banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 13:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134, 1135 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Apr 2020, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
i kad me onda neko upita sto sam uzeo polaris. e svasta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2020, 18:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
e jesi se usrecio s polarisom..nije ni za vikendice

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2020, 19:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Dec 2012, 01:27
Postovi: 108
markopd je napisao:
Svi ostali kanali iz Srbije idu uredno kao i do sada,ovde je očigledno u pitanju samo Prvi i Drugi program RTS.Premotao sam preko eTV GO aplikacije i na RTS1 barem za danas dostupne su bile samo informativne emisije i po neka njihova emisija.Sve ostalo se blokiralo,najviše filmovi i serije.

Послато са SM-J600G помоћу Тапатока

Po svoj prilici RTS traži zamračivanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 01:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
dadotb je napisao:
e jesi se usrecio s polarisom..nije ni za vikendice

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk


Za te pare je dobar onima koji vole te kanale. Što se mene tiče, tu nema ni 5% onog što gledam tako da taj Polaris u startu otpada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 08:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Kad smo obična rupa bez transparentnih informacija po ovom pitanju. Gdje su sad mediji da neko uzme i obradi ovu temu kako treba, kontaktira RTS da navedu zvanične razloge zašto zahtijevaju zatamnjenje svojih kanala u Republici Srpskoj, i da li postoji nešto što operateri mogu da urade a da se to izbjegne (da plate više ili nešto slično). Ovako ostaje samo da se nagađa ko je kriv za ovu situaciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 09:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Operateri ne mogu ništa uraditi.
Zakon ih prisiljava da moraju ispoštovati zahtjeve emitera.
Ali i RTS je uslovljen od strane vlasnika prava tako da se tu ne može puno učiniti ako se poštuju propisi.
E sad da RTS kupuje prava i za BiH bila bi druga priča ali taj film nećemo gledati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 09:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Da, ali eto... bilo bi jasnije, barem bi se znalo do koga je problem. Ovako ljudi nikako da nauče i da se informišu malo oko autorskih prava, kao i da operateri moraju da postupaju po zakonu, jer kod svih operatera na društvenim mrežama samo komentari "sve zatamnjujete, raskidam ugovor prvom prilikom"... kao da će mu negdje drugo biti drugačije. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 09:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Daky je napisao:
dadotb je napisao:
e jesi se usrecio s polarisom..nije ni za vikendice

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk


Za te pare je dobar onima koji vole te kanale. Što se mene tiče, tu nema ni 5% onog što gledam tako da taj Polaris u startu otpada.


Bar ne zamračuju kanale iz Srbije, jer im je sjedište u Srbiji. To je i.mojim starcima najvažnije, zato 13 godina kući imamo Total Srbija. A za ovu cijenu je Polaris puno povoljan i uopšte nije loša ponuda. Skoro su nešto poskupjeli, ali mislim da stare korisnike nije zakačilo. Puno se gledaju kanali iz Srbije u RS, ma šta od nas neko sa foruma o tome mislio, tako da taj Polaris uopšte nije loš izbor. Po meni jedina mana je nešto lošiji kvalitet slike jer puno je kanala je u SD. Kako izgleda ovaj HD transponder nisam imao priliku vidjeti. Moj komšo koji ga ima otišao raditi vani a kolega s posla odjavio kada je uveo optički net.

Što se tiče zamračivanja na kablovskoj, tu je ovih dana koliko čujem pravi urnebes. Zamračuju se čak i emisije u produkciji RTS-a pa se na pola pusti i sve tako. Potpuno su se pogubili. Isto kao na Total TV BiH koji su šampioni zamračivanja, oni kad raspale subotom ujutro mrak na crtane filmove Miki Mausa i Paje patka ili zatamne Tesnu kožu i Lude godine, pa po cijeli dan stoji - Ovaj kanal je blokiran. Ili da nema prava emitovanja na toj teritoriji. :) Idioti.
Inače ti ljudi koji to rade, uzdaju se u softver, ali uopšte ne razmišljaju u tom smjeru da je vanredno stanje da shvate da je televizija živa materija
te da je sada nerealno očekivati da je sedmična programska šema tačna. Najveći hit je bio negdje s početka ove frke, kad su u sred press konferencije stručnjaci iz Totala zamračili AV. :) :) :)
O čemu je ovdje riječ, vjerujem, znaćemo uskoro, ali ako potraje valja mijenjati operatera. Meni realno, i ne treba kablovska, treba mi samo dobar net, a stiže optika polagano. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 09:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
To i kažem, koga zanimaju kanali iz Srbije i najbolje je da uzme Polaris ili TTV Srb. Meni uopšte nisu prioritet, najviše Novu S gledam od kanala iz Srbije, bez ostalog bih i mogao. Važnija mi je filmska, sportska, dokumentarna ponuda, a ti regionalni kanali ne baš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 09:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
boban1982 je napisao:
Operateri ne mogu ništa uraditi.
Zakon ih prisiljava da moraju ispoštovati zahtjeve emitera.
Ali i RTS je uslovljen od strane vlasnika prava tako da se tu ne može puno učiniti ako se poštuju propisi.
E sad da RTS kupuje prava i za BiH bila bi druga priča ali taj film nećemo gledati.


Stvarno treba da ti neko povjeruje u priču da su HRT, RTL, RTL 2, B92, Pink Srbija, Prva i ostali regionalni kanali, onako usput, kupili prava za emitovanje filmova na teritoriji BiH? Kako će neko "stručan" da mi objasni da se RTS kanali, kao i svi ostali u Balkan paketu, emituju ovih dana sasvim normalno u kablovskim mrežama u Sloveniji. :) I da, gdje je sada čuvena Agicoa Europe? Krhko je znanje.

Ovdje je nešto drugo u pitanju. Šuška se po gradu da je stari Ugovor ovdje istekao, pa će mtel sjesti sam sa sobom da potpiše novi. :) Moglo bi biti po leđima korisnika. :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 09:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Daky je napisao:
To i kažem, koga zanimaju kanali iz Srbije i najbolje je da uzme Polaris ili TTV Srb. Meni uopšte nisu prioritet, najviše Novu S gledam od kanala iz Srbije, bez ostalog bih i mogao. Važnija mi je filmska, sportska, dokumentarna ponuda, a ti regionalni kanali ne baš.


Ti, kao ja i nas nekoliko na forumu, nismo uopšte mjerodavan uzorak, stoga će se kuknjava velike većine na društvenim mrežama, "silovanje call centra" i zatrpavanje na fejsbuku nastaviti do nekog - kakvog takvog rješenja. Ljudi su navikli da imaju i sad im je to problem. Inače sva ta priča oko zatamnjivanja kod nas je još prije desetak godina izgubila svaki smisao, pa tako imamo različita pravila na zapadu i kod nas. U Švajcarskoj recimo, evo mogu da lično potvrdim, nema zamračivanja sadržaja ZDF-a, RAI kanala i TF-a iako u toj zemlji sasvim normalno isti sadržaj emituje SRF. Ali eto, ovo ovdje je Balkan. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
ZDF kupuje prava za cijelo njemačko govorno područje što uključuje i Švajcarsku.
Zato oni ni na satelitu ne zamračuju svoj kanal.
To što se signal može uhvatiti mnogo šire tolerira se .
Takav je slučaj i sa RAI i TF, u Švajcarskoj imaju kantoni sa većinskim njemačkim,talijanskim i francuskim narodom gdje su i jezici tih naroda službeni.
Ne može se naša sirotinja porediti sa tim kanalima.
Ovaj RTS umjesto da svim Srbima u dijaspori omogući bar RTS Svet ako ne može svoje osnovne kanale bez zamračivanja on zajedno sa Telekomom veliki broj korisnika ostavlja bez signala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 18:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Prva od jutros ide u HD rezoluciji.Sad je pitanje da li je za stalno ili će se vraćati na SD.Sa B92 su "eksperimentisali" neko vrijeme sa tim prebacivanjem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 18:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
drug je napisao:

Stvarno treba da ti neko povjeruje u priču da su HRT, RTL, RTL 2, B92, Pink Srbija, Prva i ostali regionalni kanali, onako usput, kupili prava za emitovanje filmova na teritoriji BiH? Kako će neko "stručan" da mi objasni da se RTS kanali, kao i svi ostali u Balkan paketu, emituju ovih dana sasvim normalno u kablovskim mrežama u Sloveniji. :) I da, gdje je sada čuvena Agicoa Europe? Krhko je znanje.

Ovdje je nešto drugo u pitanju. Šuška se po gradu da je stari Ugovor ovdje istekao, pa će mtel sjesti sam sa sobom da potpiše novi. :) Moglo bi biti po leđima korisnika. :(



Naravno, do RTS-a je, tu nema spora. Ja ih lično ne gledam skoro nikako, ali mnogim ljudima je to jedan od najgledanijih kanala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 20:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Sep 2009, 11:40
Postovi: 1376
drug je napisao:

Što se tiče zamračivanja na kablovskoj, tu je ovih dana koliko čujem pravi urnebes. Zamračuju se čak i emisije u produkciji RTS-a pa se na pola pusti i sve tako. Potpuno su se pogubili. Isto kao na Total TV BiH koji su šampioni zamračivanja, oni kad raspale subotom ujutro mrak na crtane filmove Miki Mausa i Paje patka ili zatamne Tesnu kožu i Lude godine, pa po cijeli dan stoji - Ovaj kanal je blokiran. Ili da nema prava emitovanja na toj teritoriji. :) Idioti.
Inače ti ljudi koji to rade, uzdaju se u softver, ali uopšte ne razmišljaju u tom smjeru da je vanredno stanje da shvate da je televizija živa materija
te da je sada nerealno očekivati da je sedmična programska šema tačna. Najveći hit je bio negdje s početka ove frke, kad su u sred press konferencije stručnjaci iz Totala zamračili AV. :) :) :)
O čemu je ovdje riječ, vjerujem, znaćemo uskoro, ali ako potraje valja mijenjati operatera. Meni realno, i ne treba kablovska, treba mi samo dobar net, a stiže optika polagano. ;)


U većini slučajeva nije u pitanju greška. RTS doista traži da se zamrače i crtani filmovi pored ostalih emisija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 21:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Kablovskoj, koliko vidim, ne preostaje ništa drugo nego da što prije sredi to s Telekomom inače dolaze teški dani. Vjerujem da nikad više neće biti kao što je nekad bilo, ali je ovo sada, kako čujem i vidim skroz loše. A nije isključeno ni da "prijatelji", tj novi vlasnici, imaju svoje "zasluge" u cijeloj priči. I net je u posljednja dva mjeseca grcao. Istina, rekoše mi da je kod svih bilo problema, ali se u kablovskoj baš - gušio.

Što se tiče Švajcarske, prava i regulatora, nema to veze sa sirotinjom, već sa pravilima, propisima i aktima. Upravo zbog toga što je to složena državna zajednica, propisi i jesu takvi, da mraka na javnim servisima zemalja okruženja nema. Tako mi je potvrdio čovjek koji se, hajde da tako kažem, time tamo i bavi. Nije to previše povezano sa njemačkim bahatlukom na Astri 19,2 koji da se razumijemo, meni lično savršeno odgovara. :)

E sad, kako može tamo ili u Belgiji, a ne i kod nas, pitanje je koje ne treba ni postavljati. Ovdje sve treba zamračiti. Ili je mrak davno stigao, samo još niko nije rekao - laku noć.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Nije samo u Belgiji nego svuda na zapadu, nebitno je li državno uređenje složeno ili ne. Ta zatamnjenja postoje samo na Balkanu.
Kod nas je sve suprotno. Ne možeš gledati seriju na nekom drugom kanalu, ali zato je uredno možeš torentovati ili gledati online na ilegalnim sajtovima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2020, 22:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Iskren da budem nisam upućen kako je to u nekim drugim zemljama, ali znam za Švajcarsku, a tamo su mi rekli da je identično u Belgiji. I jedni i drugi kad su "pisali pravila" vodili su računa o tome da su to složene državne zajednice. Javni servisi iz zemalja okruženja im tako emituju potpuno nekodirano nevezano od sadržaja. Ima sličnih pojava u pograničnim zonama Češke i Njemačke, Italije i Francuske itd. Čak sam na jednom forumu čitao o sporu kablovskih operatera i BBC-ja u Holandiji, gdje je britanski regulator pritiskao Holanđane da izbace BBC iz ponude, a ovi su se "vadili" na "zemaljsku vidljivost" tih kanala.

A da se sada još nešto dešava na kablovskoj dokaz je zamračenje filma na Prvoj. Nisu to prije radili. Zamračivali su samo Urgentni centar i Praktičnu ženu. Ovo sada je u pitanju film "Izgubljeni u ljubavi", i zamračen je na kablovskoj, dok u Eon-u, na msat-u i u Orion Telekomu - nije. Nešto se dešava. Gdje je onaj kolega forumaš što ima Polaris? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2020, 15:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6020
Zanimljiv članak u vezi zatamnjivanja.



http://www.radioljubuski.ba/bih-i-regij ... novca.html

Po ovom ispada da operateri u BiH trebaju kolektivno otkupljivati autorska prava od nekog udruženja filmske industrije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2020, 19:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10456
Zar operateri to nisu rješavali sa Agicoa Europe? Tako se bar, na tu temu, upravo na ovom podforumu kucalo prije pet šest godina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1129, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134, 1135 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs