banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12804 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 641  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 01:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
kiovva je napisao:
Чух инфо, непровјерен истина, да су купили stb-ове без дигиталног излаза?! Дакле, дигитално до уређаја, а последњих неколико цантиметара аналогно ;р

Не знам да ли је тачно, али ако јесте, то онда доста говори о циљној групи корисника. Одлучили су се, у том случају, за кориснике изван већих урбаних цјелина, очигледно, који још увијек користе телевизоре са катодном цијеви. У градовима је, вјерујем, процес замјене телевизорима са катодном цијеви уређајима нове генерације, засноване на LCD/плазма технологији, увелико у току...

То је твоја претпоставка. О циљној групи корисника. Да ли знаш проценте? Колико људи има телевизоре "засноване на LCD/плазма технологији" у граду, а колико на селу?
Има катодаша у граду колико хоћеш :D
А има на селу телевизора "заснованих на LCD/плазма технологији" :wink:

kiovva je napisao:
Цијена ће вјероватно бити повољна. Реда 7-8КМ за основни пакет. Шта то основни пакет подразумијева, не знам.

Ово не контам. Зобг ово РЕДА :-? Цијена ће бити 7-8 КМ или за 7-8 КМ мања од оне која се помиње на форуму?


Poslednji put menjao Tupko dana 17 Maj 2010, 02:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 01:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Mar 2006, 23:33
Postovi: 120
Lokacija: BL, R. Srpska, Serbia
Основни пакет је 30KM и укључује и IPTV (60 програма) и фиксну телефонију. Да ли је само претплата укључена или и сви фиксни-фиксни разговори, питаћу сутра у инфо центру.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 02:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
Tupko je napisao:
kiovva je napisao:
Не знам да ли је тачно, али ако јесте, то онда доста говори о циљној групи корисника. Одлучили су се, у том случају, за кориснике изван већих урбаних цјелина, очигледно, који још увијек користе телевизоре са катодном цијеви. У градовима је, вјерујем, процес замјене телевизорима са катодном цијеви уређајима нове генерације, засноване на LCD/плазма технологији, увелико у току...

То је твоја претпоставка. О циљној групи корисника. Да ли знаш проценте? Колико људи има телевизоре "засноване на LCD/плазма технологији" у граду, а колико на селу?
Има катодаша у граду колико хоћеш :D
А има на селу телевизора "заснованих на LCD/плазма технологији" :wink:

Наравно да је моја претпоставка. Претпостављам ;р да је у мање урбаним срединама број телевизора са катодном цијеви далеко већи од ових других. Узимајући у обзир да Република Српска доминантно није урбана, ето и моје претпоставке о циљној групи корисника.
Због тога не осуђујем ни м:тел нити кукам због структуре станивништва...

Tupko je napisao:
kiovva je napisao:
Цијена ће вјероватно бити повољна. Реда 7-8КМ за основни пакет. Шта то основни пакет подразумијева, не знам.

Ово не контам. Зобг ово РЕДА :-? Цијена ће бити 7-8 КМ или за 7-8 КМ мања од оне која се помиње на форуму?

Према мени реченом, цијена ће бити око 7КМ, ваљда са ПДВ-ом. То је, отприлике 5 или нешто више марака без ПДВ-а, што се уклапа у овдје раније изнесено. Не знам да ли ће услуга бити везана за већ постојеће услуге телекома. Јасније? ;)

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 02:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
kiovva je napisao:
Tupko je napisao:
kiovva je napisao:
Цијена ће вјероватно бити повољна. Реда 7-8КМ за основни пакет. Шта то основни пакет подразумијева, не знам.

Ово не контам. Зобг ово РЕДА :-? Цијена ће бити 7-8 КМ или за 7-8 КМ мања од оне која се помиње на форуму?

Према мени реченом, цијена ће бити око 7КМ, ваљда са ПДВ-ом. То је, отприлике 5 или нешто више марака без ПДВ-а, што се уклапа у овдје раније изнесено. Не знам да ли ће услуга бити везана за већ постојеће услуге телекома. Јасније? ;)

Овдје на форуму се помиње цијена од 30 КМ за телефон и IPTV :wink:
Та цијена од 7 КМ са ПДВ-ом + претплата је мања од цифре од 30 КМ. наравно ако претплата за телефон остане иста.

Ако је цијена 7 КМ за основни пакет, то је јако конкурнетна цијена. И повољна! Али, зависи шта ће бити у том основном пакету.

Око дискусије катодаши vs. LCD/Plazma немам шта рећи.
Све док неко не окачи неко истраживање, говоримо о претпоставкама.
LCD/Plazma телевизори јесу популарни, али има људи у БЛ. Није велик, али ни мали град :wink:
Ја стварно знам доста људи у граду који имају катодаше. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 02:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
Tupko je napisao:
Овдје на форуму се помиње цијена од 30 КМ за телефон и IPTV :wink:
Та цијена од 7 КМ са ПДВ-ом + претплата је мања од цифре од 30 КМ. наравно ако претплата за телефон остане иста.
Ако је цијена 7 КМ за основни пакет, то је јако конкурнетна цијена. И повољна! Али, зависи шта ће бити у том основном пакету.

Па, сувише се тога не зна да би се донио било какав суд о свему овоме. Не знамо да ли говоримо о доброј цифри, не знамо колико је програма (и којих!) укључено у основни пакет, не знамо да ли је везано за нпр. фиксну телефонију итд.
Док понуда не буде објављена, можемо само да нагађамо.

Tupko je napisao:
Ја стварно знам доста људи у граду који имају катодаше. :wink:

Ја не знам никог ко нема катодаша ;)

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 02:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
kiovva je napisao:
Tupko je napisao:
Овдје на форуму се помиње цијена од 30 КМ за телефон и IPTV :wink:
Та цијена од 7 КМ са ПДВ-ом + претплата је мања од цифре од 30 КМ. наравно ако претплата за телефон остане иста.
Ако је цијена 7 КМ за основни пакет, то је јако конкурнетна цијена. И повољна! Али, зависи шта ће бити у том основном пакету.

Па, сувише се тога не зна да би се донио било какав суд о свему овоме. Не знамо да ли говоримо о доброј цифри, не знамо колико је програма (и којих!) укључено у основни пакет, не знамо да ли је везано за нпр. фиксну телефонију итд.
Док понуда не буде објављена, можемо само да нагађамо.

Наравно, све је ово нагађање и рекла-казала.
Али, стварно се пуно људи интересује за ову услугу и пуно људи прича о њој.

Све зависи од понуде. Биће много компарација са квалитетом слике и бројем канала (и којих :wink: ) које нуде они и кабловски оператери. И наравно са цијеном.

Можда понуда буде истовјетна оној из Србије +/- неколико канала (не пишем о регионалним и локалним каналима који су у понуди у Србији).
У Србији цијена основног пакета је 699 динара, дакле 7 КМ! :D
http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/Pages/IPTV.aspx?ac=solo&br=5
Још је сада промотивни пакет са додатним пакетима за цијену основног (у одређеном раздобљу).


Poslednji put menjao Tupko dana 17 Maj 2010, 02:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 02:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Programi koji će biti u osnovnom paketu mogu se pretpostaviti.

http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/Pages/IPTV.aspx?ac=solo&br=5

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 07:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Okt 2008, 13:24
Postovi: 89
Tupko je napisao:
kiovva je napisao:
Tupko je napisao:
Овдје на форуму се помиње цијена од 30 КМ за телефон и IPTV :wink:
Та цијена од 7 КМ са ПДВ-ом + претплата је мања од цифре од 30 КМ. наравно ако претплата за телефон остане иста.
Ако је цијена 7 КМ за основни пакет, то је јако конкурнетна цијена. И повољна! Али, зависи шта ће бити у том основном пакету.

Па, сувише се тога не зна да би се донио било какав суд о свему овоме. Не знамо да ли говоримо о доброј цифри, не знамо колико је програма (и којих!) укључено у основни пакет, не знамо да ли је везано за нпр. фиксну телефонију итд.
Док понуда не буде објављена, можемо само да нагађамо.

Наравно, све је ово нагађање и рекла-казала.
Али, стварно се пуно људи интересује за ову услугу и пуно људи прича о њој.

Све зависи од понуде. Биће много компарација са квалитетом слике и бројем канала (и којих :wink: ) које нуде они и кабловски оператери. И наравно са цијеном.

Можда понуда буде истовјетна оној из Србије +/- неколико канала (не пишем о регионалним и локалним каналима који су у понуди у Србији).
У Србији цијена основног пакета је 699 динара, дакле 7 КМ! :D
http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/Pages/IPTV.aspx?ac=solo&br=5
Још је сада промотивни пакет са додатним пакетима за цијену основног (у одређеном раздобљу).


Nije to 7 KM, nego 7 €.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 09:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
filozof sa vrbasa je napisao:
Programi koji će biti u osnovnom paketu mogu se pretpostaviti.

http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/Pages/IPTV.aspx?ac=solo&br=5


meni se ova ponuda nikako ne sviđa i ne bih napuštao Netkom. jedino što mi trenutno nedostaje na Netkomu a da ima u ovoj ponudi je Animal Planet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 10:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Mar 2006, 23:33
Postovi: 120
Lokacija: BL, R. Srpska, Serbia
Неко горе рече да можемо само да нагађамо. Не знам зашто бисмо. Нисте се сјетили да позовете АДСЛ инфо 0800 50 005 па да питате? Ја сам звао јуче и питао. И написао сам већ шта су ми рекли. Али свеједно... Ви и даље причајте о 7КМ, можда и буде среће да кошта толико.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 10:27 
Jesu li ovi strani programi prevedeni ili??


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 12:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
veki007 je napisao:
Nije to 7 KM, nego 7 €.

My bad :oops:

Биће 7 КМ како је кренуо да пада динар. :(


Poslednji put menjao Tupko dana 17 Maj 2010, 12:42, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
Па циљна група и јесу они који до сада не користе услугу кабловске телевизије.
Наравно и остали а њих ће вјероватно гањати квалитетом јер су најављени и STB са HDMI.

Стартни пакет је 30КМ + ПДВ (основни пакет канала чији списак није коначак, временом ће се допуњавати - марткетинг + неограничено телефонирање у фиксној мрежи Телекома Српске)

Додатни пакети канала су музички, мислим да је 3,5КМ, спортски 3,5КМ, филмски 3,5 или 4КМ, HBO 10КМ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 12:43 
Citiraj:
HBO 10КМ


Jel ovo samo ona 2 prevedena ili ih ima jos?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 12:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
MilanRS je napisao:
Неко горе рече да можемо само да нагађамо. Не знам зашто бисмо. Нисте се сјетили да позовете АДСЛ инфо па да питате? Ја сам звао јуче и питао. И написао сам већ шта су ми рекли. Али свеједно... Ви и даље причајте о 7КМ, можда и буде среће да кошта толико.

ОК.
Хвала на информацији.
Колико ми се чини ниси написао да си звао информације, већ да ћеш ићи до инфо центра.

И та цијена коју си поменуо се може узети у разматрање. Само да видимо коначну листу канала.
И, наравно, како ће се понашати тј. какав ће бити квалитет слике, да ли ће канали често ""испадати".

Мени је драго што сада постоји каква-таква конкуренција.

mangia je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Programi koji će biti u osnovnom paketu mogu se pretpostaviti.

http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/Pages/IPTV.aspx?ac=solo&br=5


meni se ova ponuda nikako ne sviđa i ne bih napuštao Netkom. jedino što mi trenutno nedostaje na Netkomu a da ima u ovoj ponudi je Animal Planet.

Нетком није једини кабловски оператер у БЛ. :wink:
Анимал планет бих волио видјети код свог оператера (није Нетком), али, изгледа ништа од те приче. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 12:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
rendzer je napisao:
Па циљна група и јесу они који до сада не користе услугу кабловске телевизије.
Наравно и остали а њих ће вјероватно гањати квалитетом јер су најављени и STB са HDMI.

Стартни пакет је 30КМ + ПДВ (основни пакет канала чији списак није коначак, временом ће се допуњавати - марткетинг + неограничено телефонирање у фиксној мрежи Телекома Српске)

Додатни пакети канала су музички, мислим да је 3,5КМ, спортски 3,5КМ, филмски 3,5 или 4КМ, HBO 10КМ

То што си болдовао неограничено телефонирање у фиксном мрежи мени не значи ништа :wink:
Ја на фиксном телефону једва да потрошим онај бонус уз претплату :lol:
Боље да су дали одређени број минута према мобилној мрежи :wink:

А ово са додатним пакетима ми дјелује занимљиво. Такво нешто мој оператер још увијек нема. Чујем да у БЛ то има само Нетком.
Дакле, за сада ова услуга није конкурентна Неткомовој, али у одноду на неке друге оператере, поготово у другим градовима, можда и јесте. :wink:

tensSa je napisao:
Citiraj:
HBO 10КМ


Jel ovo samo ona 2 prevedena ili ih ima jos?

Можда ће бити као у Србији: http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/Pag ... =solo&br=8 :evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 13:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Mar 2006, 23:33
Postovi: 120
Lokacija: BL, R. Srpska, Serbia
Tupko je napisao:
Колико ми се чини ниси написао да си звао информације, већ да ћеш ићи до инфо центра.

Основне информације сам добио преко АДСЛ инфо пошто је била недјеља, а данас одох до инфо центра, кажу да тамо има летак са свим информацијама плус усмено запиткивање.
А на сајт неће ништа да поставе... :roll:

Ја осим бонуса на фиксни потрошим око 2-3 КМ тако да ми се неће баш то исплатити.
Али зато они који направе 30+ КМ фиксног саобраћаја - њима ће овако IPTV бити бесплатан. :D

Ех, да, сјетио сам се још нечега. Јуче сам сазнао и да је прикључак 49КМ. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 14:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
filozof sa vrbasa je napisao:
Programi koji će biti u osnovnom paketu mogu se pretpostaviti.

http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/Pages/IPTV.aspx?ac=solo&br=5


pa ovo i nije lose, pogotovo kad se uzme u obzir ono sto pise na sajtu :
"Promocija
U toku je nova Open IPTV promocija u okviru koje promotivni paket Osnovni+HBO+Cinemax+Arena možete koristiti po ceni Osnovnog paketa."
i to za 825 RSD (nekih 16KM), to je odlicna cijena
malo je cudno da najavljuju kod nas da je startna cijena 30KM :S
to je bas neisplativo

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
I hajde da to uspije i da navuku narod, opet je bitno da se pročita ugovor, jer ko zna šta u njemu stoji poslije određenog roka.

Nisam nešto impresioniran gomilom kanala iz osnovnog paketa koji se može slobodno gledati preko satelita.

Naravno max TV iz HR je mjerilo standarda.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Maj 2010, 18:29 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2009, 15:18
Postovi: 31
tensSa je napisao:
Citiraj:
HBO 10КМ


Jel ovo samo ona 2 prevedena ili ih ima jos?

HBO i HBO Comedy.

_________________
"netrebavam net plus kljuc dan na dan vamo sve dzaba"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12804 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 641  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: dejann, Google [Bot] i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs