banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 06:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9044 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 453  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 17:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
boban1982 je napisao:
A sa koje frekvencije emituje SK1 BiH?

Pa napisao sam već sa 11471 . Provjeri na kingofsat pa ćeš vidjeti . Na 11010 idu posebno verzije sr i cg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 18:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6007
Tu sam i provjerio i na toj frekvenciji kada pogledaš snimak ekrana imaš u donjem desnom uglu oznaku HD.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 18:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Taj snimak neko drugi od korisnika stavi. Nisu ti na kingofsatu,flysatu I lyngsatu uvijek tačne informacije ili slike pogotovo što total ne ide ,bar javno , u kš pa da neko uzme screenshot i objavi . Jedini ko bi mogao tačno provjeriti je kolega iz Slovenije @vito koji ima neke poslovne odnose sa njima i on ima master karticu koja otvara sve kanale koji emituju u sklopu totala

Ja ti govorim sa , čisto, tehničke strane. Preskeniras frekvencije sa nekim običnim HD resiverom pronadjes tri HD verzije sportklub 1 i usporedis video i audio pidove i vidiš da su različite verzije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 18:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5857
Kingofsat je prepun grešaka i uopšte nije toliko pouzdan kao što neki misle.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6007
Ako vam je lakše,i da imamo srbijanski SK1 ne bi gledali Srbiju u košarci.RTS ima eskluzivna prava prenosa košarkaša Srbije za teritoriju Srbije.Mada ne vidim razlog zašto ne može ići na BiH i HR verziji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 19:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1234
Pa to i jeste ključno pitanje. Dosad su bar neke utakmice mogle da se gledaju na SK1 HR.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
ide normalno preko iq mobile risivera rts. Ide utakmica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 19:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1234
Ništa to nama ne znači kad nemamo normalno prenos na Totalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Sutra mi leti total iz kuće. Ne mogu dočekati jutro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Ne bacaj tanjir, na njemu mozes susit vargane, pocela sezona.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 20:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6007
enc0re je napisao:
Sutra mi leti total iz kuće. Ne mogu dočekati jutro.

Nećeš se lako riješiti Totala ako si pod ugovorom.U suštini Total nije ni mogao ponuditi utakmicu pošto ne ide na SK a RTS je obavezan da se zatamni tokom sport,iako neki puštaju nelegalno a to može više koštati RTS nego tv provajdera u BiH.Ili će u slučaju da RTS mora platiti kaznu tražiće obeštećenje u ovom slučaju od mtela


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1234
Pa suština je da je za ovo kriv Sport klub, njih treba pitati za objašnjenje. Ni prethodne utakmice u kvalifikacijama nisu prenosili, izuzev što je bilo nešto na SK1 HR.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 20:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Koliko ima sportklubova na mtel mreži ?? Šest ili svih deset ?
Ovdje je problem što sportklub nije bio zainteresovan da odradi ovaj prenos zbog toga što na totalu ima jedino sportklub 1 bih a na njemu ide odbojka . Svi ostali sportklubovi na totalu idu i u drugim zemljama u ovom slučaju u Srbiji gdje nemaju prava .
Zbog manjka mjesta na satelitu oni nisu u mogućnosti staviti i ostale sportklubove koje imaju ili da stave još jedan sportklub samo za bih . Upravo taj macehinski odnos prema totalu je neko od kolega forumaša i napisao ovdje . Apsurdno je da na mtelu ili telemachu imaju više kanala nego na totalu . I sad da ne bi konkurent ( mtel) imao prenos ma nekom sportklubu 4,5,6 oni ne prenose uopšte .
A zbog restrikcije engleske premijer lige teško da će uskoro ostali sportklubovi doći na satelit (svojevremeno je bila velika afera u Engleskoj jer su engleski pubovi kupovali total i prenosili utakmice na puno jeftinijem totalu nego što je sky paket . Zbog toga su i dobili zabrane prenošenja na satelitu termina subotom u 16 h )
Budući su nakupovali toliko sporta i za sve države i za bih moraće nešto mijenjati u budućnosti jer ovako ćemo sve više ostajati bez nekih kvalitetnih prenosa . Ili mi ovdje u BiH ili korisnici iz ostalih država.
Zato postoje neke informacije da bi mogli doći na satelit sportklub 7,8,9,10 ali budući nema mjesta ili će nešto izbacivati ili će morati proširiti saradnju sa Max i vip paketom i dijeliti još više zajedničkih kanala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 20:41 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2018, 18:10
Postovi: 55
Do kraja maja 2019 imam ugovor sa Totalom i totalno su me izludili sa ovim crnilom i pravima... Pitanje> plaćam 25km( 19+6 za hbo)... može li se to smanjiti na onih 13km do kraja ugovora(za hbo znam da samo pozivom otkažem) i da istrpim još pola godine, a da se "usrećim" sa quadro mtel dok imaju sad ovih promotivnih


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 13 Sep 2018, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1234
U ovim početnim kolima engleske lige i na SK1 su išli prenosi normalno, tako svake godine, mislim da je to nešto u zimskom terminu problem bio.

To da je sad problem odbojka nema šansi, jer nisu ni dosadašnje utakmice Srbije prenosili, tada nije bilo ništa drugo.

Jedina šansa je očito da se potrefi da prenos ide na hrvatskoj verziji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Sep 2018, 22:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
Kao što već napisah na drugoj temi, ovo sa pravima za košarku i SK i njihovim neprenošenjem Srbije je prevršilo svaku mjeru, i krajnje je vrijeme da se u Totalu uozbilje ili nek motaju kablove i skidaju tanjire s krovova. Eh kamo sreće da nikad nisu ni pravili firmu u BiH, pa da je ostalo kao onih prvih godina, kada se Total uzimao u Srbiji i donosio ovdje na divljaka. Za neke je baš šteta što uopšte rade na tlu BiH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Sep 2018, 22:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1671
Lokacija: banja luka
Ttv BiH nema SK5 SK6 jer nisu na Eutelsatu, mtel radi kablom zato ih i ima.

Utakmicu Grcka Srbija niste mogli gledati ni na TTV Srbijanskoj kartici jer istu nisu ni prenosili, u tom terminu je isla odbojka Camerun Srbija.

I cinjenica je da se na teritoriji BiH mtel i TTV ne mogu porediti jer je to kao pozicija i opozicija. Mtel sta god da.otkljuca, RAK ce mu progledati kroz prste, UG i TTV nek piste film iz 1967 dobice po usima i ako to nekom nije jasno i ne vidi pored ociju ne mora ni ovde prditi isto godinama.

Ne branim ljude al mi smor svaki dan citati isto samo drugacije formulisano...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Sep 2018, 22:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Jednostavno se mora o tom pisati jer vecina korisnika bilo kablovskih ,iptv ili satelitskih operatera u RS navija za srbiju koji god sport da je u pitanju i to je tako.
Zamracivanje je počelo zbog sukoba rts i united grupe koja uzima veliku lovu reemitujuci rts van granica srbije ( prvenstveno mislim na net tv plus ) a koji ne žele pristati na cijenu koju traži rts . ( hrt se uspio izboriti protiv net tv plus i njihovi kanali vise nisu u ponudi)
A s druge strane i rts svih ovih godina se svojski trudi da ljudima ,prvenstveno srbima , van srbije što više zagorča život i onemogući gledanje svojih kanala.
Što je napisao jedan kolega ovdje na forumu rts kao da ne brine , kao javni servis , o srbima kao narodu i o svojim drzavljanima bez obzira na vjeru i naciju.
Znam samo koliko su ljudi u njemackoj prije nekoliko godina imali problema da u zgradama gdje postoji zajednicki satelitski sistem omoguće ugradnju lnb i za eutelsat 16 istocno baš zbog rts a oni onda naprasno napuste taj satelit i odu na astru na 4.8 istočno bez ikakvog objasnjenja .
A kad smo kod zamracivanja bas me zanima da li je i jedan hrvatski operater u BIH prije par večeri blokirao nova tv kad je isla fudbalska utakmica na tom kanalu ili sinoc htv2 kad je išla košarka ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Sep 2018, 23:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5857
baki je napisao:
Ttv BiH nema SK5 SK6 jer nisu na Eutelsatu, mtel radi kablom zato ih i ima.


Pogrešno se shvata da ako kanal nije na satelitu ne može biti u ponudi, tj. pogrešan je smisao. Ako Total TV hoće neki ponuditi kanal, podići će ga na satelit, neće čekati da se kanal nekako pojavi na Eutelsatu. Ovdje je očigledno problem u nečemu drugom sa ostalim SK kanalima, vjerovatno nemaju dozvolu za satelitsko emitovanje.

Što se tiče tog zatamnjenja i svega ostalog, pa postoji izbor i svako će odabrati ponudu koja mu najviše odgovara. Ja sigurno neću isključiti Total zbog zatamnjenja regionalnih kanala koje skoro da i ne gledam, znači sve kanale ispod pozicije 100. :) Mogli bi i ove domaće zatamniti, bar dok ne prođe predizborna kampanja. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 00:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
baki je napisao:

Utakmicu Grcka Srbija niste mogli gledati ni na TTV Srbijanskoj kartici jer istu nisu ni prenosili, u tom terminu je isla odbojka Camerun Srbija.


Itekako se mogla gledati na srpskoj kartici. Na RTS 1 i RTS HD :D


Daky je napisao:
Ja sigurno neću isključiti Total zbog zatamnjenja regionalnih kanala koje skoro da i ne gledam, znači sve kanale ispod pozicije 100. :)


Ja sigurno hoću, ako operater zbog svog lošeg odnosa sa proizvođačem programa nudi lošiju ( skoro stalno zamračenu ) uslugu od kablovske ili IPTV-ija. Pogotovo na onim kanalima koje gledam puno. I pogotovo ako se igra sa živcima korisnika tako što jedini ne prenosi utakmice Srbije. Tad si za mene - game over. 8)

Daky je napisao:

Pogrešno se shvata da ako kanal nije na satelitu ne može biti u ponudi, tj. pogrešan je smisao. Ako Total TV hoće neki ponuditi kanal, podići će ga na satelit, neće čekati da se kanal nekako pojavi na Eutelsatu. Ovdje je očigledno problem u nečemu drugom sa ostalim SK kanalima, vjerovatno nemaju dozvolu za satelitsko emitovanje.


Mislim da si u pravu. Ni u nedjelju nema prenosa i biće zanimljivo vidjeti rasplet situacije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9044 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 453  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs