banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 01 Jun 2023, 04:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Za grafiku odgovorna je produkcija.
Mislim da LEN radi to,SK nema s tim ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 01 Jun 2023, 14:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Zna kolega da je to greška Vaterpolo asocijacije koja realizuje prenos i grafiku,ali prilika je da se ispljuje SK i sve oko njega.Zanimljivo je kako mu na Areni ne smeta što svaku treću utakmicu ide hrvatski audio,što nema studijskih emisija pred veoma važne događaje i što se kasni na početak utakmica zbog izjava trenera iz LingLong lige.To je sve ok. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 03 Jun 2023, 10:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Prvo da odgovorim "stručnjaku". Šefe, meni ne kasne studijske emisije pred utakmice, meni one normalno idu, jer koristim srpske i hrvatske Arene, kod njih taj problem ne postoji, bar na onim sportskim događajima koje ja pratim.

I da, kritikujem i njihove komentatore kada rade loše. Evo SP u hokeju recimo. Samo su Zvonko Mihajlovski i Srećković radili sjajno, ostali loše. Bilo bi puno bolje da je hokej ostao na Eurosportu.

Dalje, što se tiče Sport kluba i vaterpola, ne ulazim u to ko radi grafiku, znam šta se desilo, da je bio ispisan pogrešan rezultat, ali to i nije tako važno, važno je da je bilo pogrešno. Ipak preko toga čovjek može nekako i preći ali preko loših komentatora teško. Oni su blago rečeno katastrofa. Ko imalo poznaje pravila, zna šta pričam.
Pisao sam tri puta, nisam dobio nikakav odgovor, ali su komentatora koji je komentarisao NBG u grupnoj fazi Lige šampiona, ipak promijenili. Sada jesu pokušali sa drugim momkom i dodali Rađena, ali je opet loše. I nije samo meni bio loš, s kim god sam od prijatelja pričao na tu temu, mislio je isto. :wink:

I da, radujem se što će bar finale Lige šampiona biti na RTS-u, jer je najbolji vaterpolo komentator na ovim prostorima - na toj medijskoj kući. A to je Goran Stepić.

Hvala na pažnji, a ko hoće neka se i dalje bavi teorijama zavjere.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 03 Jun 2023, 15:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
RTS je prenosio i polufinalni meč NBG-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 03 Jun 2023, 21:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Na žalost nisam to znao. Sasvim slučajno sam u sportskom dijelu Dnevnika na RTS-u čuo da prenose finale.

Što mi nisi javio, Bog te vidio? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 09 Jun 2023, 17:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Od naredne sezone rukometna Bundesliga,najjača liga na svetu.

https://www.balkan-handball.com/evropa/ ... port-klub/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 29 Jun 2023, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
MotoGP ostaje na SK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 29 Jun 2023, 15:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
MotoGP ostaje,ali izgleda da Srđan Erceg napušta SK.Nezvanična informacija.

Vimbldon i ove godine na SK kanalima,sa lica mjesta.Barem nismo osuđeni na Eurosport tokom Vimbldona. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 29 Jun 2023, 15:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Gdje ce Srki, na arenu?

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 29 Jun 2023, 16:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
markopd je napisao:
Vimbldon i ove godine na SK kanalima,sa lica mjesta.Barem nismo osuđeni na Eurosport tokom Vimbldona. :)


Pa kad već govorimo na tu temu, bilo bi bolje da je Wimbledon na Eurosportu, bar zbog toga što ga u ponudu imaju i najmanji operateri u regionu. Za razliku od SK, koji je prisutan samo u Total TV i EON-u. Onako više od pola Banjaluke mora ili u kafanu na kojoj visi siva antena ili neku aplikacijičicu na mjesec dana uzimati :) :) Na stranu to što su Viško i Pralica ćaće igrice.

Zanimljivo da je RTS jedini javni servis u regionu koji je uzeo prava na Wimbledon. Vjerujem da će prenositi samo mečeve srpskih tenisera plus završnicu. Ako je to ideja, onda su trebali uzeti prava na sva 4, ako je to uopšte moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 29 Jun 2023, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Bilo bi najbolje da je Wimbledon na nekom kanalu sa nacionalnom frekvencijom uporedo sa SK,ali eto to nije slučaj.

Ja ne gledam koji je kanal dostupan kod kojeg operatera i ne donosim mišljenje na osnovu toga.SK jednostavno najbolje radi prenose od svih na Balkanu,pa makar bio dostupan samo na jednom operateru u svim državama.Konačno se mogu ispratiti svi naši igrači u prvoj nedelji turnira,umjesto da budemo prisiljeni gledati neke Švojnteke i Ribakine.A o onim stručnjacima Brakusu i Banjcu ne treba trošiti riječi,jedino što znaju tokom prenosa reći je "Tako je bre".Bolje tenis komentariše lola u seoskoj kafani sa klipačom u ruci,nego njih dvojica.Pa onda reklame koje traju više nego pauza između gemova/setova.

RTS kupuje prava u Srbiji zajedno sa SK,prije je to radio B92.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 29 Jun 2023, 17:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
markopd je napisao:
Ja ne gledam koji je kanal dostupan kod kojeg operatera i ne donosim mišljenje na osnovu toga.


Eto vjerujem da je većini običnih korisnika koji koriste uslugu samo jednog operatera, a cijenim da je takvih u gradu Banjaluci ili RS najviše, upravo ovo najvažnija činjeniica. Ti, ja i sedam osam ljudi sa foruma koji imamo "puno širi izbor" sigurno nikako nismo mjerodavan uzorak. Cijenim da ipak nema puno ljudi sa uslugama više operatera. Opet, znam XY ljudi koji bi radije žrtvovali kvalitet komentatora zarad bilo kakvog prenosa. I cijenim da je takvih puno.



Eto relativno skoro, sam upravo na ovoj temi pisao o lošim komentaorima na SK na prenosima vaterpola, ali i pored svega, radije sam za bilo kakvog spikera nego da nemam prenos uopšte.

Naravno SK ima najbolje spikere za prenose tenisa, ali šta to vrijedi korisniku kablovske koja ga nema u ponudi, a takvih je puno. Ali dobro, svako ima svoje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 29 Jun 2023, 18:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
kakav elaborat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 29 Jun 2023, 18:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Hvala na zapažanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 03 Jul 2023, 16:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Vimbldon počeo danas na SK kanalima,a problem sa slikom sa Centralnog terena i dalje prisutan.Kako su pokrenuli 4K kanal krajem 2018.godine,od 2019. do danas dobijaju samo 4K signal sa Centrala,kojeg ne znaju pravilno konvertovati u HD,pa zbog toga gledamo sliku sa "ispranim" bojama.Na RTS-u naravno slika odlična.

SK 1 HD
Spoiler:
Slika


RTS 1 HD
Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 03 Jul 2023, 17:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
Na SK 4K je vrhunska slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 03 Jul 2023, 17:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Da.Na 4K je vrhunska jer je HDR uključen.Međutim na HD kanalu je dosta lošije,kao da je kontrast zajedno sa bojom smanjen.Prošle godine su se pred kraj turnira sjetili da uključe HDR pri konverzaciji u HD,a utakmica Bundeslige koja ide isto u 4K rezoluciji subotod od 18:30 ima isti ovaj problem od početka emitovanja Bundeslige na SK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 03 Jul 2023, 18:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Koliko vidim za sada nema razlike, isti program na SK 4K i SK 1 HD. Nisam ranije pratio, ali cijenim da su tako generalno zamislili, što znači - eto gdje gledati Wimbledon. Ili bar Noleta na Wimbledonu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 03 Jul 2023, 21:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Nisam primjetio da koriste HDR na SK 4K, makar na EON-u. Što se tiče kontasta, to se zove tonemapping (koristi se prilikom konverzije iz HDR-a u SDR) i predstavlja vrlo nezgodnu stvar za podesiti, uvijek je problem napraviti da slika izgleda realistično.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sport Klub
PostPoslato: 04 Jul 2023, 16:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Danas slika sa Centralnog terena kakva i treba biti.Dobor su se sjetili.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs