banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 03 Feb 2012, 00:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2012, 23:51
Postovi: 26
Lokacija: Sunčev sistem
Fejs je dobar za obnavljanje pokidanih veza i pronalaženje starih prijatelja. Međutim, na njemu se nakupilo raznih gluposti koje čine da FB nije više zabava, nego obaveza.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 11 Feb 2012, 22:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/306245/Ub ... prijatelja

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/306293 ... i-pedofili

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 24 Feb 2012, 18:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
e ovako, pošto su me smarali statusi i ostalo na fb ja sam sve obavjesti iskljucio. Sad bi htio vratiti nekih par portala, ali ne znam gdje u podesavanjima imam tu opciju. Znaci da pojedinacno vratim.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 02 Mar 2012, 21:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ljudi FB je nešto čačkao oko FB grupa, a ja znam da sam bio član velikog broja grupa.

http://www.facebook.com/bookmarks/groups

Ako je ovo link do spiska grupa čiji sam član, meni tu fali još oko sto. Zna li neko kako vratiti to?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 02 Mar 2012, 21:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Баби Папушка je napisao:
Ljudi FB je nešto čačkao oko FB grupa, a ja znam da sam bio član velikog broja grupa.

http://www.facebook.com/bookmarks/groups

Ako je ovo link do spiska grupa čiji sam član, meni tu fali još oko sto. Zna li neko kako vratiti to?



Moгу ти рећи оно што знам (исто ми се десило) администратори Цукерберговог смећа су доста група избрисали,а неке и даље постоје с тим што се на њима не може апсолутно ништа поставити.

Моју страницу су одавно избрисали без икаквог разлога,најебао сам им се матере лично, с тим што ми још нико из ФБ админ тима није одговорио,било је некакво упозорење да ће ми онемогућити приступ,ал ипак нису,вјероватно што у пријатељима има много слатких жена.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 02 Mar 2012, 21:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
dtkbl je napisao:
e ovako, pošto su me smarali statusi i ostalo na fb ja sam sve obavjesti iskljucio. Sad bi htio vratiti nekih par portala, ali ne znam gdje u podesavanjima imam tu opciju. Znaci da pojedinacno vratim.


Možda si do sada rješio, a za one koji ne znaju treba na svom profilu pod opcijom News Feed da kliknu na olovčicu i tamo odčekiraju blokirane profile.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 03 Mar 2012, 03:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Ma oni su nešto vezano za ,,Grupe'' na FB menjali i te grupe su se morale prilagoditi do određenog vremena toj promeni, a pošto većina nije, samim tim većina je i obrisana, a one koje su ostale su osakaćene za milion mogućnosti, tako da su jedino ,, fan stranice'' u punoj funkciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 17 Maj 2012, 13:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Evo sad su debili nešto novo smislili. Sad kad ti neko pošalje poruku ili kad ti nekome pošalješ poruku vidi se kad ako je poruka pročitana... :roll:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 17 Maj 2012, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Privatnost je takva da nema privatnosti na FB, tj tezi se sve vise i vise da drugi imaju maksimalan uvid u tvoj zivot... Milina je kada nemas FB


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 27 Maj 2012, 16:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Nov 2010, 10:17
Postovi: 893
Фејсбук немам више од 3 мјесеца и могу вам рећи да се дивно осјећам, имам доста слободног времена, не бринем се за приватност толико... Сада само Скајп и МСН :D
Предлажем и вама исто


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 27 Maj 2012, 16:10 
"Ovisnici" o FB... :lol:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 09 Jun 2012, 21:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
Kreditna klopka na Fejsbuku

Nemačka razvija program koji bi mogao da stigne i u Srbiju: navike posetilaca društvenih mreža određivale bi njihovu kreditnu sposobnost

Navike posetilaca društvenih mreža poput Fejsbuka i Tvitera mogle bi da upotpune sliku o kreditnoj podobnosti korisnika. Nemačka agencija za proveru kreditne sposobnosti „Šufa”, angažovala je Institut „Haso Plater” za proučavanje digitalne tehnike pri Univerzitetu „Potsdam” da izradi program koji bi, uskoro, mogao da bude uvršten u postupak ocene boniteta klijenata širom kontinenta.

Ideja je da se uz pomoć novog programa otkriju crte karaktera korisnika kredita. Na ocenu bi uticali nivo disciplinovanosti, zavisnost od komunikacije na internetu, posvećenost kompjuterskim igricama, seksualne navike, definicija granice stida i skrupula.

„Šufa” ističe da program nije usmeren protiv interesa prosečnog korisnika kredita, već protiv bahatih, finansijski potentnih, a neurednih platiša.

„Finansijski sposobni korisnici kredita, lizinga, mobilnih telefona i kompjutera u postpejd sistemu, češće su, od ostalih korisnika, problematične platiše”, kaže se u saopštenju koje su preneli nemački mediji.

Predstavljanje projekta za razvoj ovog kreditno-špijunskog programa izazvalo je, prema očekivanjima, buru negodovanja. Protestovali su političari, nadležna ministarstva, društva za zaštitu potrošača i nevladine organizacije za zaštitu privatnosti. „Šufa” je, međutim, ukazala da je reč o eksperimentu, dok će konačna verzija predstavljati kompromis između tehnički ostvarivog i zakonski mogućeg. Ukazano je i na formulaciju „širom kontinenta”, koja se koristi umesto prostornog opisa „širom EU”.

S obzirom na zakonske barijere i na (očekivani) otpor društva, program bi bio najpre usavršen u zemljama na takozvanoj periferiji EU – u Ukrajini, Srbiji, Crnoj Gori, Makedoniji i u Turskoj.

Poznavaoci tvrde da nije reč o inovaciji, već o nadogradnji programa iz globalnog sistema nadzora elektronskih komunikacija „Ečelon”. Koriste ga obaveštajne i bezbednosne službe širom sveta.

Najvažniji deo ovog programa je potprogram „raster 377”, koji otkriva reči koje su alarmantne za službe koje otkrivaju teroriste. Međutim, osim pojmova „bomba” ili „Al Kaida”, „raster 377” se aktivira i na brojne bezazlene reči i izraze. Zbog toga se, na primer, u centralama bezbednosnih službi pali „crvena lampica” i na ovakve prepiske: „Sa aerodroma smo krenuli drumom koji vodi preko mosta ka jugozapadu. Na nebu ni oblačka – vreme kao stvoreno za posetu predstave pod otvorenim nebom ’Avelj i Kain’. Prethodno smo morali da se probijemo kroz gužvu na seoskom trgu. Levo od nas čobančica je terala svinje, desno su aktivisti crvenog krsta delili letke.”

Ako neki ovakav tekst pošalje sa ili na portal Fejsbuka, alarm bi se oglasio – dvanaest puta. U „sumnjivu” komunikaciju svrstavaju se reči: aerodrom, most, jugozapad, oblačak, predstava, Avelj, Kain, gužva, Crveni krst, aktivisti, leci, svinje.

Nadogradnja „rastera 377” postoji u više varijacija. Legalno ih koristi američka Nacionalna služba za vanredne situacije da bi, kako tvrdi, pravovremeno došla do informacija o izbijanju epidemija, o potencijalnim žarištima opšte panike... Koristi ih kanadska služba socijalnog osiguranja ne bi li sprečila „lažna” bolovanja. Legalno ih koriste italijanski finansijski i poreski islednici, a „legitimno” su sredstvo za dokazivanje krivice razvoda u Belgiji.

„Najnoviji projekt, u žargonu „kreditni raster”, bio bi još jedan korak ka ostvarenju totalnog nadzora – ako upotreba bude legalizovana”, smatra Tilo Vajhert, opunomoćenik za zaštitu građana u nemačkoj pokrajini Šlezvik-Holštajn.

Iz nemačkih društava za zaštitu privatnosti i nevladinih organizacija za zaštitu potrošača dodaje se da bi istinski profiteri ove inovacije bili multinacionalni koncerni, koji bi podsvesnom reklamom ostvarili nove prodajne rekorde.


Biće ono... hoćeš kredit, a nemaš aktivan FB nalog... neće da može :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 09 Jun 2012, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Ni FB nije obavezan. U čemu je problem?

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 10 Jun 2012, 20:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Podrška narodu Sirije.
http://www.facebook.com/pages/Support-f ... 7362484882

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 05 Jul 2012, 08:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Kako blokirati ono je*eno tagovanje na ovom FB?

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 05 Jul 2012, 08:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa sta hoces, fin si ispao na onoj slici sa pivcugom u ruci :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 05 Jul 2012, 08:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Nemam fb, molim shakala da mi pošalje sliku. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 05 Jul 2012, 08:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ma izmislja. Nema pivcuge nigdje na slici :D

Nego; kako? Moglo je to nekad prije. Sad ja to nigdje ne vidim u ovim opcijama.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 05 Jul 2012, 08:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Poslao sam vec. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FACEBOOK
PostPoslato: 05 Jul 2012, 08:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Ideš na Podešavanje privatnosti, pa na Vremenska linija i oznake i imaš tu Review posts friends tag you before they appear on your timeline, uključiš to i eto. Onda svaki put moraš da odobriš oznaku na slici.

Elem, vidjela sam sliku. :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs