banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9039 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 ... 452  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 31 Maj 2020, 20:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
na Triontel temi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 01 Jun 2020, 15:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Мени се ово ажурирање ЕОН мобилне апликације мање допада него претходна верзија.
Бијела позадина,већи фонт слова,још неке козметичке промјене.
Једини плус већа поља у избору канала са стране у току гледања канала.
Али никако да добијемо могућност измјене језика звука и титла.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 13:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Ubačen Nick+ katalog u video klubu.

EON je sad dobio i potpuno tamnu temu i mogućnost kreiranja do 5 profila. Sad na osnovu "navika" svakog profila daje preporuke šta gledati.

Slika

Slika

Što se tiče smart TV app u sklopu TTV paketa, malo sam se raspitao i saznao da postoji jedna kočnica, a to je vezivanje app za lokaciju. Konkrentno u ugovoru za Telemach kablovsku piše da je TV app namijenjena za lokaciju na kojoj je i kablovska (van te lokacije se ne smije koristiti više od 50% vremena). Oni to za korisnike Telemacha mogu provjeriti preko IP adrese, ali već za TTV korisnike teško jer oni uglavnom nemaju Telemach internet. To je glavna kočnica za smart TV aplikaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Да,то је главна кочница,јер ако се смарт тв апликација користи више од 50% времена ван мреже могу угасити налог.
То не важи за смарт тв у пакету на другој мрежи.


Наравно,сви могу узети ЕОН ТВ и користити смарт тв апликацију.
Уз нереално високу цијену бар код нас.
А колико су је зацијенили,сигурно не би ни понудили у цијени претплате Тотал ТВ пакета и да нема ограничења са локацијом.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 17:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Zanimljivo je da i pored svih prepucavanja sa Eltom i generalno mtelom, nisu iskoristili taj EON TV box da ih malo ovde zaebavaju... da ponude znatno jeftinije, udare konkretniju reklamu... Baš je maglovito to, 90% ljudi ne zna ni da mogu da uzmu taj box u RS, nezavisno od Telemachove kablovske ili Totala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 17:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Daky je napisao:
Ubačen Nick+ katalog u video klubu.

EON je sad dobio i potpuno tamnu temu i mogućnost kreiranja do 5 profila. Sad na osnovu "navika" svakog profila daje preporuke šta gledati.

Slika

Slika

Što se tiče smart TV app u sklopu TTV paketa, malo sam se raspitao i saznao da postoji jedna kočnica, a to je vezivanje app za lokaciju. Konkrentno u ugovoru za Telemach kablovsku piše da je TV app namijenjena za lokaciju na kojoj je i kablovska (van te lokacije se ne smije koristiti više od 50% vremena). Oni to za korisnike Telemacha mogu provjeriti preko IP adrese, ali već za TTV korisnike teško jer oni uglavnom nemaju Telemach internet. To je glavna kočnica za smart TV aplikaciju.


Pa to nikakva kočnica nije. App se spaja na server sa određene IP adrese i server registruje tu adresu. Nebitno ko je provajder, Telemach, Mtel, Blic, Zona, Elta....to je bar lako očitati. Možda ja nisam dobro shvatio ali to nikakav problem nije. Nešto je to drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Да,могу узети,али се плаћа прикључна такса 40 KM.
И то са 50% снижења.
Почетком године је била акција без плаћања таксе.
У Србији се не плаћа.

Али Телеком им је доскочио,забранио Арене на ЕОН-у ако се услуга не користи на Телемах интернету а и за РТС су тражили енормну накнаду да су ови из Телемаха морали избацити из понуде.


Poslednji put menjao boban1982 dana 02 Jun 2020, 17:45, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 17:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Danchi je napisao:
Daky je napisao:
Ubačen Nick+ katalog u video klubu.

EON je sad dobio i potpuno tamnu temu i mogućnost kreiranja do 5 profila. Sad na osnovu "navika" svakog profila daje preporuke šta gledati.

Slika

Slika

Što se tiče smart TV app u sklopu TTV paketa, malo sam se raspitao i saznao da postoji jedna kočnica, a to je vezivanje app za lokaciju. Konkrentno u ugovoru za Telemach kablovsku piše da je TV app namijenjena za lokaciju na kojoj je i kablovska (van te lokacije se ne smije koristiti više od 50% vremena). Oni to za korisnike Telemacha mogu provjeriti preko IP adrese, ali već za TTV korisnike teško jer oni uglavnom nemaju Telemach internet. To je glavna kočnica za smart TV aplikaciju.


Pa to nikakva kočnica nije. App se spaja na server sa određene IP adrese i server registruje tu adresu. Nebitno ko je provajder, Telemach, Mtel, Blic, Zona, Elta....to je bar lako očitati. Možda ja nisam dobro shvatio ali to nikakav problem nije. Nešto je to drugo.
Али у условима кориштења пише да се Смарт тв апликација ,која се добије у неком од ЕОН пакета Телемах кабловске мреже, не смије користити више на другом нету него на интернету Телемаха.
А то могу открити чији интернет користиш док приступаш ЕОН Смарт апликацији.

Друга ствар је ако се претплатиш на ЕОН ТВ преко другог интернет провајдера,небитно да ли је Мтел,Елта,БХ Телеком.

Али мислим да они то и не проверавају баш,па наш форумаш Daky користи СББ смарт тв апп у БиХ.
До сада би забранили кориштење.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Ma ne provjeravaju ali to je stavka na papiru koja koči. Neće oni sad raskidati ugovor zbog toga i ostati bez korisnika i love. Doduše ne koristim ni ja app svakodnevno nego kad nešto vraćam unazad, ali i to je 100% u odnosu na matičnu lokaciju gdje se koristi 0%
. :)
Što se tiče posta koji je napisao Danchi, nije baš lako provjeriti tačnu lokaciju kod drugog operatera jer su IP adrese u 99% slučajeva dinamičke i mijenjaju se svakodnevno.
Oni korisnike svog interneta lako mogu identifikovati i pored toga, ali korisnike drugih provajdera teško.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 18:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Ni to nije problem, mogli su navesti to kao uslov da je to. Ko hoće apk preko druge mreže može uz statički IP da se vidi ko je ko. Pa nek korisnici rješavaju sa svojim ISPom. A ne totalno onemogućavanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Па и није тотално онемогућено.
Него једноставно они не желе понудити смарт тв апликацију у Тотал ТВ пакетима када је нуде у посебним пакетима по знатно већој цијени.
Нпр. ЕОН Премиум ТВ са ХБО Премиум али без Арена је 45,5 KM док је Тотал Премиум са Аренама непуних 32 KM.
А многи би отказали плаћање додатног рисивера када би у цијену Тотал пакета могли користити смарт тв апликацију.
Једноставно ствар је финансијске природе.

Јест да не могу провјерити локацију кориштења смарт апликације кад би била у понуди Тотала али и не проверавају сада гдје се користи опрема.


Прећутно дозвољавају и кориштење ван земље,иако у уговору пише да се смије користити само на територији БиХ (у условима кориштења чак само на локацији адресе из уговора) ,све због новца.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Danchi je napisao:
Ni to nije problem, mogli su navesti to kao uslov da je to. Ko hoće apk preko druge mreže može uz statički IP da se vidi ko je ko. Pa nek korisnici rješavaju sa svojim ISPom. A ne totalno onemogućavanje.
I to je jednostavno, ne da im se oko toga zezati. Lakše im je ovako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 19:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Jeste, u pravu si, ali mislim da je više zbog ovog što Boban kaže, stvar je finansijske prirode.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 21:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1670
Lokacija: banja luka
Cek,jel ipak 5 uredjaja za EoN Preko Totala ne mogu bas ispratiti?

Ja sam pre neki dan pisao 5, vi me ispravlkate da je to samo za Eon box, sta je konacno? :)

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Ne ne, 3 uređaja i dalje. Samo možeš sad kreirati do 5 profila, kao npr na Netflixu, da svaki korisnik ima svoj personalizovani profil.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 22:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Da, i dalje je na tri uređaja. Ovo sa pet profila nije loša fora, ipak je to mali, doduše skoro pužev, ali ipak je napredak. Suštinski pomak, po korisnike bio bi ono što je Lumber Jack napisao:

Citiraj:
Zanimljivo je da i pored svih prepucavanja sa Eltom i generalno mtelom, nisu iskoristili taj EON TV box da ih malo ovde zaebavaju... da ponude znatno jeftinije, udare konkretniju reklamu.


Da su ovi smetenjaci iz TTV/Telemach ponudili EON IPTV aplikaciju + EON Box po nekoj iole prihvatljivoj cijeni, na bilo čiji net, i da nema tih budaleština sa kodiranjem na "tuđim" mrežama, mogli su lijep posao napraviti u Banjaluci. I u Republici Srpskoj generalno. Ovako, stvarno je neisplativo, za ovu cijenu, uzeti recimo EON Light paket, sa ovako lošom ponudom, bez HBO/Arenasport/RTS kanala i sa krnjom SK ponudom.

TTV se tu negdje, po meni, sada izgubio. Umjesto što su gurali DTH platformu u urbane sredine, oni su trebali u gradska područja u kojima nemaju internet mrežu forsirali baš taj način poslovanja, sa EON TV, po povoljnim - nekim promo cijenama i sa kvalitetnijom ponudom, prilagođenom potrebama tržišta, bez limitiranja po mrežama. Na žalost, izabrali su fajt na silu sa Telekomom, a na kraju se sve prelomilo po leđima korisnika. I to traje već godinama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 23:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Apr 2020, 12:25
Postovi: 117
Meni tip iz TrionTel-a reče da je u planu EON za RS, ali koči ih formiranje cijene navodno, odnosno čitajući između redova dolazimo do zaključka kako će naše kvazi patriote reagovati ako ne bude RTS-a. Eno i moj tata bronjka nešto, a RTS krenuo gledati kako je Covid19 nastupio xD. Samo daj dobrog interneta, pa ćemo plaćati za ostalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 02 Jun 2020, 23:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1670
Lokacija: banja luka
Drug fino si to napisao al u praksi nije bas tako. Prijatelj mi za njih povremeno postavlja Total, kaze da su im nudli neku smijesnu cifru u vidu provizije da guraju taj EoN. Zaboravio sam iznos al znam da mu je duplo bolja provizija ako proda Total.

S druge strane nema Telemach ovde svoje radnike tehnicare da gura prodaju,da radi odrzavanje itd.

Moguce da je sve ovo u planu,ali nije uvijek kako nama izgleda.

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Jun 2020, 17:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
jel rade kanali na eonu
meni ni jedan nece
error

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Jun 2020, 17:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1176
Meni radi eon.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9039 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 ... 452  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs