banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: 40 godina STUDIJA B
PostPoslato: 01 Apr 2010, 23:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Sretan rodjendan Studiju B 8)

Citiraj:
Beograd -- Beogradska radio-televizija "Studio B" danas je u obeležila 40 godina postojanja, a na svečanosti su dodeljene i tradicionalne nagrade "Naj-Beograđanin".

Na današnji dan, pre 40 godina, Radio “Studio B” počeo je sa emitovanjem. Danas, slavi rođendan kao radio i televizija, ali i javni servis građana Beograda. Povodom jubileja "Studio B" je uručio specijalnu nagradu za celokupan doprinos svom dugogodišnjem muzičkom uredniku Slobodanu Konjoviću, a dodeljene su i tradicionalna priznanja "Naj-Beograđanin".

Slika

Uz "Buđenje ranog proleća" koje su izveli Momčilo Bajagić Bajaga i Jadranka Jovanović uz podršku ansambla ministarstva odbrane, "Studio B" je proslavio 40. proleće u etru glavnog grada.

"Hvala svima vama koji 40 godina prate, slušate, čitate i gledate 'Studio B'", rekao je glavni urednik "Studija B" Aleksandar Timofejev.

Skoro pola decenije uspešnog rada u "Studiju B" su čestitali gradonačelnik Beograda, brojni ministri, političari, ljudi iz sveta kulture, umetnosti, kolege iz drugoh medijskih kuća, i oni kojima je Studio obeležio deo karijere.

"'Studio B' je uradio jednu dobru stvar- što nije ušao u utakmicu sa velikim nacionalnim televizijama, nego je profilisao sopstveni program kao gradski program, i to gradski ne samo po sadržaju, nego i po nekom duhu. Znači ne podleže jeftinim zabavama nego se bavi servisnim informacijama i dalje naravno otvara svoj prostor za debate važne za građane Beograda“, rekla je Lila Radonjić, urednica informativnog programa RTV "Studija B" u periodu 1990 - 1993.

"Da nije bilo 'Studija B', ne bih imao ovo ime i prezime koje imam, ne samo zato što sam rekao to čuveno prvo 'Dobar dan', ne samo zato što sam kreirao taj prvobitni voditeljski koncept 'Studija B', nego zato što smo napravili jedan takav bum koji je neko nazvao zemljotresom na radio talasima, a ja sam bio glavni egzekutor, da tako kažem, tog proboja na našim radio talasima“, kaže Ivan Bekjarev, glumac.

Tradicionalno priznanje "Naj-Beograđanin" dobili su vozač Žika Radišić koji je teško povređen kada je, pomažući invalidu u kolicima da izađe iz njegovog autobusa, upao u otvoreni šaht, kao i vozaču Borislavu Đuranoviću i putnici Aniti Ljubinković za nedavno sprečavanje otmice 13-godišnje devojčice iz gradskog autobusa.

Na vrhu Beograđanke danas je osim slavljeničke euforije vladala i izuzetno radna atmosfera. U odnosu na 1970. godinu, kada je dvanaestoro ljudi činilo redakciju, danas oko 250 zaposlenih obaveštava građane Beograda o aktuelnim dešavanjima.

“Svaki trenutak i loš i lep imao je dovoljno razloga da kažem: ’Ostajem ovde u ovoj kući. Dokle god bude ljudi koji će reći tužiću te ’Studiju B, ja ću biti ovde“, kaže novinar Đorđe Mićić.

“Danas je, rekla bih, ludnica, ali prilična ludnica, ali i veliki dan. Izguraćemo danas, a sutra sve po starom“, kaže prezenterka Mihaela Šljukić.

“’Studio B’ je uvek nosio tu neku posebnu vrstu pozitivne, dobre beogradske, dobre energije. Beogradska priča na kojoj se insistiralo od njegovog osnivanja sa takvom plejadom velikih ljudi“, kaže voditeljka Snežana Petrović.

“Svako od nas ko je proveo u ’Studiju B’ više od trideset godina, više od polovine života je proveo ovde, ne radeći, nego, živeći sa ’Studijom B“, kaže novinar Vladan Erić.

Kao prvi nezavistan medij u zemlji, “Studio B“ je preživeo nekoliko pokušaja da mu se ta nezavisnost oduzme, ali mnoge je upravo to zadržalo u njemu.

Ipak, brojni novinari koji su otišli i danas su u raznim beogradskim redakcijama, svoje prve novinarske zadatke dobili su baš ovde.

“Ljudi ponovo imaju taj osećaj da mogu da se obrate ’Studiju B’ i da će ’Studio B’ učiniti sve što može da to reši, opet ja čujem da se za šalterima kaže: ’Reći ću te ’Studiju B’ i mislim da je to super, to je pobeda“, kaže glavni i odgovorni urednik “Studija B“ Aleksandar Timofejev.

Gradska dešavanja, problemi građana i servisne informacije koje čuju i vide na “Studiju B“ za Beograđane su dovoljni da ovaj medij proglase gradskim javnim servisom.

Četiri decenije postojanja “Studio B“ će proslaviti večeras, proglašenjem naj-Beograđanina, koncertom u Domu omladine ali i programom u znak sećanja na neke velike ljude, bivše kolege, kao štu su Duško Radović, Đoko Vještica i drugi.


Jos uvijek su sjajni, nema sta!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 01:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Ovo je hit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

https://twitter.com/zubarzt/status/1071486097270689792


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 14:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2012, 09:14
Postovi: 335
Haha, nije realno. Ovo ce biti pocetak 40dana Studija B


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 14:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
Kad ovo vidis, onda shvatis koliko je RTRS amaterska televizija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 14:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Pa bas je realno izvjestavala...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 15:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Jbt koji ste vi stručnjaci, našli ste temu koju sam otvorio prije osam godina. I naravno i ne pišete u skladu sa nazivom temom, što je sasvim normalno jer je prošlo osam godina :lol:

Studio B prije vlasničke transformacije i danas su dvije različite televizije, to je valjda svakome jasno. Danas je češće u službi svog gazde, nego Beograđana što je valjda bila misija ove televizije. I tada je, zbog finansijske podrške beogradske skupštine i gradske uprave, tj svog osnivača i vlasnika, znao ponekad biti iritirajući, ali puno manje nego sada.

Mene Studio B vezuje za neke lijepe dane dok sam studirao u Bgd čisto da znam kojim putevima ne treba ići, gdje je pukla toplovodna cijev, koji tramvaji kasne, zašto trola ne ide glavnom trasom, da li će Ivon Jafali obući još kraću suknju, ko pušta muziku u Undergroundu i zašto Čedu zovu Čeda zebra. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 15:02 
drug je napisao:
zašto Čedu zovu Čeda zebra. :D


:lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Najbolje da pravim novu temu za ovu televiziju jer je uglavnom nebitna ljudima u BL, samo sam htio da objavim ovaj biser da ostane zabilježeno :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 15:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Pa i mogao si obzirom da neme veze sa temom. I otkad to predstavljaš ljude u Banjaluci? Postao si gradonačelnik? :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 15:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Jesam 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 15:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 20:28 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
1911mk je napisao:
Kad ovo vidis, onda shvatis koliko je RTRS amaterska televizija


sad imaju primjer kako da postanu jos vece smece...:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2018, 22:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Mogu gledati i VHS kasete iz dvedesetih kako je za CNN izvještavala Christiane Amanpour da usavrše tehniku kako postati top smeće. Profesionalno upakovano smeće. :D A ne ovu jadnicu koja radi za studentski honorarčić.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2018, 22:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Kakav studentski honorarčić kad joj je otac, gle čuda, funkcioner SNS-a i direktor nekog sportskog centra. A i da je studentski honorarčić to nije apsolutno nikakvo opravdanje za ovu komediju. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2018, 22:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Stvarno misliš da je na ovakvom Studiju B plata veća od studentskog honorarčića? Ona tek treba da se obuči i nauči pa da postane reporter na Pinku. :-?
A ko zna, možda će iz nje izrasti vrhunski novinar ( smećar ) poput Amanpurove, pa će zbog njenog izvještavanja američki avioni bombardovati neku jednu djecu, jedanko jadnu poput srpske devedestih. E tada neće biti jadnica/glupachica sa Studija B, već "vrhunski novinar i borac za ljudska prava". :wink: Ali će svakako biti smeće. Kao što je i Amanpurova. Bez razlike. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2018, 23:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
ne zovu ih dzabe studio bot


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs