banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 09 Maj 2024, 19:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 31 Jul 2023, 15:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1702
zna li se hoce li biti kosarka na rts, imam muku sa sk, nekad mi koci, trza i zapinje sport klub na ovoj listi nekad ne, nikad ne znas, ko ni ova oluja, a opet rts radi savrseno, tako da bi mi to bila vazna informacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 31 Jul 2023, 16:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1946
Lokacija: Prijedor
Najvjerovatnije da hoće.

Danas u emisiji Oko na RTS 1 ponovo gost Mile Dodik.Vidjećemo da li je Mile spremio "osvetu" za Papića za ciganiju. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 02 Avg 2023, 14:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1946
Lokacija: Prijedor
https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1813149 ... -Klub.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 02 Avg 2023, 18:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Loše. Skroz loše. Šarenac je institucija. Ja se ipak još uvijek nadam da će United grupa prodati RTS-u bar prava na mečeve reprezentacije Srbije. Kao utješnu verziju. I ovo mi se dijelom dopada, što je rekao Marković.

Citiraj:


Da li će Radio televizija Srbije (RTS) prenositi Svetsko prvenstvo u košarci? Pokušavaju da dobiju TV prava, u suprotnom će biti samo na Sport Klubu.

IZVOR: MN PRESS

Svetsko prvenstvo u košarci održava se na Filipinima, Japanu i u Indoneziji od 25. avgusta do 10. septembra, a navijači u Srbiji jedva čekaju da na terenu vide izabranike selektora Svetislava Pešića. Dobro je poznato da je imao problema oko sastava jer je otkazao veliki broj košarkaša, međutim ko god bude zaigrao u Manili - nacija će biti uz njega i pažljivo će pratiti sve utakmice na Mundobasketu na drugom kraju sveta.

Ono što sve zanima je gde ćemo gledati televizijske prenose košarkaške reprezentacije Srbije? Kako sada stvari stoje, neće moći cela Srbija da ih gleda pošto Radio televizija Srbije (RTS) i dalje nema pravo prenosa Mundobasketa 2023. Ako se stvari do početka turnira ne promene, ekskluzivna prava na TV prenose imaće samo Sport Klub.

Objašnjavajući da je RTS obezbedio prenose rvača, veslača i odbojkašica, odgovorni urednik sportskog programa Javnog servisa Zoran Marković je govorio i o Mundobasketu: "Problematično je Svetsko prvenstvo u košarci koje kreće krajem septembra. RTS prvi put u istoriji nema prava za to Svetsko prvenstvo jer je to FIBA dala jednoj multinacionalnoj kompaniji i ta ekskluzivna prava kupila je United grupa, odnosno Sport Klub. Mi pokušavamo da dođemo do nacionalnih prava da svi u Srbiji mogu da gledaju košarku kao jedan od naših najpopularnijih sportova.



Za sve što se dešava godinama unazad kriva je država što nije donijela na nivou REM-a obavrezno pravilo, da nacionalna reprezentacija na EP, SP i OI mora biti vidljiva na kanalu sa nacionalnom zemaljskom koncesijom. Tako bi cijela Srbija vidjela. Meni je generalno svejedno, ali bih volio gledati na RTS zbog Šarenca. On je institucija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 02 Avg 2023, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6029
Tko bi se pobrinuo da se ispuni to pravilo?

Šta ako javni servis nema novca da sve to kupi?
Ako komercijalne tv ne žele dati velike sume?
A nemaju ni komentatore.

Ono što REM može učiniti da vlasmici ekskluzivnih prava ne traže nerealno visoku cijenu za prava nekog takmičenja.
Naravno mora se uzeti u obzir koliko su ista plaćena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 02 Avg 2023, 19:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1946
Lokacija: Prijedor
United Grupa vjerovatno ima u planu da utakmice Srbije prenose na Novoj S.Tako da sumnjam da će ustupiti prava prenosa RTS-u.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 02 Avg 2023, 19:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6029
U čemu je razlika? Nova S se vidi koliko i SK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 02 Avg 2023, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1946
Lokacija: Prijedor
Razlika je u tome što će prenos biti na Novoj S,a ne na SK.Kao što su fudbalsku reprezentaciju prenosili na Novoj S,koja se kako kažeš vidjela isto koliko i SK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 02 Avg 2023, 20:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
boban1982 je napisao:
Tko bi se pobrinuo da se ispuni to pravilo?

Šta ako javni servis nema novca da sve to kupi?
Ako komercijalne tv ne žele dati velike sume?
A nemaju ni komentatore.

Ono što REM može učiniti da vlasmici ekskluzivnih prava ne traže nerealno visoku cijenu za prava nekog takmičenja.
Naravno mora se uzeti u obzir koliko su ista plaćena.



Boban kao po običaju postavi pitanja i sam daje odgovore na njih. Uglavnom, rekao si suštinu. ;)

Odgovor na sva pitanja trebao bi dati REM, jer oni postavljaju pravila igre. Da su puno toga do sada uradili lošeg, dokaz je i rat operatera čiji je "rezultat" činjenica da se mečevi nacionalne reprezentacije ne mogu vidjeti u cijeloj zemlji, a bilo bi dobro da mogu.

Nova S naravno nije rješenje jer taj kanal ne emituje zemaljski. Da li bi trebao emitovati zenaljski, da je pravde i prava, trebao bi, ali to ipak nije slučaj.

Kao što rekoh, navijam da se ipak sve ispetlja, ponajprije, zbog sebe, jer kao što volim gledati Raleta Simića na atletici i Stepića na vaterpolu tako obožavam Šarenog na košarci. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 11 Avg 2023, 17:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6029
Mundobasket
Prenosi utakmica Srbije i završnica od polufinala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 11 Avg 2023, 22:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Imaš pivo za ovu informaciju. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 14 Avg 2023, 21:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Osim potvrde da će RTS prenositi sve mečeve reprezentacije Srbije na Mundobasketu, evo i najave da će na RTS-u ići i prenos pripremne utakmice protiv Portorika.

Citiraj:
Pre nego što počne završnica najveće planetarne smotre, RTS je dobio pravo za televizijsko emitovanje pripremne utakmice sa Portorikom u Beogradskoj areni (16. avgust, 19.00). Ovaj susret izvorno će raditi televizija Arenasport.


https://www.mozzartsport.com/kosarka/ve ... isu/458794


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 15 Avg 2023, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1702
evropsko prvenstvo u odbojci na rts. zene. prva utakmica je na programu u petak u pet popodne. protiv ukrovermahta. haha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 17 Avg 2023, 17:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1702
evropsko prevnstvo u odbojci za muskarce na rts, od 28 avgusta, svjetsko prvenstvo u atletici od 19 avgusta samo na rts. sada upravo ide reklama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 20 Avg 2023, 17:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Stao je Zrenjanin. Igra Novi Sad diše cijela Srbija. Kraljice nad kraljicama. Ivana kraljice. Rale Simić na izdisaju.

A ko ne bi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 22 Avg 2023, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1702
ima li negdje video, koristim za gledanje rts listu pa nemam priliku da premotam. isao sam na yt ali nisam nasao snimak sa rts vec samo sa neke atlex tv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 22 Avg 2023, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1262
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ne znam za to... ja sam juče uživao slušajući Šarenca dok je prenosio Srbija Brazil.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 22 Avg 2023, 12:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1946
Lokacija: Prijedor
babic je napisao:
ima li negdje video, koristim za gledanje rts listu pa nemam priliku da premotam. isao sam na yt ali nisam nasao snimak sa rts vec samo sa neke atlex tv.


https://www.facebook.com/watch/?v=843138993994614


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 22 Avg 2023, 14:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1702
ajd u pm najezio sam se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Avg 2023, 15:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Imaš video i na zvaničnoj strani RTS.

Nego kakav karambol sutra. Najpraktičniji dokaz onoga o čemu sam pisao prije stranicu dvije, i koliko bi u ovakvim prilikama "pomogao" RTS Sport. Naime, na sva tri kanala su sutra sportski prenosi. Na prvom ide najprije prvo poluvrijeme utakmice Partizan - Nordsjeland, pa drugo poluvrijeme prebacuju na drugi, jer počinje meč EP u odbojci Srbija - Belgija, a prenos atletike sa SP u Budimpešti koji ide svih ovih dana, prebacuju na treći. Haos gužva.

A da ne pričam da je Mikec prije neki dan osvojio titulu vicešampiona svijeta u streljaštvu i da to niko nije ispratio. Gužva. Haos.
A na sve ovo dolaze SP u košarci, EP u odbojci za muškarce i SP u veslanju kojem je domaćin Beograd.

Edit: Danas je jubilej. 65 godina televizije u Srbiji.

https://rts.rs/vesti/drustvo/5259593/rt ... odina.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs