banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Maj 2024, 03:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 08 Jul 2023, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5861
boban1982 je napisao:
Kad je koristi mali broj ljudi.Istovremeno,kad je sportski prenos
Pa ne, radi uvijek bez ikakvih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 08 Jul 2023, 15:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1948
Lokacija: Prijedor
despot777 je napisao:
Imam jednog na poslu koji kod svakog posla redovno traži razloge zašto ne može, uvijek negativno, svaki ubogi put. Nikad ne traži način kako može....e tako i boban, čovjek zna da to ne bi radilo i ako sad sasvim korektno radi (čak i ovdje pomoću VPN-a), bez da ima i jedan konkretan dokaz kojim bi potkrijepio svoju tvrdnju...jedno ako ima uvid u resurse i kapacitete RTS planete i dokaz da se isti neće nadograditi ako bi se ukazala potreba...ali nije to spomenuo...


Možda njemu ovaj mobilni internet koji koristi na m:SAT radi lošije u prime time,pa misli da je problem u aplikaciji.Ja koristim isto RTS Planetu povremeno preko VPN i nikad nije bilo problema.Stabilno kao i EON.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 08 Jul 2023, 15:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6032
Koliko ljudi prati sportske prenose preko RTS Planete? Vrlo malo. U Srbiji nema ni potrebe jer sve od sporta ide na prva tri kanala koja su dostupna svima.
Što ne bi bio slučaj da sport ide na tematskom kanalu.

U inostranstvu sport na RTS Planeti je moguće gledati samo uz VPN jer i uz pretplatu se ne može gledati zbog autorskih prava.
A to je mali broj da bi se opteretila aplikacija.

E sad da ljudi i iz Srbije masovno prate sport preko tog servisa nastao bi haos.
Pa imate negativne recenzije ljudi na Google Play-u koji su htjeli tako gledati Srbija-Kamerun pa se javljala greška pri reprodukciji.

Iste probleme je imala Arena Cloud dok je bilo besplatno pa se nije moglo gledati premium sport zbog opterećenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 08 Jul 2023, 19:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Kao po pravilu odete u ...ne znam gdje sa raspravom. Uopšte nije bitno gdje bi se program emitovao. I kako. Ja sam samo napisao da je RTS-u, očito potreban sportski kanal. I to sasvim drugačiji od pay sportskih kanala. Znači, ne kao nešto što već možemo gledati, pa i na sva tri kanala RTS-a, već nešto poput RAI Sport ili ORF Sport ili TVP Sport. Ponavljam i zašto


drug je napisao:
Nedsotaje omladinskog sporta, evo ovih dana imamo nekoliko svjetskih i evropskih šampionata u mlađim uzrasnim kategorijama. Od odbojke do vaterpola. Igra Srbija. Sve je to moglo na taj kanal.

Znači nešto između SOS -a i Sportske televizije samo naprednije kud i kamo. Da se više pažnje na tom kanalu posveti dječjem sportu, omladinskom sportu, manje popularnim sportovima, u kojima učestvuju naši takmičari. Znači sve suprotno od onoga što sada možemo vidjeti na pay sportskim paketima pa dobrim dijelom i na RTS-u.


A to gdje i u kojoj platformi bi bio mi je manje bitno. Bitan mi je sadržaj, koji sada očito nedostaje. Vidno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 08 Jul 2023, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6032
Naravno da je bitno.
Za građane Srbije koji plaćaju pretplatu javnom servisu.
Bitniji su oni nego tvoje želje.

Zašto insistirati na nečemu što je za građane Srbije lošije rešenje.
Ovako tri kanala dovoljno da pokriju sav sport što prenosi.
Ne sećam se da nešto nisu prenosili jer nisu imali gdje.

Stoji to da se sportskim prenosima narušava ustaljena programska šema prvog kanala.
Ali to rade i kada su drugi i treći kanal na raspolaganju. Samo da bi prvi kanal bio najgledaniji.

Odavno su trebali jedan mux napraviti samo za RTS,da ga popune sa 1,2,3 i tematskim kanalima. Pa i RTS Sport.

I taj omladinski sport ima mjesta da se prikazuje na drugom kanalu.
Možda bi malo podigli gledanost do koje im je toliko stalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 08 Jul 2023, 20:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
boban1982 je napisao:
Naravno da je bitno.
Za građane Srbije koji plaćaju pretplatu javnom servisu.
Bitniji su oni nego tvoje želje.

Zašto insistirati na nečemu što je za građane Srbije lošije rešenje.
Ovako tri kanala dovoljno da pokriju sav sport što prenosi.
Ne sećam se da nešto nisu prenosili jer nisu imali gdje.


O itekako se dešavalo. A da te pitam, gdje je to zastupljeni omladinski sport? Gdje su to zastupljena Evropska i Svjetska prvenstva u kajaku i kanuu, veslanju, takmičenja u tekvondu, džudo, karate, streljaštvu, gdje imamo takmičenja u mačevanju, triatlonu, tekbolu, stonom tenisu, i generalno u nižim uzrasnim kategorijama u bilo čemu, osim u fudbalu ili možda košarci? Koliko puta se znalo desiti da nešto ne bude uopšte emitovano čak i od "gledanijih" sportova. Pa jesu li neki dan presjekli Lasla Đerea zbog dnevnika za osobe sa oštećenim sluhom na Trećem.

Ja govorim o nečemu što je očigledno, i to nisu samo moje želje, to se može pročitati gotovo uoči i nakon svakog ozbiljnijeg i većeg takmičenja na društvenim mrežama bilo kojeg od sportskih saveza u pomenutim sportovima, pa i portala koji ih prate u Srbiji. Razumijem da ti to ne pratiš, ali nemoj, molim te onda iznositi paušalne ocjene, o nečijim željama. Nema smisla.

Istina, RTS ima puno sporta i puno toga već prenosi, ali je posvećenost manje popularnim sportovima ravna nuli. Kao što sam već napisao, Srbiji, odnosno RTS-u vidno nedostaje kanal poput RAI Sport, ORF sport ili TVP Sport. Odnosno nešto što bi bilo nadogradnja SP TV i SOS. Našto modernije.

A to gdje bi se takav sadržaj možda emitovao, pa normalno da bi bilo bolje da je dostupniji što većem gledateljstvu, a ne kao što je sada slučaj da se takvi sadržaji kače po youtube kanalima, jer ih niko ne me emituje. Daj ispadnite više iz šablona potreba operatera, niste njihovi portparoli, pobogu. Ljudi smo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 08 Jul 2023, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6032
Potreba operatera
Pa ako se ne bi takav kanal emitovao u zemaljskoj mreži onda bi isključivo kod operatera. I to nažalost ne kod svih.

Nemam ja ništa protiv RTS Sport,naprotiv ali itekako imam protiv da pola građana bude uskraćeno za prenose koje RTS kupi.
Ako to ne razumiješ, ili ne želiš ,tvoj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 08 Jul 2023, 20:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Ti i ja pričamo o različitim temama. I ne razumijemo se. Zato je svaka druga priča na ovu temu bespredmetna. Živio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 08 Jul 2023, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6032
Ti pišeš o tamo nekim egzotičnim sportovima poput tekbola da bi zadovoljio svoje želje.
Što je uredu.

Samo bi bilo red da napišeš da takav kanal treba obavezno da bude FTA a ne kao postojeći tematski.
Očito je to tebi nebitno kao što si napisao.

Na kraju,slažemo se da se ne slažemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 08 Jul 2023, 21:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Pobogu čovječe, šta je s tobom? Kakve moje želje. Meni taj tekbol recimo uopšte nije pretjerano zanimljiv sport, iako ne sporim da ima svoju publiku, borilačke vještine recimo pogotovo ne volim, kada bi pisali o onome što ja volim, to bi bili recimo skijaški skokovi, bob, hokej na ledu i sportovi na vodi. :lol:

Ne pričam ja ovdje o svojim željama, one su jedno, ja pišem o nečemu sasvim drugom. Ja pratim sport na tv, a ne potrebe i zaradu kablovskih operatera, pišem ovdje o nastupima srpskih sportista kojih - uglavnom nema na malim ekranima ukoliko se ne radi o izrazito komercijalnom sportu. Nema ni takmičanja u mlađim uzrasnim kategorijama u gotovo niti jednom sportu ukloliko to nije fudbal ili možda košarka.

O tome pišem, pobogu čovječe. Šta me briga u čijoj će ponudi biti, naravno da bi bilo najbolje da bude što dostupniji. Što dostupniji. Čak i FTA, što da ne. Ili još bolje, još bolje, da bude ponuđen svim operaterima, i naravno da košta, da baš košta, ono momački, ne bi li se na taj način dodatno pomoglo i tim malim sportskim savezima i emiteru. Kao jedna vrsta poreza, podsticaja ili donacije. Što da ne. :wink:

boban1982 je napisao:

Na kraju,slažemo se da se ne slažemo.


Saglasan da se ne slažemo. Laku noć.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Jul 2023, 11:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6032
Prihodi RTS-a za 2021 u usporedbi sa javnim servisima iz nekoliko zemalja regiona.

Slika

HRT ima 50% veći budžet a manje pretplatnika.
U zadnje vrijeme su veoma tanki sa sportom pa građani Srbije mogu biti zadovoljni sa javnim servisom što se tiče sporta.

Međutim male su nagrade u kvizovima.
U kvizu Slagalica nagrada za pobjednika ciklusa 300 hilj. dinara ili 2500 €
Pobjednik treba odigrati osam partija i pokazati zavidno znanje. Šta se ovim poručuje? Da se znanje ne isplati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Jul 2023, 12:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1948
Lokacija: Prijedor
boban1982 je napisao:
HRT ima 50% veći budžet a manje pretplatnika.


HRT naplaćuje pretplatu 10 eura po domaćinstvu,a RTS 2,5 eura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Jul 2023, 12:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1702
hrvati satrase. gledajuci po ovom grafikonu, hrvati su ljencuge sa samo 4 kanala. i ni oni nemaju nikakav sportski kanal. kod njih je sporta cak premalo. eto ove godine oni uopste nemaju vimbldon a rts ima. doduse sta ce njima vinbldon, da gedaju ivanisevica kako se na njega istresa nole, dok ovaj psuje u bradu hahaha

salu na stranu, po meniu, rts bi, prije od ovoga sto se pricalo, trebao obezbijediti prenose sportskih dogadjaja koji su zalutali na arenu i sport klub. tako se odbojkaska liga nacija ne moze gledati na rts-u odnosno pola srbije to ne moze gledati, a ni svjetsko prvesntvo u kosarci nece biti na rts-u ukoliko se nesto do tada ne promijeni.

na stranu sve sto ste pisali, i ovo sa sportskim kanalom meni isto nije losa ideja, ali samo pod uslovom, da se na tome kanalu govori iskljucivo o sportskim rezultatima srpskih sportista. stvarno si osudjen da pratis samo portale, ili hvatas vijesti, jer su arena i sport klub okrenuti uglavnom svjetskom sportu. ja sam volio nekad pogledati sos kanal, ali je to tako lose uradjeno da je to bruka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Jul 2023, 12:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6032
markopd je napisao:
HRT naplaćuje pretplatu 10 eura po domaćinstvu,a RTS 2,5 eura.


Tačnije 10,62 €. Ali Srbija ima efikasniji način naplate preko računa za struju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Jul 2023, 12:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1948
Lokacija: Prijedor
babic je napisao:
hrvati satrase. gledajuci po ovom grafikonu, hrvati su ljencuge sa samo 4 kanala. i ni oni nemaju nikakav sportski kanal. kod njih je sporta cak premalo. eto ove godine oni uopste nemaju vimbldon a rts ima. doduse sta ce njima vinbldon, da gedaju ivanisevica kako se na njega istresa nole, dok ovaj psuje u bradu hahaha


HRT ipak najviše ulaže u zabavni program tj. u kvizove.Dovoljno je samo uporediti mjesečni nagradni fond hrvatske i srpske Potjere i sve je jasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Jul 2023, 13:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1702
da, oni su kao i rai tv i kraljevi sou programa. u zadnje vrijeme vidio sam da i bugari samo rade sou. oni su sav sport izgubili i sve im je na komercijalnim kanalima poput maxport ili diema sport. to je valjda trend. hrvati sada imaju veoma malo sporta. a nekada su bili sila na balkanu. vadi nas to sot jos uzmu poneki veliki sportski dogadjaj pa jos uvijek mozemo pogledati na sobnu antenu. rts ima puno vise sporta, i stvarno me cudi kako liga nacija u odbojci nije kupljena.

kada smo kod toga, znja li se ista hoce li kosarka biti na rts?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Jul 2023, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6032
Ovisi od dogovora Sport Kluba i RTS-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Jul 2023, 13:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1702
tako su trebali uzeti i ligu nacija u odbojci. kako moze vimbldon a nije mogla odbojka. to treba rts da radi, a ovo o manje gledanim sportovima da bude dodatno. ti manje gledani sportovi mogu na taj sportski kanal, i neki sportski pregledi, integvjuii, konferecnije za novinare, pripreme reprezentacije i tako to.

a ovo sto se gleda puno, kolektivni sportovi, da bude na tri osnovna ma koliko to nekome smetalo sto je sport na sva tri istovremeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Jul 2023, 18:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
Dobrim dijelom se slažem s tvojim postom. U stvari, manje više, isto govorim i ja. Dobro si primijetio da Lige nacija u odbojci nema na RTS, a takvi događaji bi vjerovatno trebali ići, bar na drugom programu.

Pa tako dolazimo do apsurda da nacionalnu reprezentaciju u odbojci, ako je vjerovati zvaničnim ciframa, ne može gledati, bar pola Srbije. Nemam ništa protiv toga, da se razumijemo, da reprezentacija, i to seniroski tim ide i na toj nekoj komercijalnouj televiziji, ali bi trebao, bar završni turnir ići na javnom servisu.

A šta bi moglo na takav specijalizovani kanal. Pa upravo ovo što sada ide na SK 3. Srbija - Španija, košarkašice, za treće mjesto, u uzrasnoj kategoriji U18. I tu utakmicu ne vidi - poal Srbije.

Gle, meni je, realno svejedno, jer ovu utakmicu mogu gledati, ali ovdje govorimo o konceptu, i nečemu što bi trebala biti nacionalna strategija. A nje nikako, kod nas , kao naroda, ni u čemu nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 09 Jul 2023, 19:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6032
RTS je 2021 završio u minusu oko 750 000 evra.
Nagomilali veliki broj zaposlenih,preko 2600. Više od Mtel BiH.
Treba isplatiti sve njih,prosječna plata oko 650 €.

Tu leži što ne mogu kupiti sva takmičenja gdje nastupa Srbija. A prava se kupuju od SK recimo za Vimbldon,SP u košarci.

Kao javni servis imaju obavezu ulagati u različite programe a ne samo u sport.

Možda da je pretplata ostala 500 dinara bili bi konkurentniji.
I ovakva,od domaćinstva iz Vojvodine dio ide RTV.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs