banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9048 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296 ... 453  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 10:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
1 KM. I ja sam dobio HBO Premium na 24 mjeseca kad su poskupili prošli put što je odlično, ali ako mi sad ne ponude još nešto vidjećemo :)
Sutra Cinemania definitivno ide u HD.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 11:25 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1176
Novu hr ponovo zakljucali van telemach mreze na eonu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 12:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2015, 17:48
Postovi: 547
Ovima kao da je m:tel vlasnik, malo-malo pa cijena ide gore.

Izbacuju kanale, a poskupljuju, katastrofa.

_________________
*FIFA Club of the 20th Century*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 13:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
I šta čovjek sada da radi? Potpisao UO prije 3 mjeseca i imam akciju prvih 12 mjeseci pretplata 10, 90KM. Ok, nakon ovog sada poskupljenja, pretplata drugih 12 mjeseci će biti 21,50KM.
Nije sada neko veliko poskupljenje ali nisam siguran da bi mi dali raskid UO kada bih zatražio. U suštini, pogodnosti koje sam ja dobio tokom prve godine UO su super ali šta u drugoj godini? BN paket imam samo prvih 12 mjeseci a Premium paket imam još samo 3 mjeseca...

Poskupljenje nikako i ničim nije opravdano! Pretplata za televiziju postaje sve veća kod svih operatera a tv sadržaji na kanalima pojedinih grupacija postaju sve lošiji.
Koliko je sada izvodljivo, ne znam ali sam mišljenja da operateri trebaju da naprave neki minimum paket kanala (kao npr. Start paket u Total-a) s tim da taj paket treba da sadrži najosnovnije programe i da za taj paket pretplata bude realna. A sve ostale kanale potrpati u dodatne pakete pa ko hoće neka gleda... Npr. Pink paket; RTS paket (specijalizovani kanali RTS-a bez RTS 1 i RTS 2 kanala jer oni trebaju biti u Start paketu); Sport paket itd. Neka onda ove dodatne pakete uzimaju oni koji gledaju te kanale...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 13:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Jun 2010, 22:10
Postovi: 732
Lokacija: bluka
Vidim da pisete o poskupljenju total tv ali sa nekim poluinformacijama ,znaci tacno je da se ide sa poskupljenem od 01.03 za 1 km.Po nekim mojim informacijama a poprilicno su tacne , poskuplenje se ne odnosi na Novu BH i Novu S o kojoj pisete .
Poskupljenje se odnosi na plan i program te platforme i uvodjenje novih kanala vec ste spomenuli Garden i Cinestar a inace se radi ekskluzivnom sadrzaju i kanalima . Po meni za novije korisnike nece biti problem jer njima ostaju akcijeske cijene do isteka akcije koja je bila kad su potpisali ugovor.Problem ce imati stari korisnici kojima ce biti omoguceno ukoliko zele da raskinu ugovor da ga raskinu .
Ali mislim da i za njih ima spremno rijesenje u vidu pustanja promo kanala (HBO 12 MJ ili Club X ) itd. Naravno svako ima svoje misljenje i radi sa svojim parama sta zeli ali preci na KONKURENCIJU zbog 12 km godisnje a dobiti 40% losiju ponudu,ostati bez EURA 2020 meni ne treba ,neka hvala .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Nije niko spomenuo Novu BH i Novu S nego Novu Sport kojom se hvale a ustvari je (trenutno) debakl od kanala.

zelim zelim je napisao:
Poskupljenje se odnosi na plan i program te platforme i uvodjenje novih kanala vec ste spomenuli Garden i Cinestar a inace se radi ekskluzivnom sadrzaju i kanalima .


Ma kakav eksluzivni sadržaj? Cinestar 2 isti kanal kao ostali Cinestari. HGTV još jedan treš kanal tipa Travel. Izbacuju Animal Planet, Discovery Showcase koji opet neuporedivo bolji i još ih nije sramota da povećaju cijenu. Nije to neko veliko poskupljenje, ali malo pomalo. Prije 4 godine pretplata je bila 16 KM, a sad 21,50 KM.

Ja već imam HBO Premium i opet ću ih zvati da vidim imaju li šta da mi ponude da ostanem tu. Realno otkad su Amerikanci prodali United Grupu polako se srozavaju. A vjerujem da m:tel već sprema ljude da idu od vrata do vrata i nude pakete kao što se desilo kod prošlog poskupljenja Totala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 14:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Jun 2010, 22:10
Postovi: 732
Lokacija: bluka
Eto vidis da postoji saradnja sa korisnikom ako si prosli put dobio HBO Premijum i sad ces vjerovatno dobiti neku ponudu.
Mislim da sa Mtel-om ne mozes ni pricati sta reci ljudima koji su uzeli Mtel u decembru i iskljuce im Novu BH i ostale u novogodisnjoj noci :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 14:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Al' davite sa Novom. Osim na Nova S što ima par stvari na tim kanalima se nema šta pogledati.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 14:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Tačno, imam uglavnom pozitivna iskustva s Totalom i ponuda kanala je daleko bolja od konkurencije. Ali nisu ni oni cvjećke, povećanje cijene svako malo ljudi neće baš tako lako tolerisati kao na početku. Nije to baš ni jeftino. Mene tu najviše zadržavaju HD kanali (SD skoro da i ne gledam) i od domaćih Nova S i srpski N1, dok mtel-ova HD ponuda je presmiješna za 2020. godinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 14:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Za ove pare se uzme TVViet i uziva u gledanju svega vise nego sto ima total ili bilo ko drugi, jos na tri tv u kuci bez problema.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Daky je napisao:
Tačno, imam uglavnom pozitivna iskustva s Totalom i ponuda kanala je daleko bolja od konkurencije. Ali nisu ni oni cvjećke, povećanje cijene svako malo ljudi neće baš tako lako tolerisati kao na početku. Nije to baš ni jeftino. Mene tu najviše zadržavaju HD kanali (SD skoro da i ne gledam) i od domaćih Nova S i srpski N1, dok mtel-ova HD ponuda je presmiješna za 2020. godinu.
I možemo birati između manjeg zla,mtel ili Total.
Kod mene mtel ADSL net,nijednog HD kanala a pretplata skupa i prošle godine dva puta poskupila.
A ista cijena kao i oni na optici.
Tako da mi to sigurno nije opcija.
M:SAT ako hoćeš imati sve Arene i ES 22 KM a nema SK,Fox itd.

Najbolje da se vratim na običnu antenu ali i tu me zezaju.
Hrvati uskoro prelaze u HEVC pa bi morao STB kupiti a ovi naši katastrofa.
TV K3 na lokaciji emituje i analogno i digitalno na 32 kanalu :-P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 15:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Cinemania HD će ići na tp 11386 mhz,zbog manjka prostora neće ići više od 3,5 Mbs video protoka osim ako ne smanje protok drugim kanalima na tom tp.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 18:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Sada je već situacija za brigu. Ovo je baš puno para. Ajde, u gradu sam odjavio Total TV BIH i riješio sve svoje "probleme" kao Richa:

richa je napisao:
Za ove pare se uzme TVViet i uziva u gledanju svega vise nego sto ima total ili bilo ko drugi, jos na tri tv u kuci bez problema.


Još sam podijelio troškove sa podstanarom i komšijom, pa me izašlo skroz jeftino, ali šta raditi na lokacijama gdje je net loš ili gdje ne možeš kao alternativu koristiti Viet ili neku drugu aplikaciju? Hm! Loše skroz loše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 21:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
boban1982 je napisao:
Cinemania HD će ići na tp 11386 mhz,zbog manjka prostora neće ići više od 3,5 Mbs video protoka osim ako ne smanje protok drugim kanalima na tom tp.


ide 5 Mbps....druze nije sve kako pise na internetu...prostora ima uvijek kad zatreba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Jan 2020, 21:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Da, ići će sa tim protokom kada su uzeli malo od svakog kanala među njima i Areni Sport BiH i Fox Crime HD.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Jan 2020, 10:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 207
drug je napisao:
Sada je već situacija za brigu. Ovo je baš puno para. Ajde, u gradu sam odjavio Total TV BIH i riješio sve svoje "probleme" kao Richa:

richa je napisao:
Za ove pare se uzme TVViet i uziva u gledanju svega vise nego sto ima total ili bilo ko drugi, jos na tri tv u kuci bez problema.


Još sam podijelio troškove sa podstanarom i komšijom, pa me izašlo skroz jeftino, ali šta raditi na lokacijama gdje je net loš ili gdje ne možeš kao alternativu koristiti Viet ili neku drugu aplikaciju? Hm! Loše skroz loše.

Kako si uspeo podijeliti troškove, kada zahteva istu ip adresu.
Jedino da sa komšijom deliš internet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Jan 2020, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Preko mejla rekao sam Totalu sve što mi je na duši :-D

Od nezadovoljstva zbog poskupljenja a da to opravdavaju "novim" kanalom,zatamnjivanje RTS više nego kod drugih(to nije direktno krivica Totala),izbacivanje Animal Planet.

Pravi razlog poskupljenja je po meni Nova BH.

Ali opet kad pogledam cijenu Totala u Srbiji (extra paket 23,2 KM gdje je 90% kanala isto kao kod nas, bez Arena,izbačeni najgledaniji kanali iz RS,RTS naravno besplatan, jedino što je veći PDV ) i sa ovim novim poskupljenjem Total BiH je naspram njih povoljan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Jan 2020, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4855
Nema opravdanja za poskupljenja ni kod mtela ni kod Totala. Uredu je da ti ubaciš 10 kvalitetnih kanala pa povećaš cijenu, pa hajde okej.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Jan 2020, 16:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
U pravu si,samo bi ubacivanje Arena u HD opravdalo poskupljenje,ne bi riječ rekao,ali to se neće desiti.

Ovako prcaju u mozak sa Nova Sport,a Nova BH realno vrijedi petinu od onoga što tv traži.

I dobijem od njih ovaj odgovor:

"
Poštovani,

Kompanija Telemach konstantno radi na poboljašanju kvaliteta usluge.
Dostavljena primjedba je evidentirana i proslijeđena Timu za posebnu brigu o korisnicima, te će Vas kolege kontaktirati u najkraćem mogućem periodu kako bismo pronašli najbolju opciju za Vas.
Žao nam je zbog Vašeg nezadovoljstva, potrudićemo se da budete zadovoljniji u budućem periodu."

Razumijem da satelitski operateri nemaju veliku dobit osim ako ne traže nerealnu pretplatu kao Total Srbija
i CG .
I kablovski/iptv operateri većinu dobiti imaju zbog interneta,u vremenu kada je sve više tv kanala koji traže sve veću naknadu.

Npr.
Polaris Media je u 2018 imala prihod oko 4 M KM sa oko 30h korisnika,pitanje da li su uopšte i imali profit.
Cijene za korisnike su ekstra povoljne ali to je vjerovatno i razlog zašto je prodat mts.


Poslednji put menjao boban1982 dana 15 Jan 2020, 17:14, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Jan 2020, 16:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Samo ovi kanali iz RS koje si naveo (RTRS, ATV i BN) su u Srbiji uglavnom nebitni za razliku od npr RTS i Prve kod nas.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9048 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296 ... 453  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs