banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 13 Maj 2024, 06:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9067 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359 ... 454  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Jan 2021, 16:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6030
A na osnovu čega korisnik sklapa ugovorni odnos sa operaterom?
Na osnovu cijene paketa,programske šeme i tehničkog kvaliteta usluge.
Meni u ugovoru ne piše ni cijena već samo naziv paketa.
Po logici da nisu prekršili ugovor jer u ugovoru ne piše lista kanala onda slobodno mogu mjenjati i cijenu?

Postoji zakon o obaveznim odnosima gdje se obje strane tretiraju ravnopravno.
Kao što korisnik ima obavezu da plaća cijenu paketa naznačenom na sajtu tako i operater ima obavezu da korisniku isporuči dogovorenu uslugu sa ponudom koja je bila naznačena na sajtu u trenutku potpisa ugovora ili aneksa.
Naravmo da operater ima pravo izmjene programske šeme jer je dodavanje novog kanala takođe izmjena.
Neke kanale moraju izbaciti zbog prestanka rada tv,prestanka emitovanja na satelitu,traženje nerealno veće naknade od strane emitera.
Ali onda operater treba ponuditi adekvatnu zamjenu.
Kod izbacivanja paketa sportskih kanala ne postoji adekvatna zamjena tako da operater mora na drugi način kompenzovati slabiju uslugu ili ponuditi raskid ugovora.

Ja sam se s njima dogovotio oko smanjenja računa a kad istekne ugovorna obaveza vidjeću šta dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Jan 2021, 18:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1242
_зока je napisao:
Nigdje u ugovoru nije naveden spisak kanala, možete lagano da im se sagnete kao i mi mtel-u.

A na osnovu čega onda ovo drže ovdje?

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Jan 2021, 18:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39436
Lokacija: Месечева икра
Šta pokazuje ovo? Da nije ažuriran sajt?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Jan 2021, 19:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6030
pejas je napisao:
_зока je napisao:
Nigdje u ugovoru nije naveden spisak kanala, možete lagano da im se sagnete kao i mi mtel-u.

A na osnovu čega onda ovo drže ovdje?

Slika
Dokaz da su ti Arene bile u paketu :-D

Kako Arene a i ostali kanali nisu stajali u ugovoru pa mogu raditi šta hoće sa kanalima kako neki napisaše,onda možemo i ne plaćati račune jer nigdje u ugovoru ne piše koliko košta paket :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Jan 2021, 19:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17170
Lokacija: Q5HW+6W
De pročitaj tekst ugovora (konkretno član 1 i 2) i šta piše na kraju druge stranice.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Jan 2021, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6030
Znam ja dobro šta piše u ugovoru .Kao što je cjenovnik (objavljen na sajtu) sastavni dio ugovora(nije napisana cijena u ugovoru) tako je i programska šema sastavni dio ugovora.
Na osnovu toga korisnik i sklapa ugovorni odnos sa operaterom.
Ja sam sarkastično napisao da ako se strogo držimo samo ugovora ne znamo ni koje kanale imamo u paketu niti koliko trebamo plaćati pretplatu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Jan 2021, 20:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1154
nigdje veze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Jan 2021, 21:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6030
Ovim korisnicima koji misle da je Telemach postupio po pravilima volio bi vidjeti kako bi reagovali da im u Extra paketu ostane samo 30 kanala (javni servisi,kanali UG i poneki Pink) i da dalje moraju plaćati 21,5 KM do kraja ugovorne obaveze i preko 20 mjeseci :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Jan 2021, 22:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1350
Ne pišu kanali u ugovoru? Ne piše ni cijena pa je moramo plaćati. Dobar pravnik bi ovo lako oborio i raskinuo ugovor ali naravno da niko normalan se neće s tim zamajavati s pravne strane već odjaviti kad istekne i adio. Uostalom znam dva čovjeka koji su prije par godina zbog određenih razloga (objektivnih ili ne) prestali plaćati Total i nikom ništa. Jednom stiglo nekakvo pismo, drugog zvali i na tome je stalo. A ostalo im je po godinu i više ugovora, koliko se sjećam. Ni njima se ne da ganjati oko toga, nisu ih teretili. To samo što ja znam a ko zna koliko je takvih. Ako neko baš hoće raskinuti ugovor može to i ako je dobar s nekim od montera. Ne znam kako je sad ali ranije su oni prebacivali ugovore na novog korisnika i riješe te ugovorne obaveze. Znači postoji milion načina, ovo je ljudi Balkan :D i realan svijet, ne treba se držati slijepog slova na papiru, makar i papiru ugovora. Obično to u realnom svijetu ide malo drugačije i podložno je dogovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Jan 2021, 23:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 693
Jel iko tražio, odnosno jesu li mu nudili HBO Premium na 24 mjeseca nakon izbacivanja Arena? Šta se realno može izvući nakon ovog haosa, da znam kad me budu zvali idući put? :D Meni je već istekao ugovor, ali svejedno sam im se žalio na chatu i brzo su me nazvali. Međutim, nisu ponudili ništa više u odnosu na prethodni put, prije 2-3 mjeseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Jan 2021, 23:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1350
Sad kad sam ih je RAK podržao neće nuditi ništa :D

Šta su ti nudili prošli put?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Jan 2021, 00:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 693
Ne moraju, ali zato ću preći na m:sat kad mi pukne film. :D Štaviše, ne bih se uopšte ni dvoumio da Total nema bolju ponudu mimo sportskih kanala (RTL, Nova HR i više HD kanala).

Standardno, Cinestar, Pink i BN na dvije godine, i ovaj put Club X na šest mjeseci. Odgovorio sam im da nikako nisam zadovoljan ponuđenim, i da u najmanju ruku očekujem HBO Premium na 24 mjeseca, rekoše da će me zvati ponovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Jan 2021, 00:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1154
e jbg ti bi nesto sto kosta 12 KM kao kompenzaciju za nesto sto je duplo jeftinije...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Jan 2021, 08:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Ne znam čemu čuđenje, pa RAK nikada nije bio na strani korisnika. Da jeste, ne bi imali divljanje operatera na tržištu, rat oko autorskih prava, zamračivanje svega i svačega bez ikakvog smisla, izbacivanje zemaljskih kanala sa nacionalnom koncesijom iz osnovne ponude, naplaćivanje cijene kanala u zoni zemaljske vidljivosti, poskupljenje ponude kroz prepakivanje ponude, analogno emitovanje u 21 vijeku...
Total/Telemach kao i svi samo koristi - nepostojanje države. I trpa novac u svoju vreću. Može im se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Jan 2021, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3642
Ne daju HBO. Meni ponudili Pink pakete i smanjenje pretplate za neke 3 KM, prihvatio sam jer to stari svakako gleda i plaća, a meni ostaje EON.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Jan 2021, 11:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6030
Pink nude svima za obnovu ugovora a mislim da prilikom obnove nude i 15% sniženja prvu godinu ko je uporan.

Meni su snizili pretplatu 2,5 KM do 16.1.2022 kada mi ističe ugovorna obaveza.

Da li ću nastaviti koristiti Total i poslije ovisi o više stvari.

Koliko god da su se ovi iz Telemacha loše ponijeli u vezi Arena ,ovi iz Mtela su još gori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Jan 2021, 12:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Isto smeće. Nema puno razlika. Korisnike niko ništa ne pita. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Jan 2021, 17:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1350
Zvali su me, ponudili drugi box gratis do kraja ugovora odnosno godinu dana, pošto imam 2 uređaja. Prihvatio sam i to je to. Kako sam i do sada imao gratis drugi box gratis kao posljedicu ranije žalbe, odradiću cijeli ugovor plaćajući samo jedan resiver. Kad mi istekne ugovor vidjećemo kakvo će stanje biti i tad ću vidjeti ostajem li s Totalom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Jan 2021, 19:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1678
Lokacija: banja luka
Danchi je napisao:
Zvali su me, ponudili drugi box gratis do kraja ugovora odnosno godinu dana, pošto imam 2 uređaja. Prihvatio sam i to je to. Kako sam i do sada imao gratis drugi box gratis kao posljedicu ranije žalbe, odradiću cijeli ugovor plaćajući samo jedan resiver. Kad mi istekne ugovor vidjećemo kakvo će stanje biti i tad ću vidjeti ostajem li s Totalom.


I posteno i korektno od Total TV-a !

Ja sam vec pisao na nekoj temi,ja poslao dopis mtelu zbog SK, dobio dobpis kao "Moze nam se,razligu mali...".

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 30 Jan 2021, 19:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10262
Danchi je napisao:
Zvali su me, ponudili drugi box gratis do kraja ugovora odnosno godinu dana, pošto imam 2 uređaja. Prihvatio sam i to je to. Kako sam i do sada imao gratis drugi box gratis kao posljedicu ranije žalbe, odradiću cijeli ugovor plaćajući samo jedan resiver. Kad mi istekne ugovor vidjećemo kakvo će stanje biti i tad ću vidjeti ostajem li s Totalom.


Jesi li siguran da nisi produzio ugovor?!
Koliko si placao do sada?! 11KM tih 50%
?

Meni su danas ponudili 15% popusta pod uslovom da pristanem na novi anex od dvije godine! Sada sam na pola ugovora i od sledeceg mjeseca trebam da placam punu pretplatu (oko 21 km) tako da sam se zahvalio na ponudi. Ispalo bi da treba da placam 18km naredne dvije godine sto mi je neprihvatljivo za dva uredjaja.
Izgleda da zavisis od toga kako na koga naletis, tako i nude!?
Zakljucak, za godinu dana lagano razduzujem opremu(pod uslovom da se arene ne vrate)! Manje ce me kostati da ubacim jos jedan stb od mtela nego ovo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9067 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359 ... 454  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs