banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1325 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 07 Apr 2020, 14:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
:lol: :lol:

https://youtu.be/vPC0TPMXhr8


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 08 Apr 2020, 23:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Гебелс ће устати из гроба, иЖљубити вучићија 33 пута и заједно ће дићи три РАШИРЕНА прста.
Кад неко дочека да сиђе са власти треба да га тужи и осуди за скрнављење културног националног и традиционалног наслеђа. Ако курвати могу тужити њихову ''легенду'' Јосипу Лисац е шта онда због овога урадити...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Apr 2020, 06:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Ovo neki trend, što više se debilizirati pjesmicama, šta reći za one spjevove narodske Vučiću kad mu nešto kao pjevaju i veličaju ga? Stvarno su cijene obraza u naroda pale na niske grane...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Apr 2020, 08:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
https://youtu.be/QuT-VsAl2w8

Zamijenite to ime sa ...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Apr 2020, 19:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
U subotu u 21h - Davitelj protiv davitelja, restaurirana HD verzija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Apr 2020, 23:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Iskren da budem, sve više mi se dopada ona mala Vlahovićka u Tri boje zvuka. Kao da je sportski komentator. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 20 Apr 2020, 09:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Juče Vuk sanotnjak, danas Vlak u snijegu. Ma bravo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 22 Apr 2020, 09:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Večeras TV premijera Dnevnika Diane Budisavljević!

Citiraj:
U srijedu, 22. aprila - na dan proboja posljednjih preživjelih logoraša iz ustaškog logora Jasenovac – Hrvatska radiotelevizija te Radiotelevizija Srbije emituju ‘Dnevnik Diane Budisavljević’. Riječ je o dugometražnom igrano-dokumentarnom filmu redateljice Dane Budisavljević, koji je doživio veliki uspjeh na festivalima i u kinima. Osvojio je niz nagrada od Jerusalem Jewish Film Festivala do nagrade festivala u njemačkom Cottbusu, a na Pulskom filmskom festivalu osvojio je šest priznanja.

Film donosi istinitu priču o Diani Budisavljević, državljanki austrijskog porijekla - udatoj za ljekara pravoslavne vjere iz Zagreba. U jesen 1941. saznaje da se Jevrejke i Srpkinje s djecom odvode u logore gdje umiru od gladi i bolesti. Jevrejska opština šalje pomoć Jevrejkama, ali za Srpkinje se niko ne brine. Koristeći svoje austrijsko porijeklo, Diana apeluje na vlast, crkvu i Crveni krst da spase bar djecu. Niko od njih ne želi preuzeti odgovornost. Diana Budisavljević potom s nekolicinom prijatelja u svom stanu prikuplja pomoć i organizuje akciju kojom će do kraja rata od sigurne smrti biti spašeno više od deset hiljada srpske djece. Među njima su i Živko, Milorad, Zorka i Nada koji se gotovo 80 godina kasnije vraćaju u logore svog djetinjstva. HRT emituje film na Prvom programu u 20:05 sati, dok će ga gledaoci RTS-a moći vidjeti u 21 sat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Apr 2020, 09:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Sjećanje na nedužne!

Citiraj:

Сећање на недужне – 21. година од НАТО бомбардовања РТС-а

Пре двадесет једну годину, у ноћи између 22. и 23. априла НАТО је бомбардовао зграду РТС-а и убио 16 наших колега. Назив овогодишње комеморације, која је одржана симболично у два сата и шест минута, је "Сећање на недужне". У име породицастрадалих радника РТС-а, говорио је Мирослав Медић.

Први пут у историји ратовања погођена је једна медијска кућа која је претходно проглашена за легитимни војни циљ. Зграда РТС-а бомбардована је током емитовања вести, у два сата и шест минута, иза поноћи 23. априла 1999. године.

Сећање на недужне – 21. година од НАТО бомбардовања РТС-а

У име породица жртава, Мирослав Медић, брат страдалог Синише Медића, рекао је да је 16 радника РТС-а "на свиреп начин мучки убијено на својим радним местима без права да се заштите и да се склоне на сигурно бар у време ваздушне опасности".

"Убијени су од стране НАТО земаља које су зграду РТС-а прогласили за легитиман војни циљ супротно свим до тада познатим правилима и обичајима ратовања, иако су знали да се у њој налазе само цивили који су обављали свој посао", рекао је Медић.

Мирослав Медић је, такође, рекао и да су "тог јутра, злочиначки авиони без јасног упозорења и без гриже савести са безбедне удаљености на радним местима убили 16 људи".

"Први пут у историји ратовања бомбардована је једна медијска кућа иако се знало да у њој сваке ноћи ради између 150 и 160 људи. Убили су једну шминкерку, једну видео-миксерку, техничаре мастера, техничаре у размени, електричара, људе из обезбеђења, прецизног механичара, камермана, монтера опреме, дизајнера опреме и режисера", рекао је Медић.

"Зашто? Шта су им ти људи урадили? Кога су угрожавали? Коме су били претња? То су били обични људи који су само професионално обављали свој свакодневни посао", рекао је брат погинулог Синише Медића.

"Зашто нико од челника 19 НАТО земаља које су извршиле агресију на нашу земљу без одобрења Савета безбедности УН није одговарао за тај злочин? Зашто нико од државних власти тада није предузео ништа да се спречи ова трагедија? Зашто нико у Савезном министарству одбране није реаговао на непоступање тадашњег генералног директора Драгољуба Милановића по наредби Савезне владе под бројем 37 по којој је био обавезан да измести људе и технику на резервно место рада у случају ратног стања?", упитао је Мирослав Медић.

"Зашто они који су то морали и чија је то обавеза била ништа нису учинили да се људи заштите иако је било најава да је телевизија могућа мета? Да ли је нечији интерес био да буде још више мртвих? Зашто готово нико није помогао породицама да се прибаве докази и расветле све околности које су претходиле овом злочину?", запитао се Медић.

"Двадесет једну годину овде испред споменика 'Зашто' тражимо одговоре на ова иста питања. Тражимо истину. Жртве и овај споменик су опомена да се овакав злочин више никада не понови и не заборави због будућих генерација", рекао је Мирослав Медић.

Страдале су наше колеге које су тада биле на свом радном месту.

У нападу су погинули: Јелица Мунитлак, шминкер, Ксенија Банковић, видео-миксер, Дарко Стоименовски, техничар у размени, Небојша Стојановић, техничар у мастеру, Драгорад Драгојевић, радник обезбеђења, Драган Тасић, електричар, Александар Делетић, камерман, Славиша Стевановић, техничар, Синиша Медић, дизајнер програма, Иван Стукало, техничар, Дејан Марковић, радник обезбеђења, Милан Јоксимовић, радник обезбеђења, Бранислав Јовановић, техничар у мастеру, Слободан Јонтић, монтер, Милован Јанковић, прецизни механичар, и Томислав Митровић, режисер програма.

Због пандемије коронавируса, а у складу са правилима која су на снази у нашој земљи, РТС и породице страдалих ове године нису у могућности да организују комеморативне догађаје којима се сваког 23. априла подсећамо на ову велику трагедију.

У 14.06 Радио-телевизија Србије неће организовати окупљање овим поводом, како је претходних година било уобичајено, а представници породица и грађани током дана моћи ће да упале свеће испред споменика, поштујући при томе све прописане мере Владе Србије када је реч о удаљености и задржавању више особа на једном месту.


https://www.rts.rs/page/stories/ci/stor ... odina.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Apr 2020, 09:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
drug je napisao:
Večeras TV premijera Dnevnika Diane Budisavljević!

Citiraj:
U srijedu, 22. aprila - na dan proboja posljednjih preživjelih logoraša iz ustaškog logora Jasenovac – Hrvatska radiotelevizija te Radiotelevizija Srbije emituju ‘Dnevnik Diane Budisavljević’. Riječ je o dugometražnom igrano-dokumentarnom filmu redateljice Dane Budisavljević, koji je doživio veliki uspjeh na festivalima i u kinima. Osvojio je niz nagrada od Jerusalem Jewish Film Festivala do nagrade festivala u njemačkom Cottbusu, a na Pulskom filmskom festivalu osvojio je šest priznanja.

Film donosi istinitu priču o Diani Budisavljević, državljanki austrijskog porijekla - udatoj za ljekara pravoslavne vjere iz Zagreba. U jesen 1941. saznaje da se Jevrejke i Srpkinje s djecom odvode u logore gdje umiru od gladi i bolesti. Jevrejska opština šalje pomoć Jevrejkama, ali za Srpkinje se niko ne brine. Koristeći svoje austrijsko porijeklo, Diana apeluje na vlast, crkvu i Crveni krst da spase bar djecu. Niko od njih ne želi preuzeti odgovornost. Diana Budisavljević potom s nekolicinom prijatelja u svom stanu prikuplja pomoć i organizuje akciju kojom će do kraja rata od sigurne smrti biti spašeno više od deset hiljada srpske djece. Među njima su i Živko, Milorad, Zorka i Nada koji se gotovo 80 godina kasnije vraćaju u logore svog djetinjstva. HRT emituje film na Prvom programu u 20:05 sati, dok će ga gledaoci RTS-a moći vidjeti u 21 sat.


Da li si gledao i kako ti se dopao dokumentarac?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Apr 2020, 15:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Potresno. Tužno. Mučno. I opet potresno. Oči su mi bile pune suza, a knedla u grlu. Dugo. Dugo. Dani Budisavljević spomenik za života. Tako je dobro urađeno.

Čekaj, ono si ti, čini mi se, iz Gradiške, da nije neko tvoj bio u logoru Gradiška?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Apr 2020, 16:54 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2020, 17:25
Postovi: 93
Ovaj film kao i mnoge serije ovih dana se ne mogu gledati,mislim na nas korisnike Mtel-a:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Apr 2020, 21:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ne znam šta se to toliko radikalno događa na mtel-u, ali ako te tješi, ni na kablovskoj nije išao Dnevnik Diane Budisavljević na RTS-u. Samo na HTV, pa je to izazvalo gomilu negativnih reakcija na društvenim mrežama, a u raspravu se sa upetljali čak i uposlenici RAK-a, pišući gluposti, kao po običaju.

Ja sam film pogledao na Viet-u. Slika je na RTS-u odlična. HD. Inače, ukoliko imaš iole dobar net, da se ne bi nervirao oko zatamnjivanja, uzmi neku od IPTV aplikacija. Ili usluge nekog od operatera iz Srbije. Naravno, moraš imati nekog od rodbine u Srbiji. I to je sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Apr 2020, 10:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
drug je napisao:
Potresno. Tužno. Mučno. I opet potresno. Oči su mi bile pune suza, a knedla u grlu. Dugo. Dugo. Dani Budisavljević spomenik za života. Tako je dobro urađeno.

Čekaj, ono si ti, čini mi se, iz Gradiške, da nije neko tvoj bio u logoru Gradiška?


Da, iz Gradiške sam, srećom niko nije bio u logoru. Pradjed mi je bio u Njemačkoj u radnom logoru i vratio se nakon par godina i poživio jako dugo, ja već bio veliki kad je umro.
Mama je pratila i čuo sam se s njom, slaže se da je odličan i potresan dokumentarac.

Nije mi jasno koji genijalci su odlučili da zatamne RTS i zašto, a HRT ne? Pa ako niko iz BiH ne daje taj film, logično bi bilo da ostave sve otključano. Baka htjela gledati na RTS-u u 21h pa izvisila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Apr 2020, 14:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2009, 20:31
Postovi: 348
Lokacija: BL
https://www.nezavisne.com/kultura/film/Dnevnik-Diane-Budisavljevic-u-nedjelju-na-RTRS-u/595970


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Apr 2020, 14:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
points je napisao:

Da, iz Gradiške sam, srećom niko nije bio u logoru. Pradjed mi je bio u Njemačkoj u radnom logoru i vratio se nakon par godina i poživio jako dugo, ja već bio veliki kad je umro.
Mama je pratila i čuo sam se s njom, slaže se da je odličan i potresan dokumentarac.

Nije mi jasno koji genijalci su odlučili da zatamne RTS i zašto, a HRT ne? Pa ako niko iz BiH ne daje taj film, logično bi bilo da ostave sve otključano. Baka htjela gledati na RTS-u u 21h pa izvisila.


Vidio sam i po društvenim mrežama da je izbio opšti rat u vezi zamračenja Dnevnika Diane Budisavljević. Film je naime od produkcije Hulahop, kao i prava na emitovanje otkupio - HRT. RTS je kupio od HRT-a, pa je isti, prema navodima uposlenih u RAK-u, obavijestio operatere da nema prava prikazivanja na teritoriji BiH, to isto nije uradio HRT, tako da je to prošlo tako. Ni operateri, ni RAK nisu obavijestili gledaoce o ovakvom ishodu. I eto drame. To sa zamračivanjem svega i svačega je odavno na našim prostorima - cirkus. Ali to je sada manje važno, film će biti prikazan i na RTRS-u jer je prava na emitovanje ovog filma na teritoriji BiH otkupio RTRS. Znači nedjelja u 21.05. ako već nisi pogledao. I da, meni je djed bio u koncentracionom logoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Apr 2020, 14:52 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ja sam čitao neke reakcije na film sa naše strane. Navodno diskretno pere Hrvate od zločina u Jasenovcu. Eto nisu krivi oni nego zli ljudi.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Apr 2020, 15:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Treba film pogledati. Po meni film je stvarno odličan. To je samo jedna priča o tome šta se to zapravo dešavalo tih godina u tzv NDH. Sudeći po tome kakve su reakcije hrvatskih desničara po forumima i društvenim mrežama, shvatiš da, na žalost, ideje Maksa Luburića, Ante Pavelića i Andrije Artukovića još uvijek žive u glavama pojedinih ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Apr 2020, 19:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Bice film na RTRS-u u nedelju, a onako kako ga i lijevi u Hrvatskoj predstavlju da je pranje jeste, ove desne sta vrijedi komentaristi.

Koga zanima da uporedi prevod dnevnik je na linku

https://core.ac.uk/download/pdf/14425336.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Apr 2020, 20:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
drug je napisao:
points je napisao:

Da, iz Gradiške sam, srećom niko nije bio u logoru. Pradjed mi je bio u Njemačkoj u radnom logoru i vratio se nakon par godina i poživio jako dugo, ja već bio veliki kad je umro.
Mama je pratila i čuo sam se s njom, slaže se da je odličan i potresan dokumentarac.

Nije mi jasno koji genijalci su odlučili da zatamne RTS i zašto, a HRT ne? Pa ako niko iz BiH ne daje taj film, logično bi bilo da ostave sve otključano. Baka htjela gledati na RTS-u u 21h pa izvisila.


Vidio sam i po društvenim mrežama da je izbio opšti rat u vezi zamračenja Dnevnika Diane Budisavljević. Film je naime od produkcije Hulahop, kao i prava na emitovanje otkupio - HRT. RTS je kupio od HRT-a, pa je isti, prema navodima uposlenih u RAK-u, obavijestio operatere da nema prava prikazivanja na teritoriji BiH, to isto nije uradio HRT, tako da je to prošlo tako. Ni operateri, ni RAK nisu obavijestili gledaoce o ovakvom ishodu. I eto drame. To sa zamračivanjem svega i svačega je odavno na našim prostorima - cirkus. Ali to je sada manje važno, film će biti prikazan i na RTRS-u jer je prava na emitovanje ovog filma na teritoriji BiH otkupio RTRS. Znači nedjelja u 21.05. ako već nisi pogledao. I da, meni je djed bio u koncentracionom logoru.


OK, ali pogledaj mi lokaciju, nemam RTRS. A odavde se ne usuđujem ništa skidati ilegalno :) Javiću baki da barem ona pogleda, hvala.
Nema veze, možda pogledam nekad.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1325 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs