banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9048 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254 ... 453  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4856
Nastavlja se Vučićev harač nad građanima Srbije, a bome i na druge države u okruženju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Vecu glupost dugo nisam video.
Koliko bi onda Sport Klub,Arena Sport trebali prodavati svoje pakete kanala?
Covjek nije normalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 12:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Pa vidjecemo svi već ovu jesen koliko će ko tražiti kad krenu lige petice i ostali sportovi ( nba, tenis )
Cijene svega skaču u nebo i docicemo u situaciju da će pay paket biti luksuz koji će priuštiti oni koji mogu .
Koliko je samo Discovery grupa tražila prošle godine po korisniku i sad ih u Hrvatskoj nema ni u jednom velikom operateru a sve zbog prava koja je pokupovao Eurosport .
Bojim se da će i kod nas biti kao u hrvatskom Max Tv . Deset zasebnih paketa i podpaketa pa kome šta treba i koliko može platiti to i ima .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
To si apsolutno upravu,samo prava na NBA su sada tri puta skuplja nego do 2016.
Mada sportski regionalni kanali valjda mogu kupiti jeftinije pakete nekog takmicenja.
Npr. Sport Klub ili ko drugi bude prenosio Premijer ligu ne mora prenositi sve meceve,osim ako vlasnik prava to izricito ne zahtjeva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 13:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Koliko vidim,vama je vaznije ko ce komentarisati utakmicu Portugal-Srbija,u kojoj rezoluciji i na kojoj tv ce biti prenos,nego igra,formacije,stanje na tabeli,povrede ili nase sanse da dodjemo bar do boda,koji bi bio kao kuca :D
Vise bih volio pobjedit uz Bahin komentar,nego izgubit 3-0 u HD rezoluciji RTS licno 8)

Btw,ili on topic...Total tv BH krece uskoro sa nekom novom uslugom,sve za svoje korisnike :D ..Nemojte me pitat sa kojom,i sta,ni ovdje ni na pp,jer ni ja ne znam....Ali samo mi je javljeno da budem u niskom startu 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 13:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Internet, nadam se :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 13:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
I ja bih volio da je to :D

Ali nekako mi tesko u glavi slozit kockice...satelitski je preskup da bi bio konkurentan,a svaki drugi je improvizacija i ulazenje na teren gdje je konkurencija vec opasno uhodana 20 godina..Pojma nemam,cuce se uskoro o cemu se radi 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 13:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Na kraju ce biti da ce korisnicima Totala omoguciti koristenje EON Smart aplikacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 13:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Schlager je napisao:
I ja bih volio da je to :D

Ali nekako mi tesko u glavi slozit kockice...satelitski je preskup da bi bio konkurentan,a svaki drugi je improvizacija i ulazenje na teren gdje je konkurencija vec opasno uhodana 20 godina..Pojma nemam,cuce se uskoro o cemu se radi 8)


Najrealniji scenario je da zakupe infrastrukturu npr. od m:tel-a. Tako u Hr koriste nečiju infrastrukturu, ne znam čiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 13:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Najprije ce biti da je nesto banalno,ovo sto kolega Boban napisa :D

Ne znam Daky,pokusali su i u Srbiji sa tim Total tv internetom..nesto u saradnji sa Telenor..pa je sve to ispalo jako mrljavo,nista ni s cim...Izmedju ostalog,treba uskladit Totalovu i Telenorovu ekipu,kao i slobodno vrijeme korisnika, kad se izlazi domacinu na teren :( ...A satelitski internet je skup...tako da sam pesimista sto se toga tice..eto srece ako je nas trust mozgova smislio nesto,niko srecniji od mene :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 24 Mar 2019, 13:50, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 13:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Ja se nadam da će konačno ponuditi Cam modul za one korisnike kojima ne treba resiver ili možda ovu akciju kao što je ima total u Hrvatskoj .
Pet godina pretplata za dvjesta eura a u paketu 25 osnovnih kanala :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 14:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Znas kako drug,imao je Total tv u pocetku te module,bar za ove kablovske televizije...za krajnjeg korisnika nije nikad...

Poenta je u tom,sto je u pitanju borba protiv piraterije...NDS sistem kodiranja,koga koristi Total tv (Izraelski) upravo zato i ima tako jaku zastitu jer se uparuje serisjki broj receivera i kartice...izvadi svoju karticu i stavi u moj receiver-nece raditi!
i zato Total tv nemas u Card sharingu vec 10+ godina piratski...IPTV je vec jedna opsirnija tema,ali CS je bitan...Bio sam prisutan na dilerskoj konferenciji u Vojvode Bojovica kad je Solak objasnjavao kako ima jedna soba u Beogradu,za koju skoro niko ne zna i koja je mnogo bolje obezbjedjena nego bilo sta vezano za Banke!! :D :D :D
U toj sobi ti izraelci hebu znanje piratima tim NDS-om....A i ovaj IPTV ugase samo tako,ja licno sam jednom htio ispast pametniji od sistema,pa za neku Novu Godinu umalo ne dobihh kaznu 75 000 maraka,i dan danas sam zahvalan vlasnickoj strukturi sto su mi to shvatili kao jedan veliki zuti karton :D..otisla bi ova vikendica u prah i pepeo,mjenicom na koju sam se sam obavezao :lol: :lol:

Ljudi me ispostovali kao prvog partnera sa ove strane Drine,jako sam im zahvalan na tome,i od te godine mi nije palo napamet nikad vise nista ni slicno.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 14:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Znam , naravno, da imaju moduli koji koriste kablovske televizije ( i sad je to u upotrebi jer za neke kanale je upravo total prenosna trasa ) ali se uvijek nadam da će ponuditi i krajnjim korisnicima . Upari se kartica i sa modulom i nema ga u CS ( plus još dodatna zaštita u vidu maksimalnog broja istovremenih dekodiranja na jedan ili dva kanala i to je to )
Isti taj nds se koristi i za potrebe turskog paketa i oni normalno nude module korisnicima i nema ih u CS .
Samo sam mišljenja da je to super stvar za korisnike koji imaju kvalitetne televizore sa ugrađenim satelitskim tunerom i gdje svu obradu slike i zvuka odradi hardware u televizoru i to je puno kvalitetnije od ovih slabih resivera .
Imam uz total i Max Tv preko modula i kad usporedim sliku kanala koji idu sa totalovog transpondera u simulcryptu za oba paketa, uvijek je bolja slika direktno preko televizora nego preko resivera ( isti kanal ista podešavanja svih parametara )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 14:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Mislim da Max tv ima ipak slabiju zastitu...do prije godinu dana su ga u CS imali i ovi sto placaju 5 evra mjesecno,a i sad ga imaju ali ovi sto malo jace linije imaju i vise placaju.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Mar 2019, 16:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Naravno , Max koristi nagra kodiranje . To nema veze sa ovim šta sam rekao da turski D smart paket koji emituje preko satelita nudi korisnicima modul a isto koristi nds kodiranje . Ono što sam napisao da je kvalitetnija slika kad procesuiranje slike odradi Tv umjesto resivera jer je kvalitetniji hardware u vrhunskom Sony Tv npr.
A to mogu usporediti jer ima nekoliko kanala koji total dijeli sa Max paketom ( n1 hrvatska ide sa totalove frekvencije npr )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 25 Mar 2019, 08:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
pejas je napisao:
Trebalo bi se buniti. Taman se riješimo Ćo(r)sovićevih komentatorskih nebuloza i sad nam vrate Sabahudina.


:lol: :lol: :lol: Post je pobjeda. Suze mi idu na oči :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 25 Mar 2019, 08:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
goran0904 je napisao:
Nije muljaza već sajt detektuje preko IP adrese iz koje zemlje pristupas i tako ti i nudi pregled programa .
Što se tiče nova s , za pretpostaviti je da će komentarisati neko od komentatora sa sportkluba tj vjerovatno iz iste režije i studija jer vrlo moguće da i nova s ide iz prostorija odakle ide i sportklub


Vjerujem da ipak nije muljaža, mada se postavlja pitanje zašto su mi različite programske šeme kanala SK 1 Srbija ako istom sajtu pristupam iz neke od zemalja EU i BiH/RS odnosno Srbije. Evo jutros odem na sajt SK i vidim da stvarno piše Montenegro - England.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 25 Mar 2019, 09:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Po najavama iz Telemacha,od danas kanali RTS-a lete iz ponude
https://telemach.ba/a33705/podrska/vije ... ova-S.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 25 Mar 2019, 11:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Eto ,napisao sam prije par dana . Sad nisam u mogućnosti da provjerim na totalu ali procitacu ovdje. Budući mi otac jako puno gleda te kanale sad sam u problemima . Nisam ovu zimu odjavio total kad sam mogao zbog poskupljenja a sad ću morati nešto drugo uzimati . Ili elta ili mtel ( s tim da sam oko 1,3 kilometra od centrale pa nemam mogućnost za velike brzine , a kod nas još ne omogućuju vdsl vectoring kao što ima u Hrvatskoj . Mogao bih možda probati msat .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 25 Mar 2019, 11:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2014, 11:18
Postovi: 507
Е, сада ће корисници видјети и слушати, ако већ нису до сада, објективно новинарство. И НАЈБОЉИ програм... Само објективно! Ни по баби ни по стричевима. Само поштено. Када смо код тога већ, можда неко има те информације, колико је господин Шолак платио РТС-у, и не само РТС-у, за ових 14-15 година битисања тих канала на Тоталу? Или је можда све било другарски, кад већ мора плаћати тим странцима, рецимо Дискаверију, зар мора и РТС-у?!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9048 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254 ... 453  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs