banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1162, 1163, 1164, 1165, 1166, 1167, 1168 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Mar 2021, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Sep 2009, 11:40
Postovi: 1376
siman je napisao:
markopd je napisao:

Informacija za ljubitelje sporta,RTS 1 HD otključan.


Kod mene su, nakon kupovine CI modula kod ELTE, samo 2 dana bili otključani, RTS1,2, te HRT1,2,3, a od tada ponekad ih mogu gledati, ali ako su na njima neki vredniji sadržaji, samo ispišu "omiljenu" nam poruku Poštovani...
Prilikom preuzimanja kartice odnio sam im njihov Osnovni paket (koji je objavljen na njihovoj zvaničnoj web stranici) i pitao ih: hoću li imati gore navedene kanale? Rekli su da hoću. Dakle, ni 2 dana nisu ispoštovali ugovor.
Evo danas čujem još par ovakvih slučajeva u mome gradu.
Pokušavao sam ih zvati nekoliko puta. Bezuspješno. Svaki puta dobijem automatski odgovor: svi operateri su trenutno zauzeti, molimo pričekajte.
Zove li se ovo POSLOVNOST ili nekako drugačije?


Ti mijesas zaključan kanal sa zatamnjenim? Zaključan kanal je kanal koji je onemugućen za gledanje bez validne pretplate i to reguliše operater, a zatamnjen kanal je kanal koji je onemogućen na cijelnoj teritoriji neke države zbog autorskih prava po nalogu Regulatorne agencije te države. E sad mi je prosto nevjerovatno da pismena osoba koja zna ostaviti poruku na forumu, ne zna razlikovati ta dva pojma. Baš mi je "highly unlikely".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 13:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1176
Ubaceno jos kanala ovih na aplikaciju ali ne rade jos, tu su sad i ovi novi od filmbox kao i agro tv, balkan trip, hypo i ostali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 13:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1176
Ubaceni su i zadruga 1-4 kanali mozda ce sad i na aplikaciju pustati one kanale koji su u paketu za tv.
Trenutno 224 kanala na aplikaciji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 19:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
amadeus je napisao:
Ti mijesas zaključan kanal sa zatamnjenim?

Da li je neki kanal ZAKLJUČAN ili ZATAMNJEN, za korisnika usluga je svejedno. Bitno je da ga on i u jednom i u drugom slučaju ne može gledati.
Dakle, ne pričam ja o uzrocima, već o posledicama.
LP

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 19:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Niko nije nikad ni kod bilo koje operatera rekao da ćeš kupovinim nekog paketa, kartice ili slično moći gledati sadržaje koji su zatamnjeni zbog autorskih prava. Ako si to tako shvatio onda to nije problem operatera nego tvog lošeg razlučivanja.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 19:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
I meni je misterija kako ljudi ne mogu da shvate te stvari.

Pa pogledajte sadržaj američkog Netflixa, i ovog ovde kod nas. 100 puta više sadržaja je u Američkom. Za iste pare. I dalje je to Netflix, ali prilagođen za naše tržište upravo zbog autorskih prava i slično.

siman je napisao:
Da li je neki kanal ZAKLJUČAN ili ZATAMNJEN, za korisnika usluga je svejedno. Bitno je da ga on i u jednom i u drugom slučaju ne može gledati.
LP

Kako je svejedno? Ako je kanal zaključan, možeš da odeš i platiš paket u kojem je taj kanal, i on će ti biti otključan.

Ako je kanal zatamnjen, možeš 100 puta da platiš paket, karticu za dekodiranje, komplet opremu - ako ne postoje autorska prava za određeni sadržaj koji se na tom kanalu emituje u BiH, ili neki drugi kanal u zemlji ima prava na određenu seriju, film - nećeš moći da gledaš, i to je sva filozofija.


Poslednji put menjao Lumber Jack dana 22 Mar 2021, 19:51, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 19:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
Hahah lik idalje ubijedjen da je upravu. To je ona sorta sto razbije ekran na telefonu i onda kaze "sam je pocrnio sto necete da mi uvazite garanciju". Nagledo sam ih se takvih

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 21:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Nov 2020, 14:46
Postovi: 5
Ako je neko program skoro cijeli dan zatamnjen, zašto ga uopšte nude u svom paketu? Meni je rts zatamnjen skoro cijeli dan. Nije to neki tamo nebitan program koji nikada ne gledam. Smatram da je to prevara korisnika. Nuditi program koji je 80% vremena zatamnjen!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 22:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Pa i nije baš 80%. Danas je, recimo do ovog momenta, na Prvom išlo sve. Čak i sadržaji u večernjem dijelu, od Mileve do Ane Stanić. :D
Ali da se mrači puno više nego u doba Gold paketa, mrači se itekako. Onomad se zahvaljujući Goldu gledao fudbal, tenis i Mundobasket. Nekad bilo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 23:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1935
Lokacija: Prijedor
drug je napisao:
Onomad se zahvaljujući Goldu gledao fudbal, tenis i Mundobasket. Nekad bilo...


Bilo je na 514 MHz jedno vrijeme,ali je ugašeno prije Mundobasketa 2019. tj. prije US Opena kada su trebali pustiti Eurosport 4K na toj frekvenciji.Razlog toga je kupovina Elte od strane mtela,da nije mtel preuzeo Eltu gledao bi se taj gold paket ako ništa makar duže nego što je trajao :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 23:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Izvinjavam se. Mislio sam na Eurobasket. :D Ono kad su Slovenci nas uzeli u finalu, mislim prije 4 godine. Kakvo je to Prvenstvo bilo. Drama. A tenis je uvijek išao sav. Filmovi se nikada zamračivali nisu. Sada nije tako. Žal za vremenima starim - emotikon. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 23:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1935
Lokacija: Prijedor
Moram te opet korigovati,tada su na 514 MHz išli kanali koji sada idu na 570 MHz ako se ne varam(TV Prijedor,Slo TV2,Rai1...).Eurobasket 2017. su puštali na ovom zvaničnom RTS1 kada je igrala Srbija,doduše bilo je sve više pritiska od strane konkurencije kako se prvenstvo bližilo kraju,sjećam se da su zadnje dve utakmice pravili "kamuflaže" od toga,zamrače 10 minuta prije početka utakmice pa onda puste normalno čitavu utakmicu.Koliko mene sjećanje služi,taj gold paket je trajao nekih pola godine ali je sve bilo dostupno što se tiče RTS kanala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 23:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Trajao je Gold puno duže, doduše na prekide, samo se nije tako zvao ;) Išlo kao Test 1 , Test 2...Ja samo znam da je raja, čim se ovamo zamrači tražila RTS na ovoj drugoj frekvenciji. Eh sad da li je baš 2017 bio, ne sjećam se tačno, ali je sav Eurobasket na RTS 1 i RTS 2 išao sasvim normalno.
I da, vrlo važno, išao je i SLO 2 normalno. I ARD, ZDF, RTL... Čak i fudbal na SLO2, da ne pričam skijanje. Pa čak se evo, finale basketa moglo gledati i na SLO 2. Sjećamo se dobro toga. Znam da smo gledali kod mene, pa čim je završilo, ajd da okrenemo da vidimo šta kažu Slovenci. :) Jeste to sve bilo SD ali ko je na to tada gledao. Nekad bilo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 23:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1935
Lokacija: Prijedor
Sa SLO2 je priča drugačija,tada je na Elti išla normalna verzija kao što ide u Sloveniji a sada ide FTA verzija sa satelita Eutelsat 16A,pa je zbog toga zamračeno sve što nema prava emitovanja za satelit,a ne samo sport.ARD je skinut sa liste,a sa ZDF ide sport sasvim normalno(zimski sportovi,Bundesliga petkom,rukomet),jedino su ga blokirali kada je BHT slao dopis zbog SP/EP u fudbalu.

Ovo sa RTS i gold paketom da ne idemo u "zatrpavanje" teme poruke za porukom,znam da su ubačeni na frekvenciju 514 MHz a ona nije bila prazna 2017.godine.Košarka na RTS2 sigurno nije išla,možda jedna utakmica na početku sve ostalo je bilo blokirano.Čak i sa RTS1 je bio problem,ona utakmica sa Britanijom nije bila ni puštena kada ni SK nije prenosio,treća ili četvrta utakmica po redu bila.Fin potez je bio od strane Elte da omogući nekakav način da se pogledaju teniski mečevi Đokovića 2019. na Mastersima,ali mislim da dosta ljudi nije znalo tada za "test" RTS kanale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 08:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Nov 2020, 14:46
Postovi: 5
Ja juče skoro cijelo poslijepodne i cijelo veče nisam imala rts. Krenem na spavanje oko ponoćo, rekoh baš da vidim ima li, ne. Za mene je to prevara korisnika. Nemoj nuditi takav program u svom paketu ili upozori korisnike prije potpisivanje ugovora da bar pola dana neće imati neke programe. To da gledam samo top shop, dnevnik i školski program za djecu me ne zanima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 08:51 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
I ostali operateri tako zamračuju. To ide po dopisu RTS-a, tako da nemaju puno izbora.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 12:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
kissofpink je napisao:
Ja juče skoro cijelo poslijepodne i cijelo veče nisam imala rts. Krenem na spavanje oko ponoćo, rekoh baš da vidim ima li, ne. Za mene je to prevara korisnika. Nemoj nuditi takav program u svom paketu ili upozori korisnike prije potpisivanje ugovora da bar pola dana neće imati neke programe. To da gledam samo top shop, dnevnik i školski program za djecu me ne zanima.


Ovo nije tačno. Ništa juče popodne i sinoć nije bilo zamračeno na RTS1. Cijeli dan je išlo sve do serije Narcos, odgovorno tvrdim jer su kod mene u stanu na drugom tv-u gledali Milevu, Poteru i Anu Stanić na kablovskoj. Znam to jer nisu uključivali android box. :D
Ako želite da vam srpske kanale na zamračuju, čim vam istekne Ugovor, uzmite sebi Polaris, m:sat Srbija, Total Srbija, ili neku od IPTV aplikacija i skinite s grbače naše provajdere, i svi mirni. I Bosna i forum. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 19:18 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Nov 2020, 14:46
Postovi: 5
Vi mene zezate? Ja sa baš gledala kad je bila Potera i bilo je zamračeno. Znači, skoro cijelo poslije podne, kao i veče. Jedino ako ima veze iz kog sam grada, a znam da to nema veze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 19:25 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Nov 2020, 14:46
Postovi: 5
Znači, baš me iznervirao ovaj komentar gdje tvrdite kako nije bio program zamračen. Moji su me juče izludili jer sam produžila ugovor. Cijeli dan smo pratili programe i stalno zamračeno. Jedno vrijeme bili istovremeno zamračeni i rts 1, rts 2, b92, pink. Pisala sam im dopis juče i zvala broj za podršku. Svakih pola sata sam provjeravala programe baš iz razloga da provjerim koliko često je program zamračen. Jedino što mi pada na pamet je da radite u Elti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 19:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Potera se zamračuje.
Dakle, zaključak je da ako ti ukažemo da je program bio zamračen, da radimo u Elti?
Kao što rekoh, pitaj nekog ko ima m:telov IPTV da li je nešto zamračeno, pa ćeš vidjeti da to nije Eltina eksluziva.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1162, 1163, 1164, 1165, 1166, 1167, 1168 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: GialloRosso i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs