banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9039 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434 ... 452  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Jan 2023, 23:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
meni odgovara to sto su uveli EON aplikaciju za televizore jer otkad sam dobio optiku mislio odjaviti total i preci na EON van mreze ,ali ovih dana cu ih kontaktirati oko te aplikacije pa mozda taman i neki popust daju zbog poskupljenja... jer realno EON aplikacija za televizore je prica za sebe, vrhunska stvar u poredjenju sa onim njihovim risiverom koji nema ni 10% funckija koje ima aplikacija.
arene svakako imam besplatno i to srbijanske.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 00:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
dejann je napisao:
drug je napisao:
Zar mtel i kablovska nemaju FOX, HBO i ostalo?


mtel ima dva Foxa u osnovnom paketu (obični i Life), Crime je u nekom dodatnom paketu od 5 KM a Movies i nemaju, ali zato imaju FOX News :lol:... Filmska ponuda im je jako tanka.


Da se razumijemo, da ne bi bilo kakvog glupog i nepotrebnog etketiranja, nisam ni na čijoj "strani", ali ne može se reći za pružaoca usluga koji u ponudi ima FOX, HBO i Cinemax, dva Superstara, Epic dramu, i kompletan Pink filmski paket da ima tanku filmsku ponudu.

Za Eltu svojevremeno se to moglo reći, jer ja bar tada nisam imao ni FOX, ni HBO, ni Cinemax, a filmovi su se mogli pogledati samo na Pinkovim plejlistama.

A koliko vidim i kablovska i mtel sve ovo imaju. Imaju čak i moji starci na msat-u.

Nego, važnije mi je koliko danas svi mi realno pogledamo neki film na nekom filmskom kanalu, ili češće posegnemo za nekom videotekom.

Evo ja sam recimo 2018. uzeo box preko IQ mobila. Uz instalirane kanale koji su trajali tačno godinu dana, dobio sam videoteku sa blizu 1000 naslova, što serija, što filmova, od klasika do tada najnovijih filmova. Da li je potrebno reći da ni 10% nisam pogledao.

Stoga cijenim da će i jedni i drugi ići na punjenje videoteka, a da će se neko otimati za jedan ili dva kanala ne vjerujem, jer se filmovi sve manje gledaju putem tv, već sve više - na zahtjev, ili putem dodatnih servisa.

Zato sam nekako i dalje ubijeđen da će se rat opretera i dalje voditi na sportskom polju, i na polju dodatnih usluga, poput EON-a ili Arena Cloud ili sličnih aplikacija. Mada i tu opet imamo isti problem jer je njihova ponuda kanala ograničena jednako kao i ponuda operatera, što je razumljivo, pa se tako koliko.se dobije na mostu, istovremeno izgubi na ćupriji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 13:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2014, 11:18
Postovi: 507
Толико се говори о филмским каналима на мтелу... Без намјере да браним икога, што би рекли ни из џепа ни у џеп, само да питам некога ко је упућен у ово...Шта недостаје од филмских канала? Синестар канали? Зар је то недостатак? Шалите се?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 13:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Cinestar Premiere kanali npr, odlični su. I njihova videoteka naravno. Često naleti bolji film nego na HBO.
Kino TV isto nije loš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 14:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Ajd' te videoteke pa da pustis nesto, ali da čekaš da puste oni nesto u određeno vrijeme, to mozda za neke starije osobe koji gledaju tv kao prije 30-40 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 14:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Pa tako je, kao što neko reče klasična televizija lagano izumire.
Danas je gledanje unazad standard, niko ne može pratiti nešto 'live' i gledati reklame. Streaming servisi lagano preuzimaju primat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 15:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2021, 21:22
Postovi: 296
Lokacija: Источно Сарајево
gishas je napisao:
Ajd' te videoteke pa da pustis nesto, ali da čekaš da puste oni nesto u određeno vrijeme, to mozda za neke starije osobe koji gledaju tv kao prije 30-40 godina.
Prvi ja HBO paket koristim samo zbog HBO Max kod mtela. Na kanalima jedino ako slucajno prebacim i ima nesto sto volim gledati.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 16:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
boban1982 je napisao:
Čovjek preporučuje uslugu koja se uskoro gasi



gase se vec dvije godine, a za to vrijeme ja gledam ligu sampiona a korisnici totala idu u kafanu da hvataju mtel hahaha

nego stvarno, da li iko razuman misli da se operater bira po kvaliteti filmskih kanala? dajte molim vas, odrastite. filmovi hbo max i zavrsena stvar. sport - kablovski operateri. total vise nema sta ponuditi kada je sport u pitanju i to je gotova stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Po tvom Total TV propada
Pa nije svima sport bitan. Svašta se može pročitati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 17:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
lupa ko maksim po diviziji na svim temama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1670
Lokacija: banja luka
O Arenama i sportu pisemo mi na forumu i manji dio populacije (DTH usluga).

Niste ni svjesni koliko preenost imaju kanal BN,K3,DugaTV ili ATV,RTRD,HRT1 i par lokalnih...

Drugar juce isao posjetiti babu u dom za panzionere Knezevo, imaju svi Total i samo BN :)

Dakle mi ovde pratimo svi sve,al ljudi maknite se malo na makadam i kladrmu samo Duga TV,BN ili ATV ako je pozicija :)

P.s

Danas sam dobio poruku na Totalovom resiveru,pise poskuplje je ali nisu naglasili iznos. Zovem ih ovih dana da vidim sta se moze dobiti zauzvrat :)

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 21:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1237
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ne gledam filmove ali imam čovjeka kome su filmovi bitna stavka. On mi kaže da Total ima bolje filmske kanale od Msata. E sad koji su to kanali nemam pojma.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 22:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Zanimljivo da radnicima nisu rekli da ide poskupljenje... :-?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Jan 2023, 22:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
evo da uporedimo filmske/serijske kanale:
(na listi su samo kanali koje ima jedan operater, a drugi nema)

-Total TV:
FOX Movies
Diva
SciFi
Nova Max
Nova Series
Cinemania
Pickbox TV
Kino TV
Cinestar 1
Cinestar 2
Cinestar Comedy
Cinestar Fantasy
Cinestar Action
Cinestar Premiere 1
Cinestar Premiere 2
Prva Plus

-m:tel IPTV:
Superstar
Superstar 2
RTS Drama
Klasik TV
Film Klub
Timeless Dizi Channel (turske serije)
Prva Life
Prva Files
Euro Cinema 1
Euro Cinema 2
Euro Cinema 3
Euro Cinema 4

m:tel je jači sa domaćim a Total sa stranim filmovima i serijama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 01 Feb 2023, 00:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Ok, ova lista filmskih kanala stoji ali ne može se ovo baš ovako porediti... Ako se u poredjenje uzima Total onda se sa druge strane uzima m:sat (nikako m:tel iptv).
Sport je na strani m:sat-a ali ja mislim da je sve ostalo ipak na strani Total-a. M:sat nema čak ni sva 3 HBO kanala u HD-u (samo su prva 2) a o ovim žnj kanalima tipa Blic, Kurir, Eurocinema kanalima ne vrijedi govoriti...
Veliki adut Telemach-a je EON platforma i zato su je od NG dali i Total-ovcima jer će to za mnoge biti presudan faktor.
Očito je da gube i Trion tel korisnike pa su zato dali Total TV korisnicima EON smart app jer je to jedini način da se ista širi (bude konkurentna) u RS.
Sve u svemu, ne vjerujem da će biti veliki odliv korisnika zbog poskupljenja a takodje, mislim da će i konkurencija u toku godine podići cijene (nisu ih korigovali od 2019.).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 01 Feb 2023, 00:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
teksviler je napisao:
Толико се говори о филмским каналима на мтелу... Без намјере да браним икога, што би рекли ни из џепа ни у џеп, само да питам некога ко је упућен у ово...Шта недостаје од филмских канала? Синестар канали? Зар је то недостатак? Шалите се?


Svakako da je veliki nedostatak svih mtel platformi - Cinestar paket, ali po meni, to nikada neće napraviti razliku kod novog korisnika. Pa ni kod postojećih. I dalje sam mišljenja da korisnici puno češće koriste videoteke nego klasično gledanje filmova na "regularnim kanalima", te da ponuda filmskih kanala - ne pravi razliku. Tako da, po meni sva poređenja tog tipa otpadaju.

Ja još nisam čuo da se neko odlučio za neki paket zbog Cinestar kanala, ili Superstara ali zbog cijene, sportskih kanala ( sportske ponude ), dva priključka za istu cijenu ili paketa koji uključuje internet itekako jesam. U stvari, najčešći razlozi su bili upravo ovi zbog kojih su se korisnici više odlučivali za mtelove opcije u odnosu na Telemahove varijante na zadatu temu. Sve ostalo je bilo - sekundarno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 01 Feb 2023, 06:53 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
bogata_sirotinja je napisao:
Ok, ova lista filmskih kanala stoji ali ne može se ovo baš ovako porediti... Ako se u poredjenje uzima Total onda se sa druge strane uzima m:sat (nikako m:tel iptv).


m:sat je krš usluga, mislim da bi se svako prije odlučio na iptv koji je bar malo kvalitetniji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 01 Feb 2023, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
dejann je napisao:
lupa ko maksim po diviziji na svim temama


Izvinite molim vas vase visocanstvo sto se u vasoj porodici i prema vasem kucnom odgoju, drugacije misljenej naziva lupetanjem. To dovoljno govori o vasoj povrsnosti, o cemu svjedociegotovo svi vasi postovi. Na svim temama. Molim vas da se udostojite pa da mi oprostite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 01 Feb 2023, 11:22 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
sve ok, možda se popraviš vremenom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 01 Feb 2023, 11:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
i od tebe se to ocekuje, pa pocnes sa uvazavanjem uzimati misljenja onih koji imaju drugacije misljenje od tvog. na forumu smo, a ne u javnom toaletu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9039 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434 ... 452  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs