda me spojili za par dana. Kada su radili moj ulaz, onda odradili i okolne.
Malo protok informacija, vertikalno i horizontalno, zna biti problematičan. Zato nekada bolje komunicirati sa podizvođačima šta će i gdje biti... Ali ako se razvlači tender za nabavku, onda se desi da se čeka HBO Max kao što Wizzy čeka i asfalt :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ceka Wizzy i HBO MAX... mrtva trka sta ce prije biti :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Možda ti ne rade asfalt jer čekaju da prvo provuku kablove za HBO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 19:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2020, 17:25
Postovi: 93
Ljudi,kao i u životu ,morate imati plan B,tako je i sa tv kanalima--nabavite KVALITETAN iptv android box i ne zavisite ni od koga,ako treba preporuka za box ja sam tu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 19:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
danijell je napisao:
Sproveli im optiku do utičnice u kući? Ili do kuće?
Imaju oni tu malo slobode. Ali opet, nema i neće nikada biti tehničkih mogućnosti da mtel poveže tu mrežu? Pričaš o centru grada, gdje je i logično da je u planu da se širi optička mreža. Ili da čekaju ko će kada odlučiti pa za svakoga posebno sprovoditi, angažovati ljude i mehanizaciju... Pa Elta ima ko zna koliko onih cijevi izvučenih do dvorišta kuća...

Kod mene kada su sproveli optiku do stana, u mtel poslovnici nisu ni znali dokle je stigla mreža. Zvanično tek neka druga zgrada... Moja ni u planu...
I onda me spojili za par dana. Kada su radili moj ulaz, onda odradili i okolne.
Malo protok informacija, vertikalno i horizontalno, zna biti problematičan. Zato nekada bolje komunicirati sa podizvođačima šta će i gdje biti... Ali ako se razvlači tender za nabavku, onda se desi da se čeka HBO Max kao što Wizzy čeka i asfalt :)
Sproveli im do utičnice u kući. Navodno sve ide do tih ormara koji nisu nigdje spojeni. Tj. ne dolazi Mtelova optika u opste do njih. Smjesno je to, sto je odrađeno u januaru Odradis optiku, spojis u kućama i to tako stoji. Neozbiljno u PM Mogu misliti koliko je to sve koštalo. Jos je kaze najjace sto su podizvodjaci potpisali gomilu ugovora sa korisnicima, a njih (radnike Mtela) salju da im spoje Adsl, jer navodno u ugovoru ne stoji tehnologija, vec neki paketi. Koji mogu ici i kao GPON i ADSL. Zamisli scene, čovjeku postavili utičnicu za GPON, a jaran ide da spoji ADSL hahahahah. Znači ovako neozbiljna nije bila ni Elta u Kabaničino vrijeme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 20:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
ADSL/VDSL. ne mogu izmjeniti. Nije ni bitno.
Zamisljam prosjecnog domacina, kako okrece neku životinju na ražnju, simbolično proslavljajući "ulazak optike" u njegovu kuću, a braća nude bakar kao da su Romi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 24 Jun 2022, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
jovic23 je napisao:
Možda ti ne rade asfalt jer čekaju da prvo provuku kablove za HBO.
Pametno zboris.... izgleda da Drasko misli o svemu, pa ne radi moju ulicu jer Mtel jos nije metno kabl za HBO MAX :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 25 Jun 2022, 00:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
zoranino je napisao:
Ljudi,kao i u životu ,morate imati plan B,tako je i sa tv kanalima--nabavite KVALITETAN iptv android box i ne zavisite ni od koga,ako treba preporuka za box ja sam tu.
Necu dzaba to sranje, pikselovan HD i utakmice koje kasne po 3-4 minute

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 25 Jun 2022, 08:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Zavisi šta se uzme. Ima puno jako, jako kvalitetnih IPTV aplikacija, na kojima je slika odlična a kašnjenje minimalno. U svakom slučaju, ja ne bih uzeo mtel IPTV ni da mi ga neko pokloni džaba. Optika je, pak, odlična i to sam uzeo. Radi kao singerica. Doduše, nisam imao ni izbora, jer ovi "stručnjaci" iz Triona još nisu došli do nas a trebali su u novembru prošle godine. Jako su spori i neprofesionalni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 25 Jun 2022, 08:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
i HD mtelu nije ni za kakvu pohvalu, više liči na neki SD, ubjedljivo najlošija HD slika od svih operatera


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12804 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 586, 587, 588, 589, 590, 591, 592 ... 641  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs