banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 19:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12805 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 641  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 16 Apr 2010, 11:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Хм... Ја сам имао неки инсајд инфо да је ово требало кренуту неколико мјесеци раније, међутим, дошло је до неких грешака током тестирања па се чекало да прође НГ и остали празници, да би се тестирање наставило. Према садашњем сазнању, у јуну креће ИПТВ. Иначе, већ се мјесецима борим да не узмем Тотал. :wink:

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 16 Apr 2010, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Kolega ima total i žalio se da je zimus bilo puno problema... Čim malo snijeg prekrije antenu, ode signal u 3 lijepe...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 16 Apr 2010, 17:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
mangia je napisao:
Kolega ima total i žalio se da je zimus bilo puno problema... Čim malo snijeg prekrije antenu, ode signal u 3 lijepe...



To onda bas i nije do Total-a..

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 16 Apr 2010, 23:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ova pjesma donekle opisuje moju ulicu što se tiče telekomunikacija... Mobila se raspada, Netkom nudi kablovku ali ne i internet (40m od moje kuće kažu da može), Telekom mreža se sastoji od trule bandere pod prozorom sa otvorenom kutijom u koju upada voda, snijeg, muve, ... .

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5tyaNCSw7Ak[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Apr 2010, 08:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Tupko je napisao:
Kada je bila ona "velika akcija" za ADSL prije dve godine isto su govorili u m:tel-u da ne znaju, a ja sam čuo tačan datum kada će krenuti.

I za IPTV sam načuo nešto i izgleda da sam dobro načuo (da će biti početkom maja), a sada čitam da su još neki čuli to isto. Čak i konkretan datum :wink:


Tupko&Tashko rulaju! 8) :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Apr 2010, 15:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
HugoLina je napisao:
Tupko je napisao:
Kada je bila ona "velika akcija" za ADSL prije dve godine isto su govorili u m:tel-u da ne znaju, a ja sam čuo tačan datum kada će krenuti.

I za IPTV sam načuo nešto i izgleda da sam dobro načuo (da će biti početkom maja), a sada čitam da su još neki čuli to isto. Čak i konkretan datum :wink:


Tupko&Tashko rulaju! 8) :D

:lol: :lol:

tetke sto rade na tim info mestima mtela sve zadnje saznaju :D
Sta god ih covek pita ne znaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 17 Apr 2010, 16:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
Plan je sad 1.5. mada izglednije djeluje 15.5.

Tačno je da "zap time" može biti problem pojedinima, mada se čovjek navikne.
Udaljenost od centrala je jako bitna, mada se polako ide sa outodoor msan-ovima, skraćuje se udaljenost, možete primjetiti po Boriku ormariće ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 22 Apr 2010, 22:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1252
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Zna li se koji kanali će biti u ponudi? Ja za sada imam SkyStar HD i CS, tako da što se tiče SP, nebi trebalo biti problema. I još nešto. Može li se IPTV koristiti preko računara?

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 23 Apr 2010, 01:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
gsasa je napisao:
Zna li se koji kanali će biti u ponudi? ?

Pa, budući da se još ni tačan datum početka ne zna (OK zna se, ali se ne zna zvanično :D ), teško je govoriti o kanalima koji će da bidnu u ponudi takovog operatera (mada se zna koliko se kanala testira, a neko zna i koji se kanali testiraju :wink: ).

Vjerovatno :wink: će da bidne sličnosti sa IPTV ponudom u Serbiji, pogotovokod stranjskih kanala, jerbo je mts gazda mtel-a.
Otiđi na nji'ove strane pa pogledaj. Možda bidne više Horvatskih kanala zbog "preljevanja singala" to jest činjenice da se mnoge susjedne TV u Banjoj LuKi 'vataju običnom "antenom vulgaris" iliti ribljom kosti.

Citiraj:
Ja za sada imam SkyStar HD i CS, tako da što se tiče SP, nebi trebalo biti problema.

Pa onda ti IPTV i ne treba :-?

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 23 Apr 2010, 10:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Mar 2010, 15:01
Postovi: 194
ako bude ponuda kao u Srbiji, nije losa..malo bolja nego u federaciji gdje mi se cini da nije skup onaj paket iptv + besplatno fixno cavrljanje--25 km..ako sam dobro shvatio. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 23 Apr 2010, 17:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
charles je napisao:
ako bude ponuda kao u Srbiji, nije losa..malo bolja nego u federaciji gdje mi se cini da nije skup onaj paket iptv + besplatno fixno cavrljanje--25 km..ako sam dobro shvatio. :oops:

BRez PDV-a je 25 kermi. To je 29 kermi i nešto pfeninga za osnovni paket programa.
A to fiksno čavrljanje je besplatno samo sa onima koji imaju tu IPTV uslugu :roll:

A flet adsl 1024 kbps + IPTV je 55 kermi. I još PDV treba dodat'. Tako da bude 64 kerme!!!

I još cenera mjesečno za korištenje opreme ako se ne potpiše ugovor na 24 mjeseca (a tad se ne plaća korištenje opreme).

Ali BHT ima sluplji net, tako da je očekivat' da će m:tel ponditi malčice povoljnije cijene IPTV-a (koji piči preko neta) :D :D :D

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 23 Apr 2010, 19:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Mar 2010, 15:01
Postovi: 194
pih..izgleda da ce biti ipak biti skup sport :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 23 Apr 2010, 20:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
charles je napisao:
pih..izgleda da ce biti ipak biti skup sport :(

Jesil' viĐeo cijene za BL? :wink:

Tek kada m:tel objavi cjenovnik, možemo pričati o cijenama.

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 23 Apr 2010, 20:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Okt 2007, 19:30
Postovi: 288
Lokacija: BL
Kod nas je doba tehnoloskog regresa... ljudi vracaju analogne antene na krov. :iconbiggrin:
Inace to deranje volova za neke servise tipa "prepaid analogni telefon". "postpaid telegraf", "iptv", "IP over the Smoke Signals", "qrac ovo", "palac ono" gdje se svi tretiraju odvojeno kao da se radi o vodovodu, struji, odvozu smeca, a ne jednoj jedinoj usluzi (telekomunikacionoj) jedne jedine firme je smijurija obicna. Trend u svijetu je konvergencija servisa u jedan, i to sve na jednom racunu za neke normalne pare. Kad sve sto ima telekom bude nudio za jedno 40 maraka sa PDVom, mozda covjek i uzme. Do tad, ev' im qrac. Porez na budale.

Inace izgleda da ce uvesti obavezu da budete pretplatnik fiksne telefonije, ako misilite ovo cudo uzeti. Tako da... sto se mene tice, mogu da... beeeep. Odjavim i ovo sto imam, iz principa. Zajedno sa eltinim govnetom od kablovske televizije. Za te pare moze covjek kupit mesa i pive, i rostilj raspalit. :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 23 Apr 2010, 21:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
ziggy je napisao:
Kod nas je doba tehnoloskog regresa... ljudi vracaju analogne antene na krov. :iconbiggrin:

:lol:

Pojava jako prisutna u BanjaluKi :iconbiggrin:
Trend maybe?
Jevropa se digitronizira, pardon, digitalizira, a u B.LuKi ljudi vraćaju analogne antene na krovove 8)

ziggy je napisao:
Odjavim i ovo sto imam, iz principa. Zajedno sa eltinim govnetom od kablovske televizije. Za te pare moze covjek kupit mesa i pive, i rostilj raspalit. :iconbiggrin:

Znači priključuješ se rastućem trendu u gradu.
Vratićeš "antenu vulgaris" :D iliti riblju kost na krov?

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 24 Apr 2010, 13:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Okt 2007, 19:30
Postovi: 288
Lokacija: BL
Ma sto se moze na sarafciger ufatit, dovoljno... co'ek dnevnik da pogleda, tu i tamo... ionako je televizija postala trecerazredna zabava i dosadna nekako, brate dragi... :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 24 Apr 2010, 14:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ja sam primjetio da me glava iste sekunde zaboli čim sjednem pred TV... Kontam odjaviti sve.. I struju i vodu i telefone...

A Ziggy, idući vikend je nešto duži, a nisam dežurni, tako da važi onaj poziv za Ribnik... Jedino ako te malo kiše ne prepadne :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 24 Apr 2010, 22:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
ziggy je napisao:
Kod nas je doba tehnoloskog regresa... ljudi vracaju analogne antene na krov. :iconbiggrin:
Inace to deranje volova za neke servise tipa "prepaid analogni telefon". "postpaid telegraf", "iptv", "IP over the Smoke Signals", "qrac ovo", "palac ono" gdje se svi tretiraju odvojeno kao da se radi o vodovodu, struji, odvozu smeca, a ne jednoj jedinoj usluzi (telekomunikacionoj) jedne jedine firme je smijurija obicna. Trend u svijetu je konvergencija servisa u jedan, i to sve na jednom racunu za neke normalne pare. Kad sve sto ima telekom bude nudio za jedno 40 maraka sa PDVom, mozda covjek i uzme. Do tad, ev' im qrac. Porez na budale.

Inace izgleda da ce uvesti obavezu da budete pretplatnik fiksne telefonije, ako misilite ovo cudo uzeti. Tako da... sto se mene tice, mogu da... beeeep. Odjavim i ovo sto imam, iz principa. Zajedno sa eltinim govnetom od kablovske televizije. Za te pare moze covjek kupit mesa i pive, i rostilj raspalit. :iconbiggrin:


Jes!!! Evo mog brata što neplaća preplatu! Zimus sam i ja isključio telefon i kao što ti reče: Ev' im qrac! Od šake do lakta.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 25 Apr 2010, 11:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Okt 2007, 19:30
Postovi: 288
Lokacija: BL
Ma cudo koliko se razni puskurci rukopostavljeni u fotelju neke provincijalne firmice osile i polete (...ce i da slete)... narod je stoka, deri, ja sam mali novi kralj, bog, car, imam citav marketing i menadzment koji mi muda titra... i tako to... sve poodjavljivat, jasta. Vi placate, oni vam se smiju. Kupac je svetinja, koji im ostavlja pare, hrani njihovu djecu, placa socijalno i penziono... tek to kad skontaju, treba im ostavit neki dinar. :iconbiggrin:

@mangia
Moze to pecanje, ako stogod nepredvidjeno ne izleti. Specificiraj mi neku vendor neutral opremu ako te ne mrzi, pa da zbavljam... :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IPTV u Banjaluci
PostPoslato: 29 Apr 2010, 12:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2009, 15:18
Postovi: 31
U ponudi od 15.5.2010. Zna se samo da ce ici HBO? Meni nevjerovatno, ali živi bili pa vidjeli.
U prvom naletu set-top box će imati analogni izlaz (skart), sledeća tura ide sa HDMI-om.
Strpimo se jos 2 sedmice pa vidimo...

_________________
"netrebavam net plus kljuc dan na dan vamo sve dzaba"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12805 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 641  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs