banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 20:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1117, 1118, 1119, 1120, 1121, 1122, 1123 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Feb 2020, 13:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
SK kanali na mtel-u i Arenasport kanali na Total TV-u. Nevjerovatno loše. Sramota. Generalno, SD kanali u Total TV su loši, HD su odlični. Na mtel-u preko ADSL je - sve loše. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 13:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Na Totalu je slika na Arena Sport kanalima bolja nego na AS SD preko mtel adsl,da ne govorim o slici na SK.

Preko Totala je pristojna slika na Arenama ako se gleda na ekranima 32".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 14:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Bobane, ajd ne zezaj ljude. Ti, vjerovatno nikad nisi bio na kablovskoj pa nisi imao priliku uporediti, ali SD kanali, a pogotovo HD na kablovskoj izgledaju sasvim dobro. Kao preko satelita. Veoma dobro. Arenasport kanali na Totalu, pa i dobar dio SD kanala je, blago rečeno - užas. SK kanali na mtelu preko ADSL - kazna za oči.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 14:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
boban1982 je napisao:
Preko Totala je pristojna slika na Arenama ako se gleda na ekranima 32".


To i jeste problem. Na svim većim ekranima je loše. I Mtel i Total. Zato i ne gledam SD kanale, pored toga što na njima i nema ništa skoro zanimljivo za pogledati. Svi ozbiljniji kanali su već prešli na HD :)


Poslednji put menjao Daky dana 09 Feb 2020, 14:25, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Bitrate AS kanala preko Totala je oko 2,5 Mbs,daleko više nego na ostalim SD kanalima.
Dok je Nova BH bila u SD,tokom sportskih prenosa slika je bila užas.
Sjećam se da sam gledao AM-Juventus prošle sezone preko Nova BH SD, slika muljava i daleko bolja slika je na Arenama.

A Arena i u svojoj produkciji sve prenose sada radi sa HD kamerama pa je slika solidna za SD kanal,naravno na ekranima manjih dimenzija.

I uspoređivao sam sliku preko Totala i mtel adsl na ekranima istih dimenzija a ne preko kablovske.
A imao sam priliku gledati Arenu SD preko Elte,bio sam osuđen na nju skoro mjesec dana ,nisam puno obraćao pažnju na kvalitet slike jer gledao sam naravno HD verzije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 16:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Koliko god govorili o tome koliko smo na kablovsku osuđeni ili ne, slika je ljudi na kablovskoj vrh. Može se ljutiti ko hoće i kad hoće. Ja sam do skora bio spojen na istih 32 inča na Eltu, Total BiH, Viet i Vavoo. Najgori definitivno - Total. Bez premca. Slika na Arenisport na Totalu je nešti najgore što sam u životu vidio. Uz gatare kanale iz Italije preko satelita i SD kanal javnog servisa Crne Gore. Pa Viet je izmislio svijet za Total i mtel. Druga dimenzija. Kablovsku zeza ponuda, ali je slika - odlična. Treba biti realan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
drug je napisao:
Koliko god govorili o tome koliko smo na kablovsku osuđeni ili ne, slika je ljudi na kablovskoj vrh. Može se ljutiti ko hoće i kad hoće. Ja sam do skora bio spojen na istih 32 inča na Eltu, Total BiH, Viet i Vavoo. Najgori definitivno - Total. Bez premca. Slika na Arenisport na Totalu je nešti najgore što sam u životu vidio. Uz gatare kanale iz Italije preko satelita i SD kanal javnog servisa Crne Gore. Pa Viet je izmislio svijet za Total i mtel. Druga dimenzija. Kablovsku zeza ponuda, ali je slika - odlična. Treba biti realan.
Svako ima pravo na svoje mišljenje.

Koristim Total BiH na tv od 32" i za mene je slika solidna za SD kanal.
Mulj se primjeti kad je zumirani kadar ali u krupnom slika je prihvatljive kvalitete.
Naravno kvalitet ovisi i od produkcije,dok je Arena prenosila srbijansku ligu sa SD kamerama slika je bila stvarno loša.


Posebno ako se usporedi slika tokom sportskih prenosa na RTRS,BHT ili svojevremeno na Nova BH dok je išla u SD na Areni je kvalitet neuporedivo bolji.

A i na BHT SD nije ista kvaliteta kada su prenosi PL BiH (malo je reći katastrofa) ili kada prenose npr. FIFA klupsko SP.


Poslednji put menjao boban1982 dana 09 Feb 2020, 17:13, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Pitanje za upućene.
Koliko Elta plaća Areni za njihove kanale kada u ponudi imaju i SD i HD paket?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 17:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Bobane, svako ima pravo na svoje mišljenje, to je tačno, ali ti si posljednja osoba koja ima pravo da poredi, jer nikad nisi bio istovremeno korisnik kablovske i Totala. Ja jesam. Na istom tv prijemniku. I znam o čemu govorim. Odgovorno tvrdim, i ostajem pri tome, kvalitet slike na kablovskoj je ljudi vrh. Ponuda jeste loša, ali ono što je u ponudi je sa jako dobrim kvalitetom slike. Bolje od kablovske je samo DVB-T OiV i satelitski kanali sa Astre 19,2 :) Toliko o tome


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Slika na Areni preko satelita,za jedan SD kanal uopšte nije toliko loš,osim ove BH verzije Arene 1,gdje je slika lošija nego na ostalim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 17:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
drug je napisao:
Bobane, svako ima pravo na svoje mišljenje, to je tačno, ali ti si posljednja osoba koja ima pravo da poredi, jer nikad nisi bio istovremeno korisnik kablovske i Totala. Ja jesam. Na istom tv prijemniku. I znam o čemu govorim. Odgovorno tvrdim, i ostajem pri tome, kvalitet slike na kablovskoj je ljudi vrh. Ponuda jeste loša, ali ono što je u ponudi je sa jako dobrim kvalitetom slike. Bolje od kablovske je samo DVB-T OiV i satelitski kanali sa Astre 19,2 :) Toliko o tome
A na kojim to kanalima preko DVBT OiV je slika bolja čak i od kablovske?
Pratio sam godinama te kanale,od prvog dana kad je pušten digitalni signal u cijeloj Hrvatskoj,i sada imam,pa slika na HRT 2 SD kada prenosi LŠ je neznatno bolja nego na Arenama u Totalu kad prenosi LŠ.
Nadam se da ne porediš sliku na OiV HD kanalima sa SD na Totalu.

I kod OiV HR je slika koliko para toliko muzike.
Jer se naknada plaća po protoku koji neki kanal zauzima u multipleksu po unapred utvrđenoj formuli.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 17:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Kad već pričate o tome, kod mene slika na Totalu na 42" je užas. Vjerujem da ni Elta nije puno bolja na većoj dijagonali. HD kanali vrlo slabi. Jedini pravi HD kanal je ESP. Ostalo kurac.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 17:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
boban1982 je napisao:
drug je napisao:
Bobane, svako ima pravo na svoje mišljenje, to je tačno, ali ti si posljednja osoba koja ima pravo da poredi, jer nikad nisi bio istovremeno korisnik kablovske i Totala. Ja jesam. Na istom tv prijemniku. I znam o čemu govorim. Odgovorno tvrdim, i ostajem pri tome, kvalitet slike na kablovskoj je ljudi vrh. Ponuda jeste loša, ali ono što je u ponudi je sa jako dobrim kvalitetom slike. Bolje od kablovske je samo DVB-T OiV i satelitski kanali sa Astre 19,2 :) Toliko o tome
A na kojim to kanalima preko DVBT OiV je slika bolja čak i od kablovske?
Pratio sam godinama te kanale,od prvog dana kad je pušten digitalni signal u cijeloj Hrvatskoj,i sada imam,pa slika na HRT 2 SD kada prenosi LŠ je neznatno bolja nego na Arenama u Totalu kad prenosi LŠ.
Nadam se da ne porediš sliku na OiV HD kanalima sa SD na Totalu.


Čovječe, daj se sredi. Ne možeš porediti kvalitet slike na DVB-T OiV sa Psunja sa slikom na Totalu. To je jednostavno neuporedivo. Govorimo o SD kanalima. Ja razumijem da imaš "potrebu" forsirati Total, iz samo tebi znanih razloga, ali u životu, treba ipak biti realan. Doduše, nismo ni navikli tebe gledati kao običnog korisnika. Već si imao ovakvih bravura na forumu. I dalje odgovorno tvrdim, kao neko ko je, na istom tv, koristio više usluga istovremeno, da su DVB-T i kablovska sa kvalitetom slike, svjetlosnu milju u odnosu na mtel preko ADSL i Total BiH. Za optiku ne govorim ništa, jer ju nisam imao, tek da se razumijemo.
I zašto uopšte komentarišeš i upoređuješ kvalitet slike na kablovskoj sa Totalom kad nikad kablovsku koristio nisi? Svjestan si koliko ti je stav jednostran?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4856
Ja sam koristio Eltu godinama, HD kanali su izvanredni. SD kanali su bili muljavi, bar kod mene.

Na Mtelu sam na optici, i SD kanali su okej, ali čujem da su ADSL užas.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Ja kao da pišem klingonskim :-D
Poredio sam kvalitet slike Arena SD na Totalu i mtelu adsl.


Poslednji put menjao boban1982 dana 09 Feb 2020, 18:00, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 17:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Gazda1970 je napisao:
Ja sam koristio Eltu godinama, HD kanali su izvanredni. SD kanali su bili muljavi, bar kod mene.

Na Mtelu sam na optici, i SD kanali su okej, ali čujem da su ADSL užas.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Jesu užas na adsl,danas kod rođaka gledam.
SK 1 slika muljava užas dok je na Arenama malo bolja.

Ono je pljačka šta za onolike pare dobiju korisnici adsl-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Sta je ovo derbi ABA na SD Arena 1 se gleda?

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 18:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
boban1982 je napisao:
Ja kao da pišem klingonskim :-D
Poredio sam kvalitet slike Arena SD na Totalu i mtelu adsl.

Oboje užas. Negledljivo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 18:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
ssaassaa je napisao:
Sta je ovo derbi ABA na SD Arena 1 se gleda?


Ja mogu da razumijem da neke kanale ne mogu ubaciti,što zbog nekih sukoba grupacija i slično tome,ali ne znam gdje postoji prepreka za ubacivanje HD verzije Arene 1?Koristim i Eltu i Total,Eltu KTV sam ostavio najviše zbog Arena u HD,ali mi nije jasno da Mtel ima HD koji je IPTV a da Elta nema...Nadam se da ćete ubaciti u skorije vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2020, 18:32 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1176
Telrad ima i arenu 1 sr u hd i arenu 1 hr u hd sto ni mtel nema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1117, 1118, 1119, 1120, 1121, 1122, 1123 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Allegro, Majestic-12 [Bot] i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs