banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 21:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1158, 1159, 1160, 1161, 1162, 1163, 1164 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Feb 2021, 19:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
Ako korisnik usluga, na 15 dana prije isteka ugovora, ne obavijesti operatera da raskida ugovor, mislim da operater SAM može izvršiti povezivanje, tj.produžiti postojeći ugovor-bez druge strane. Kada bi to morala potpisivati i druga strana (korisnik usluga), onda bi to bio Anex ugovora.

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2021, 20:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Ne može. Piše tako u ugovoru ali zakon ne poznaje takav vid ugovorne obaveze. Love u mutnom.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2021, 21:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
Ugovor je izraz volje dvije ili više strana, a ovdje su obe strane svojevoljno dale saglasnost da davalac usluga može, pod navedenim uslovom, produžiti ugovor. Dakle, ako korisnik usluga pravovremeno ne obavijesti drugu stranu da odustaje od produženja ugovora,druga strana ga sama produžuje.
A ako Ugovor i nije u skladu sa zakonom, nije ga trebalo potpisivati, a nažalost, potpisan je!

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2021, 21:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Ako neki dio nije u skladu sa zakonom onda je raj dio nevažeći, ne mogu te obavezati na korištenje usluge još šest mjeseci.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2021, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Odkodirajte HRT kanale ne mogu se gledati na Samsung Smart UHD TV traži CI+

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2021, 22:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10457
@Copy, još nisi uzeo karticu?

Vidim da je sada filmski paket kodiran. Što ga je bilo - bilo je.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2021, 23:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Samo nek ne diraju HD paket i da na računu ostane isti iznos,preguraće se do kraja Ugovora.Nakon toga uzeti samo optiku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2021, 23:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
@Drug
Jesam ali nisam starcima. Valjda mogu i za njih? Na dva tv-a oni su drugi jedno kućanstvo.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2021, 09:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 707
Kako sam fino iznenadjen potezom elte. Pisao sam vec ovdje da su me zvali da mi nude da potpisem ugovor, gdje bih prva 2 mjeseca imao 25% nizu cijenu. Da bi samo nakon 7 dana od mog potpisivanja tog ugovora izbacili novu akciju gdje je 5 mjeseci snizenje 25%. Bas prijatno iznenadjenje od strane ove komapnije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2021, 10:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
Kodirani su i Eurosport 1, 2 i mnogi drugi kanali.
Negdje pročitah komentar da zadržavanjem cijene od 19,40 KM,Elta nije mijenjala cijene pa joj niko nemože ništa.

To nije tačno, jer smanjivanjem broja kanala (koje je započela 2020.godine), a zadržavanjem iste cijene, Elta je automatski povećala cijene usluga, a da o tome nije obavijestila drugu ugovornu stranu , te time je prekršila ugovorne obaveze-Ugovor.

Mislim da bi bilo dobro, ko bude sa Eltom (ili sa bilo kojimoperaterom) potpisivao novi ugovor, a zbog učinjenih prevara korisnika, da traži da sastavni dio ugovora bude i Spisak kanala koje će Elta (ili dr. operateri) omogućiti korisniku usluga za ugovorenu cijenu. Time bi se korisnici usluga zaštitili od ovakvog ponašanja operatera.
LP

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2021, 10:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
siman je napisao:
To nije tačno, jer smanjivanjem broja kanala (koje je započela 2020.godine), a zadržavanjem iste cijene, Elta je automatski povećala cijene usluga, a da o tome nije obavijestila drugu ugovornu stranu , te time je prekršila ugovorne obaveze-Ugovor.

Ne funkcioniše to tako, nije definisana cijena usluge po kanalu. De malo pročitaj šta si potpisao, nemoj lupati gluposti napamet.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2021, 11:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
U suštini ispade sve skuplje i praktično nas tjeraju da odemo iz elte u nesavršen IPTV mtela. Ako hoću sve da bude dosad moram plaćati 28 KM umjesto 19,40 KM. Tako da ja kao solo KKS pretplatnik nemam nikakve povoljnosti i taj ekstra televizor u jednom domaćinstvu ne znači pišljiva boba pošto na 25 KM ide plus 3 KM.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2021, 14:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
Ja da sam Urednik, uzdržao bih se od komentara na nečije mišljenje, riječima lupetati.
Riječnik nam je izuzetno bogat normalnim riječima, pa se svačije mišljene,iako se sa njime ne slažemo, može komentarisati na normalan način.
Ali, možda i svi urednici nisu savršeni.

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2021, 14:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Ne pričamo ovdje o mišljenjima već o činjenicama, tako da mogu slobodno napisati da lupaš gluposti (što je činjenica, sviđala se ona tebi ili ne).
Opet ću te uputiti na ugovor, gdje fino piše šta su dužni da obezbjede (minimalni broj kanala), te sve dok taj uslov ispunjavaju - mogu da smanjuju broj kanala do mile volje. A ti, ako to nisi shvatio kad si potpisivao ugovor - do tebe je, ne do njih.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2021, 15:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Sve je jasno, dok se ne promjeni cijena nema ništa od prijevremenog raskida, ali ubijeđen sam da ovih 19,40KM neće ostati zadugo. Vjerujem da će oni to uskoro podići.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2021, 16:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Zaključali HRT1,RTL HR i Eurosport kanale.Da li je bilo ko iz Elte primjetio da Eurosport SD kanali uopšte nemaju fluidne pokrete slike?Bolji framerate je kod divljih IPTV lista nego ovo što puštate trenutno i plus još takav "kvalitet" signala kodirate.Bio bi red da se ovo popravi,jer HD verzije su u dodatnom paketu,a pratiti sport sa brzinom slike od 20 fps može samo ćorav ili slabovid.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2021, 08:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
<Enter_name> je napisao:
Ne pričamo ovdje o mišljenjima već o činjenicama, tako da mogu slobodno napisati da lupaš gluposti (što je činjenica, sviđala se ona tebi ili ne).
Opet ću te uputiti na ugovor, gdje fino piše šta su dužni da obezbjede (minimalni broj kanala), te sve dok taj uslov ispunjavaju - mogu da smanjuju broj kanala do mile volje. A ti, ako to nisi shvatio kad si potpisivao ugovor - do tebe je, ne do njih.


Naravno da sa Vama @Urednik, na Vaš način,ne želim ništa više komentarisati i u narednom periodu ću se uzdržati od bilo kakvih komentara na Vaše mišljenje, ali ću Vas, najdobronamjernije, uputiti da:
1. nađete i pročitate obrazac Eltinog ugovora iz 2016. godine (o kome ja govorim)
2. Opšte uslove o poslovanj Eltakabel
3. Pravila o uslovima pružanja telekomunikacionih usluga... i
4.Zakon o obligacionim odnosima RS, čime ćete upotpuniti Vaša (ne)znanja iz oblasti pravnih nauka i tu ćete (poredeći sve navedene propise, sa stvarnim ponašanjem m:tel i Elte) pronaći SVE ČINJENICE).
I uvijek imajte na umu izreku: "Dva pravnika-tri mišljenja." I da postoje dvije vrste pravnika: "Oni koji poznaju pravnu nauku i on koji poznaju sudiju."
LP

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2021, 09:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
Koliko kosta ugovor TV+Net na Elti, i koja brzina neta?
Najpovoljnija ponuda me intersuje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2021, 09:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Najjeftinija?
Nađoh ponudu na njihovom sajtu.
ebox net+TV start je 46,90 uz ugovor na 24 mjeseca (ima i valjda popust 25% prvih 5 mjeseci), bez vezivanja je 51,90 mjesečno.

https://www.elta-kabel.com/paketi-usluga/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2021, 11:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
siman je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Ne pričamo ovdje o mišljenjima već o činjenicama, tako da mogu slobodno napisati da lupaš gluposti (što je činjenica, sviđala se ona tebi ili ne).
Opet ću te uputiti na ugovor, gdje fino piše šta su dužni da obezbjede (minimalni broj kanala), te sve dok taj uslov ispunjavaju - mogu da smanjuju broj kanala do mile volje. A ti, ako to nisi shvatio kad si potpisivao ugovor - do tebe je, ne do njih.


Naravno da sa Vama @Urednik, na Vaš način,ne želim ništa više komentarisati i u narednom periodu ću se uzdržati od bilo kakvih komentara na Vaše mišljenje, ali ću Vas, najdobronamjernije, uputiti da:
1. nađete i pročitate obrazac Eltinog ugovora iz 2016. godine (o kome ja govorim)
2. Opšte uslove o poslovanj Eltakabel
3. Pravila o uslovima pružanja telekomunikacionih usluga... i
4.Zakon o obligacionim odnosima RS, čime ćete upotpuniti Vaša (ne)znanja iz oblasti pravnih nauka i tu ćete (poredeći sve navedene propise, sa stvarnim ponašanjem m:tel i Elte) pronaći SVE ČINJENICE).
I uvijek imajte na umu izreku: "Dva pravnika-tri mišljenja." I da postoje dvije vrste pravnika: "Oni koji poznaju pravnu nauku i on koji poznaju sudiju."
LP

Da li ćeš diskutovati ili ne, to je tvoje pravo, tako da, po slobodnom nahođenju.
Što se tiče ugovora, imam ga pred sobom i potpuno mi je jasno šta piše u njemu. I fino piše šta podrazumjeva KKS usluga. A ti slobodno nađi pravnika, pa traži treće, četvrto ili peto mišljenje po tom pitanju.
Samo bih te zamolio da sledeći put napišeš konkretne stvari, a ne de pogledaj ovo ili ono, ne govoreći šta tačno... ne čitam misli.
Ako ne znaš postaviti pitanje, nećeš ni dobiti odgovor. Niko ovdje nema obavezu da bilo kome pokazuje bilo šta, sve je na dobrovoljnoj osnovi. I nema potrebe da me "obučavaš" komunikaciji na forumu. Živio.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1158, 1159, 1160, 1161, 1162, 1163, 1164 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs