banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 135 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 03 Feb 2024, 15:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
kada sam ja pisao na temi o n1 i njihovom kvazinovinarskom poimanju rata ukrajine i rusije neki su se smijali na forumu.

cinjenica je da smo svi u evropi taoci one budaletine zelenskog, penzionisanih americkih generala kojima se vise ne diuze kita i fasistickih evropskih naroda.
evo i ovaj slucaj to potvrdjuje, gdje se hbo sakrio u misju rupu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 04 Feb 2024, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
drug je napisao:
Problem ovog "novog svjetskog poretka" je samo taj što je prvo bila Srbija pa onda Ukrajina. I sad su na kreativnom Zapadu u blatu i govnima do guše, iz kojih nikako da izađu. Realno, Biković nije glumac kojeg nešto pretjerano gotovim, ali je način na koji je ostao bez uloge objašnjiv samo činjenicom da je fašizam definitivno pobijedio. Ko zadnji izađe neka ugasi svjetlo, ili neka pritisne crveno dugme.

Citiraj:

Nakon oštrih reakcija javnosti zbog angažmana glumca Miloša Bikovića u Rusiji, HBO produkcija odlučila je da zamijeni Bikovića u novoj sezoni popularne serije "The White Lotus". Glumac se oglasio saopštenjem u kojem je rekao da se "danas protiv njega vodi ciljana kampanja, koja kroz spoljni uticaj stvara ozbiljan presedan, bacajući senku na suštinu umetničke slobode".

HBO je isključio Miloša Bikovića iz treće sezone serije "The White Lotus” nakon poziva ukrajinskog Ministarstva spoljnih poslova.

"Odlučili smo da se rastanemo sa Milošem Bikovićem i uloga će biti preinačena", rekao je portparol HBO-a u saopštenju, prenosi "Variety".

Razlog ovog koraka produkcije bila je činjenica što Biković često glumi u filmovima ruske produkcije i postiže uspjeh s tim ostvarenjima, te je srpski glumac jako popularan u Rusiji.

Ovu informaciju potvrdio je i srpski glumac na društvenoj mreži Twitter, a i u zvaničnim saopštenju.

Njegovo saopštenje prenosimo u cjelosti:

"Odrastao sam u zemlji razorenoj ratom. Kada sam imao 11 godina, dane i noći sam provodio u skloništu, dok je bombardovana moja zemlja i moj rodni grad. Takvu pustoš nikad nikome ne bih poželeo.

Svakim danom je sve više sukoba svuda u celom svetu. Svaki od njih je različit. I svaki od njih je strašan. Voleo bih da svi oni prestanu i da pobedi princip ljubavi.

Danas se protiv mene vodi ciljana kampanja, koja kroz spoljni uticaj stvara ozbiljan presedan, bacajući senku na suštinu umetničke slobode. Rezultat takvog narativa je trijumf besmisla i poraz umetnosti.

Počastvovan sam što sam izbaran da budem deo White Lotus-a, TV serije koju veoma uvažavam, i uz kolege koje izuzetno poštujem. Ipak, moje učešće u njoj nije moguće iz razloga koji su van domena kulture, i ja se neću poklanjati narativu koji ugrožava moj integritet.

Želim da se zahvalim svima koji su bili uz mene, a mojim kolegama želim veliki uspeh u novoj sezoni. Uprkos svemu, ja i dalje verujem da umetnost leči i da može da ujedini čovečanstvo. Stoga će moja uverenja i moja posvećenost umetnosti ostati nepromenjeni“, saopštio je glumac Miloš Biković, navodi "N1 Srbija", a prenijela je "Buka"


https://www.nezavisne.com/kultura/film/ ... ine/814667
Pa ništa , vjerovatno se dogovorio da uzme ostatak dogovorene love i raskine ugovor. Ako nije, onda ga je i serijska industrija dobro pokrila tim raskinutim ugovorom i svojim advokatima, pa je dobio šipak. A ako ugovor ostavlja prostora, mogao bi ih i tužiti za diskriminaciju i uzeti para makar. Nadam se da je zadnje makar moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 04 Feb 2024, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
babic je napisao:
kada sam ja pisao na temi o n1 i njihovom kvazinovinarskom poimanju rata ukrajine i rusije neki su se smijali na forumu.

cinjenica je da smo svi u evropi taoci one budaletine zelenskog, penzionisanih americkih generala kojima se vise ne diuze kita i fasistickih evropskih naroda.
evo i ovaj slucaj to potvrdjuje, gdje se hbo sakrio u misju rupu.


Pa nije ni čudo, znaš li šta bi im se desilo da ne prate narativ proUA, pa izduvale bi akcije promptno, pošto bi pola glumaca i industrije otkazalo saradnju.

Mada ti to "fašističkih naroda Evrope" ne pije vodu. Možeš tako o elitama , ali sam narod zabole šta se dešava na istoku daleko od njih, čak ih i počinje žuljati to što preko vlastitog narodnog džepa političari pomažu ratna nastojanja u Ukrajini...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 04 Feb 2024, 15:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6021
Narativ rusofila o fašističkim narodima Evrope govori koliko je jaka propaganda jednih i drugih.
U današnje vrijeme Srbi rado idu raditi kod tih fašista za razliku od prije 80 godina.

A što se tiče HBO vjerovatno su procijenili da će imati više štete nego koristi ako se Biković pojavi u seriji obzirom na propagandu s kojom se zasipaju gledaoci na zapadu.

Послато са SM-A145F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 04 Feb 2024, 16:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2014, 11:18
Postovi: 507
Kakva gomila gluposti... Neko pitao Palestince koji glumci im se ne sviđaju? Ili Srbe sa Kosova i Metohije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 04 Feb 2024, 16:57 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2020, 17:25
Postovi: 93
Držite se teme a tema je HBO ,bez političkih prepucavanja ili će biti banovani svi koji ne poštuju temu foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 04 Feb 2024, 17:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
munja.alex je napisao:
, čak ih i počinje žuljati to što preko vlastitog narodnog džepa političari pomažu ratna nastojanja u Ukrajini...

Čuj njega počinje, već im dogorilo do nokata u nekim zemljama. Jedan od razloga za proteste ovih dana širom Evrope je što ih je preplavila roba iz Ukrajine.

Citiraj:
Uvoz iz Ukrajine, kojoj je EU ukinuo kvote i carine nakon ruske invazije u veljači 2022., i obnovljeni pregovori o sklapanju trgovinskog sporazuma s Mercosurom (Argentina, Brazil, Paragvaj, Urugvaj), izazvali su nezadovoljstvo poljoprivrednika zbog nepoštene konkurencije za šećer, žito i meso

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... e-15421738


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 04 Feb 2024, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
teksviler je napisao:
Kakva gomila gluposti... Neko pitao Palestince koji glumci im se ne sviđaju? Ili Srbe sa Kosova i Metohije?


Nimaju lobije kao neki.
Masa serija se pravi po šablonu da se neko ne bi zamjerio nekome...
Pa tako imaš serija u kojima među glavnim likovima mora biti crnac/indijac, pa onda obavezno neki gej lik ili par... Ili sve zajedno, poput Sex lives of college girls je na HBO Max-u.
Ne dao Bog da se autori/produkcija zamjeri nekome.
Plaše se kensl kulture.

I sve počinje ličiti na isto, isti kalup, kao jaje jajetu. Uz čast izuzecima.
Uz činjenicu da striming servisi ubacuju razno smeće da bi održali kvantitet.

HBO je nekada imao odličan katalog vlastite produkcije, a sada noviji sadržaj im je, uz časne izuzetke, smeće.
Bio sam pretplatnik HBO Max-a i onda sam provalio da gledam starije njihove sadržaje, pa sam otkazao ptetplatu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 04 Feb 2024, 17:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3060
zoranino je napisao:
Držite se teme a tema je HBO ,bez političkih prepucavanja ili će biti banovani svi koji ne poštuju temu foruma.


To kažeš nama ili strukturi HBO-a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 04 Feb 2024, 18:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2020, 17:25
Postovi: 93
Svim članovima,tema je HBO a ne Izrael,Palestina,Srbija,rusofili,Ukrajina itd itd--samo o sadržaju HBO su dozvoljeni komentari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 04 Feb 2024, 18:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
zoranino je napisao:
Držite se teme a tema je HBO ,bez političkih prepucavanja ili će biti banovani svi koji ne poštuju temu foruma.
Ti to prijetiš?

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 04 Feb 2024, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
De, ne izazivajte ga, banovaće sve i zaključati temu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 04 Feb 2024, 19:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Eo drKćem od stra'a.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 05 Feb 2024, 12:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
epilog ili na kraju balade:

Citiraj:
Producenti serije "Beli lotos", u kojoj je trebalo da igra Miloš Biković, moraće srpskom glumcu da isplate odštetu.



https://www.kurir.rs/zabava/kultura/435 ... hbo-serije

posteno, kada ih je fasista zelenski natjerao da covjeku otkazu ulogu neka sami zderu govna u koja su se uvalili. bice na kraju tu kao sa vojvodom haha

https://www.youtube.com/watch?v=b2eO2q-Qhag


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HBO ADRIA
PostPoslato: 24 Mar 2024, 06:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Definitivno dolazi Max. I to već u maju.

https://smartlife.mondo.rs/tech/platfor ... forma.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 135 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs