banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 05:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1325 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Mar 2019, 10:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Lik jeste ispao debil sa tim neukusnim komentarom, svidjelo se to nekome ili ne.
Nije za njega ovaj format, snalazi se loše kao ona voditeljka u Totalnom obrtu.


Poslednji put menjao Daky dana 26 Mar 2019, 10:20, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2019, 10:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Samo je rekao istinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2019, 10:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
U pravu si, sam je kriv što živi u Srbiji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2019, 10:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Srda Vučićevac


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2019, 17:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
I meni je memedovic odlican. Ne znam cemu toliko povike na njega. A Tarika nikad nisam volio. Previse je prepotentan. I jednako mi je antipatican, kao onaj semso iz klinike sto izlazi iz frizidera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2019, 18:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
UG: RTS da prestane da obmanjuje građane zašto ne prenose utakmice kvalifikacija http://rs.n1info.com/Vesti/a471441/UG-R ... -2020.html
Nastavlja se prepucavanje RTS-a i UG oko prava na UEFA kvalifikacije.
Iz RTS optuzuju da im UG i nije ponudila prava i da ce ih tuziti UEFA dok naravno druga prica iz UG.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2019, 17:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
babic je napisao:
I meni je memedovic odlican. Ne znam cemu toliko povike na njega. A Tarika nikad nisam volio. Previse je prepotentan. I jednako mi je antipatican, kao onaj semso iz klinike sto izlazi iz frizidera.

Mogli su ovi sa RTS-a malo vrednije nagrade dati u kvizu.
Za tacan odgovor u brzoj igri nagrada 10 000 rsd sto je oko 85 € a na HRT-u je 3500 kn ili 900 € a kviz ide 4 dana u sedmici za razliku od RTS.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2019, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
I pitanja su laganija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2019, 20:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Mar 2018, 17:47
Postovi: 228
3500 kuna je otprilike 900 KM (tacnije 920-930 KM) ilitiga 450 eura. Kakvih 900 eura.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2019, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Moja greska,u pravu si.
Opet je pet puta veca nagrada za tacan odgovor na HRT-u,ovi na RTS bas stipse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2019, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Nisu stipse nego budžet RTS-a se ne može porediti sa HRT-om


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2019, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Jest duplo manji budzet a nije bas 5-6 puta.
Budzet HRT 180M a RTS 90M
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2019, 10:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
konacno se neko potrudio da objasni u detalje sta se desilo.

Citiraj:
Први пут у историји наше телевизије, РТС не преноси квалификационе утакмице за Европско првенство у фудбалу. Уредник Спортске редакције РТС-а Зоран Марковић каже да је проблем настао када је Уефа одлучила да направи нови систем такмичења за који је расписан тендер. Ми смо понудили много више новца него што смо до сада нудили, када смо имали право на пренос, али смо добили обавештење да је најбољу понуду дала Јунајтед медија, рекао је Марковић. Истиче да је обавеза била да Јунајтед медија то ексклузивно право понуди телевизији са националном фреквенцијом, али да никаквих преговора са РТС-ом није било.

Зоран Марковић је објаснио да је проблем настао када је Уефа одлучила да 2017. године направи нови систем такмичења.

Разговор Иване Чкоњевић са Зораном Марковићем
"До сада се није десило да РТС нема права на преносе Европског и Светског првенства у фудбалу, као највеће, најзначајније, најплаћеније споредне ствари на свету када је фудбал у питању", рекао је Марковић.

Објаснио је да је до сада права преноса РТС куповао преко Евровизије.

"За свако, а говоримо о Европском првенству, не о квалификацијама, РТС је, као и све остале државе чланице, Евровизији давао квоте које нису мале, већ су милионске. А онда је Евровизија излазила према Уефи и куповала права за све јавне сервисе у Европи. Сада се то први пут мења, Евровизија није успела да купи права од Уефе, оног тренутка када је промењен систем такмичења", рекао је Марковић.

Прецизирао је да се то односи на Европска првенства, а да су све квалификације у претходном периоду биле власништво Фудбалског савеза.

Тако је РТС права за пренос утакмица квалификација које се играју у Србији куповао од Фудбалског савеза Србије, док је од страних агенција куповао права за утакмице које се играју у иностранству.

"Уефа је одлучила да направи нови систем такмичења, да не продаје само Европско првенство, него је установила нови систем – то је Лига нација, што су некада биле пријатељске утакмице. Понудила је пакет Лига нација, квалификација које нису више под власништвом фудбалских савеза, Европско првенство и Квалификације за Светско првенство", рекао је Марковић.

Тендер преко нове агенције

Уефа је то, како каже, продала новој агенцији која се појавила на тендеру ЦА-11, која је расписала свој тендер.

"Сваки јавни сервис, који је некада наступао заједнички преко Евровизије, морао је да се пријави самостално. Свесни да је ово пакет не само за Европско првенство него и за квалификације, Лигу нација и квалификације за Светско првенство, а подсетићу да је РТС власник права на Светско првенство у Катару 2022. године – РТС је дао своју понуду. Руководство куће одлучило је да повећа много цену у односу на само Европско и Светско првенство, које смо понудили до сада... Дакле, ми смо понудили много више новца него што смо раније нудили када смо имали те догађаје. Јунајтед група је расписала тендер, ми смо дали много већу понуду, и само смо добили обавештење да је најбољу понуду дала Јунајтед медија, која је купила ексклузивна права за целу територију бивше Југославије", рекао је Марковић.

Навео је да није питање да ли су они као регионални провајдер били у бољој позицији, већ то што су они могли да купе само права за која су регистровани као кабловски оператери.

Међутим, указао је на то да су купљена ексклузивна права, која подразумевају да се садржај види на целој територији.

"Закон о електронским медијима препоручује који су то догађаји од националног интереса – то су Олимпијске игре, Светска и Европска првенства у кошарци, то је Лига шампиона где наступају наши клубови, то је и фудбал, квалификационе утакмице и само Европско првенство, ако се наша репрезентација пласира", каже Марковић.

Истиче да су били дужни да пренос понуде телевизији са националном фреквенцијом.

"Оног тренутка када су постали екскузивни власници, они добијају уговор да могу под лиценцом дати некој телевизији. Из разлога што ће тај неко моћи да догађај пласира на целој територији Србије", истиче уредник Спортске редакције.

Гледаоци оштећени

Према званичним подацима, у понедељак је утакмицу за квалификације за Европско првенство на Спорт клубу Србија – Португалија пратило 515.000 људи, рејтинг је био 4,1, а шер 9,1.

С друге стране, шер утакмица које је РТС преносио био је више од 50 одсто, а рејтинг више од два милиона.

"Тада је Уефа тражила од сваког јавног сервиса да им презентира каква је гледаност, чак су толико далеко ишли и питали на ком каналу ће бити емитоване утакмице са првенстава", рекао је Марковић.

На питање шта РТС може да уради поводом незадовољства гледалаца, одговор је – писмо РЕМ-у.

"Као што смо и упутили писмо, да РЕМ разматра како је могуће да један такав догађај као што је квалификација утакмица не буде на некој телевизији са националном фреквенцијом", рекао је Марковић.

Уредник Спортске редакције истиче да је РТС увек расположен да преговара о томе шта може и за коју цену може да купи ту лиценцу, али да нису тачне тврдње Јунајтед групе да је имала дугорочне преговоре са РТС-ом.

"Ми бисмо знали о чему се разговарало, не постоји писани докази. Спортски програм би био упознат са детаљима о томе о чему се преговарало, јер је потребно припремити се за све то и урадити професионално како РТС и ради тако велике догађаје", рекао је Марковић.

Међутим, напоменуо је да су цене права много веће него што РТС реално може да одговори.

"РТС се труди, власник је и Светског првенства у кошарци које ће бити у Кини, сада ћемо радити и Европско првенство у кошарци, у којем ће завршница бити у нашој земљи – играће се у Београду, Зрењанину и Нишу. Ми смо власници Олимпијских игара, то су све догађаји од националног интереса и треба да их виде сви грађани Србије", поручио је Марковић.

Како РТС незванично сазнаје, Савет РЕМ-а ће на једној од наредних седница усвојити Правилник о томе да ће за спортске догађаје од националног значаја право прече куповине имати телевизије са националном фреквенцијом, пре свега Јавни сервис.


http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... kmica.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2019, 11:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Ništa bolje objašnjenje od United Grupe. Svako okreće na svoju stranu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2019, 11:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
EP ce najvjerovatnije biti na RTS-u,zato sto UG nema kanal sa nacionalnom frekvencijom.Za ove kvalifikacije i za naredne gledaoci u Srbiji ce se morati snalaziti kako da prate nacionalnu selekciju u fudbalu,sto je zalosno ali tako je.
SBB se odnedavno moze pratiti van mreze,preko drugog internet provajdera putem EON boxa ili modula.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2019, 18:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1686
Daky je napisao:
Ništa bolje objašnjenje od United Grupe. Svako okreće na svoju stranu.


meni je tek sada jasno sta se u stvari desilo. A drago mi je ako je tacno da ce evropsko prvenstvo ipak biti na rts, ipak svi imaju rts i pa i kod nas ga svi mogu lako imati. Ja sam skoro uzeo polaris i miran sam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2019, 23:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Ма тим америчким окупаторима треба забранити рад и овде и у Србији и крај приче!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2019, 23:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
komunizam je davno prosao


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2019, 08:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Citiraj:
Како РТС незванично сазнаје, Савет РЕМ-а ће на једној од наредних седница усвојити Правилник о томе да ће за спортске догађаје од националног значаја право прече куповине имати телевизије са националном фреквенцијом, пре свега Јавни сервис.


Ovo je ključno, sve ostalo, ko je šta, kako, i koga zeznuo uopšte nije bitno. Važno je samo da ispaštaju gledaoci. Nastupi nacionalne reprezentacije, moraju biti na nacionalnoj zemaljskoj frekvenciji, koja se dodatno ne plaća. Ovako je, sve ovo - cirkus.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2019, 08:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6009
Pravo prece kupovine?
To znaci da RTS prvi kupuje od UEFA i posto ne moze platiti onda opet UG kupi prava.
UEFA je prodala prava za ove kvalifikacije,naredne za SP i Ligu nacije jedino sto ce RTS moci otkupiti EP.
Postavlja se pitanje kako je RTV SLO uspjela od SK otkupiti prava a RTS nije.
Mozda odgovor stoji u cinjenici da je budzet Tv Slovenija za 40 M € veci od RTS(a u Sloveniji zivi 2 puta manje stanovnika nego u Srbiji posto stanovnici Vojvodine pretplatu placaju RTV) a imaju 1000 radnika manje nego javni servis Srbije.
Jest da su plate u Srbiji duplo manje ali 800 rsd bi bila realna pretplata svejedno drzava placa oko 350 rsd.
Gradjani Srbije kukaju sto je pretplata sa 150 rsd skocila na 220 sto nije ni 2€ a Hrvati npr. placaju 80 kn(11€) ili 1,5% prosjecne plate.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1325 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs